Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

Μια χαρά είναι ο Τσιντώτας αν πάρει παιχνίδια και βρει ρυθμό. Φέτος έπαιξε στα play offs με το γάβρο 2 παιχνίδια που όλη η ομάδα δε βλεπόταν και τον κράζουμε. Οκ, θέλει και λίγο να του δείξουν εμπιστοσύνη. Μην ξεχνάμε τί είχε κάνει και ο Μπάρκας όταν πρωτοήρθε, αναπληρωματικός του Ανέστη ήταν, έκανε χοντρές γκέλες. Αλλά μόλις πήρε παιχνίδια, ανέβηκε και έδειξε ότι είναι ένα σταθερό τέρμα. Καλή του επιτυχία και στους κέλτες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τερματοφύλακας στην Ελλάδα Έλληνας η ξένος που να κάνει για την ΑΕΚ άμεσα. Τώρα ο Χ Μανδας είναι επένδυση ανάλογη με το Μπάρκα. Μπορεις να βρεις εύκολα τέρμα αν το ψάξεις, είτε Βαλκάνια, είτε Ιταλία, είτε Τσεχοσλοβακιες κλπ.

 

Link to comment
Share on other sites

Ε, αμα δεν έχεις σάλιο για Κουεστα είσαι. Δεν τον έχω παρακολουθήσει για να είμαι ειλικρινής, εννοώ γενικά πάρε έναν φθηνό καπως έμπειρο.

Τα υπόλοιπα δεν χρειάζεται να τα ξαναλέμε.

Καποιος έπαιρνε τα διπλα, επαιζε βασικος στην εθνική, έφερε τα περισσότερα λεφτα στην ιστορία σου, ήταν βασικος με όλους τους προπονητες, γενικά σχεδον όλοι ήταν σχετικά ικανοποιημένοι, αλλά ο Τσιντώτας είναι ισαξιος αντικαταστάτης. Οκ ναι. Το είδαν τα αετίσια ματια του Μελισσανίδη και του Καρερα, εμεις τι να ξέρουμε στην τελική.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι και ο Τσιντωτας και ο Αθανασιαδης με καλη αμυνα μπορουν να σταθουν Σιγουρα θα  θελαμε ολοι καλυτερο αλλα και αυτοι αν παρουν παιχνιδια για Ελλαδα μια χαρα ειναι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως θες να λειτουργησεις. Όταν πήρες τον Μπάρκα ήταν νέος και 4 χρόνια μετα σου έφερε 5+ μυρια. Τώρα εάν πορευτείς με Τσιντωτα είναι ρίσκο που βέβαια είναι αρκετά πιθανό να σου βγει (την πρωταθληματικη σεζον πχ ήταν καλος) αλλα από την άλλη τον παντρεύεσαι καθώς είναι 27 ετών. Τα παιχνίδια που έπαιξε φέτος δεν μπορούν να ναι κριτήριο γενικά το δείγμα ήταν βέβαια ανησυχητικό αλλά δεν παύει να ναι απλά δειγμα. Όταν είχε συνεχή παιχνίδια ήταν αξιοπρεπης. Αν του φτιάξεις την άμυνα μπροστά θα ναι καλος. Απλα αν έπαιρνες έναν 30+ έμπειρο θα δουν ησυχος. Βέβαια κάπου ελεος με τα... μιληματα και τα... χαρτάκια στον Καρερα. Ρε σεις, ποδοσφαιριστης σε τοπ επίπεδο ήταν ο Καρερα, τους ζει κάθε μέρα τους παιχτες. Ο Τσιντωτας ήταν πολύ φίλος με Μπάρκα πράγμα σπάνιο για ανταγωνιστές keepers, δεν δημιούργησε ΠΟΤΕ πρόβλημα και περίμενε την ευκαιρία του. Ε ο Καρερα αν θέλει να φτιάξει το κλίμα στην ομάδα, ίσως κρίνει ότι του αξίζει να πάρει μια σεζόν του Τσιντωτα. Αν δεν ανταποκριθεί ΟΚ. Ούτως ή άλλως ξαναειπα low risk ειναι, τον ξέρουμε γενικά αν δεν βγει ΟΚ. Δηλαδή νταξ ζήτησε 6 παίχτες ο Καρερα και θα ντρεπόταν να ζητησει 7 ας πουμε. Αντικειμενικά μιλώντας θεωρώ θα θελε βασικό keeper από την άλλη όμως για λόγους ισορροπίας ίσως είναι καλύτερο να τον εμπιστευτει. Πάντως ΟΚ δεν είναι και... Ανέστης ο Τσιντωτας εδώ που τα λεμε. Φυσικά δεν είναι level Μπαρκα-Βλαχοδημου περισσότερο επίπεδο Διουδη θα λεγα είναι και σαφώς καλύτερος από Πασχαλακηδες, Κουεστες και λοιπούς παλιατσους.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι θα πάμε με τσιντωτα προκριματικά και βλέποντας και κάνοντας με πιθανότερο σενάριο να μην πάρουμε κάποιον ή αν πάρουμε να κοιτάξουμε για κάποιον νέο Αθανασιάδη. 

Βασικά χρειαζόμαστε αριστερό στόπερ, αριστερό μπακ και αριστερό εξτρεμ εχθές. Ας κλείσουμε πρώτα αυτες τις θέσεις που μας καίνε και σε ένα μήνα πρέπει να προπονούνται με την ομάδα για τα προκριματικά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για βασικοι του χρόνου poll => Μπάρκας 37, Τσιντώτας 2.

Τα υπόλοιπα είναι «μπορεί» και «αν» και «ισως» και «ναι μεν αλλά» κλπ

Και δεν καταλαβαίνω ποιο ακριβώς είναι το θέμα να παρεις έστω έναν οικονομικό ελεύθερο και έμπειρο κι ας παιξει ο καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τον Τσιντωτα είναι ότι φέτος έβγαλε παιδικές ασθενειες που δεν τις είχε δείξει όπως τις κακες εοαναφορες με τα πόδια και ένα ανεξήγητο άγχος. Μακάρι να πάρει τα πάνω του γιατί έχει δυνατότητες. Το που μπορεί να φτάσει ευτυχώς η δυστυχώς θα το διαπιστώσουμε φέτος 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παρε εναν 35χρονο ξενο, δωσε ευκαιρια στο τσιτωντα κ αν δεν σου βγει βγαζεις την χρονια με τον ξενο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Το κακό με τον Τσιντωτα είναι ότι φέτος έβγαλε παιδικές ασθενειες που δεν τις είχε δείξει όπως τις κακες εοαναφορες με τα πόδια και ένα ανεξήγητο άγχος. Μακάρι να πάρει τα πάνω του γιατί έχει δυνατότητες. Το που μπορεί να φτάσει ευτυχώς η δυστυχώς θα το διαπιστώσουμε φέτος 

 

Ρε μην το λετε αυτο για τα ποδια του τσιτωντα. Απο την πρωτη μερα αχρηστος ηταν με τα ποδια. 8 στις 10 επαναφορες ηταν πλαγιο. Ετυχε κ εβγαλε μια ασιστ στον λιβαγια κ τον βαφτισαν συγχρονο τερματοφυλακα που κανει παιχνιδι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε @nikos αν το πολλ του ΚΜ κανονιζει 11αδα τοτε να κανουμε ενα Μπαρκας ή Αλισον για βασικος του χρονου να δουμε αποτελεσματα. 

Διαλεγουμε με αυτα που εχουμε. Δηλ αν ελεγε Μπαρκας η μεταγραφη Ιταλου τι θα διαλεγαμε?
Καπου ωπα με την αποδομηση των δικων μας και αποθεωνουμε Κουεστα και Διουδη ξερω γω. 

Υ.Γ δεν ειναι επι προσωπικου αυτο 

Link to comment
Share on other sites

Oi gavroi pou tha paroume Subasic ean poulhthei o Sa einai koroida? Giati den ebistevonte tous defterotritous pou exoune? Allain Kai Tzolakh kserogo

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BillR21 said:

Παρε εναν 35χρονο ξενο, δωσε ευκαιρια στο τσιτωντα κ αν δεν σου βγει βγαζεις την χρονια με τον ξενο 

Ε στο μυαλο μου εισαι. Και 37 και 38 να ναι, και τον Σορεντινο τον ιδιο θα πω εγώ, φερε εναν εμπειρο αφου θες να στηριξεις 2 τερματαδες που δεν εχουν ως τωρα καριέρα πρώτου σε τετοιο επιπεδο, είτε θα σε βοηθησει η παρουσια του στην ομαδα βοηθωντας τους αλλους να εξελιχθούν είτε αν ειναι ανεπιδεκτοι, θα μπει αυτος να βγάλει τη χρονια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Ρε @nikos αν το πολλ του ΚΜ κανονιζει 11αδα τοτε να κανουμε ενα Μπαρκας ή Αλισον για βασικος του χρονου να δουμε αποτελεσματα. 

Διαλεγουμε με αυτα που εχουμε. Δηλ αν ελεγε Μπαρκας η μεταγραφη Ιταλου τι θα διαλεγαμε?
Καπου ωπα με την αποδομηση των δικων μας και αποθεωνουμε Κουεστα και Διουδη ξερω γω. 

Υ.Γ δεν ειναι επι προσωπικου αυτο 

?
Τι σημαινει διαλέγουμε από αυτά που έχουμε? Εχουμε Τσιντωτα και Αθανασιαδη, άρα τερμα η κουβέντα; 
 

Καποιοι γράφουν ότι είναι οκ και ο Τσιντώτας κι εγώ λεω ότι για κάποιον λόγο  όλοι προτιμούσαν τον άλλον. Αυτό. + τα υπόλοιπα που εγραψα παραπανω. Δεν μπορώ να τους βγάλω ισάξιους επειδή έτσι θέλει η ΠΑΕ.

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα πορευτούμε με Αθανασιάδη του χρόνου αργά η γρήγορα 

Μπράβο στο Βασίλη , τον ευχαριστούμε πολύ και καλή του τύχη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BillR21 said:

Ρε μην το λετε αυτο για τα ποδια του τσιτωντα. Απο την πρωτη μερα αχρηστος ηταν με τα ποδια. 8 στις 10 επαναφορες ηταν πλαγιο. Ετυχε κ εβγαλε μια ασιστ στον λιβαγια κ τον βαφτισαν συγχρονο τερματοφυλακα που κανει παιχνιδι. 

Άστα πόδια του Τσιντωτα και πες μου που θα είσαι το ΣΚ να πιούμε καμία μπύρα ??

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

?
Τι σημαινει διαλέγουμε από αυτά που έχουμε? Εχουμε Τσιντωτα και Αθανασιαδη, άρα τερμα η κουβέντα; 
 

Καποιοι γράφουν ότι είναι οκ και ο Τσιντώτας κι εγώ λεω ότι για κάποιον λόγο  όλοι προτιμούσαν τον άλλον. Αυτό. + τα υπόλοιπα που εγραψα παραπανω. Δεν μπορώ να τους βγάλω ισάξιους επειδή έτσι θέλει η ΠΑΕ.

 

Σημαινι οτι λεμε για βασικος του χρονου Μπαρκας η Τσιντωτας ή Αθανασιαδης. 

ψηφιζουμε Μπαρκα. Σημερα εχουμε το επομενο πολλ   Τσιντωτας ή Αθανασιαδης? ΑΥΤΟ. 
και αφου ΟΛΟΙ ξερουμε οτι δεν προκειται να παρεις αλλον 

Link to comment
Share on other sites

Heinz Lindner. Τέρμα της Εθνικής Αυστριας από το 17 μέχρι το 19. Ελεύθερος με πτωτική πορεία αλλά στα τέρματα είναι αλλιώς 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πας με Τσιτωντα... αρχίζεις πάλι τις ζαριές σε μια θέση που δεν χωράνε μετριότητες. Δυστυχώς ο προεδρας θα μας σπάσει τα @@ και αυτό το καλοκαίρι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, Skepastos said:

Άστα πόδια του Τσιντωτα και πες μου που θα είσαι το ΣΚ να πιούμε καμία μπύρα ??

Τελη αυγουστου ξαναρχομαι αλλα για γαμο. Δεν ξερω ποσο χρονο θα εχω. 

Βαλε πουκαμισια κ ελα στο γλεντι να τα πιουμε. Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ρε στο τέρμα είναι ότι καλύτερο να χεις εναν πολύπειρο και ας μην παιζει.

Θυμάστε ο κοωλογαβρος πως είχε τον Ροι Κάρολ? Άσχημα του βγήκε?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Σημαινι οτι λεμε για βασικος του χρονου Μπαρκας η Τσιντωτας ή Αθανασιαδης. 

ψηφιζουμε Μπαρκα. Σημερα εχουμε το επομενο πολλ   Τσιντωτας ή Αθανασιαδης? ΑΥΤΟ. 
και αφου ΟΛΟΙ ξερουμε οτι δεν προκειται να παρεις αλλον 

Νομιζω εξήγησα τι γράφω. Ότι πήραν λαθος απόφαση.

Αλλιώς να μην σχολιάσουμε τίποτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BillR21 said:

 

Τελη αυγουστου ξαναρχομαι αλλα για γαμο. Δεν ξερω ποσο χρονο θα εχω. 

Βαλε πουκαμισια κ ελα στο γλεντι να τα πιουμε. Χαχαχαχα

Και από μέσα μπλουζάκι R Νέα Ιωνία!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×