Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Recommended Posts

Δεν εχει θεμα με τον προπονητη, δεν εχει θεμα με την διοικηση αρα απο το παραπανω καταλαβαινουμε οτι το θεμα κατα πασα πιθανοτητα ειναι με καποιον παικτη.

Αρα μηπως το περιστατικο με τον Βερντε σημαινε πολλα περισσοτερα;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

θα σου πω εγω δυο γρηγορα γρηγορα

 

1. ψαλιδι

2. ιστορια με βερντε

Για το πρώτο ξέραμε για Βράνιες και Ολιβέϊρα. Η ιστορία με τον Βέρντε δεν ξέρω αν είναι τόσο σοβαρή. Στο παρελθόν ο Βράνιες έχει τσακωθεί αν θυμάμαι καλά με Γκάλο με τον Ολυμπιακό στο κυπελλικό 0-1, ήμουν στο γήπεδο και το είδα, με τον Ανέστη επίσης νομίζω. Εδώ έπαιξε μπουνιές με τον Χιμένεθ.

Δεν ξέρω τι καθιστά  βαρύτερο το περιστατικό παρά το ότι ο Βέρντε τον άρπαξε από το λαιμό. Ίσως να είναι και κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bluesman said:

Για το πρώτο ξέραμε για Βράνιες και Ολιβέϊρα. Η ιστορία με τον Βέρντε δεν ξέρω αν είναι τόσο σοβαρή. Στο παρελθόν ο Βράνιες έχει τσακωθεί αν θυμάμαι καλά με Γκάλο με τον Ολυμπιακό στο κυπελλικό 0-1, ήμουν στο γήπεδο και το είδα, με τον Ανέστη επίσης νομίζω. Εδώ έπαιξε μπουνιές με τον Χιμένεθ.

Δεν ξέρω τι καθιστά  βαρύτερο το περιστατικό παρά το ότι ο Βέρντε τον άρπαξε από το λαιμό. Ίσως να είναι και κάτι άλλο.

μα εγινε μανουρα στα αποδυτηρια 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bluesman said:

Για το πρώτο ξέραμε για Βράνιες και Ολιβέϊρα. Η ιστορία με τον Βέρντε δεν ξέρω αν είναι τόσο σοβαρή. Στο παρελθόν ο Βράνιες έχει τσακωθεί αν θυμάμαι καλά με Γκάλο με τον Ολυμπιακό στο κυπελλικό 0-1, ήμουν στο γήπεδο και το είδα, με τον Ανέστη επίσης νομίζω. Εδώ έπαιξε μπουνιές με τον Χιμένεθ.

Δεν ξέρω τι καθιστά  βαρύτερο το περιστατικό παρά το ότι ο Βέρντε τον άρπαξε από το λαιμό. Ίσως να είναι και κάτι άλλο.

Κατεμε και μόνο που έχουν υπάρξει αυτά τα περιστατικά δεν θα πρεπε να ασχοληθεί ξανα μαζί του η ΠΑΕ την πρωτη φορά.

Φαντάζομαι οτι οταν ήρθε φετος, εδωσε καποιες υποσχέσεις και του ξεκαθαριστηκαν καποια πραγματα και οτι καποιες συμπεριφορες δε θα γινουν ανεκτες. Ε σε αυτή την ξηγα που υποθέτω ότι έπεσε, ότι υποσχεση και να δωσε ο Βρανιες την αθέτησε. Παλι μανουρα εκανε, παλι σηκώθηκε και έφυγε ενώ υπήρχαν αγωνιστικες υποχρεώσεις.

Ε τώρα τι θα γίνει? Θα κατσει η ομάδα να πιστέψει τις υποσχέσεις του Βρανιες, τις ίδιες που αθετησε ήδη? Είναι σοβαρα πραγματα τωρα αυτά?

Παικταράς δε λέω, αλλά τέτοιες συμπεριφορές δεν ανεχεσαι από κανέναν νομίζω

Link to comment
Share on other sites

O Νέλσον Ολιβέιρα άλλαξε τον μάνατζερ του.

Όπως αναφέρει το Sportime του Σαββάτου, η Ελλάδα δεν τον «χωράει» ποδοσφαιρικά. Θέλει να ανοίξει τα φτερά του.

Δεν έγινε τον Ιανουάριο με την Γουλβς. Προχώρησε σε αλλαγή γραφείου εκπροσώπησης, πηγαίνοντας στην ισπανική Promoesport των Αντάμα Τραορέ, Ιάγκο Ασπας, Κάρλος Σολέρ και Σία.

Ο στόχος προφανής, Τα 2-2,5 μύρια, τόσο κοστολογείται στην ισπανική πιάτσα, transfer fee να έρθουν στην ΑΕΚ και ο ίδιος να αλλάξει επίπεδο για να επιστρέψει και στην εθνική Πορτογαλίας. Ο πρόεδρος τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Αστεια τα ποσα που αναφερονται. Ελπιζω ο Ιβιτς να κανει παιχνιδι με διαφορετικα νουμερα.

Δεν γινεται να κοστολογουμε τον Βερντε και τον Ολιβειρα στα ιδια χρηματα.

Ας μην ξεχναμε οτι ο Ολιβειρα διατηρει το 10% των δικαιωματων του, οποτε απο την πωληση του κραταει και αυτος κατι.

Καλα κανει και εχει βλεψεις ο Ολιβειρα για μεγαλυτερο πρωταθλημα, αλλα τα συγκεκριμενα λεφτα ειναι πολυ λιγα. Ας φερει απο 4-4.5εκ και πανω αν θελει να φυγει. Αν ψαχτουμε και λιγο θα βρουμε ομαδα να τον σμπρωξουμε. Την δεδομενη χρονικη στιγμη ειμαστε πολυ καλα στην επιθεση με Ολιβειρα Αραουχο και Λιβαγια. Ομως υπαρχει κινδυνος να μην εχεις τους 2 πρωτους απο την επομενη χρονια.

Τα προκριματικα ειναι κοντα, οποτε οσο λιγοτερες αλλαγες γινουν τοσο το καλυτερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

πρωτα θα γινει κουβεντα για ανανεωσει και μετα για οτιδηποτε αλλο η ΑΕΚ ξερει τι παιχτη εχει και ο ιδιος το ξερει οτι σημασια δεν εχει απλα ενα καλυτερο πρωταθλημα αλλα ποσο θα παιζει αν θα υπαρχει ευρωπη κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Δεν θα κάνουμε πάντα επιτυχημένες επιλογές στην επίθεση όπως συμβαίνει τα τελευταία χρόνια. Όταν βρίσκεις τους επιθετικούς που αξίζουν πρέπει και να τους κρατάς γιατί ο επόμενος μπορεί να αποδειχθεί μεγάλη αποτυχία. Κάτι ανάλογο με αυτό που υποστηρίζουμε και για τον προπονητή. Αλλά για να κρατήσεις ότι καλό διαθέτεις και να έχεις ένα δυνατό κορμό χρειάζεται και να βάλεις το χέρι στην τσέπη. Δεν κάνουμε τίποτα αν όλες οι καλές επιλογές μας είναι είτε δανεικοί είτε λαχεία με χαμηλή αποζημίωση για την αξία τους και βλέπουν την ΑΕΚ απλά σαν ένα σκαλοπάτι για ένα καλύτερο συμβόλαιο κάπου αλλού. Έτσι δεν μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις για διάρκεια στην απόδοση και τίτλους.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mporat said:

Αυτός ο Κουέστα πόσο να κοστίζει για αντί-Μπάρκας; 

250 χιλιαρικα

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενεστε με τον Κουεστα. Χειροτερος απο Ανεστη ειναι στις εξοδους.

Σιγα τον τερματοφυλακα δηλαδη. Απλα ξεχωριζει στον Αρη επειδη τρωνε 20 φασεις καθε παιχνιδι. Λογικο να βγαζει και 3 σουτ απο τα 20 που θα του γινουν.

Καλυτερα καποιον ξενο εμπειρο. Ας κοιταξουν τον Ρομπερτο τον παλιο του Ολυμπιακου.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, amd said:

250 χιλιαρικα

Είδα στιγμιότυπα από το χθεσινό ματς του Άρη, έβγαλε αρκετά, όλο το χρόνο μας έχει κάνει εντύπωση. Είναι καλή επιλογή θεωρώ, τη στιγμή που ο γαυρος πηρε Κριστινσον και δε νομίζω να ενδιαφερθεί να πάρει τέρμα από το παράρτημα. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mporat said:

Είδα στιγμιότυπα από το χθεσινό ματς του Άρη, έβγαλε αρκετά, όλο το χρόνο μας έχει κάνει εντύπωση. Είναι καλή επιλογή θεωρώ, τη στιγμή που ο γαυρος πηρε Κριστινσον και δε νομίζω να ενδιαφερθεί να πάρει τέρμα από το παράρτημα. 

ελευθερος ειναι 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Geologos said:

Ξενοι δε λογιζονται οι Ρωσοι? Δεν έχει πια ελληνικη υπηκοοτητα δεν αφήνουν διπλή υπηκοοτητα οι Ρώσοι

Κανονικα ισχύει νομίζω η διπλή υπηκοότητα. Δεν το ξερω αυτό που λες

 

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι οτι ο Λοντιγκιν θα παιζε εθνική ελλάδος αλλα οταννπήγε στη Ζενιτ, αννεπελεγε Ελλάδα θα λογίζονταν ως ξένος, γιατι θα ταν Έλληνας όχι Ελληνορώσος. Εγινε Ρωσος για να μην πιανει θεση ξενου.

Δεν ξέρω τι σχέση είχε με Ελλάδα και αν μπορει να ξαναγίνει έτσι απλά, αλλά και να γίνεται παίζει να πρέπει να αφήσει τη ρωσική.

Περισσότερα για τις υπηκοοτητες στη Ρωσία, εδώ

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Citizenship_of_Russia#Dual_nationality_and_citizenship_treaties

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Επιστρέφει και ο Σιμάο αφού δεν ενεργοποιήθηκε η οψιόν αγοράς από την Μπερ Σεβά. 

Λέτε να τον μετατρέψει κι αυτόν σε παικταρά ο Καρέρα;?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×