Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2020-21 ​​🏆 🏆 ​🏆 !


Recommended Posts

30 minutes ago, AlexKR21 said:

Το EHF ειναι η 1η ή η 2η μεγαλη διοργανωση; Σαν να λενε δλδ Τσου Λου η ΟΥΕΦΑ;

Η δεύτερη. Δυστυχώς, με τη νέα δομή των Ευρωπαικών κυπέλλων, δε βγάζουμε ομάδα στο champions league, οπότε αναγκαστικά πάμε εκεί. Όχι ότι είναι και έυκολη διοργάνωση...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

H διοργανωση που θα συμμετασχουμε θα λεγεται "EHF European League " (πρωην " EHF European Cup "). To EHF Champions League ειναι η πρωτη τη ταξει.

Επιγραμματικα ισχυουν τα εξης:
Συνολικά, στη συγκεκριμένη διοργάνωση θα συμμετέχουν 24 ομάδες, σε γκρουπ. Για να προκριθεί η AEK στους ομίλους, θα πρέπει να αγωνιστεί σε προκριματικά. Είναι άγνωστο, όμως, ακόμα, από ποιόν γύρο θα ξεκινήσει. Η διοργάνωση θα είναι υψηλού επιπέδου καθώς θα ξεκινήσουν και οι 16 ομάδες που υπό άλλες συνθήκες θα έπαιρναν μέρος στο Τσάμπιονς Λιγκ το οποίο από 32 ομάδες, θα ξεκινήσει με 16.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας πάντως με ένα φίλο απόψε, μου ανέφερε ότι ο Παπασταμάτης είπε ότι θα δηλώσουμε συμμετοχή στο EHF cup. Αυτό είναι ουσιαστικά ο διάδοχος του challenge cup. Επειδή όμως, υπάρχει ενδεχόμενο να μεταφέρθηκε λάθος στη συνέντευξη, και να εννοούσε EHF league, ας περιμένουμε να δούμε που θα παίξουμε τελικά...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, George_D said:

Η διοργάνωση θα είναι υψηλού επιπέδου καθώς θα ξεκινήσουν και οι 16 ομάδες που υπό άλλες συνθήκες θα έπαιρναν μέρος στο Τσάμπιονς Λιγκ το οποίο από 32 ομάδες, θα ξεκινήσει με 16.

Κλασσικά άσχετοι από χάντμπολ δημοσιογράφοι. Και οκ είσαι άσχετος, αλλά τουλάχιστΟ μπες στον κόπο να ανοίξεις μια ιστοσελίδα κύριε. Το Τσάμπιονς Λιγκ είχε 28 ομάδες, από τις οποίες οι 16 καλές ήταν χωρισμένες σε δύο ομίλους και οι 12 χαμηλότερου επιπέδου παίζανε σε άλλους δύο ομίλους και είχαν ξεχωριστό πρωτάθλημα για δύο θέσεις στους 16 του θεσμού. 
Στην ουσία αυτές οι 12 θα παίξουν πλέον στο δεύτερο σε δυναμικότητα ευρωπαϊκό κύπελλο. 
Από την μία χαίρομαι γιατί καλό είναι να παίζουμε όσο πιο ψηλά γίνεται, από την άλλη θα μου μείνει άχτι η ευρωπαϊκή κούπα που θα μπορούσαμε να σηκώσουμε στον τρίτο θεσμό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, 1989 generation said:

Μιλώντας πάντως με ένα φίλο απόψε, μου ανέφερε ότι ο Παπασταμάτης είπε ότι θα δηλώσουμε συμμετοχή στο EHF cup. Αυτό είναι ουσιαστικά ο διάδοχος του challenge cup. Επειδή όμως, υπάρχει ενδεχόμενο να μεταφέρθηκε λάθος στη συνέντευξη, και να εννοούσε EHF league, ας περιμένουμε να δούμε που θα παίξουμε τελικά...

Εδω περισσοτερες πληροφοριες για τις διοργανωσεις του χρονου κ τις αλλαγες

https://www.ehfoffice.at/businessreport2018/LTF-New-competition-system-from-2020.html

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SpiRos said:


Από την μία χαίρομαι γιατί καλό είναι να παίζουμε όσο πιο ψηλά γίνεται, από την άλλη θα μου μείνει άχτι η ευρωπαϊκή κούπα που θα μπορούσαμε να σηκώσουμε στον τρίτο θεσμό.

Και εγώ σιχτίριζα που χάσαμε την ευκαιρία φέτος, αλλά αν τελικά δηλώσουμε συμμετοχή στο EHF cup και όχι στο handball league, πάμε να το σηκώσουμε!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

O Χατσίκας επιβεβαίωσε σήμερα ότι τελικά θα παίξουμε στο EHF Cup, το αντίστοιχο με το challenge cup. Ο λόγος είναι ότι η ομάδα θέλει να κατακτήσει οπωσδήποτε ευρωπαική κούπα και στη συνέχεια να κοιτάξει τις άλλες διοργανώσεις, έχοντας γερό όνομα στην Ευρώπη πλέον, και προσελκύοντας και καλούς ξένους παίκτες. Οπότε, το τρεμπλ που χάθηκε φέτος, θα έρθει του χρόνου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως ειναι ευκαιρια τα επομενα χρονια, αφου εχουμε ισχυρο παραγοντα στο τιμονι ενω οι αλλοι για την ωρα δεν φαινεται να εχουν, να συνεχισουμε να παιρνουμε τιτλους και να περασουμε τον Πανελληνιο που εχει πεντε πρωταθληματα και ειναι τριτος σε συγκομιδη τιτλων.Ειδικα τωρα εχει μεγαλυτερη σημασια γιατι ακουγεται περισσοτερο απο παλια το αθλημα με την συμμετοχη της ΑΕΚ του ΟΣΦΠ και του ΠΑΟΚ.Οποτε μετα την καθιερωση μας την τελευταια δεκαετια ως ομαδα κορυφης να ερθουν και οι περισσοτεροι τιτλοι.Εξαλου το αθλημα ειναι Φιλαδελφιοτικο και Βεροιοτικο που εχει και πολλους ΑΕΚτζηδες.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, amd said:

πως ηταν περσι στην ουγγαρια Σπυρο? αντι Λαρς ειναι ο Ρεινα

Πρώτα απ΄όλα ο Ρέινα είναι αριστερόχειρας και ο Λαρς δεξιόχειρας, τυπικά δεν καλύπτει την θέση του. 
Στην Ουγγαρία έπαιξε σε μια μεσαία προς καλή ομάδα που έχει και ευρωπαϊκές εμφανίσεις. Το ουγγρικό πρωτάθλημα είναι από τα καλά της Ευρώπης, δεν είναι έκπληξη ότι δεν ήταν πρώτο βιολί εκεί (ούτε δεύτερο), ήταν... μέλος του ρόστερ για να το πούμε ποδοσφαιρικά.
Παρόλα αυτά, τον θεωρώ πολύ καλό παίχτη, σημαντική ενίσχυση, στον γαύρο ήταν ο μόνος παίχτης που με προβλημάτιζε γερά και τον ήθελα στην ομάδα. Καλή μεταγραφή λοιπόν. Δεξιόχειρα ίντερ όμως χρειαζόμαστε ακόμα, αλλά ο κόουτς θα ξέρει πολύ καλύτερα από εμένα τι πρέπει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
6 hours ago, Man Of Faith said:

Θεωρω πως ειναι ευκαιρια τα επομενα χρονια, αφου εχουμε ισχυρο παραγοντα στο τιμονι ενω οι αλλοι για την ωρα δεν φαινεται να εχουν, να συνεχισουμε να παιρνουμε τιτλους και να περασουμε τον Πανελληνιο που εχει πεντε πρωταθληματα και ειναι τριτος σε συγκομιδη τιτλων.Ειδικα τωρα εχει μεγαλυτερη σημασια γιατι ακουγεται περισσοτερο απο παλια το αθλημα με την συμμετοχη της ΑΕΚ του ΟΣΦΠ και του ΠΑΟΚ.Οποτε μετα την καθιερωση μας την τελευταια δεκαετια ως ομαδα κορυφης να ερθουν και οι περισσοτεροι τιτλοι.Εξαλου το αθλημα ειναι Φιλαδελφιοτικο και Βεροιοτικο που εχει και πολλους ΑΕΚτζηδες.

Μακάρι ο Παπασταμάτης να μείνει για χρόνια και να συνεχίσει να προσφέρει. Τα τελευταία 2 χρόνια με την ξαφνική εμφάνιση του γαύρου δημιουργήθηκε σε πολλούς η εντύπωση ότι το χάντμπολ θα γίνει ένα απο τα αθλήματα που υπάρχει μόνο και μόνο για να πηγαίνουν τίτλοι στον Πειραιά. Εύχομαι Αεκτζήδες επιχειρηματίες όπως ο Αγγελόπουλος και ο Παπασταμάτης να αγκαλιάσουν κι άλλα αθλήματα.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Hades said:

Μη σκάσει κανένα κανόνι μόνο με τα πολλά κεράσια που ακούμε 

Είναι σοβαρός επιχειρηματίας ο Παπασταμάτης. Επιπλέον, είναι 4 χρόνια στην ομάδα και κάνει σοβαρά βήματα. Βρήκε μόνιμη έδρα στην ομάδα, έφτιαξε ακαδημίες που ανέβασαν και παίκτες στην πρώτη ομάδα, πήρε και παίκτες και δύο προπονητές ονόματα. Δεν είναι Λαζόπουλος..

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε στην ερασιτεχνική για να βοηθήσει. Βόλει ξέρω ότι ήθελε να μπει επειδή έπαιζε παλιά, αλλά τη χρονιά που μπήκε, το χάντμπολ είχε τεράστιο πρόβλημα, να θυμίσω ότι τότε είχαμε παίξει play out και δε συμπληρώναμε ομάδα. Έφερε προπονητή τον Τούτση, πήρε παίκτες και από εκεί και πέρα πορώθηκε με το τμήμα. Επιπλέον, είναι και πρόεδρος σε μια ομάδα γ εθνικής, τον ΑΟ Υπάτου, και την έχει οργανώσει και αυτή πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ο Μίλαν Κοσάνοβιτς θα συνεχίσει να υπερασπίζεται τα δοκάρια της ΑΕΚ και τη νέα αγωνιστική περίοδο. Ο Σέρβος τερματοφύλακας τα βρήκε σε όλα με τη διοίκηση της Ένωσης και έτσι έβαλε την υπογραφή του σε συμβόλαιο ανανέωσης για ακόμα μια χρονιά.

Θυμίζουμε ότι ο Κοσάνοβιτς αποκτήθηκε από την ΑΕΚ τον περασμένο Νοέμβριο και με τις εμφανίσεις του έδειξε πως μπορεί να είναι ένας παίκτης που μπορεί να βοηθήσει την ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια. 

 

 

ανανεωσε και αυτος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1989 generation said:

Άρα φεύγει ο Ίγκορ και λογικά θα πάμε και για δεύτερο τέρμα. Ή ίσως κάποιο κοινοτικό καλό για πρώτο και back up το Μίλαν.

Μάλλον το δεύτερο. Ή για την ακρίβεια δύο τερματοφύλακες χωρίς "πρώτο" και "δεύτερο", ανά πάσα στιγμή να μπορείς να κάνεις αλλαγή στο ματς αν δεν βρίσκεται ο ένας σε καλή μέρα. 

Εσύ το ξέρεις φαντάζομαι, δεν το λέω για σένα, οι περισσότερες μεγάλες ομάδες έχουν την πολυτέλεια (ουσιαστικά είναι βασικό πλέον αν θες να φτάσεις ψηλά) να έχουν στο ρόστερ δύο ισάξιους τερματοφύλακες. Κάνει ξέρω 'γω 0 αποκρούσεις στα πρώτα 5 σουτ του παιχνιδιού αυτός που άρχισε και μπαίνει ντουγρού ο δεύτερος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αποχώρησε ο Χογκας

Ο Γαλλοαλεργινός αποχωρεί από το «κιτρινόμαυρο» τμήμα και θέλησε μέσω της «Ώρας» να κλείσει όμορφα αυτό τον κύκλο.

 Στο αποχαιρετιστήριο μήνυμα του δεν έκρυψε για μια ακόμη φορά την μεγάλη του αγάπη για την ΑΕΚ και τόνισε πως παρότι αποχωρεί θα νιώθει πάντα μέλος αυτής της οικογένειας που δημιούργησε εδώ: «Η AEΚ θα είναι για εμένα μια αιώνια αγάπη. Ήμουν για 3 χρόνια στην οικογένεια της ΑΕΚ και έζησα τις πιο όμορφες αθλητικές μου στιγμές. Ένιωσα την αγάπη και την ζεστασιά των ανθρώπων της ομάδας, έπαιζα με την ψυχή μου και έπαιζα όπως δεν έχω ξαναπαίξει ποτέ. Ευχαριστώ για την αγάπη σας, πολλά ευχαριστώ σε όλους. Αυτό είναι ένα απλά αντίο, αλλά φεύγω με ψηλά το κεφάλι και με την τιμή, να έχουμε κερδίσει ένα πρωτάθλημα με την «οικογένειά» μου, με αποτέλεσμα να μείνουμε στην ιστορία του κλαμπ. Είμαι ΑΕΚ και θα παραμείνω ΑΕΚ για πάντα. Το αίμα μου είναι κίτρινο και μαύρο. ΑΕΚ για πάντα», ήταν τα συγκινητικά λόγια του.

Αξίζει να σημειωθεί πως στα τρία χρόνια που αγωνίστηκε με την φανέλα του «Δικεφάλου» ο Χόγκας είχε 94 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις και πέτυχε 367 γκολ.

Τελευταίο του παιχνίδι με την «Ένωση» ήταν στις 7 Μαρτίου όταν και αγωνίστηκε απέναντι στον Φίλιππο Βέροιας. Εκτός από τα αγωνιστικά του κατορθώματα όμως όλοι οι συμπαίκτες του θα τον θυμούνται πάντα για την θετική του ενέργεια και το όμορφο κλίμα που δημιουργούσε στα αποδυτήρια. Γιατί όπως λέει και ο ίδιος ο αθλητισμός είναι χαρά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×