Jump to content

ΑΕΚ-Ολυμπιακος (4η Αγωνιστική Play Off): 28/06, 21:30, Novasports 1 HD


Guest amd
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

23 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Χουλτ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστισίτς
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Βέρντε
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Λιβάγια
      17
    • Αραούχο
      3
    • Οικονόμου
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Χριστόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      9
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      3
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      2
    • Παουλίνιο
      0
    • Χουλτ
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      5
    • Κρστισίτς
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Βέρντε
      14
    • Αλμπάνης
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Χριστόπουλος
      0


Recommended Posts

1 minute ago, Kostas21 said:

Βλεπω επαναλαμβανόμενες συμπτώσεις. 

Απο τότε που η ρωσική του Καρέρα αποκλείστηκε από ποακ. 

Οι ομάδες του Καρέρα μπαίνουν νωθρα. Πολύ νωθρα. Κ βρίσκονται να κυνηγάνε ματς. 

Καθόλου καλό. 

Δε ξέρω αν πιάσουν ρέντα αν αλλάξει αλλά για την ώρα δε θέλω να σκέφτομαι τελικό που θα φάμε 20 λεπτά για να πάρουμε μπρος. 

Δεν εχει αδικο με τα πεταμενα λεπτα, Μαλλον ειναι και θεμα ψυχολογιας, Δεν θα ηθελα να ξαναδψ τετοιο ματς απο την ΑΕΚ. Σαν να εχω προπονητη Ουζουνιδη 

Link to comment
Share on other sites

Τούμπα με αντίστοιχη εμφάνιση θα γράψει πολλά το κοντερ. Το νου σας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

 να ναι Αλβες και Ασουνσαο αν γινεται.

Ντεμολάγνος 21 ???

Link to comment
Share on other sites

Παουλινιο ξερει μπαλα. Enough said για να ειναι βασικος αυτος κ οχι το βυσμα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Τούμπα με αντίστοιχη εμφάνιση θα γράψει πολλά το κοντερ. Το νου σας.

oχι ο γαυρος είναι 4 επίπεδα πάνω από τον παοκ αυτήν την στιγμη

Link to comment
Share on other sites

ρε ας ΕΠΑΙΖΑΝ οπως επαιξαν απο το 45 μεχρι το 90 απο το 1 εως το 45 και σημερα δεν θα εχανες πεταξες 45 λεπτα και ο γαυρος που εχει καλυτερη ποιοτητα σε τιμωρησε στο 1ο απλα κοιτουσες τωρα αποψη μου ειναι οτι καμια ταχυτητα δεν εριξε ο γαυρος τοσο μπορουσε στο 2ο τοσο επαιξε και μαζευε συνεχεια την ομαδα πισω ο μαρτινς για να μην παθει καμια ζημια αλλα εσυ ειχες ενα παγκο με 7 απο τους 8 κατω των 21 και τον οικονομου ουτε αλλαγη δεν ειχε να κανει 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πάντως δεν μου δημιουργήθηκε η εικόνα ότι ο γαύρος το άφησε, απλά σοβαρευτηκες. Νταξει προφανώς και δεν θα έπαιζε στα κόκκινα με 0-2, αλλά τελικά φάνηκε πόσο κακό ημίχρονο έκανες

Link to comment
Share on other sites

Kala as mhn eixe vgalei El Arabides Kai Fortounides o Portogalos gia na parei kana lepto o Hassan Kai ta alla lima. Akoma tha metrousame

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η ομάδα έχει σημαδέψει το ματς της Τούμπας, γι'αυτό και οι απροβλημάτιστες κόκκινες με τον Άρη;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν νομίζω πως ισχύει αυτό που λέει ο Κώστας για Καρερα. Και δεν προκύπτει ούτε από τα results της Σπαρτακ αυτο. Η ΑΕΚ φέτος από την αρχή της σεζόν τρέχει και κυνηγάει σκορ. Επί Καρερα μάλιστα αυτό κόπηκε προ κοβιντ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έδινε το πέναλτυ έπαιρνες και χ απο το πιο ξενέρωτο ντέρμπυ απο πλευράς μας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, felman said:

Kala as mhn eixe vgalei El Arabides Kai Fortounides o Portogalos gia na parei kana lepto o Hassan Kai ta alla lima Kai tha metrousame akoma.

 

ναι τους εβγαλε στο 1-2 γιατι χεστηκε απανω του μην του γυρισει το ματς ο μαχαιρας οχι πριν μετα ο φορτουνης βγηκε στο 71 και ο αραμπι στο 77

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Μήπως η ομάδα έχει σημαδέψει το ματς της Τούμπας, γι'αυτό και οι απροβλημάτιστες κόκκινες με τον Άρη;

Ναι σιγά που εκείνη την ώρα είχαν καθαρό μυαλό να κάνουν τέτοια στρατηγική. Θα δούμε βέβαια

 

Πάντως για κάποιο λόγο δεν φοβάμαι το ματς εδω

Link to comment
Share on other sites

Ατομικά παντως γέλασα αρκετά με αυτό το πουλί τον Βερντε, τον Τσιντωτα (που θα πάρει την θέση του Μπάρκα αν πουληθεί, έτσι μας λένε), τον ερασιτέχνη τον Σβαρνα.

Εχω ξαναπεί επισης ότι παρα-έχουμε στηριχθεί στους 2 χαφ που έχουν καλά/κακά ματς, καλες/κακές στιγμές κλπ και σιγουρα απέχουν πολύ από Καμαράδες, Γκιγιερμες κλπ 

Γενικα από πού να το πρωτοπιασεις το πραγμα, οκ. Παντως οι σημερινοί πλάγιοι μπακ εμένα με εκνευρίζουν λιγότερο από τους 2 που έλειπαν. Βέβαια ο Χουλτ μάλλον έκανε το τελευταίο του ματς, οποτε ξαναλέω τι να πρωτοπιασεις τώρα, αστεία κατάσταση γενικά.

Ο,τι και να συζητήσεις για το μελλον καπου σκοντάφτει στην οικονομική ανεπάρκεια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Ε καλά μάζεψε το λίγο κ εσύ. ?

όχι είναι. γενικά έχουν καλή ομάδα φετος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Ε δε τους έβαλε για χρόνο συμμετοχής αλλα γιατί ήθελε φρεσκα τρεξίματα ενώ οι άλλοι βγάλανε τη γλώσσα έξω. 

Δεν είναι ο φορτουνης κ ο Ελ αραβιδης παίκτες ασταμάτητου τρεξίματος 90 λεπτά. 

Χαζός ήταν ο Μάρτινς να ρισκάρει Χ στα χασομερια κ να μη ρίξει ένα 0 4 να γυρίσει μάγκας κ τρανός? 

ακριβως αυτο στο 1-2 βγηκανε γιατι ειδε ο μαρτινς οτι αν δεν φρεσκαρει την ομαδα του θα το φαει το 2ο

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να μετρήσουμε λίγο τους βαθμούς που έχουμε πάρει στα ντέρμπι φέτος;

Πολύ λίγοι, δυστυχώς, αποτέλεσμα της έλλειψης ποιότητας κατ' εμέ.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kostas21 said:

Χλωμο

Το φιτνες είναι κσλο

Θα πάρεις διαιτησία. 

2 3 παίκτες κ μαζεύεις το σουργελο πίσω. 

Η ΑΕΚ του χρόνου θα είναι σα τη χρονιά που πήραμε πρωτάθλημα. 

Θες παίχτες ρε για να το καταφέρεις αυτό. Πολλούς όχι 1-2

Link to comment
Share on other sites

To πιο σοκαριστικό για εμένα ήταν η αποκαρδιωτική, ελεεινή εικόνα του Τσιντότα... με δεδομένο οτί στον Μπάρκα έχει κρεμαστεί πωλητήριο και όπως έχει γραφτεί δεν υπάρχει διάθεση για αντικαταστάτη...

Για την ποιότητα και τα "κουσούρια" των υπολοίπων έχουν χιλιοειπωθει τα πράγματα εδώ μέσα...

 

Βασικά, η εικόνα συνοψίζεται σε έναν παππού ΑΕΚτζή που έβλεπε δίπλα μου το ματς στο καφενείο...

γαμωσταύριζα τον Σβάρνα... γύριζε προς το μέρος μου, "γιατί βρίζεις ρε παληκάρι? τόσο μπορεί το παιδί τόσο παίζει..."

έβριζε ο άλλος τον Κρίστιτσιτς... σηκωνόταν ο παππούς "Λες το παιδι να μπορει να παίξει καλύτερα και να μην το κάνει..?"

άκουγε παναγία ο Βέρντε, "τι παραπάνω πιστευεις οτί μπορεί να σου κάνει αυτό το παιδι..." πεταγόταν ο παππούς...

 

Ε αυτό είναι η ΑΕΚ που βλέπουμε... 11 παίχτες που "δηλαδή τί απαιτήσεις έχουμε απ'αυτά τα παιδιά...?"

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Παντα μα παντα πρεπει να εκθειαζετε τους αλλους? Μια τον μποακ , μια τον γαυρο σημερα. Οκ δεν εχουμε την ιδια ποιοτητα αλλα οχι και να φερνουμε καταστροφη. Αν μπορουσε ο γαυρος σημερα 4 θα εριχνε. ΚΑι αν δεν ηταν πουλι ο μαυρος τους στο τελος θα ετρωγες και 3ο

Μαζευτηκε η ομαδα επαιξε καλυτερα στο β . Τωρα δεν ειναι ολοι για πεταμα. Στα χαφ θελουμε βοηθεια και στην αμυνα με εναν σοβαρο τυπου Βρανιες ή Τσιγκρινσκι εισαι πολυ καλυτερος.

Ελα μια ζωη Καζαντζιδης εδω μεσα 

Link to comment
Share on other sites

Και γενικά είναι λίγο αστείο να συζηταμε για συγκρίσεις με τους 2 πρώτους. Εδώ οι άλλοι έφαγαν -7 και δεν μπορουμε να τους περάσουμε, τι να λέμε. Καλά για τους γαύρους ούτε κουβέντα.

Η ομάδα θέλει γενικό ρεκτιφιέ χωρίς χρήματα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Θες παίχτες ρε για να το καταφέρεις αυτό. Πολλούς όχι 1-2

1-2 παίζει και να αρκούν (φάση Βρανιες και Σιμοες/Γιοχανσον του 2018). Άμα βρεις και κάναν Λάζαρο μάλιστα πας για πρωταθλημα. Γενικά διαβάζουμε απίστευτες υπερβολες. Η ομάδα είναι κακή γιατί σε δυο κομβικες θέσεις απλά δεν έχει παίχτη. Προχωραμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που είναι η έλλειψη ψυχολογίας και μοτιβειτιον όταν σε ματς που πηγαινε για τσοντα το κράτησες και η ομάδα παρέμεινε σοβαρή για ένα ακόμα παιχνίδι έως το τέλος 

Αυτό το πιστώνεται ο καρέρα που σαφώς κάνει λάθη τα περισσότερα εκ των οποίων θεωρω πώς προκύπτουν λόγω έλλειψης γνώσης ακόμα 

 

Απλά είναι τα πράγματα 

Υπάρχει Διαφορά ποιότητας στο έμψυχο υλικό - όχι στο πάγκο 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×