Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2020-21 ​​🏆 🏆 ​🏆 !


George_D
 Share

Recommended Posts

Η ΑΕΚ ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας της με τον Bogdan Criciotoiu. Ο Ρουμάνος ίντερ εντάχθηκε στην ομάδα χάντμπολ το φετινό Ιανουάριο και συνέβαλε στην κατάκτηση του Πρωταθλήματος της Handball Premier ύστερα από 7 χρόνια.

Ο Bogdan Criciotoiu αγωνίστηκε συνολικά σε 11 επίσημους αγώνες σε Ελλάδα και Ευρώπη σημειώνοντας 13 τέρματα.

aek.gr

Link to comment
Share on other sites

Η Ωρα γραφει σημερα και για τον ισπανο Ρέινα (δεξι ιντερ) που επαιζε προπερσι στον γαυρο και φετος στην Ουγγαρια

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Μεγάλη διάθεση βλέπω φέτος ώστε να φτιάξουμε ακόμα πιο ισχυρή ομάδα και μάλιστα ολοκληρώνοντας τις εκκρεμότητες πολύ νωρίς. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
29 minutes ago, amd said:

ανακοινώθηκε επίσημα ο ρεινα

Ωραία. Πάμε να τα σαρώσουμε όλα φέτος. Μακάρι να έχουμε και αγώνες με παρουσία κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2020 at 12:37 AM, 1989 generation said:

Μιλώντας πάντως με ένα φίλο απόψε, μου ανέφερε ότι ο Παπασταμάτης είπε ότι θα δηλώσουμε συμμετοχή στο EHF cup. Αυτό είναι ουσιαστικά ο διάδοχος του challenge cup. Επειδή όμως, υπάρχει ενδεχόμενο να μεταφέρθηκε λάθος στη συνέντευξη, και να εννοούσε EHF league, ας περιμένουμε να δούμε που θα παίξουμε τελικά...

Τι σας ευχαρίστησε περισσότερο και τι σας πίκρανε πιο πολύ φέτος αλλά και τι σας πείσμωσε ; Γεγονός, απόφαση, αποτέλεσμα ή συμπεριφορά.Φέτος η συνολική εικόνα της ομάδας ήταν το γεγονός που με ευχαρίστησε περισσότερο. Αντίθετα η ματαίωση των αγώνων με την ρουμάνικη ομάδα, για το θεσμό του Challenge Cup, με στεναχώρησε πιο πολύ, γιατί είχαμε πολύ σοβαρές πιθανότητες να προκριθούμε στον τελικό της διοργάνωσης. Αυτό το γεγονός μας πείσμωσε και εκτιμώ ότι είναι μια μεγάλη πρόκληση η συμμετοχή μας στη φετινή ευρωπαϊκή διοργάνωση του EHF European Cup.
 

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω πολύ όμορφα που θα αποτελέσω μέλος της ΑΕΚ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον εκπρόσωπο μου Κacem, που βοήθησε για να γίνει αυτή η μεταγραφή, καθώς και τον κ. Παπαχαρτοφύλη που εκ μέρους της ΑΕΚ μου έδειξε πόσο με θέλει η ομάδα. Μιλώντας με παίκτες που βρίσκονται στην ομάδα, μου ανέφεραν ότι πρόκειται για ένα άκρως επαγγελματικό κλαμπ, ενώ μου είπαν τα καλύτερα λόγια για τον κ. Παπασταμάτη και τους υψηλούς στόχους που έχει για την ομάδα. Η ΑΕΚ ταιριάζει απόλυτα στις φιλοδοξίες μου και η οικογένειά μου είναι ενθουσιασμένη που θα βρεθεί στην Αθήνα και την Ελλάδα. Θέλω να αναλάβω ευθύνες στην ομάδα και ο στόχος μου είναι να συμβάλλω με την εμπειρία μου και την προσωπικότητά μου στην εκπλήρωση των αγωνιστικών σκοπών της. Έχω ακούσει πολλά για τους φιλάθλους της ΑΕΚ και για τη στήριξή τους και στην ομάδα χάντμπολ. Τώρα θα έχω την ευκαιρία να τους γνωρίσω από κοντά και να παίξω και για αυτούς, παλεύοντας για το κίτρινο και το μαύρο“.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Lemgo, Aix και Porto (έχει κάνει τεράστια άλματα ανόδου το πορτογαλικό χάντμπολ) μιλάνε από μόνα τους όσον αφορά το βιογραφικό του. Δεν τον έχω δει να παίζει μάλλον, αλλά όλα δείχνουν ότι είμαστε κομπλέ στο τέρμα για του χρόνου.

Βρίσκεται ακόμα σε τοπ ηλικία για τερματοφύλακας. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω πού έχουμε κενά σαν ομάδα και δεν βρίσκω...Θα αποκτηθεί και ένα εξτρέμ για δίδυμο με Κεδέρη λογικά και απλά, Ελλάδα κάνεις πλάκα και Ευρώπη είσαι από τα φαβορί για κούπα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Σωτήρης Γιόσμου αποχωρεί και επίσημα από την ΑΕΚ, με την Ένωση να ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Νέο σύστημα διεξαγωγής του πρωταθληματος

 

Χάντμπολ: Σε ομίλους το Πρωτάθλημα της Handball Premier!

e07d43fcf5201fc9208d04c27e765fbf.jpg

Αναλυτικά οι αποφάσεις της ΟΧΕ-Δείτε τον Όμιλο της ΑΕΚ

Πραγματοποιήθηκε το Διοικητικό Συμβούλιο της ΟΧΕ, στην οποία αποφαίστηκε το Πρωτάθλημα της Handball Premier να διεξαχθεί σε ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια.

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ θα βρίσκεται στον 1ο Όμιλο, μαζί με τους Ολυμπιακό ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή, Διομήδη Άργους, ΑΣΕ Δούκα, Ιωνικό ΝΦ, Άρη Νικαίας Olympic Diagnostic, HC Σαλαμίνα.

Ενώ, όσον αφορά την αγωνιστική περίοδο που πέρασε αποφασίστηκε να μην υποβιβαστεί καμία ομάδα.

Αναλυτικά: 

«Το Δ.Σ. της Ομοσπονδίας Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος με βάση την τροπολογία που ψηφίστηκε στην βουλή και αφορά την δυνατότητα τροποποίησης των εν ισχύ κανονισμών και προκηρύξεων των αθλητικών Ομοσπονδιών με πλειοψηφία 3/4, αποφάσισε σήμερα ομόφωνα (15/15), τα κάτωθι για τα πρωταθλήματα της περιόδου 2020-2021:

Handball Premier
Δεν υποβιβάζεται καμία ομάδα από την σεζόν 2019-2020, ενώ προβιβάζονται από την Α2 τα σωματεία: HC Σαλαμίνα και Ζαφειράκης Νάουσας.
Δημιουργούνται 2 όμιλοι των 7 ομάδων (σύνολο 14) με γεωγραφικά κριτήρια, ως ακολούθως:

1ος όμιλος (Νότος): ΑΕΚ, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή, Διομήδης Άργους, ΑΣΕ Δούκα, Ιωνικός ΝΦ, Άρης Νικαίας Olympic Diagnostic, HC Σαλαμίνα.

2ος όμιλος(Βορράς): Αερωπός Έδεσσας ManDynamic, ΠΑΟΚ, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Δράμα Bianco Monte, Φαίακας Κέρκυρας, Φίλιππος Βέροιας, Ζαφειράκης Νάουσας.

Σύστημα
Α’ φάση: Όλοι εναντίον όλων σε 2 γύρους (14 αγωνιστικές, 12 για κάθε ομάδα)
Β’ φάση: Πλέι οφ (1-8): Οι 4 πρώτες ομάδες κάθε ομίλου δημιουργούν έναν όμιλο, μεταφέροντας τους βαθμούς από την Α’ φάση μόνο από τα μεταξύ τους παιχνίδια. Ακολούθως οι ομάδες του 1ου και του 2ου ομίλου συναντιούνται σε δύο γύρους (8 αγωνιστικές). Δεν αγωνίζονται ξανά όσοι βρισκόντουσαν στον ίδιο όμιλο στην Α’ φάση.
Πλέι άουτ (9-14): Οι 3 τελευταίες ομάδες κάθε ομίλου δημιουργούν έναν όμιλο, μεταφέροντας τους βαθμούς από την Α’ φάση μόνο από τα μεταξύ τους παιχνίδια. Ακολούθως οι ομάδες του 1ου και του 2ου ομίλου συναντιούνται σε δύο γύρους (6 αγωνιστικές). Μετά το πέρας της Β’ φάσης οι 2 τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας υποβιβάζονται στην Α2 Ανδρών.
Γ΄ φάση: Οι 2 πρώτοι της βαθμολογίας μετά το πέρας της Β’ φάσης των πλέι οφ, αγωνίζονται στον τελικό με τον τίτλο να κρίνεται στις 3 νίκες». 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα είναι στη Σαλαμίνα..Θα ξαναδούμε τον αρχηγό Μπάκα...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, George_D said:

ο Χογκας εμεινε Ελλαδα τελικα και πηγε στον Διομηδη

Σιγά μη φύγει ο Μαλίκ. Πού θα βρει καλύτερα από Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×