Jump to content

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (9η Αγ. Play-Offs), 15/07/2020, 21:30, NS1


agelos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

26 members have voted

  1. 1. M.V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      4
    • Οικονόμου
      2
    • Σβάρνας
      4
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      4
    • Μάνταλος
      6
    • Λιβάγια
      3
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βέρντε
      2
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      13
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      2
    • Παουλίνιο
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      4
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      1
    • Μάνταλος
      2
    • Λιβάγια
      8
    • Ολιβέιρα
      6
    • Βέρντε
      0
    • Αραούχο
      1


Recommended Posts

Εχουμε μπερδεψει το επαγγελματικο ποδοσφαιρο με ενα σωρο ασχετα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Αυτό το πράγμα να χούμε μπερδέψει το σύγχρονο ποδόσφαιρο με νόμους και κανόνες ,με την ιδεοληψία μας και το against modern football,είναι λίγο δυσνόητο.

Βέβαια ,γράφει και κάτι αλλα οπως το ότι απορεί με το τι σόι ΑΕΚτζηδες είναι αυτοί που θέλαν να γίνει ένσταση,η ιστορία ,λέει ,γράφεται με ΟΧΙ ( εδώ συμφωνώ ?) με οποιοδήποτε τίμημα (ελπίζω όχι και με απώλεια τίτλου) όπως και επειδή δεν θα νιώσουμε(εμείς που θέλαμε να γίνει ένσταση) και δεν θα καταλαβουμε (πάλι εμείς) πόσο διαφορετικό είναι να είσαι ΑΕΚ ( εμείς είμαστε άλλη ομάδα ,κατ αυτόν και κάποιους άλλους) αλλά ,οκ.ειπαμε ,λατέρνα φτώχεια και φιλότιμο,για αυτούς.εγω είμαι με τους άλλους ,που θέλαν να τηρηθεί ο κανονισμός.

Edited by tony_montana
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρτε το χαμπάρι, καιρος να γίνετε πραγματικοί ΑΕΚτζηδες.

Σαν τον τιγρη. ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ε να ειδοποιησω αν καποιοι δεν το ειχανε καταλαβει τοτε οτι ειμαστε η μονη ομαδα που ειχε ξενους ιδιοκτητες.

Link to comment
Share on other sites

κάνουμε ο,τι μπορούμε για να συνεχίσουν οι αντίπαλοι να μας θεωρούν "αεκάκι" και "κούλα", αμα τους πατήσουμε καμιά ώρα το κεφάλι δε θα ειμαστε πλέον αυτοί, οπότε το αποφεύγουμε και συνεχίζουμε να κλαίμε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

κάνουμε ο,τι μπορούμε για να συνεχίσουν οι αντίπαλοι να μας θεωρούν "αεκάκι" και "κούλα", αμα τους πατήσουμε καμιά ώρα το κεφάλι δε θα ειμαστε πλέον αυτοί, οπότε το αποφεύγουμε και συνεχίζουμε να κλαίμε

Χρονια τωρα θεωρω οτι εχουμε αυτοπαγιδευτει σε ενα περιεργο αφηγημα που πρεπει να αποδεικνυουμε συνεχως την διαφορετικοτητα μας στους αλλους, εις βαρος πολλες φορες της ιδιας της ομαδας.Ενα αφηγημα που καθολου δεν απασχολει τους αλλους, ισα ισα που το εκμεταλευονται κιολας, καλη ωρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καμια ανακοινωση εβγαλε ο επισημος παοκ ή περιμενει να περασει το 48ωρο;

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ξέρω αν σε άλλη χώρα, ή σε ευρωπαϊκό αγώνα, θα είχε επιτρέψει ο διαιτητής να αρχίσει ο αγώνας αφήνοντας στην μια από τις δύο ομάδες την διακριτική ευχέρεια να κάνει έφεση. Με αυτή την λογική θα μπορούσαν και οι δύο να κατέβουν χωρίς δελτία υγείας, έχοντας συνεννοηθεί μεταξύ τους, και να μην τρέχει τίποτα. Εκτός αν το θέμα με τα δελτία υγείας, θεωρείται τυπικό και όχι ουσίας, σε αντίθεση με το να αγωνιστεί ομάδα με παίκτη που πχ δεν της ανήκει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο κύριος λογος που επρεπε να τους γαμήσεις το λαρυγγι χωρις ηθικα διλλήματα.

Τους λέει ο αλλος οτι εχουν 12 παρανομους παικτες και οι μπουγάτσες μπήκαν και ουσιαστικά μας είπαν "ελάτε κλαστε μας τα αρχιδια"

 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
11 hours ago, Bukowski said:

Εγώ πάντως αμα κάνει το καλοκαίρι ΑΜΚ αναλογη των χρημάτων που θα χάσει η ομάδα από Ευρώπη (δηλαδή αν ας πούμε μπούμε EL να βάλει την διαφορά με όσα θα παίρναμε αν μπαίναμε CL, αν δεν μπουμε πουθενα -που το 'χω σιγουρο, να βάλει όσα θα παίρναμε αν μπαίναμε εστω EL) θα του πιστωσω ότι είναι κιμπαρης τελικα, πως όντως βάζει την ηθική πάνω από το χρήμα και πως όντως εγώ ήμουν μαλακας.

Ξεκάθαρες κουβέντες και τις γράφω από τώρα να μην ειμαι αδικος.

Χαχαχα ωραίο. Οι πιθανότητες για ΑΜΚ ανάλογη των χρημάτων που θα χάσει η ομάδα απο Ευρώπη είναι οι ίδιες με αυτές που υπάρχουν να βγει αύριο το πρωί ο Μαρινάκης και να παραδεχτεί ότι ηγείται μιας εγκληματικής οργάνωσης.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mporat said:

Αφού μέχρι και το σύνθημα "Μία ιστορία από την Πόλη" φτώχεια και πόνο βγάζει, αυτά θέλει ο κόσμος, αυτά που φέραν οι παππούδες μας. Μόνοι μας δεν είμαστε ικανοί να φέρουμε τίποτα στην ομάδα. 

το σύνθημα αυτό είναι πάρα πολύ ωραίο και αποτυπώνει την ιστορία της ΑΕΚ εξαιρετικά.

μην μηδενίζεται τα πάντα. Η ΑΕΚΑΡΑ είναι η πιο τίμια και καθαρή ομάδα. έχει κερδίσει 12 πρωταθλήματα το ένα πιο μαγκικο από το άλλο.....δεν θα τα μηδενιζουμε όλα για μια ενσταση... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goku21 said:

το σύνθημα αυτό είναι πάρα πολύ ωραίο και αποτυπώνει την ιστορία της ΑΕΚ εξαιρετικά.

μην μηδενίζεται τα πάντα. Η ΑΕΚΑΡΑ είναι η πιο τίμια και καθαρή ομάδα. έχει κερδίσει 12 πρωταθλήματα το ένα πιο μαγκικο από το άλλο.....δεν θα τα μηδενιζουμε όλα για μια ενσταση... 

Δεν είπα ότι δεν είναι πολύ ωραίο, ίσα ίσα που είναι υπέροχο όταν έχει κόσμο το οακα και σηκώνεται ο κόσμος. Αλλά όπως και να το κάνουμε, περιγράφει εξαιρετικά τον ψυχισμό της ομάδας. Είμαστε πολύ, παρά πολύ ευαίσθητοι κι αυτό δεν αλλάζει δυστυχώς ή ευτυχώς. 

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ αν είχε γίνει ένσταση από την διοίκηση ούτε που θα αναλύαμε τον ψυχισμό των ΑΕΚτζηδων μέσα από ένα τραγουδάκι. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εν τω μεταξύ αν είχε γίνει ένσταση από την διοίκηση ούτε που θα αναλύαμε τον ψυχισμό των ΑΕΚτζηδων μέσα από ένα τραγουδάκι. 

Το χουμε αναλύσει ξανά κατά το παρελθόν το συγκεκριμενο

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tony_montana said:

Αυτό το πράγμα να χούμε μπερδέψει το σύγχρονο ποδόσφαιρο με νόμους και κανόνες ,με την ιδεοληψία μας και το against modern football,είναι λίγο δυσνόητο.

Βέβαια ,γράφει και κάτι αλλα οπως το ότι απορεί με το τι σόι ΑΕΚτζηδες είναι αυτοί που θέλαν να γίνει ένσταση,η ιστορία ,λέει ,γράφεται με ΟΧΙ ( εδώ συμφωνώ ?) με οποιοδήποτε τίμημα (ελπίζω όχι και με απώλεια τίτλου) όπως και επειδή δεν θα νιώσουμε(εμείς που θέλαμε να γίνει ένσταση) και δεν θα καταλαβουμε (πάλι εμείς) πόσο διαφορετικό είναι να είσαι ΑΕΚ ( εμείς είμαστε άλλη ομάδα ,κατ αυτόν και κάποιους άλλους) αλλά ,οκ.ειπαμε ,λατέρνα φτώχεια και φιλότιμο,για αυτούς.εγω είμαι με τους άλλους ,που θέλαν να τηρηθεί ο κανονισμός.

Καλά ο συγκεκριμένος έγραφε από χρόνια μυθικές παπαριές. Πρόχειρα θυμάμαι να γράφει ότι οι ΑΕΚτζηδες που έπιασαν το νόημα ήταν οι 500-600 πόσοι ήταν που αποχώρησαν από το Πανθεσσαλικό, πριν καν αρχίσουν τα επεισόδια. Άλλη Εντελώς Κατάσταση είχε γράψει για τους συγκεκριμένους. Επειδή την ώρα που αποχωρούσαν εγώ ανέβαινα, κάτι κομηταριά και κάτι μπαρμπαδες ήταν.

Δεν μετράει τι γράφει ο συγκεκριμένος, πάντα μαλακίες λεει

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bukowski said:

Το χουμε αναλύσει ξανά κατά το παρελθόν το συγκεκριμενο

Στη συγκεκριμένη συζήτηση όμως δεν θα το επαναφεραμε. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, stavros 9-11 said:

Καλά ο συγκεκριμένος έγραφε από χρόνια μυθικές παπαριές. Πρόχειρα θυμάμαι να γράφει ότι οι ΑΕΚτζηδες που έπιασαν το νόημα ήταν οι 500-600 πόσοι ήταν που αποχώρησαν από το Πανθεσσαλικό, πριν καν αρχίσουν τα επεισόδια. Άλλη Εντελώς Κατάσταση είχε γράψει για τους συγκεκριμένους. Επειδή την ώρα που αποχωρούσαν εγώ ανέβαινα, κάτι κομηταριά και κάτι μπαρμπαδες ήταν.

Δεν μετράει τι γράφει ο συγκεκριμένος, πάντα μαλακίες λεει

ε ναι ρε μλκ..... σεντρα και τον Σταθη....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GIANNHS said:

ε ναι ρε μλκ..... σεντρα και τον Σταθη....

Κι επειδή δηλαδή το γράφει ο συγκεκριμένος, τι φάση; Ο τύπος αποθέωνε "ΑΕΚτζηδες" που άφησαν μόνη την ομάδα επειδή τα παοκια έβριζαν. Γιατί όταν έφυγαν, ακριβώς αυτό είχε γίνει και τίποτε άλλο. 

Να ζητήσουμε να πέσουμε και κατηγορία μήπως επειδή το Δεκέμβρη αποκαλούσαμε την Ξάνθη πουτάνα του Σαββίδη; Άμα το πει ο Σταθης, θα είναι οκ φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×