Jump to content

Άρης - ΑΕΚ (Κύπελλο, Ημιτελικά- 2ο ματς): 24/06, 19:00, CosmoteSport2


Guest amd
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

35 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      33
    • Ολιβέιρα
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Χουλτ
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      13
    • Μέτριο
      11
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      4
    • Μπακάκης
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      2
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      3
    • Μάνταλος
      2
    • Βέρντε
      16
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      4
    • Παουλίνιο
      0
    • Χουλτ
      3
    • Αλμπάνης
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0


Recommended Posts

1 minute ago, nikos said:

Άντε να γράψω κι εγώ.

Ο Λόπες αμυντικά ήταν πάντα μετριότατος. Τώρα έχει γίνει κακός.

ο Χουλτ φετος έπεσε πολύ, ηταν μέτριος, έχει πέσει κάτω του μετρίου.

ο Παουλίνιο επιθετικά είναι καλούτσικος, αμυντικά είναι χάλια.

Μπακακης επιθετικά είναι για γέλια, αμυντικά είναι καλος μονο με ομάδες μικρότερου μπατζετ.

ΟΥΔΕΙΣ από τους παραπανω δεν κάνει πλέον για βασικος σε ομάδα που θέλει τίτλους.

Συμφωνω

Σε καθε πλευρα διαλεγεις 1 απο τους 2 για να αναπληρωματικο και παιρνεις καλυτερο για βασικο με αντιθετα χαρακτηριστικα απ αυτους που κρατησες.

Αυτο αν θες να σαι υπερπληρης παντου. Για αρχη οπωσδηποτε στοπερ και χαφ. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Χουλτ έχασε τη θέση του και έχει και το θέμα της ανανέωσης. Δεν μπορεί να βρει ρυθμό Ιούνιο μήνα.. Εγώ πάντα είχα θετική άποψη για τον παίχτη μου έκανε σαν επιλογή είτε πρώτη είτε δεύτερη. Σήμερα πιο πολύ με τρέλανε ο λοπες στη φάση του 1-0 πάρα το ότι ο Χουλτ δεν μπορούσε πχ να βγάλει σέντρα. 

Θέλουμε σιμανσκι και κρσττστς σκυλιά του πολέμου στον τελικό. Όποιος παίξει να πεθάνει στο γήπεδο σε εισαγωγικά 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα όλοι οι παίχτες για τον πούτσο είναι φέτος και λογικό έτσι όπως προετοιμάστηκαν το καλοκαίρι (στα κλαρίνα και τα πνευστα) και όπως εξελίχθηκε η σεζον. Από εκεί και πέρα μου αρέσει που κρίνετε έναν παίχτη (Χουλτ) από την τελευταία του σεζον στην ομαδα. Εδώ ο Τιμούρ ο Κετσπαγια που ήταν και παιχταρας πριν πάει Αγγλία τον έπαιζε ο Χουλτ θα σκιστει; Εάν έπρεπε να κρατήσω προσωπικά δύο μπακ θα επέλεγα Παουλινιο και Χουλτ για αναπληρωματικους.

Link to comment
Share on other sites

Lopez έγκλημα στην απομάκρυνση της μπάλας πάνω στον φετφα.

Ομοίως και στη φάση του 2ου γκολ. Λάθος του Σιμοες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Συμφωνω

Σε καθε πλευρα διαλεγεις 1 απο τους 2 για να αναπληρωματικο και παιρνεις καλυτερο για βασικο με αντιθετα χαρακτηριστικα απ αυτους που κρατησες.

Αυτο αν θες να σαι υπερπληρης παντου. Για αρχη οπωσδηποτε στοπερ και χαφ. 

Ακριβώς τα ίδια θα έλεγα.
Και γουινγκερ μετά από αυτά κι εφοσον φύγει κάποιος μπροστά (που θα φύγει δλδ).

Δυσκολα πραγματα για την ΠΑΕ ΑΕΚ, αλλά λέμε τώρα.

υγ. Κανονικά θες 2 στοπερ αλλά μην το παρακάνουμε, ούτε τα μισά δεν θα γίνουν εξαλλου 

Link to comment
Share on other sites

Κριστισιτς μεγάλη απογοήτευση. Έχει συνολικά κάνει 4-5 καλά παιχνίδια σε 1.5 χρόνο. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hades said:

Ο Χουλτ έχασε τη θέση του και έχει και το θέμα της ανανέωσης. Δεν μπορεί να βρει ρυθμό Ιούνιο μήνα.. Εγώ πάντα είχα θετική άποψη για τον παίχτη μου έκανε σαν επιλογή είτε πρώτη είτε δεύτερη. Σήμερα πιο πολύ με τρέλανε ο λοπες στη φάση του 1-0 πάρα το ότι ο Χουλτ δεν μπορούσε πχ να βγάλει σέντρα. 

Θέλουμε σιμανσκι και κρσττστς σκυλιά του πολέμου στον τελικό. Όποιος παίξει να πεθάνει στο γήπεδο σε εισαγωγικά 

Ο Κριστιτσιτς (ξανα)έχει κάψει φλάντζα μου φαίνεται. Έχουμε πολλά θέματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι μάνατζερ το θέμα να μπαίνουν μετά από 3μηνο όλοι και να γαζωνουν. Σε ποιο πρωτάθλημα δηλαδή και σε ποια ομάδα τους είδατε όλους καλά μετά την επιστροφη;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Παιδιά δεν είναι μάνατζερ το θέμα να μπαίνουν μετά από 3μηνο όλοι και να γαζωνουν. Σε ποιο πρωτάθλημα δηλαδή και σε ποια ομάδα τους είδατε όλους καλά μετά την επιστροφη;

Κανουν ιταλικη προπονηση οι δικοι μας, δεν εχουν θεμα

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδι που σωστά αναφέρθηκε μπορεί να δέσει τους παικτες οπως εξελιχθηκε. Και πραγματικά το χρειαζόμαστε πολύ αυτό, κάνει μπαμ πολλές φορές μέσα στους αγώνες σε όλη τη σεζόν.

Έχουμε γενικά αρκετούς παίκτες με θετικά εώς και πολύ θετικά στοιχεία, αλλά και πολύ αρνητικά. Τα μπακ είναι τα χειρότερα, και κάνει μπαμ γιατί κανενός η αδυναμία δεν κρύβεται πια(οπως μασκαρευόταν πχ τη χρονιά που το πήραμε). Τα είπατε μην τα ξαναλέμε

Στα σεντερμπακ εχουμε μείνει με μοναδικό ΟΚ τον Τσίγκρι με ότι μπορεί να σημαινει αυτο για την ποιότητα αλλα κυρίως για τη διαθεσιμότητα του παίκτη.

Κοινώς, μια ολόκληρη γραμμή είναι γτπ, ενώ έτσι δίνονται περισσότερες ευκαιριες να εκτιθεται ο Μπαρκας(κακό αυτό "εμπορικά")

Στα χαφ υπάρχουν εκεί πολύ με τα πάνω τους και τα κάτω τους. Ο καλύτερος φέτος είναι ο Μανταλος, με γκολ και ασιστ και έλεγχο του τεμπο σε πολλά ματς, αλλά με διαστήματα ή και ολοκληρα παιχνίδια που χάνεται εντελώς ή κρυβεται(κυρίως όταν τον χρειαζεται η ομάδα), κακή νοοτροπία, κακός αρχηγός και μοιάζει να χει ενεργό ρόλο σε αυτό το awkwardness που βγάζουμε φέτος. Ο Κρστισιτς έχει βγάλει πολύ ποιότητα σε 5 6 ματς, αλλά στα υπόλοιπα μοιάζει αδιαφορος ή ετοιμοθάνατος. Ο Σιμάνσκι είναι πολύ καλός παίκτης, αλλά σε μια ομάδα θα τον ήθελα να είναι ο δευτερος καλύτερος χαφ μου και όχι ο πρώτος(χώρια που είναι με ερωτηματικό το αν θα μείνει). Ο Σιμόες μοίαζει να είναι φάντασμα του παίκτη που πανηγύριζε το πρωτάθλημα, έχει τις κλασικές εκλάμψεις μπροστά πιο σπάνια αλλά πλέον δεν είναι εγγύηση μεσοαμυντικα. Το αντίθετο, συχνά ξεκινάει ή συμμετέχει σε χοντρές μαλακίες. Γαλανό και Σάμπα δεν έχουν δείξει ότι είναι σε θέση να βγουν μπροστά απο τους προαναφερθρντες. Οπότε και στα χαφ πρόβλημα, απλά εδώ τα πάντα λύνονται με έναν παίκτη να τα σέρνει.

Επίθεση και εκεί υπάρχουν θεματα αλλά λιγότερα. Αν περνούσε η μπάλα πιο συχνά και σωστά μπροστά σημερα θα βλέπαμε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, AlexKR21 said:

Κανουν ιταλικη προπονηση οι δικοι μας, δεν εχουν θεμα

Θα στρώσει με τα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Θα στρώσει με τα παιχνίδια.

Με τι μυαλο ρε; Αφου σκεφτονται τις διακοπες οι δικοι μας, οι στημενοι

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Με τι μυαλο ρε; Αφου σκεφτονται τις διακοπες οι δικοι μας, οι στημενοι

Είναι στημένοι, ξέρεις κάτι;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Είναι στημένοι, ξέρεις κάτι;

Οποιος εχει μαθει να διαβαζει ΑΕΚ το βλεπει... 

Οι παικτες της ΑΕΚ βαζουν στοπ στην προοπτικη της ομαδας, ετσι ακουγεται και φαινεται

Διαφορετικα για ποιο λογο να σερνονται  οι παικτες μετα απο 1 μηνα σκληρων, ΙΤΑΛΙΚΩΝ προπονησεων;

ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Οποιος εχει μαθει να διαβαζει ΑΕΚ το βλεπει... 

Οι παικτες της ΑΕΚ βαζουν στοπ στην προοπτικη της ομαδας, ετσι ακουγεται και φαινεται

Διαφορετικα για ποιο λογο να σερνονται  οι παικτες μετα απο 1 μηνα σκληρων, ΙΤΑΛΙΚΩΝ προπονησεων;

ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Ξαναρωτάω, είναι στημένοι;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Ξαναρωτάω, είναι στημένοι;

Απροθυμη... να το πω κομψα

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Το αλλάζεις;

Τιποτα δεν αλλαζω φιλε

Δικα σου λογια χρησιμοποιω

Βαλανε οι παικτες στοπ στην προοοπτικη της ομαδας;

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ.......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΑΡΤΕ ΤΟ 0 (ΜΗΔΕΝ).....

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Τιποτα δεν αλλαζω φιλε

Δικα σου λογια χρησιμοποιω

Βαλανε οι παικτες στοπ στην προοοπτικη της ομαδας;

Στημένοι είναι;

Φίλοι δε νομίζω να είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Στημένοι είναι;

Φίλοι δε νομίζω να είμαστε.

Τα βασικα του ποδοσφαιρου μου διδασκες το απογευμα ΜΠΑΛΑΔΟΦΑΤΣΑ μου, επιτρεψε με εγω να σε θεωρω φιλο μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Τα βασικα του ποδοσφαιρου μου διδασκες το απογευμα ΜΠΑΛΑΔΟΦΑΤΣΑ μου, επιτρεψε με εγω να σε θεωρω φιλο μου

Θα απαντήσεις αν είναι στημένοι ή να το συνεχίσουμε αύριο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Θα απαντήσεις αν είναι στημένοι ή να το συνεχίσουμε αύριο;

Σου απαντησα οτι εγω θελω να ομιλω... κομψα. Αδιαφορους θα τους ελεγα. Περαιτερω θα ξερεις εσυ, που ξερεις να διαβαζεις ΑΕΚ. Και αν δεν σε βοηθαει αυτο, κοιτα στους βασικους κανονες του ποδοσφαιρου παγκοσμιως, κατι θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Σου απαντησα οτι εγω θελω να ομιλω... κομψα. Αδιαφορους θα τους ελεγα. Περαιτερω θα ξερεις εσυ, που ξερεις να διαβαζεις ΑΕΚ. Και αν δεν σε βοηθαει αυτο, κοιτα στους βασικους κανονες του ποδοσφαιρου παγκοσμιως, κατι θα βρεις

Πάλι αποφεύγεις να απαντήσεις, δικό σου πρόβλημα.

Χάσιμο χρόνου τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Πάλι αποφεύγεις να απαντήσεις, δικό σου πρόβλημα.

Χάσιμο χρόνου τελείως.

Απο μενα τον αμπαλο περιμενεις ρε; Εσενα το δικο σου... διαβασμα τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×