Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Recommended Posts

Τη χρονιά με το champions league, είχαμε 5 στόπερ: Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου, Τσόσιτς, Λαμπρόπουλος και Σβάρνας. Οι 2 τελευταίοι έκαναν συνολικά 13 συμμετοχές. Είναι σύστημα του κωλόγερου.

Link to comment
Share on other sites

Αν η ΑΕΚ δεν περάσει στους ομίλους δεν παίρνει κεντρικό αμυντικό. Το θέμα όμως είναι και αριθμητικό ακόμα και δίχως ευρώπη με δεδομένη την παρουσία του Τσιγκρίνσκι. Άρα έστω και ένας φθηνός κεντρικός αμυντικός χρειάζεται.

Δεν είναι το θέμα αν βγουν λίρα 100 οι Λάτσι, Χνιντ όπως γράφει η Ώρα Για Σπορ πως πιστεύουν και οι Καρέρα, Ίβιτς και δεν το αμφισβητώ εκ των γεγονότων και των συμφραζομένων, αλλά ότι με τέσσερις αμυντικούς δουλειά δεν γίνεται αν ο ένας ιδίως παίζει συνήθως 20-25 αγώνες το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Καλά το  περίμενα. Αν δεν προκριθούμε πάλι με ζημιές θα βγει η χρονιά ακόμα και αν δεν δώσουμε ούτε ένα ευρώ παραπάνω για μεταγραφές. Σιγά μην παίρναμε στόπερ. Και η ανταγωνιστική ομάδα που θα μπει στην Αγιά Σοφιά μάλλον είναι στα όνειρα των οπαδών. Χωρίς τα ανάλογα έσοδα μπορεί να έχουμε και χειρότερη ομάδα απο την φετινή.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει 5 μέρες έμειναν και θα ξέρουμε για Ευρώπη. Προφανώς - για ιβιτς όχι για Μελ - αν μπούμε ομίλους θα χτυπήσουμε Νο1 βασικό στόπερ. Που να παίζει και με τους 3 δίπλα του. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Ας μην πάρουν στόπερ. Όταν θα λείψει τον Οκτώβρη ο Τσιγκρι για κανα μήνα και μείνει εκτός ο Χνιντ από κάρτες τότε θα πάμε με Σβαρνα-Λατσι και τρίτο τον...Μιται...

Προπονητής και τεχνικός διευθυντής φαντάζομαι ότι συμφωνούν.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Bukowski said:

Αμα αυριο ξεκινησει βασικος μετα απο ολα αυτα, ας φυγει απο τωρα ο Καρερα.

Στα πλαίσια του ροτεισΩ 

Αν και ο Ιταλός δεν κάνει τέτοια κόλπα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κραταω μια πισινη οτι μπορει να βγαζει αυτο προς τα εξω η ΠΑΕ μηπως και τσιμπησουν οι Ισπανοι και τον παρουν με κανονικη μεταγραφη αντι για δανεικο.

Δεν νομιζω παικτης που δεν θελει να συνεχισει και δεν ειναι βασικος να μεινει εδω. Δεν υπαρχει λογος για να γινει κατι τετοιο. Απλα γινεται μια προσπαθεια μηπως και φυγει μια και καλη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου δώσει κάποιος μια λογική  εξήγηση στα παρακάτω;

Αν δεν περάσεις την Βολφσμπουργκ λέει (ματς στο οποιο είσαι αουτσάιντερ)  θα γίνει το τραγελαφικό να μην παρεις ούτε στοπερ. Θέση που έχει καταλάβει και ο τελευταίος άσχετος,  (ποσο μάλλον προπονητης και τεχνικος διευθυντής) κι έχει δηλώσει ακόμα κι ο τελευταιος σουβλακοφαγος ότι πρέπει να παρεις παιχτη και μαλιστα βασικό.

Η απόφαση αυτή προφανως δεν μπορεί να είναι ποδοσφαιρικη, αλλά οικονομική. Κοινως υποτιθεται ότι δεν υπάρχουν λεφτα, ως συνηθως.

Και ερωτώ εγώ. Οι τελευταιες προσθήκες ήταν ο Γκαρσια και ο Σακχοφ, ΧΩΡΙΣ τοτε  να έχει ακόμα φύγει ο Βερντε ή να έχεις δώσει δανεικούς καποιους πιτσιρικάδες. Δεν μπορεί να στράβωνε του Βερντε; Μπορεί. Δεν μπορεί να σου ξεμείνουν κάποιοι που θες να ξεφορτωθεις; Μπορεί. 

Αν λοιπόν τελικά φύγει ο Βερντε ή φύγουν καποιοι ακόμα ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να είσαι οικονομικά στα ίδια και να μην μπορεις να παρεις στοπερ;

Μηπως τελικά ο μεγάλος αποφασιζει αναλόγως τις καυλες του; Ας μου πει κάποιος παρακαλω μια σκέψη γιατί τρελαίνομαι πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
15 minutes ago, nikos said:

Μπορεί να μου δώσει κάποιος μια λογική  εξήγηση στα παρακάτω;

Αν δεν περάσεις την Βολφσμπουργκ λέει (ματς στο οποιο είσαι αουτσάιντερ)  θα γίνει το τραγελαφικό να μην παρεις ούτε στοπερ. Θέση που έχει καταλάβει και ο τελευταίος άσχετος,  (ποσο μάλλον προπονητης και τεχνικος διευθυντής) κι έχει δηλώσει ακόμα κι ο τελευταιος σουβλακοφαγος ότι πρέπει να παρεις παιχτη και μαλιστα βασικό.

Η απόφαση αυτή προφανως δεν μπορεί να είναι ποδοσφαιρικη, αλλά οικονομική. Κοινως υποτιθεται ότι δεν υπάρχουν λεφτα, ως συνηθως.

Και ερωτώ εγώ. Οι τελευταιες προσθήκες ήταν ο Γκαρσια και ο Σακχοφ, ΧΩΡΙΣ τοτε  να έχει ακόμα φύγει ο Βερντε ή να έχεις δώσει δανεικούς καποιους πιτσιρικάδες. Δεν μπορεί να στράβωνε του Βερντε; Μπορεί. Δεν μπορεί να σου ξεμείνουν κάποιοι που θες να ξεφορτωθεις; Μπορεί. 

Αν λοιπόν τελικά φύγει ο Βερντε ή φύγουν καποιοι ακόμα ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να είσαι οικονομικά στα ίδια και να μην μπορεις να παρεις στοπερ;

Μηπως τελικά ο μεγάλος αποφασιζει αναλόγως τις καυλες του; Ας μου πει κάποιος παρακαλω μια σκέψη γιατί τρελαίνομαι πλέον. 

Εγώ νομίζω ότι αποφασίζει με βάση την μεγάλη εικόνα. Αν δεν υπάρχει συνέχεια στην Ευρώπη είτε με στόπερ είτε χωρίς στόπερ πρωτάθλημα δεν παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×