Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2020-21 ​​🏆 🏆 ​🏆 !


Recommended Posts

O7QfmN.jpg

Ανανέωση συνεργασίας με Δημήτρη Δημητρούλια!

22/05/2020
25 Views
maketa_ANAKOINOSEIS_dimitroulias_1000x80

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ κατέκτησε το Πρωτάθλημα Ελλάδος για τρίτη φορά στην Ιστορία της. Παρά τις προσπάθειες της διοίκησης της ΑΕΚ για να ολοκληρωθούν κανονικά οι αγωνιστικές υποχρεώσεις, με απόφαση της ΟΧΕ η ομάδα μας στέφθηκε Πρωταθλήτρια, καθώς βρισκόταν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο αρχιτέκτονας της επιτυχίας που έφερε το Πρωτάθλημα στη Νέα Φιλαδέλφεια μετά από 7 ολόκληρα χρόνια, αλλά και την ΑΕΚ σε έναν ακόμα Τελικό Κυπέλλου Ελλάδος και στους “8” της Ευρώπης, δεν είναι άλλος από τον Δημήτρης Δημητρούλια.

Η απόλυτα επιτυχημένη σεζόν, αλλά και το κοινό όραμα διοίκησης και προπονητή για τη διατήρηση των κεκτημένων στην Ελλάδα και την κατάκτηση της Ευρώπης, οδήγησαν στην ανανέωση της συνεργασίας με τον Δημήτρη Δημητρούλια για άλλα δύο χρόνια.

Ο Έλληνας τεχνικός συναντήθηκε στα γραφεία του Συλλόγου με τον Α’ Αντιπρόεδρο της ΑΕΚ και Διοικητικό Υπεύθυνο του τμήματος, κ. Σταμάτη Παπασταμάτη, τον Αθλητικό Διευθυντή του τμήματος, κ. Στάθη Παπαχαρτοφύλη και τον Team Manager, κ. Ηλία Χατσίκα και υπέγραψε το νέο συμβόλαιό του μέχρι το 2022.

Ο Δημήτρης Δημητρούλιας κάθισε σε 28 αγώνες στον πάγκο της ομάδας σημειώνοντας 26 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα, αποτελώντας έναν από τους πλέον επιτυχημένους προπονητές σε όλη την Ευρώπη.

Μετά την επισημοποίηση της συμφωνίας, ο Δημήτρης Δημητρούλιας, δήλωσε στο aek.gr: “Η εμπιστοσύνη του ισχυρού άνδρα του Τμήματος χάντμπολ της ΑΕΚ κ. Παπασταμάτη στο πρόσωπό μου, αλλά και των συνεργατών μου, με γεμίζει ικανοποίηση αλλά και ευθύνη να εκπληρώσουμε τους μεγάλους μας στόχους, που δεν είναι άλλοι από την καθιέρωση της ομάδας τόσο στην Ελλάδα ως κυρίαρχη δύναμη, αλλά και στην Ευρώπη ως ανερχόμενη σημαντική δύναμη. Πλέον μετά από ένα χρόνο αισθάνομαι σαν το σπίτι μου και η ομάδα είναι η οικογένειά μου. Την επόμενη διετία, θα δουλέψουμε όλοι σκληρά, ώστε ο κόσμος της ΑΕΚ να απολαύσει την καλύτερη ελληνική ομάδα χάντμπολ όλων των εποχών να προσφέρει θέαμα υψηλών προσδοκιών και να κατακτά τίτλους”.

Κόουτς, καλή επιτυχία και τη νέα σεζόν!

https://www.aek.gr/ananeosi-synergasias-me-dimitri-dimitroylia/

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πιστεύω θα μείνει και ο Φλορίδο. Την ώρα που εμείς κρατάμε τους καλύτερους και θα φέρουμε κι άλλους, οι υπόλοιποι βαράνε διάλυση. Μακάρι να μπούμε ομίλους EHF του χρόνου να βλέπουμε κάτι ενδιαφέρον, γιατί εδώ θα είναι όλα προπονήσεις..

Link to comment
Share on other sites

αν ερθει ο λεμος η φευγει ο μογια η ο δομπρης να εχεις 3 πλειμεικερ το θεωρω κομματακι δυσκολο θα ειναι τεραστια υπερβαση 

ο τζηρας πες οκ εφυγε ο γεωργιαδης πιθανον να φυγει και ο χογκαζ 

Link to comment
Share on other sites

Ασταμάτητος ο Παπασταμάτης.

Έδωσε και συνέντευξη

http://www.aek365.org/a-721925/diabaste-olh-th-sunenteuksh-tou-papastamath.htm

στην οποία κλείνει ωραία

 Όσον αφορά στο μήνυμά μου προς τον κόσμο της ΑΕΚ είναι ένα: ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ…».

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε..Για προπόνηση θα τους έχουμε όλους του χρόνου..Και όσοι καλοί Έλληνες υπάρχουν, θα παρακαλάνε να έρθουν στην ΑΕΚ...Οι άλλοι χάνουν Λέμος, Τζηρά, Σανίκη και μάλλον σταματάει και ο Τσιλιμπάρης...Οι πιο πάνω που θέλανε παύλες, κι αυτοί βγάζουν σε απόσυρση Κοκκώνη και Μαστορογιάννη...Αν είναι καλά παιδιά πάντως, και δε θα τους διασύρουμε εντελώς και θα κάνουμε και τα ψώνια μας από αυτούς....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, amd said:

αν ερθει ο λεμος η φευγει ο μογια η ο δομπρης να εχεις 3 πλειμεικερ το θεωρω κομματακι δυσκολο θα ειναι τεραστια υπερβαση 

ο τζηρας πες οκ εφυγε ο γεωργιαδης πιθανον να φυγει και ο χογκαζ 

Στόχος είναι οι όμιλοι του EHF. Εκεί θες πολλούς και καλούς παίκτες, οπότε γι αυτό γεμίζει την ομάδα ο Δημητρούλιας.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, blanco21 said:

Έχει σκοπό να τους κάνει πλάκες ο Παπασταμάτης.

Μακαρι και ο Μελ να κολλησει Παπασταματιτιδα! 

Ρε σεις, δεν μπαινει σιγα σιγα κ συνεταιρος στο μπασκετακι κ στο ποδοσφαιρο ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Ρε παιδιά επειδή είμαι άσχετος απο χάντμπολ γνωρίζει κανείς που ασχολείται περισσότερο αν πράγματι ανεβαίνει επίπεδο η ομάδα με αυτές τις κινήσεις και ξεφεύγουμε απο τον γαύρο; Μήπως θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε με ποιους θα αντικαταστήσει και ο γαύρος τους παίκτες που χάνει; Έχουμε απομείνει οι δυο μας να παλεύουμε για τους τίτλους. Πως ξέρουμε ότι δεν θα σπρώξουν κι αυτοί περισσότερα χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fighter21 said:

Ρε παιδιά επειδή είμαι άσχετος απο χάντμπολ γνωρίζει κανείς που ασχολείται περισσότερο αν πράγματι ανεβαίνει επίπεδο η ομάδα με αυτές τις κινήσεις και ξεφεύγουμε απο τον γαύρο; Μήπως θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε με ποιους θα αντικαταστήσει και ο γαύρος τους παίκτες που χάνει; Έχουμε απομείνει οι δυο μας να παλεύουμε για τους τίτλους. Πως ξέρουμε ότι δεν θα σπρώξουν κι αυτοί περισσότερα χρήματα;

Τρολαρεις? ? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fighter21 said:

Ρε παιδιά επειδή είμαι άσχετος απο χάντμπολ γνωρίζει κανείς που ασχολείται περισσότερο αν πράγματι ανεβαίνει επίπεδο η ομάδα με αυτές τις κινήσεις και ξεφεύγουμε απο τον γαύρο; Μήπως θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε με ποιους θα αντικαταστήσει και ο γαύρος τους παίκτες που χάνει; Έχουμε απομείνει οι δυο μας να παλεύουμε για τους τίτλους. Πως ξέρουμε ότι δεν θα σπρώξουν κι αυτοί περισσότερα χρήματα;

Οι παίκτες που ήρθαν, δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι βασικοί, ενώ στο γάβρο ήταν, με εξαίρεση τον Αραπακόπουλο. Καταλαβαίνεις...Από εκεί και πέρα, έχουμε ανέβει επίπεδο από πέρσι και θα ανέβουμε κι άλλο αφού οι μεταγραφές συνεχίζονται..Όσο για το γάβρο, όλος ο ερασιτέχνης του έχει τεράστιο πρόβλημα. Χάνουν κομβικούς αθλητές σε όλα τα τμήματα, ενώ στο χάντμπολ δύσκολα να κάνουν κάτι αφού βλέπουν ότι δεν μπορούν να ακολουθήσουν την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
22 minutes ago, George_D said:

Τρολαρεις? ? 

Γιατί να τρολάρω; Λέω ότι δεν γνωρίζω το άθλημα και την αξία των παικτών διαβάζοντας ονόματα όπως και τη δυναμική του γαύρου που είναι ο κύριος αντίπαλος. Αν γνωρίζεις κάτι παραπάνω απάντησε μου. Απλά δεν θα ήθελα να στηριχτώ πχ μόνο στα ρεπορτάζ του 365 που πανηγυρίζει με όλες τις μεταγραφές.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 1989 generation said:

Στόχος είναι οι όμιλοι του EHF. Εκεί θες πολλούς και καλούς παίκτες, οπότε γι αυτό γεμίζει την ομάδα ο Δημητρούλιας.

Το EHF ειναι η 1η ή η 2η μεγαλη διοργανωση; Σαν να λενε δλδ Τσου Λου η ΟΥΕΦΑ;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×