Jump to content

ΑΕΚ-gay (Τελικός Κυπέλλου): 12/09, 21:00, CosmoteSport


Νονός
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

16 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Μαχαίρας
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μπακάκης
    • Λόπες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
    • Λιβάγια
    • Ολιβέιρα
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Μαχαίρας
      0


Recommended Posts

Λόγω μίας κοινωνικής υποχρέωσης μπόρεσα να δω μέχρι το 60ο λεπτό. Από όσο κατάλαβα μετέπειτα είχαμε εκνευρισμό και έλλειψη καθαρού μυαλού που χειροτέρευσαν την εικόνα.

Στον χθεσινό τελικό με το παλιό δυναμικό των ομάδων, η ΑΕΚ ήταν πιο ακριβή από τον Ολυμπιακό και σχεδόν σε όλες τις θέσεις. Επίσης η χθεσινή ΑΕΚ αλλά και η περυσινή ήταν πιο ακριβή από την πρωταθληματική ΑΕΚ. Το 2018 είχαμε έξοδα συμβολαίων 6-7 εκατομμύρια ευρώ. Ακόμα και αν  δεν έπαιρνε η ΑΕΚ το πρωτάθλημα του 2018 σίγουρα το διεκδικούσε και κέρδιζε ντέρμπι. Άρα επανέρχεται πως το πρόβλημα δεν είναι μόνο χρηματικό αλλά και διαχείρισης. Αν χάνεις και όταν υπερέχεις οικονομικά ή βασικά δεν βγάζεις πολύ μεγάλη αντίδραση, φταίει και κάτι άλλο.

Και αν δεν λυθεί το διαχειριστικό, το πρώτο θα καταλήγει σε αδιέξοδα. Έχουμε το παράδοξο να ακριβαίνει η ΑΕΚ αλλά να χειροτερεύει. Προσέξτε, όχι σε σχέση με τον αντίπαλο αλλά συγκριτικά με τον εαυτό της.

Και θα σταθώ περισσότερο στην άμυνα. Είχαμε γράψει σχεδόν όλοι, ίσως και παντού έχει γραφτεί, για Μπακάκη και Σβάρνα. Κακός αμυντικά είναι και ο Λόπες αλλά έχει και θετικά στοιχεία. Ωστόσο ο Μπακάκης είναι πολύ χειρότερος από κάθε ακραίο αμυντικό του Παναθηναϊκού του περυσινού, ακόμα και τους νεαρούς. Και εκεί κρίθηκε το παιχνίδι.

Εδώ να πούμε και κάτι άλλο, ο Μπρούνο φάνηκε αδύναμος, τον "άδειασαν" δύο φορές και έδωσε πολλά κόρνερ. Αλλά η ΑΕΚ έκανε ψευτοφάσεις από αυτές τις επιλογές. Για μένα πέραν του Τσιγκρίνσκι καλούτσικος ήταν και ο Βέρντε. Έβγαλε και την φάση στον Μάνταλο και τελοσπάντων σε ομάδα πρωταθλητισμού πρέπει να μείνει ως εναλλακτική λύση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με σόκαρε λίγο το γεγονός ότι έπαιξε τελικό κυπέλλου η ΑΕΚ και δεν τον είδα. Απλά είχα το live score ανοιχτό κι ως εκεί.

Βέβαια αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με την ΑΕΚ, δεν έχει να κάνει βασικα με την ΑΕΚ, παρά ελάχιστα. Τελικοί κυπέλλου χωρίς κόσμο, με αναβολές, σε άκυρα χρονικά σημεία, χωρίς ρόστερ κλπ... Εντάξει ειλικρινά θεωρώ ότι και η ΑΕΚ να το έπαιρνε η αντίδραση του 90% του κόσμου μας θα ήταν "στα παπάρια μας".

Ας βγεί κι αυτή η χρονιά και βλέπουμε. Απαιτήσεις δεν έχει κανείς, να γίνει και το γήπεδο και θα δούμε πως θα έρθουν τα πράγματα. Για το χθεσινό, υπάρχει μια και μόνο φράση, στ' αρχιδια μου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vargas21 said:

Απο την φωτογραφια αυτη και μονο καταλαβαινεις ποσο λουζερια κουβαλανε ολοι τους, Ειναι μουτρα ομαδας που κατεβαινει να παιξει ΤΙΤΛΟ?  Δειτε ολους εναν προς εναν 

Σαν καημενοι ολοι τους που τους εβαλαν με το ζορι να παιξουν .Ολοι κατω κοιταζουν 
db1ab1628b0c0031470375bb2087cf21_740653.

Μην τους κακίζετε ....

Είναι στην "ενός λεπτού σιγή που ...

ΠΕΝΘΟΥΝΕ ΤΟΝ ΣΑΒΒΑ !!!

:angry: 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το θυμηθηκα τωρα. Σε μια φαση παιρνει ο Μπακακης την μπαλα στο κορνερ μας και αρχιζει και τρεχει. Αλλα οχι πανω στην γραμμη προς τη σεντρα. Μιλαμε τον κοιταζα και ρε σεις μα την Παναγια κοβω τον πουτσο μου πως αν δεν τον σταματαγαν θα συνεχιζε ευθεια και θα εφτανε στην αλλη γωνια του γηπεδου. Δεν εχω ξαναδει τετοιο ΔΙΑΓΩΝΙΟ τρεξιμο απο ακραιο παιχτη.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, stavros 9-11 said:

Με σόκαρε λίγο το γεγονός ότι έπαιξε τελικό κυπέλλου η ΑΕΚ και δεν τον είδα. Απλά είχα το live score ανοιχτό κι ως εκεί.

 

 Δεν είδα λεπτό από το ματς και κοίταξα το αποτέλεσμα την άλλη μέρα το πρωί.

edit. δεν είχα κοινωνική υποχρέωση όπως έγραψε ο Μπλουζ στην περίπτωσή του, είχα κοινωνική ζωή όπως μου υποσχέθηκα από τον Ιούνιο του '18. Και ξέχασα μέχρι και το ότι παίζαμε.

Link to comment
Share on other sites

συνήθως μετά απο ήττες ακόμα και σε φιλικό αφού κάνω την ψυχανάλυση 2-3 ημέρες για να ηρεμίσω ψάχνω να βρώ ενα θετικό να πιαστώ . Δυστιχώς δεν μπόρεσα να βρώ αυτή τη φορά και έχω στεναχώρια γιατί χάσαμε ενα πολύτιμο για την ΑΕΚ τίτλο .  Πλήρη απογοήτευση ειδικά επειδή δεν μπορούσε η ομάδα να σε πείσει ότι μπορεί να το γυρίσει , ούτε καν η ίδια το πίστεψε και απλα ήταν θέμα χρόνου αν θα τελειώσει 0-1 ή 0-2 , εμείς για να βάζαμε γκόλ μόνο απο συγκριρία γιατί σε κανονική ροή φαινόταν αδύνατον . 

Η γνώμη μου παραμένει ότι μάρκο νέλσον δεν χωράνε στην ίδια 11άδα και ένας απο τους δύο πρέπει να χαιρετήσει και ο άλλος είτε να ανανεώσει είτε να κάτσει και να παίξει μια χρονιά . περισσότερα τις επόμενες ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

συνήθως μετά απο ήττες ακόμα και σε φιλικό αφού κάνω την ψυχανάλυση 2-3 ημέρες για να ηρεμίσω ψάχνω να βρώ ενα θετικό να πιαστώ . Δυστιχώς δεν μπόρεσα να βρώ αυτή τη φορά και έχω στεναχώρια γιατί χάσαμε ενα πολύτιμο για την ΑΕΚ τίτλο .  Πλήρη απογοήτευση ειδικά επειδή δεν μπορούσε η ομάδα να σε πείσει ότι μπορεί να το γυρίσει , ούτε καν η ίδια το πίστεψε και απλα ήταν θέμα χρόνου αν θα τελειώσει 0-1 ή 0-2 , εμείς για να βάζαμε γκόλ μόνο απο συγκριρία γιατί σε κανονική ροή φαινόταν αδύνατον . 

Η γνώμη μου παραμένει ότι μάρκο νέλσον δεν χωράνε στην ίδια 11άδα και ένας απο τους δύο πρέπει να χαιρετήσει και ο άλλος είτε να ανανεώσει είτε να κάτσει και να παίξει μια χρονιά . περισσότερα τις επόμενες ημέρες. 

Συμφωνω οτι τον χρειαζομασταν πολυ αυτο τον τιτλο

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unlocked this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×