Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

Μια χαρά παίχτης είναι αλλά πιστεύω θα κινηθούμε για κάτι άλλο 

Μακάρι να μπορούσε να φύγει - πουληθεί ο Λόπεζ 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ντιντακ μένει ελεύθερος. Να έρθει πίσω γιατί μας χρωστάει το +1 του συμβολαίου του

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ο Ντιντακ μένει ελεύθερος. Να έρθει πίσω γιατί μας χρωστάει το +1 του συμβολαίου του

Ο Ντιντακ θα θέλει πλέον εύκολα πάνω από 600. Μακάρι να βρίσκαμε έναν τετοιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

Με 400 δεν έρχεται ο Μλαντενο;

Αυτός είναι η καλύτερη περίπτωση από όσες έχουν ακουστει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιος Ινσούα ρε παιδιά, σιγά μη φέρει αριστερό μπακ απο Ελλάδα ο Ίλια να τον κοροϊδεύουμε ότι κρατούσαμε και το Λυμπερόπουλο αν είναι να μας φέρνει πρώην του βάζελου. Ας έρθει κάποιος νεώτερος και με πιθανότητα μεταπώλησης, τι να τους κάνουμε τους 30αρηδες

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βολευόμαστε με ότι δεν κρατάει ο βάζελος πρεπει να σταματήσει 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bukowski said:

Ο Ντιντακ θα θέλει πλέον εύκολα πάνω από 600. Μακάρι να βρίσκαμε έναν τετοιο.

Μακάρι λέει; Μακράν το καλύτερο μπακ της τελευταίας 15ετιας για μένα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι οτι η συζητηση επιτελους γινεται για τα ακραια μπακ

το κακο οτι εχουμε στοχο εναν τιμιο ποδοσφαιριστη και οχι εναν παιχτη που θα κανει την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Περί Ινσούα

Πρώτο δεδομένο:
O παικτης άρεσε πολύ στον Χιμένεθ που τον ήθελε στην ομάδα που ήταν στα Εμιράτα

Δεύτερο δεδομένο:
O παίκτης άρεσε πολύ και στον Μάρτινς, τον πετυχημένο προπονητή του Ολυμπιακού

Τρίτο δεδομένο:
Πρόκειται για εξόχως μαχητικό και παθιασμένο αμυντικό που δεν αφήνει χαμένη μπάλα και διαθέτει νεύρο και δύναμη

Τέταρτο δεδομένο:
Επιθετικά συμβάλλει λίγο με το μπρίο του, δεν διαθέτει όμως άριστη τεχνική και σέντρα. Ωστόσο έχει καλές κινήσεις επιθετικά.

Πέμπτο δεδομένο:
Παίρνει κάρτες με ρυθμούς Λιβάγια

Έκτο δεδομένο:
Αρχικά έψαχνε συμβόλαιο με εξακόσιες χιλιάδες ευρώ, μετέπειτα έπεσε πολύ και μάλιστα στράφηκε στον Παναθηναϊκό με αντιπρόταση 300+ χιλιάδες ευρώ.

Έβδομο δεδομένο:
Έχει αποδώσει καλά και σε 3-5-2, βλέπε ΠΑΟ-Αρης 2-0 και το κυριότερο έχει κάνει εξαιρετικά παιχνίδια π.χ. απέναντι στον Ολυμπιακό.


Αποτελεί λογική επιλογή και συνδυάζεται αρμονικά με τα χαρακτηριστικά του Λόπες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω τον λυπηθηκα τελικα στο μεταξυ μας αγωνα με Πατερ στον παγκο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον θυμαμαι στην γκολάρα του Αραουχο που τον χαζέψε.

Μου είχε κάνει από την άλλη καλη εντυπωση σε κάποια ματς, αλλά τα ίδια έλεγα και όταν πήραμε τον Χουλτ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mobster21 said:

Μονο εγω τον λυπηθηκα τελικα στο μεταξυ μας αγωνα με Πατερ στον παγκο.

Καλά έκανε ο Βερντε το παιχνίδι της ζωής του ξέρω γω τον Λοπες κατά καιρούς τον έχουν κάνει πουτανα διάφοροι Βερντε

Link to comment
Share on other sites

O Bέρντε όντως τον γλέντησε.

Ο Χούλτ και στην ΑΕΚ έκανε φοβερά παιχνίδια ειδικά την περίοδου του αγαπητού στον Bukowski Μαρίνου.

Απλώς για τον Ινσούα υπάρχουν δύο σταθερές.

Πολύ αθλητικός με τρεξίματα, με καλά παιχνίδια έναντι του Ολυμπιακού, τα έχω δει κιόλας, καλύτερος από τον Μπακάκη, κατ'αντιστοιχία, αν γίνει τέτοιος συνειρμός, Αλλά και με νεύρα, καρτάκιας,

 

Link to comment
Share on other sites

Να φροντίσει ο Μελισσανιδης να παιρνει τις μισές κάρτες απ' όσες έπαιρνε στον Βαζελο του Αλαφουζου. Μεγαλύτερος καρτακιας από τον Ματος δεν έπρεπε να υπάρχει τα τελευταία 50 χρόνια στο ελληνικό ποδόσφαιρο, φρόντιζε όμως ο Ιβάν να ναι στην πενα. Από soft αμυντικούς τύπου Μπακακης και Οικονομου προσωπικα προτιμώ αμυντικούς τύπου Ματος, Ινσουα και Βρανιες. 

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που ο Ντιντακ μενει ελευθερος ας κοιταξουν να τον ψησουν.

Αν θελουν να δωσουν 400κ για τον Ινσουα ας ανεβουν λιγακι στα 500κ και να κανουν προταση στον Ντιντακ. Ισως λογω πανδημιας να ριξει τις απαιτησεις του.

Ριχνοντας μερικες ματιες στο transfermarkt βλεπεις πολλους παικτες οι οποιοι μενουν ελευθεροι και σιγουρα θα ηταν upgrades σε θεσεις που εχουμε θεμα. Αποκλειεται ο Ιβιτς να μην ξερει 2-3 ψαγμενες λυσεις καλυτερες του Ινσουα.

Αν και πολυ μεγαλη κουβεντα ανοιξαμε για τον συγκεκριμενο, δεν νομιζω οτι εχουν προχωρησει τοσο πολυ την υποθεση. Τουλαχιστον μεχρι τωρα.

Επισης αφου δεδομενα θα ψαχτουμε για στοπερ, ας δουν τον Λεμος της Λας Παλμας, που πραγματικα εχει τυχει αρκετες φορες να τον παρακολουθησω και μου εχει δημιουργησει πολυ καλη εντυπωση. Θα μας ταιριαξει γαντι πιστευω.

Μακαρι να ισχυουν αυτα που ειχε πει ο amd πριν απο λιγο καιρο, σχετικα με την Λας Παλμας οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να βαρεσει κανονι και να μεινουν ελευθεροι οι παικτες.

Link to comment
Share on other sites

σώθηκε η Λας Πάλμας αγωνιστικά 

δεν ξέρω γιατί το δέσαμε σχοινί κορδόνι ότι παίρνουμε ινσουα θεωρώ ότι είναι μέσα στους παίχτες που κοιτάνε μαζί με τον Σέρβο τον Αιγύπτιο πιθανόν και άλλους 

 

ο Ίβιτς έχει 4 παίχτες τουλάχιστον σε κάθε θέση στην λίστα του ακόμα και σε θέσεις που δεν είναι ας πούμε στα άμεσα σχέδια όπως δεξί μπακ. αν βρεθει κάτι καλό και ας πούμε ο παουλινιο δεχτεί να λύσει το συμβόλαιο του δεν αποκλείεται τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Ένωσι.γρ και πάλι και συνεχίζουμε:

Quote

Η απόκτηση ενός δεξιού μπακ βρίσκεται έντονα στις σκέψεις του Ίλια Ίβιτς, στο πλαίσιο της καλοκαιρινής ενίσχυσης τη ΑΕΚ. Γι’ αυτό και σύμφωνα με την «ΩΡΑ των Σπορ», γινεται… τσεκάρισμα στον Ρικάρντο Φαν Ράιν, που προτάθηκε. Ο Ολλανδός αγωνίζεται ως δεξιός μπακ και έμεινε ελεύθερος από την Χέρενφεν, με τη φανέλα της οποίας έγραψε τη φετινή σεζόν στο κοντέρ 27 παιχνίδια.

Παράλληλα, στο βιογραφικό του 29χρονου δεξιού μπακ υπάρχουν οι 8 συμμετοχές με την Εθνική ομάδα της Ολλανδίας και η «γεμάτη» θητεία στον Άγιαξ, έχοντας καταγράψει συνολικά με την ομάδα του Άμστερνταμ 163 συμμετοχές (6 γκολ, 13 ασίστ) στην τετραετία 2012-2016. Επειτα, το καλοκαίρι του 2016 μεταπήδησε στην Μπριζ έναντι 1.8 εκατ. ευρώ.

Να τονίσουμε πως ξένα δημοσιεύματα έχουν συνδέσει το όνομά του με τον Παναθηναϊκό, αλλά και την Μακάμπι Χάιφα. Ενώ τονίζεται πως έχει απορρίψει πρόταση της Ντε Χαανγκ.

https://www.enwsi.gr/tsekarei-ton-fan-rain-i-aek/

Link to comment
Share on other sites

Ο καλός Σιμάνσκι που έχουμε δει είναι πολύ καλός, και ο κακός Σιμάνσκι έχει πολύ περιθώριο βελτίωσης. Είμαι πολύ αισιόδοξος.

Για τα τελειώματα του, νομίζω δεν έχω δει ούτε μια φορά να κάνει άμπαλο σουτ ή τσαρουχιά. Όλες τις φορές έχει πιάσει το σουτ καλά, δυνατά, και το έχει χάσει για λίγο. Να είναι γερό το παιδί και θα δούμε ωραία πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, George_D said:

Ποιος είχε πει κάτι πολύ ακριβές.. Ότι μοιάζει στον Ντραγκο από το Ροκυ 4 ?

Καλό! Εμένα πάλι μου θυμίζει αυτόν:

Bastian Schweinsteiger led Germany to World Cup glory with ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι εγκληματικό με δεδομένο πως παίζει να πωληθεί ο Μπάρκας να αλλάξεις ταυτόχρονα και δεξί και αριστερό μπακ και τους δύο κεντρικους. Κράτα Τσιγκρινσκι και με δεδομένο πως τελείωσε το συμβόλαιο Χουλτ πάρε έναν κεντρικό αμυντικό και αριστερό μπακ. Και του χρόνου που θα σταματήσει και ο Ουκρανός και λήγει το συμβόλαιο Παουλινιο ας πάρουμε έναν ακόμα κεντρικό αμυντικό και δεξί μπακ. Γενικά δεν γίνεται να τα φτιάξεις όλα σε ένα καλοκαιρι. Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Θα είναι εγκληματικό με δεδομένο πως παίζει να πωληθεί ο Μπάρκας να αλλάξεις ταυτόχρονα και δεξί και αριστερό μπακ και τους δύο κεντρικους. Κράτα Τσιγκρινσκι και με δεδομένο πως τελείωσε το συμβόλαιο Χουλτ πάρε έναν κεντρικό αμυντικό και αριστερό μπακ. Και του χρόνου που θα σταματήσει και ο Ουκρανός και λήγει το συμβόλαιο Παουλινιο ας πάρουμε έναν ακόμα κεντρικό αμυντικό και δεξί μπακ. Γενικά δεν γίνεται να τα φτιάξεις όλα σε ένα καλοκαιρι. Γνώμη μου.

Πάντως καινούργια άμυνα θες. Τώρα αν είναι καλύτερο αυτό που λες εσύ ή η ακαριαία αλλαγή, δεν ξέρω. 

Στα πλεύ-οφ με τις κατά τεκμήριο καλύτερες ομάδες της Λίγκας, έχεις μαζέψει ήδη 5 τεμάχια.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×