Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

Και να πεις ότι δεν έχεις λεφτα, 5 μυρια πήρες και γλίτωσες και το συμβόλαιο του, ε, πάρε έναν ελευθερο ρε άνθρωπε, δλδ να μας σκάσουν οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Και από μέσα μπλουζάκι R Νέα Ιωνία!

@BillR21

θυμασε το μπλουζακι που μου ειχες δωσει απο νεα Ιωνια για τον μικρο το φοραει σε ολη την κεφαλλονια δεν το βγαζει απο πανω του 

ασχετο συνεχιστε την κουβεντα

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα επαιρνα εναν 35αρη ιταλο αλλα θα ξεκινουσα με τσιτωντα αν δεν εβγαινε θα πεταγα μεσα στον σητεμενο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

@BillR21

θυμασε το μπλουζακι που μου ειχες δωσει απο νεα Ιωνια για τον μικρο το φοραει σε ολη την κεφαλλονια δεν το βγαζει απο πανω του 

ασχετο συνεχιστε την κουβεντα

Στο σωστό δρόμο!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Skepastos said:

Heinz Lindner. Τέρμα της Εθνικής Αυστριας από το 17 μέχρι το 19. Ελεύθερος με πτωτική πορεία αλλά στα τέρματα είναι αλλιώς 

Επειδή αυστριακό πρωτάθλημα παρακολουθώ λόγω καταγωγής μητερας περισσοτερο, ποτέ δεν κατάλαβα ο συγκεκριμένος γιατί δεν έκανε καριερα. Δηλαδή μιλάμε τι Μπάρκας και Βλαχοδημος στα 20-23 του γαμουσε και εδερνε ο τυπος.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Επειδή αυστριακό πρωτάθλημα παρακολουθώ λόγω καταγωγής μητερας περισσοτερο, ποτέ δεν κατάλαβα ο συγκεκριμένος γιατί δεν έκανε καριερα. Δηλαδή μιλάμε τι Μπάρκας και Βλαχοδημος στα 20-23 του γαμουσε και εδερνε ο τυπος.

Δεν τον έχω δει. Τον είχε πάρει το μάτι μου παλιά και τον είδα αυτές τις μέρες σε ψαχτικες. Κάτι βιντεάκια που χαζεψα μια χαρά είναι...Αλλά εσύ έχεις εικόνα καλύτερη 

Link to comment
Share on other sites

εγώ στον Πανθρακα και στον Αστέρα καλό τον θυμαμαι, με καλο σκαρι τερματοφύλακα. αλλα περασαν τα χρόνια και μπορεί να μεινε στασιμος ή να μην έχω εγώ καλή μνήμη, ή στην τελική να μην τον ειχα δει αρκετες φορες γιατι ποσο ανωναλος να μουνα να καθομαι να βλέπω Πανθρακα ή Αστέρα

Link to comment
Share on other sites

Τσιτώντας δε θα σχολιάσω τις ικανότητες του στο τέρμα αλλά θα γράψω πως σαν άνθρωπος είναι ξεχωριστός . Έχει βοηθήσει άπειρο κόσμο με αποκορύφωμα που προσφέρθηκε μόνος του να δώσει τα ενοίκια μπροστά ενός ! χρόνου δύο δικών μας που τους είχαν πετάξει στον δρόμο. Έμαθε το πρόβλημα στο άσχετο μεσω φμπουκ και δραστηριοποιήθηκε.  Η μόνη του απαίτηση ήταν να μη μάθει κανείς τίποτα. Το γράφω τώρα γιατί έχει περάσει πολύς καιρός και γιατί του αξίζει και παλι ενα ευχαριστώ . 

Εννοείται πως δε δεχθήκαμε να δώσει τα ενοίκια ολου του χρόνου αλλά και παλι έδωσε αρκετά χρήματα και τα παιδιά έχουν στέγη πλέον. Και μιλάμε τώρα για ποδοσφαιριστή των 60.000 ευρώ συμβόλαιο ε. 

Τεράστιος Πάνος Τσιτώντας .

 

  • Δικεφαλάκι 17
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχε θέμα στις εξόδους ο Αθανασιάδης. Στη μέρα του (συνήθως με την ΑΕΚ που οι περισσότεροι τερματοφύλακες γίνονται ήρωες) έβγαζε πολλά.

Αν είναι τα λεφτά του συμβολαίου του Μπάρκα να τα βάλουν σαν εξτραδακι για αριστερό Μπακ ή κεντρικό αμυντικο, καλύτερα Τσιντωτα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BillR21 said:

Ρε μην το λετε αυτο για τα ποδια του τσιτωντα. Απο την πρωτη μερα αχρηστος ηταν με τα ποδια. 8 στις 10 επαναφορες ηταν πλαγιο. Ετυχε κ εβγαλε μια ασιστ στον λιβαγια κ τον βαφτισαν συγχρονο τερματοφυλακα που κανει παιχνιδι. 

Επιτέλους, κάποιος το έγραψε.

Το ίδιο κακός ήταν με τη μπάλα στα πόδια από Ντέι 1. Επίσης, είναι κακός με το δεξί ε, το καλό του πόδι, γιατί το αριστερό το έχει μόνο για να περπατά. Σε αντίθεση βέβαια με τον Μπάρκα, που τελευταία χρησιμοποιούσε εξίσου καλά και το δεξί πόδι, όταν χρειαζόταν.

Θα την πληρώσουμε ακριβά την επιλογή να πορευτούμε με βασικό τον Τσιντωτα.

Link to comment
Share on other sites

Την πρωταθληματικη χρονιά είχε λέει  9/15 ματς ανέπαφη εστία. Αν δουλέψει στα πόδια το καλοκαίρι και με άμυνα γρανίτη δεν θα έχουμε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Asvos21 said:

Νομίζω είχε θέμα στις εξόδους ο Αθανασιάδης. Στη μέρα του (συνήθως με την ΑΕΚ που οι περισσότεροι τερματοφύλακες γίνονται ήρωες) έβγαζε πολλά.

Αν είναι τα λεφτά του συμβολαίου του Μπάρκα να τα βάλουν σαν εξτραδακι για αριστερό Μπακ ή κεντρικό αμυντικο, καλύτερα Τσιντωτα.

Αμα θυμασαι καλα, καλύτερα αστον. σε ομαδα που ειναι τοπ στο πρωταθλημα της χρειαζεται τερμας με εξοδο, αφου συνήθως εμεις εχουμε μπαλα και μετρα και οι αλλοι πανε με γιομες και σεντρες.

αυτοι που πιάνουν και τα αντερα τους ειναι καλοί τερμες για να γινουν ηρωες στην Ευρώπη και να τους κανεις ντιβιντι, αλλα στην πορεια του χρόνου αν ειναι ο τερμας κακος στην εξοδο και κρεμανταλας, χαμενος θα βγεις ακόμα και αν κανει μπλονζον σαν αιλουροειδες απο δοκο σε δοκο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γουστάρω βλέμμα αγελάδας Τσιντωντα, μου βγάζει κάτι σε 2018, σε 2001 HAL, δεν νιώθει; δε σκαμπαζει; δε μασάει; δεν είσαι σίγουρος. Παίρνεις φόρα να βαρέσεις πέναλτι στο Μπάρκα και θες να του δώσεις δώρο γλυφιτζουρι. 

Φέτος ήταν για σφαλιάρες, μακάρι αν τον προορίζουν για βασικό είτε να τον φτιάξει το τημ είτε να τον κόψει γρήγορα. Και αφού είναι και το παιδί που περιγράφει ο Στυλ, είθε για πάντα δευτεροτριτος με τίμιο συμβόλαιο από την πουστρα της Τσετσενιας. 

Ποτέ ξανά όμως Ανέστης ε, γαμημενοι της Παε. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μου υποσχεθηκα οτι δεν θα ασχοληθω αυτο το καλοκαιρι με το ποδοσφαρικο τμημα με οσα εγιναν. Αλλα με αφορμη την πωληση Μπαρκα δεν κρατηθηκα...

Οσο καλος ανθρωπος κι αν ειναι ο Τσιντωτας δεν παυει να ειναι ενας κατω του μετριου τερματοφυλακας. Μακαρι ξενος εμπειρος. Ειπατε πολλοι σωστα για τον Καρολ του Ολυμπιακου, να σας θυμισω και τον Προτο. Αναφερεστε αρκετοι στην «καλη» παρουσια του Τσιντωτα κατα την πρωταθληματικη χρονια, αναλογιστειτε ομως οτι ποιοτικα το ροστερ, σε συγκριση με τους αμεσους ανταγωνιστες, πλεον ειναι σαφως χειροτερο. Επισης πας ολοταχως για το ιδιο διδυμο στοπερ με εκεινη την χρονια, αλλα κατα 2 χρονια μεγαλυτερο ηλικιακα. Οποτε θες εναν τερματοφυλακα πισω να εμπνεει σιγουρια.

Μας ειπε νωριτερα ο, παντα εγκυρος, Στυλ πως η πωληση του Μπαρκα ηταν αναγκαια λογω οικονομικων. Δωσαμε λοιπον την 2η θεση απλοχερα (που σου εδινε την δυνατοτητα συμμετοχης σε ομιλους αρκει να περνουσες 1 αντιπαλο σε μονο αγωνα=8εκ), πουλησαμε εναν εκ των 3-4 παικτων που εχουν ποιοτητα, δεν δινουμε ενα ποσο κοντα σε αυτα που θελει ο Λιβαγια (αν και ο ετερος εγκυρος amd ειπε οτι θα μεινει τοσο αυτος οσο και ο Ολιβειρα) και ειμαστε ακομη στην αρχη. Δεν μπορω να κατακρινω ακομη, αλλα η ιστορια εχει δειξει οτι τα 5εκ του Μπαρκα δεν θα πανε στο αγωνιστικο.

Και ρωτω εγω...η ομαδα που θα μπει στο νεο γηπεδο ποτε θα φτιαχτει; Ποτε θα ερθουν οι «παικταραδες» να δεσουν και να προλαβουν να ενσωματωθουν; Ετσι οπως ειναι η 11αδα (δεν μιλω για ολο το ροστερ, παγκος κλπ.) χρειαζομαστε τουλαχιστον 4-5 που να μπορουν να παρουν θεση βασικου ΧΘΕΣ. Τερματοφυλακα, δεξι μπακ, αριστερο μπακ, 1 στοπερ (+Βρανιες), 1 εξτρεμ. Οσο καλο ματι και να εχουν οι Καρερα, Ιβιτς ειναι δυσκολο να εισαι 100% ευστοχος στις επιλογες σου και να σου βγει ο καθε νεος παικτης αυτο που περιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος του  Τσιντωντα ηταν σε  ασφαλεια Μελισσανιδη.  Δν ξερω αν ειναι ακομα. Αλλα πριν 1,5 χρονο που ειχαμε βρεθει σε κοινή παρεα ηταν. 

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τερματοφύλακας σαν ΑΕΚ γενικά δεν το πολυπροσέχεις. 

Ιστορικά δλδ να το δούμε, έχει παίξει τέρμα στην ΑΕΚ κάθε μορφάρα. 

Σαν οργανισμός δε το τερμάτισες όπως έχω ξαναγράψει, όταν μεταξύ Μάχο και Μορέτο, έπαιξες το πρωτάθλημα του 2008 με τον βραζιλιάνο κλόουν. 

Αν το θέμα του Τσιτώντα είναι μόνο ο ρυθμός και τα παιχνίδια κάπως θα την βρούμε την άκρη, Αν όμως δεν είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Θα ήθελα να κάνουμε κίνηση για έναν όχι μεγάλο σε ηλικία, ούτε ακριβό αλλά ανερχόμενο και υποσχόμενο τερματοφύλακα που για φέτος θα αποτελεί ισάξια λύση του Τσιντώτα και θα υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ τους για τη θέση του βασικού. 

Link to comment
Share on other sites

γενικα το προβλημα δεν ειναι τοσο το να πιστευεις στο Τσιντωτα (οκ, θα δειξει στην τελικη), το προβλημα ειναι να μην θες να παρεις εναν ακομα ωστε αν ο Τσιντωτας συνεχισει να ειναι τροχονομος (οπως ητα φετος) να εχεις μια αξιοπρεπη λυση ακομα.

τι να πεις, ελπιζω να το καταλαβουν μεσα στο καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

το τερμα ειναι απτις θεσεις που με δουλεια βελτιωνεσαι σε βασικα πραγματα. αρκει να χεις τα προσοντα. 

Link to comment
Share on other sites

τερματοφύλακας θα είναι ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΙΚΟΣ τσιτωντας επειδή έτσι επιλέγει ο καρέρα και ο ιβιτς

το μοναδικό του πρόβλημα είναι ότι θέλει βελτίωση με τα πόδια και ο Μπάρκας το είχε αλλά το βελτίωσε πολύ τον τελευταίο 1.5 χρονο.

έχει συμβόλαιο μέχρι το 2023 και παίρνει 180 χιλιάρικα 

επίσης ο καρέτα είναι ευχαριστημένος με τον Αθανασιάδη σαν 2ο που θα είναι τερματοφύλακας κυπέλλου ο Αθανασιάδης ίσως σε κάποια σημεία έχει καλύτερα στοιχεία αλλά δεν έχει την εμπειρια να κάθεσαι κάτω από τα δοκάρια της ΑΕΚ όταν το ματς καίει και ο τσιτω τι έχει βιώσει στον ύψιστο βαθμό 

 

Link to comment
Share on other sites

 Ας λύσουμε τα θέματα μας στις άλλες θέσεις που ποναμε και βλέπουμε για Τσιντωτα. Αρ.μπακ, στόπερ, εξτρέμ και ενα χαφ  , Λιβάδια, Ολι Αραουχο 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, amd said:

παίρνει 180 χιλιάρικα

"τι γαμιεστε με τον Τσιντωτα ρε; είναι καλό παιδί και ΑΕΚτσης"

Link to comment
Share on other sites

Ο Αρτέτα διώχνει Παπασταθόπουλο. Αξίζει και πρέπει να γίνει η υπέρβαση για να μπεις με δίδυμο Παπα - Βράνιες στην Αγια Σοφιά. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×