Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

Το θέμα δεν είναι αν χάθηκε ο Τανκοβιτς (που ο Μπακασετας παίζει να ναι καλύτερος του).

Το θέμα είναι πόσο καλύτερο μπορεί να βρει ο Ίβιτς με το μπάτζετ που εχει, αν έχει.. ...

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και ο τσαταλης να πει σημερα οτι η απόκτηση αριστερου εξτρεμ δεν εχει λογική. Φαινονται σιγα σιγα ποιοι ειναι οι Μελισσανιδικοι. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, felman said:

Apapapa pou ton thymithikes? To 14-15 den mas zalisane ton erota me afton h kano lathos?

Δεν τον ήθελε ο Δέλλας γιατί δεν ήταν καλος μαντουμαδόρος κι έμεινε η επιταγή στο συρτάρι.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Δεν τον ήθελε ο Δέλλας γιατί δεν ήταν καλος μαντουμαδόρος κι έμεινε η επιταγή στο συρτάρι.

 

«Ο Δέλλας είναι στοίχημα για εμένα και την ΑΕΚ. Είναι καλό παιδί και θέλω να βγάλουμε έναν προπονητή δικό μας. Αλλά περιμένω να βλέπω την ομάδα όπως πρέπει. Εχει κάποιες εμμονές με το ρόστερ, με την ομάδα που ανέβηκε τις κατηγορίες. Αλλά η ΑΕΚ έχει απαιτήσεις» απάντησε ο «Τίγρης».

Το κεφάλαιο μεταγραφών δεν θα μπορούσε να μείνει εκτός της συζήτησης «Για ποιες μεταγραφές με ρωτάτε; Δέκα κάναμε το καλοκαίρι και δεν παίζει κανείς. Εχετε δει κανέναν; Ο Μπουονανότε όλο βγαίνει, ο Σιμόες δεν κάνει; Ο Αρθο είναι παικτάρα και θα το δείτε. Οποιον μου ζήτησαν τον έφερα», είπε ο Μελισσανίδης που τοποθετήθηκε και για το ζήτημα της απόκτησης σέντερ φορ που συζητείται έντονα: «Ημασταν κοντά σε συμφωνία με τον Ιμπίσεβιτς και τον Λάφερτι, αλλά μου είπαν πως δεν ταίριαζαν με αυτό που θέλαμε να παίξουμε, δεν έκαναν μαν του μαν». Και κατέληξε για το μέλλον: «Θα γίνει ό,τι πρέπει τον Γενάρη. Εγώ στην ομάδα δεν θέλω να ανακατεύομαι. Ο,τι μου πουν θα γίνει».

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, amd said:

το μαν του μαν πως ακριβώς το είπε για τον φορ 

Μαντουμαν.

Έτσι λέγεται. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια και λέμε για τον ανίκανο να παίξει μαντουμαν ιμπισεβιτς βλέποντας στο transfermarkt και παρόλο τα χρονάκια του ( 35) παίζει βασικότατος και αρχηγός στη χερτά και πριν λίγες μέρες σκόραρε και στη μπουντεσλίγκα . Κάτα τα άλλα θα ερχόταν στα 30 Ελλάδα .

Link to comment
Share on other sites

Αν είδε τον Αρθο παιχτάρα, φαντάσου πως βλέπει τον Βρανιες που του ρίχνει και σπρωξιματακια στα αποδυτήρια...

Βρανιες (κυρίως για διώξιμο Ανέστη και γκαβλωμα Μιμής) και Λάζαρος φέρανε το πρωτάθλημα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και για Λας Πάλμας δεν θεωρώ απίθανο να μην μας δώσουνε "φτηνά" έστω και τον ντεφορμέ (ή τελειωμένο, χου νοουζ) Αραουχο μετά το πουλί που φάγανε με τον Λιβαγια. Γιατί ο Λιβαγια πωλείται από έναν γαβρο άνετα 10 μύρια, και αυτοί τον δώσανε για ξέρω γω 1.5.

Link to comment
Share on other sites

Θα "κλέψουμε" λέει Ρομπέρτα αν δεν έρθει ο Αραούχο. Το λες και σενάριο Μεξικάνικης σειράς του 90' με εμποριο τυφλής ή παρακατιανης Ρομπερτας στις φαβέλες της Αθήνας και Αραούχο σε ρόλο αγελαδαρη/προστάτη. Θιγρη μου οι σαπουνόπερές σου τελειωμό δεν έχουν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Την Ρομπερτα απ την φωτιά ποιος θα την βγάλει ο Αραουχο που χει δυναμη μεγάλη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρει να σπρώξει στην αραβια ο ιβιτς με καλές συμφωνίες για την ΑΕΚ και Σιμάο και βερντε ( όπως γράφεται σήμερα) τότε θα πρέπει να τον δέσει για πάντα στα Σπάτα ο Μελ. Για να δούμε πριν την έναρξη της προετοιμασίας θα καταφέρει να ξεκαθαρίσει το ροστερ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με έναν στοπερ και έναν αριστερό μπακ πάμε για πρωτάθλημα κι ας έφυγε ο Μπάρκας (εχω Τσιντωτα).

Στοπερ τον Βρανιες και αριστερό μπακ νομιζω είναι ακόμα ελεύθερος ο Χουλτ

????

Link to comment
Share on other sites

Πάνω ραφι λέμε ! !!! 

Ο Λούνα γεννήθηκε στο Σον Σερβέρα των Βαλεαρίδων Νήσων και ξεκίνησε την καριέρα του από τα τμήματα υποδομής της Σεβίλλης. Το 2010 προβιβάστηκε στην πρώτη ομάδα των Ανδαλουσιάνων, από τους οποίους παραχωρήθηκε κατά σειρά δανεικός σε Αλμερία και Μαγιόρκα. Το 2013 πήγε στην Αγγλία για την Άστον Βίλα. Στο Μπέρμιγχαμ έμεινε μέχρι το 2015, ενώ μεσολάβησαν οι δανεισμοί στις ιταλικές, Βερόνα και Σπέτσια.

Ακολούθησε το φύλλο πορείας για τη Χώρα των Βάσκων προκειμένου να φορέσει τη φανέλα της Έιμπαρ. Από το 2017 ανήκει στη Λεβάντε. Την τρέχουσα σεζόν αγωνίστηκε σε 21 ματς με τη φανέλα της Ράγιο στο πρωτάθλημα και σε τρία στο Copa del Rey.

Link to comment
Share on other sites

Από μια ματια που έριξα γενικοτερα (περαν του fm) θα έλεγα ως εκτιμηση χοντρικά επίπεδα Λόπες και Χουλτ, δεν νομιζω να περιμέναμε και κάτι πολύ ανώτερο, ξέρουμε σε τι οικονομικά κινούνται.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nikos said:

19-698-antonio-luna.jpg

παντως το fm τον έχει καλο αυτόν 

131/137

Πολύ παραπάνω από απλά αξιοπρεπή stats!

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Λουνα ήταν στα καλά του δεν τον αγγγιζες καν. Φέρνει σε περίπτωση Ντιντακ, μακάρι να μας βγει. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×