Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, Vargas21 said:

Αν η ΑΕΚ δεν περάσει στην Ευρώπη είναι δεδομένο ότι δε θα αποκτηθεί κεντρικός αμυντικός, ασχέτως το τι μπορεί να φημολογείται. Διότι αν έρθει θα «καούν» και ο Χνιντ και ο Λάτσι και δε θα έχουν τις ευκαιρίες που θέλουν οι άνθρωποι της ΑΕΚ να τους δώσουν για να τους αναδείξουν. Δε θα τους πω ότι παραλογίζονται με αυτή τη σκέψη. Φτάνει μόνο να είναι έτοιμοι να πληρώσουν το τίμημα σε περίπτωση γκέλας. Διότι αυτή η ΑΕΚ έτσι όπως είναι δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να διαχειριστεί άλλα πράγματα. Και θα είναι πολύ δύσκολο να το κάνει έχοντας ήδη μία ακόμα αποτυχία στην Ευρώπη που θα προκαλέσει και άλλα προβλήματα.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το πως πιστεύουν ότι θα προχωρήσει η χρονιά αν τελικά κάνει η ομάδα την υπέρβαση και αφήσει εκτός ομίλων τη Βόλφσμπουργκ. Θα βάλουν τον Τσιγκρίνσκι να παίζει Πέμπτη – Κυριακή; Θα ρίξουν στα ντέρμπι του πρωταθλήματος τον Λάτσι στην εξίσωση; Εκτός αν αρχίσουν πάλι τα πειράματα και δούμε στόπερ τον Ινσούα, στόπερ τον Μπακάκη ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο…

 

Μαλλον αυτο σκεφτονται

Εμενα προσωπικα μου εχει καρφωθει μια ιδεα απο τοτε που εβγαζαν προς τα εξω οτι δεν θα παμε για στοπερ. Θεωρω αρκετα πιθανο να περιμενουν να κανει καμια μαλακια ο Βρανιες στην Αντερλεχτ και να τον φερουν παλι δανεικο τον Γεναρη, αφου ειδαν οτι τωρα δεν γινεται.

Το οτι Λατσι-Τσιγκρι-Σβαρνας-Χνιντ δεν μπορουν να βγαλουν την σεζον ειναι δεδομενο. Ο ενας ειναι τελειως απειρος, ο αλλος τραυματιζεται, ο Τυνησιος δειχνει καρτακιας και ο Σβαρνας εχει αρκετα θεματα στο παιχνιδι του.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Δεν υπαρχει περιπτωση να πωληθει ο Ολιβειρα και να μην φερεις CB και CF. Το θεμα ειναι να μπεις EL ωστε να ειναι οι πρωτες επιλογες αυτες που θα ερθουν και οχι οι τριτες ξερω γω. Δηλαδη ΟΚ αν πουλησεις Ολιβειρα 3,5m μπορεις να φερεις ξερω γω Γκαμπριελσεν και Κουλουρη με 1,8m και οι δυο μαζι να παιρνουν τα λεφτα του Νελσον. Κερδος θα χεις. Το θεμα ειναι να μπεις EL για να φερεις 2 παιχτες διαφορας. Αλλα οπως εχω πει μερες τωρα, αν δεν υπαρξουν αποχωρησεις δεν θα ερθει αλλος. Παραμονη ή πωληση Νελσον, Λιβαγια, Μανταλου, Σιμοες, Κρστσιτς θα καθορισουν τα μεταγραφικα μας φετος, τον Γεναρη και του χρονου.

Σώνει και ντε να γλιτώσουμε από τους ανάπηρους και να φέρουμε νέους. Από που έχει προκύψει αυτός ο επταζυμος, ο προζυμης πως διάολο λέγεται; Παρέα του Μπακακη ψάχνουνε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που θα πω για το ματς με τους Γερμανους, ειναι πως απο αυτο κρινεται ολη η σεζον. Οχι ομως απο αποψη προκρισης-αποκλεισμου. Εχουμε περασει και CL, φεραμε Γιαννιωτα και γαμηθηκαμε. Απο την αλλη πηγαμε γαμημενοι με Μπριζ, την περασαμε και εφτιαξε ολη η σεζον. Αυτο που μετραει ειναι το τι θα δουμε. Εαν περασουμε οπως οπως και ηρωικα, η ομαδα θα καυλωσει πολυ κοσμο ξανα, καθως κακα τα ψεματα στο Europa θα κανουμε πραγματακια σε αντιθεση με το CL που φανηκε πως δεν ειμαστε γα εκει. Εαν αποκλειστουμε παλι επειδη οι αλλοι θα ειναι εμφανως καλυτεροι, τοτε ο ΑΕΚτζης μαλακας δεν ειναι, θα το ξεπερασει. Αυτο που θα σου γαμησει την χρονια εντελως ειναι κανενας ηρωικος αποκλεισμος σε ματς τυπου Μπενφικα στο CL με Σαχλαμαρινο. Εκει παιδια θα γαμηθει ασχημα η φαση νωρις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Aussie said:

Εμενα προσωπικα μου εχει καρφωθει μια ιδεα απο τοτε που εβγαζαν προς τα εξω οτι δεν θα παμε για στοπερ. Θεωρω αρκετα πιθανο να περιμενουν να κανει καμια μαλακια ο Βρανιες στην Αντερλεχτ και να τον φερουν παλι δανεικο τον Γεναρη, αφου ειδαν οτι τωρα δεν γινεται.

Το οτι Λατσι-Τσιγκρι-Σβαρνας-Χνιντ δεν μπορουν να βγαλουν την σεζον ειναι δεδομενο. Ο ενας ειναι τελειως απειρος, ο αλλος τραυματιζεται, ο Τυνησιος δειχνει καρτακιας και ο Σβαρνας εχει αρκετα θεματα στο παιχνιδι του.

Δεν νομιζω να κρεμασουν την ομαδα περιμενοντας ρον Βρανιες. Ο οποιος μολις εγινε βασικος σε εφτυσε κανονικα. Τωρα τι εχουν στο μυαλο τους κανεις δεν ξερει. Γιατι μια κοκκινη και ενας τραυματισμος μακρια ειμαστε απο το να ψαχνομαστε 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Σώνει και ντε να γλιτώσουμε από τους ανάπηρους και να φέρουμε νέους. Από που έχει προκύψει αυτός ο επταζυμος, ο προζυμης πως διάολο λέγεται; Παρέα του Μπακακη ψάχνουνε;

Ελληνας, διεθνης (lol), σε καλη ηλικια, με γνωση του πρωταθληματος για τον οποιο γαλλικη ομαδα που σιγουρα κανει σκαουτινγκ δαπανησε 3,5m. Για μπακ απ του Καριμ αρχικα και βλεπουμε νομ ο ω κατανοουμε ολοι πως αρκετοι θα ψηνονταν. Παραλληλα μαζι με Κουλουρη οι Γαλλοι σου δινουν και Γκαμπριελσεν που δεδομενα σε ενδιαφερει και ειναι το στυλ αμυντικου που θες. Επισης ανοιγεις παρτιδες καλες με μια γαλλικη ομαδα που του χρονου θα αγωνιζεται στην Β Γαλλιας που σε ενδιαφερει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι οτι δεν εχει ξαναγινει αυτο με τον Βρανιες. Γρηγορα γρηγορα μου ερχονται στο μυαλο οι μανουρες οταν δεν τον πουλησαμε τον Γεναρη την χρονια του πρωταθληματος (πριν το ματς με τον ΟΣΦΠ αν δεν κανω λαθος) και φετος που σηκωθηκε και εφυγε μονος του. Οσες φορες και αν μας "εφτυσε" οπως λες εμεις τρεξαμε να τον ξαναφερουμε πισω. Ε αν ξαναγινει ακομη μια φορα ποια η διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Καλα δεν ειναι οτι δεν εχει ξαναγινει αυτο με τον Βρανιες. Γρηγορα γρηγορα μου ερχονται στο μυαλο οι μανουρες οταν δεν τον πουλησαμε τον Γεναρη την χρονια του πρωταθληματος (πριν το ματς με τον ΟΣΦΠ αν δεν κανω λαθος) και φετος που σηκωθηκε και εφυγε μονος του. Οσες φορες και αν μας "εφτυσε" οπως λες εμεις τρεξαμε να τον ξαναφερουμε πισω. Ε αν ξαναγινει ακομη μια φορα ποια η διαφορα;

Δεν πιστεύω πως θα ξανάρθει και καλύτερα κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο Βρανιες ειναι βασικος στην Αντερλεχτ τωρα που χει τραυματιες αν δεν κανω λαθος. Γεναρη που θα εχουν επιστρεψει και θα ναι παγκιτης τα ξαναλεμε. Αν και θελω να ελπιζω πως δεν σκεφτονται ακομα τον Ογκνιεν στην ΠΑΕ. Ο οποιος για να τα λεμε ολα μπαινει πια σε ηλικια 30+ που τα στοιχεια που τον κανουν να ξεχωριζει θα χανονται γρηγορα. Δεν ειναι δηλ οτι μιλαμε για κανεναν αμυντικο μπαλάτο που θα παιζει ως τα 37 με μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Δεν πιστεύω πως θα ξανάρθει και καλύτερα κιολας.

Να μην ξαναρθει, αρκει να φερεις αλλον ισαξιο και καλυτερο. Επειδη ομως δεν το βλεπω κατι τετοιο θα δεχομουν μια ενδεχομενη επιστροφη του, μονο και μονο γιατι η χρονια με 4 στοπερ δεν βγαινει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giorgos said:

Τώρα σοβαρα έχει πέσει το όνομα του Κουλούρη σε περίπτωση που πουληθεί ο Νέλσον? 

Η Τουλουζ υποβιβαστηκε και ο παιχτης θελει να φυγει.

Η Τουλουζ θελει να περικοψει μπατζετ και μεταξυ αυτων που ειναι για αποχωρηση ειναι ο Γκαμπριελσεν που εχει συμβολαιο ως το 2023 νομιζω και τον εκλεισε ελευθερο και ο Κουλουρης που τον αγορασε 3,5m. Εγω θεωρω πως με ενα ποσο 1,5-2m μπορεις να παρεις και τους δυο παιχτες που θα εχουν συμβολαιο οσα παιρνει ο Νελσον και προσωπικα θεωρω πολυ απιθανο με τα λεφτα αυτα να βρεις καλυτερους.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Η Τουλουζ υποβιβαστηκε και ο παιχτης θελει να φυγει.

Η Τουλουζ θελει να περικοψει μπατζετ και μεταξυ αυτων που ειναι για αποχωρηση ειναι ο Γκαμπριελσεν που εχει συμβολαιο ως το 2023 νομιζω και τον εκλεισε ελευθερο και ο Κουλουρης που τον αγορασε 3,5m. Εγω θεωρω πως με ενα ποσο 1,5-2m μπορεις να παρεις και τους δυο παιχτες που θα εχουν συμβολαιο οσα παιρνει ο Νελσον και προσωπικα θεωρω πολυ απιθανο με τα λεφτα αυτα να βρεις καλυτερους.

@Bukowski λάτρηςς Κουλουρη.  Τοσα σεντερφορ εχει στην Ευρωπη εμεις εκει να παρουμε τον Καιπερς της Σκυδρας 

Link to comment
Share on other sites

Αφού θέλουμε προιόν ακαδημιών του μπαοκ, γιατί δεν παίρνουμε Κλάους που εχει και εμπειρία??

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Αφού θέλουμε προιόν ακαδημιών του μπαοκ, γιατί δεν παίρνουμε Κλάους που εχει και εμπειρία??

Ειναι μεγαλος ηλικιακα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 1989 generation said:

Αφού θέλουμε προιόν ακαδημιών του μπαοκ, γιατί δεν παίρνουμε Κλάους που εχει και εμπειρία??

Τον εκοψε ο Απολλων .....λες να ερθει παραδιπλα 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vargas21 said:

@Bukowski λάτρηςς Κουλουρη.  Τοσα σεντερφορ εχει στην Ευρωπη εμεις εκει να παρουμε τον Καιπερς της Σκυδρας 

Αμα μπορεις να φερεις αλλο CF που στα 24 του να χει γραψει 49 γκολ εγω μαζι σου. Ο Νελσον πχ ειναι 29 και εχει γραψει 75. Θα μου πεις βεβαια που τα εβαζε κ ενας και που αλλος. Σωστο. Απο την αλλη βεβαια, ο ενας επαιζε Ελλαδα και το transfermakt τον εχει κοστολογησει μεγιστο 5m ενω ο Νελσον τοσα χρονια σε Αγγλιες εχει κοστολογηθει μεγιστο 6m. Και εγω γενικα κραζω Ελληνες παιχτες κτλ, ο συγκεκριμενος ομως στα 24 θεωρω πως μαζι με Καριμ συνθετει πολυ καλο διδυμο μπροστα. Και σιγουρα πολυ πιο λειτουργικο απο αυτο που βλεπουμε. 

Αποψη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Τον εκοψε ο Απολλων .....λες να ερθει παραδιπλα 

Γιατί όχι?Είναι και πόντιος, θα τον γουστάρει ο μεγαλομέτοχος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Γιατί όχι?Είναι και πόντιος, θα τον γουστάρει ο μεγαλομέτοχος...

Αν ειναι ποντιος μεχρι και κερινο ομοιωμα θα του κανει Γιατι και στον αγωνιστικο χωρο κερινο ομοιωμα ειναι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 1989 generation said:

Γιατί όχι?Είναι και πόντιος, θα τον γουστάρει ο μεγαλομέτοχος...

Ειχε παιξει για εμας οταν εφυγε απο ΠΑΟΚ ο Κλαους. Ψηνομουν τοτε τον θεωρουσα καλη επιλογη για πισω απο Αραβιδαρο νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bukowski said:

Ελληνας, διεθνης (lol), σε καλη ηλικια, με γνωση του πρωταθληματος για τον οποιο γαλλικη ομαδα που σιγουρα κανει σκαουτινγκ δαπανησε 3,5m. Για μπακ απ του Καριμ αρχικα και βλεπουμε νομ ο ω κατανοουμε ολοι πως αρκετοι θα ψηνονταν. Παραλληλα μαζι με Κουλουρη οι Γαλλοι σου δινουν και Γκαμπριελσεν που δεδομενα σε ενδιαφερει και ειναι το στυλ αμυντικου που θες. Επισης ανοιγεις παρτιδες καλες με μια γαλλικη ομαδα που του χρονου θα αγωνιζεται στην Β Γαλλιας που σε ενδιαφερει κιολας.

Δεν ψήθηκα. Φερε Αραουχο και έναν Έλληνα εξελίξιμο στόπερ για μένα και είσαι πολύ καλυτερα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Αν ειναι ποντιος μεχρι και κερινο ομοιωμα θα του κανει Γιατι και στον αγωνιστικο χωρο κερινο ομοιωμα ειναι 

Τον αδικείς...Περπατάει με χάρη ο Κλάους...

1 minute ago, Bukowski said:

Ειχε παιξει για εμας οταν εφυγε απο ΠΑΟΚ ο Κλαους. Ψηνομουν τοτε τον θεωρουσα καλη επιλογη για πισω απο Αραβιδαρο νομιζω.

Δίδυμο για να πέσουν τα τσιμέντα..Ή για να ρίχνει τσιμέντα...

Link to comment
Share on other sites

Αν λεγοταν Ελ κουλουρί Θα μας άρεσε. 

Η αλήθεια ειναι οτι μπορούμε να βρούμε κάτι πολύ καλύτερο γιατι έλλην επιθετικός εστί .. Ανέκδοτο

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×