Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Recommended Posts

2 minutes ago, Hoffman21 said:

Ο Ολιβέιρα μπορεί να έχει κάποια καλά στοιχεία, αλλά έχει και πολλά αρνητικά είναι χαζογκολης, ατομιστής και παίζει για την πάρτη του. 1000 φορές το συμβόλαιο του να πάει σε 2 παίκτες των 600 χιλιάδων με φιλοδοξίες 

Διαφωνώ. Να δοθούν ακόμα 200-300 χιλιάρικα και να πάρεις παίχτη φόβητρο μπροστά. Άλλα ΟΧΙ με αυτάτα χαρακτηριστικά. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θυμάμαι τώρα που παίζαμε με Ούχο μπροστά και βάζει γκολ στο πρώτο λεπτό με τον βου εδώ μέσα και στο τέλος του καρφώνει ξανά με μπανάνα από τριάντα μέτρα.

Ε αυτό θέλει η ομάδα. Όχι κάτι καλύτερο από τον Γιακουμάκη.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobster21 said:

Δηλαδή θυμάμαι τώρα που παίζαμε με Ούχο μπροστά και βάζει γκολ στο πρώτο λεπτό με τον βου εδώ μέσα και στο τέλος του καρφώνει ξανά με μπανάνα από τριάντα μέτρα.

Ε αυτό θέλει η ομάδα. Όχι κάτι καλύτερο από τον Γιακουμάκη.

Αραουχο παρών στα ντέρμπυ ακόμα και στη κακή του χρόνια.. Και επίσης ο Αραουχο έπαιζε και για την φανέλα γιατί ένιωσε την αγάπη του κόσμου και ήθελε να ανταποδώσει. Δεν τίθεται καν θέμα συγκρίσεις Αραουχο Ολιβέιρα για μενα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα ανεξαρτήτως χαρακτηριστικών θέλει παίχτες να πονάνε τη φανέλα, να την ιδρώνουν, να παίζουν για την ομάδα και τον κόσμο. Αυτο ο Αραούχο το έχει. Μπαίνει μέσα και τα δίνει όλα, κάνει χαζά τάκλιν στα κόρνερ αλλά κυνηγάει παθιασμένα κάθε μπαλα. Ο Ολιβέιρα ανεξάρτητα αν αρέσει σε κάποιους ή όχι, είναι ατομιστής, το παίζει ντίβα, παίζει πρώτα για την πάρτη του. Και αυτό μου την κάνει. Οπως μου την κάνει και ο κάθε Πετράκης που γυρνάει στην άμυνα τζόκινγκ, όπως μου την κάνει και ο καθε Βέρντε που σε κάθε αγώνα τη σκάβει για να βρει απέναντι γάμα και σημαδεύει τα καραμπαλίκια μου, όπως μου την κάνει ο καθε καλοπληρωμένος τσογλανάκος που δεν σέβεται το ψωμάκι που τρώει. 

Η λύση είναι μια. Παιδιά που πονάνε την ομάδα, παιδιά με φιλοδοξίες και όχι δημόσιοι υπάλληλοι. Γιατί ενημερωτικά φέτος δεν θα την πληρώσει κανένας προπονητής. Μείνει - φύγει ο προπονητής αν η ομάδα πάει παλι σκατά, δεν αργούν τα σούτια

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν ταίριαξε με την ομάδα , και σαν χαρακτήρας αλλά εν μέρη και σαν ποδοσφαιρικά χαρακτηριστικά δεν τον κάνει κακό. Καλος ποδοσφαιριστής για Ελλάδα.

(γράψτε τιποτα καλό ρε μπας κ έρθει πρόταση, μας διαβάζουν οι ξένοι σκαουτερς)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θελω να επαναλαμβανομαι αλλα θα το κανω. Μαγικη εικονα τα 16 γκολ, τα μισα ειναι τσαφ και πεναλτυ. Καλος σχετικα στο να τελειωσει τετατετ , 2 μετρα ανθρωπος που δεν μπορει να κανει κεφαλια και δεν δημιουργει τιποτα μονος του είτε με συνεργασια ειτε με κλεψιματα. 

Link to comment
Share on other sites

Βαριεμαι να ψαξω ποτε εγραψα ξεχαστε τον Βρανιες. Ο συγκεκριμενος καλος αμυντικος ειχε θεμα να παζει βασικος. Οσο στην Αντερλεχτ ηταν παγκιτης μανουριαζε γιατι δεν επαιζε, Εδω ηταν βασικος και γουσταρε, Οκ και ομαδα και λαο. Φταιχνοταν . Μολις καπαρωσε θεση βασικου στο Βελγιο ηρθαν και οι δηλωσεις. Οταν επιστρεψουν οι τραυματιες και δεν παιζει τον γεναρη θα ψαχνεται να ερθει παλι στην Ιθακη του, Γιατι οτι και να δηλωσει στο Βελγιο . Γλυφαδα δεν εχει . 

Αυτα για τον συγκεκριμενο και δεν βαζω καν το οικονομικο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, JOSS said:

Εγω δεν θελω να επαναλαμβανομαι αλλα θα το κανω. Μαγικη εικονα τα 16 γκολ, τα μισα ειναι τσαφ και πεναλτυ. Καλος σχετικα στο να τελειωσει τετατετ , 2 μετρα ανθρωπος που δεν μπορει να κανει κεφαλια και δεν δημιουργει τιποτα μονος του είτε με συνεργασια ειτε με κλεψιματα. 

3 γκολ με πέναλντι και έχει ύψος 1,86.
Όσον αφορά την κουβέντα με τα ντέρμπι, έχει σκοράρει 2 φορές με Παναθηναϊκό. Ε αν το ζήτημα είναι γιατί δεν έχει βάλει γκολ με μία συγκεκριμένη ομάδα, οκ, πάσο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

3 γκολ με πέναλντι και έχει ύψος 1,86.
Όσον αφορά την κουβέντα με τα ντέρμπι, έχει σκοράρει 2 φορές με Παναθηναϊκό. Ε αν το ζήτημα είναι γιατί δεν έχει βάλει γκολ με μία συγκεκριμένη ομάδα, οκ, πάσο.

Επίσης έχει 7 game winning goals.

Αυτά είναι τα στατιστικά. Αλλά ποτέ δεν λειτουργούμε βάσει λογικής, με το συναίσθημα, πόσο κάνει κλικ, τι μούρη έχει και τέτοια μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Επίσης έχει 7 game winning goals.

Αυτά είναι τα στατιστικά. Αλλά ποτέ δεν λειτουργούμε βάσει λογικής, με το συναίσθημα, πόσο κάνει κλικ, τι μούρη έχει και τέτοια μια ζωή.

Σπυρο δεν ειναι κακος. Αδιαφορος ειναι και στο ματς με τον βαζελο αν ηταν ομαδικος θα τον ειχαμε ξεφτιλισει τον ζελα. Αντιθετα αυτος δεν εδωσε σημαντικες πασες να τελειωσουμε το ματς και χασαμε. Οταν παιζει σαν να μας κανει χαρη σορρυ αλλα δεν θελουμε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

3 γκολ με πέναλντι και έχει ύψος 1,86.
Όσον αφορά την κουβέντα με τα ντέρμπι, έχει σκοράρει 2 φορές με Παναθηναϊκό. Ε αν το ζήτημα είναι γιατί δεν έχει βάλει γκολ με μία συγκεκριμένη ομάδα, οκ, πάσο.

ειπα τα μισα ειναι τσαφ ή πεναλτυ ή κατι κοντράκικα. Το 2 μετρα προφανως ειναι τροπος του λεγειν. 

Link to comment
Share on other sites

Λιβάγια και Ολιβέιρα δεν κολλάνε...

-Είναι και οι 2 βεντέτες και παρτάκιες... πολύ περισσότερο από όσο θα δικαιολογούσε η αξία και το βιογραφικό τους...

-Είναι και οι 2 στα αρχίδια τους στο θέμα άμυνα/πρέσιγκ... ούτε μπορούν (λόγω σωματότυπου) ούτε καν θέλουν...

Με δεδομένο οτί υπάρχει κι αυτό το κακό σπυρί ο Μάνταλος, που κι αυτός επίσης βεντετίζει και δε μπορεί να πρεσάρει η κατάσταση γίνεται απελπιστική....

Ας το παρουν απόφαση να ξεφορτωθούν μια ώρα αρχύτερα τον έναν απ'τους δύο, έστω και κοψοχρονιά, μπας και ισιώσουμε λίγο... (προσωπικά θα κράταγα Λιβάγια...)

 

Σακχόφ μαλάκα μου...

Ο Σακχόφ που ήταν στις εκπομπές του Ραπτόπουλου οτι ο Τζαβέλ ΜακΓκι στις εκπομπές του Σακίλ... Και τον πήραμε να μας φτιάξει το κέντρο...

Και διαβάζουμε εδώ μέσα οτί ξέρει περισσότερη μπάλα από όλους τους χαφ της ΑΕΚ....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tzav said:

Είναι και οι 2 βεντέτες και παρτάκιες... πολύ περισσότερο από όσο θα δικαιολογούσε η αξία και το βιογραφικό τους.

O Ολιβειρα δεν  μου αρεσει. Θεωρω οτι πληρωνεται εξαιρετικά ακριβά. Ουτε ειναι κιλλερ.

 

Ο αλλος ομως, ο λιβαγια,  ε, οχι οτι δεν εχει βιογραφικο... (στην ηλικια που αυτος επαιζε ιντερ, οι άλλοι βγαιναν βολτα με παπακια με κομμενη εξατμιση).

Αν δεν συμφωνησει με αεκ, έχω την αισθηση οτι θα κινηθει ο γαυρος.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tzav said:

Λιβάγια και Ολιβέιρα δεν κολλάνε...

-Είναι και οι 2 βεντέτες και παρτάκιες... πολύ περισσότερο από όσο θα δικαιολογούσε η αξία και το βιογραφικό τους...

-Είναι και οι 2 στα αρχίδια τους στο θέμα άμυνα/πρέσιγκ... ούτε μπορούν (λόγω σωματότυπου) ούτε καν θέλουν...

Με δεδομένο οτί υπάρχει κι αυτό το κακό σπυρί ο Μάνταλος, που κι αυτός επίσης βεντετίζει και δε μπορεί να πρεσάρει η κατάσταση γίνεται απελπιστική....

Ας το παρουν απόφαση να ξεφορτωθούν μια ώρα αρχύτερα τον έναν απ'τους δύο, έστω και κοψοχρονιά, μπας και ισιώσουμε λίγο... (προσωπικά θα κράταγα Λιβάγια...)

 

Σακχόφ μαλάκα μου...

Ο Σακχόφ που ήταν στις εκπομπές του Ραπτόπουλου οτι ο Τζαβέλ ΜακΓκι στις εκπομπές του Σακίλ... Και τον πήραμε να μας φτιάξει το κέντρο...

Και διαβάζουμε εδώ μέσα οτί ξέρει περισσότερη μπάλα από όλους τους χαφ της ΑΕΚ....

Από τους χαφ που έχεις, ναι.

Αν και μίλησα για μυαλό.

Η δική μου άποψη. Που φυσικά μπορεί να μην είναι ούτε αποδεκτή, ούτε και σωστή τελικά. Άλλα αυτό πιστεύω. Εγώ.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι το άθροισμα της ποδοσφαιρικής φαιάς ουσίας των Σιμόες, Συμάνσκι, Γαλανοπούλου, Σιμάο, Σάμπα, Μάνταλου και Κρίστισιτς δεν μπορεί να το ξεπεράσει παίχτης που μπορεί να κάνει μόνο τα βασικά στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, flavius said:

O Ολιβειρα δεν  μου αρεσει. Θεωρω οτι πληρωνεται εξαιρετικά ακριβά. Ουτε ειναι κιλλερ.

 

Ο αλλος ομως, ο λιβαγια,  ε, οχι οτι δεν εχει βιογραφικο... (στην ηλικια που αυτος επαιζε ιντερ, οι άλλοι βγαιναν βολτα με παπακια με κομμενη εξατμιση).

Αν δεν συμφωνησει με αεκ, έχω την αισθηση οτι θα κινηθει ο γαυρος.

 

 

Δώσε ψηλό. Ανέβασε τον Κροάτη στο κέντρο της επίθεσης και πάρε με τα χρήματα του Νέλσονα έναν ακόμα Γκαρσία για να αλλάζουν οι δυο τους πλευρές μέσα στον αγώνα.

Έτσι ναι. Βάλε στόχους με bonus που ξεπερνούν αυτά που ζητάει και ρήτρα για τις μαλακίες που είναι επιρρεπής και του αρέσει να τις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Η Φενέρ δίνει 3 εκ. και παίκτη για τον Μπακασέτα

Συγκεκριμένα, η τουρκική ομάδα προσφέρει 3 εκατομμύρια ευρώ συν τον Μίκαελ Φρέι, προκειμένου να κάνει δικό της τον πρώην μέσο της ΑΕΚ.

 

Λιβαγια με ενα 6αρι δινατε?

Link to comment
Share on other sites

Το πως θα διαχειριστεί τον λιβαγια ως παιχτη το team ΑΕΚ, δεν το ξερω και ουτε εχω γνωσεις να προτινω εναν τρόπο. Σωστό ειναι ομως οτι αυτό πρεπει να κανει μια ομαδα, να διαχειριζεται τους παικτες της. Ας κόψουν το λαιμό τους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×