Jump to content

AEK- Europa League 2020-21


Guest amd
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, felman said:

6.10.82

FC Koln v A.E.K 5-0

3-3 sthn Athina pou epese to revma kapoia stigmh ean thymame kala.

Θα το ριξε ο Μελισσανιδης και τοτε που λενε και οι επιστημονες

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το ματς είχε προκαλέσει ενθουσιασμό στον κόσμο. Στις 14 Σεπτεμβρίου του 1982, η ΑΕΚ είχε κοιτάξει στα μάτια τη γερμανική μηχανή και είχε φτάσει κοντά σε μία τεράστια ισοπαλία με 3-3. Ωστόσο, εκείνο το ματς δεν καταγράφηκε στην ιστορία, καθώς λίγο πριν το φινάλε υπήρξε διακοπή της ηλεκτροδότησης σε όλη την περιοχή της Νέας Φιλαδέλφειας. Το ματς ορίστηκε να επαναληφθεί ξανά στις 29 Σεπτεμβρίου και εκεί η ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-0 από γκολ του Κλάους Αλοφς.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vargas21 said:

Οταν ακουω Γερμανους εγω σκεφτομαι αυτο

Φερνάντο Νάβας: Έτσι απέκλεισε τη Λεβερκούζεν! (vid) | Novasports

 

(δεν θελω να θυμαμαι την Αλεν)

Το πιο κουφό μέσα σε όλα είναι οτι ο κοντός στο 4-4 έχει κάνει ένα απο τα καλύτερα παιχνίδια της καριέρας του και δεν έχει βάλει γκολ. Εχει κάνει άλογο τον Κοβατς σε σημείο που ο αστικός μύθος λέει οτι του έκοψε τη μεταγραφή στη Μίλαν (νομίζω) που ήταν έτοιμη να τον κλείσει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι, χάθηκε η ευκαιρία για μία ιστορική επιτυχία, στην επιστροφή της Ενωσης στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις έπειτα από τη διετή απουσία της λόγω τιμωρίας. Σε εκείνο το ματς, ο Ζλάτκο Τσαϊκόφσκι είχε παρατάξει την ΑΕΚ με τους Αρβανίτη, Γεωργαμλή, Καραγκιοζόπουλο, Στυλιανόπουλο, Ραβούση, Αρδίζογλου, Βλάχος, Νικολούδης, Ράντονιτς, Μαύρος, Δύντσικος (46’ Τζιράκης).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχισανε παλι τις μαλακιες με τα πανεπιστημια

Οποιος παικτης της ΑΕΚ χασει γκολ αλα ολιβειρα περσι στην τουρκια η κλωναριδη με μπενφικα διακοπη συμβολαιου.

Προκριση η δρομο

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να εχεις ελπιδες, στα δυο παιχνιδια πρωταθληματος και σε αυτο με Ελβετους ξεκινας με σχηματισμο και προσωπα που σκοπευεις να παραταξεις κοντρα στους Γερμανους. Τρια επισημα παιχνιδια ειναι σημαντικος παραγοντας. Επισης δεν εχεις πολυτελεια για 3-4 περιπατητες που δεν μαρκαρουν (Μανταλος, Λιβαγια, Ολιβειρα ας πουμε οποτε θα τογς κρατουσα παγκο για να χω αλλαγες). Επισης εχοντας εικονα του τι μπορει να κανει ενας παιχτης τυπου Κλωναριδη στην.Ευρωπη οπου χωρους θα βρεις θα σκεφτομουν να κατεβασω Γκαρσια με εντολη να πιεζει και να κυνηγα την παραμικρη μπαλια και Καριμ. Εννοειται Χνιντ αντι Σβαρνα και Ινσουα αντι Λοπες, ο οποιος Λοπες βεβαια θα μπορουσε να ξεκινησει αριστερα εκει που παιζει ο Λιβαγια οποτε ο σχηματισμος να μπορεις να αμυνεσαι και με 3 CB αν χρειαστει (κατα συνθηκη ο Ινσουα τριτος). Θα ελεγα πως κανονικα θες και Σαχοφ αντι Μανταλου λογω ψηλου παιχνιδιου αλλα αν συμβει αυτο και αποκλειστουμε θα "φταιει ο Καρερα που δεν ξεκινησε τον... αρχηγο". Απλα καλο θα ηταν να μην κατεβασουμε 4 διαφορετικες ενδεκαδες και 4 διαφορετικα συστηματα σε αυτα τα ματς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bukowski said:

Σε ρολο Ναβας ο Κρστσιτς και σε ρολο Ντεμη ο Πορτογαλος Ναλιτζης. Προχωραμε 

 

παικταρας αλλα δεν ειχε μυαλο.. εγω παντως πιο πολυ θα τον θυμαμαι για τα κωλοδακτυλα που εκανε στους γαυρους σε ενα ντερμπι που ειχε αποβληθει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

παικταρας αλλα δεν ειχε μυαλο.. εγω παντως πιο πολυ θα τον θυμαμαι για τα κωλοδακτυλα που εκανε στους γαυρους σε ενα ντερμπι που ειχε αποβληθει..

ykwJOmHDh22nj8he_TZgwEaRF9Y08w5osuz1HQl7

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μου λείπει εκεινη η ΑΕΚ 

Ίσως ήμουν και πιο μικρός και πιο ρομαντικός αλλά καμαρώνεις να Σάι ΑΕΚ 

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παντως ποσο  'ατυχοι" ειμαστε ποθ δεν εχουμε χαρει ενα αλητη Αργεντινο για καιρο στην ομαδα μας. Ισως εκτος Μπλανκο . ακομα και ο Νατσο εμεινε λιγο γιαυτα που θα θελαμε 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JOSS said:

Ενομακαρι δεν μπορει ?

Ο Ενομπακαρε ηρθε πανχοντρος. Εχει στεγνωσει πολυ αλλα θελει χρονο ακομα. Κατα τον Νοεμβρη θα τον δουμε. Τον εχει αναλαβει ο γυμναστης ιδιαιτερως.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, felman said:

6.10.82

FC Koln v A.E.K 5-0

3-3 sthn Athina pou epese to revma kapoia stigmh ean thymame kala.

Diaakophke to mats k xanagine kati tetoio

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, moukie said:

Ψωλόκρυο.

Απιστευτο κρυο.

Θυμαμαι ολος ο λαος της ΑΕΚ, και τα 100 ατομα δηλαδη που ειχαμε παει, το χαμε δαγκωσει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Εγω τον θυμαμαι που χε κανει μαζι με τσαρτα τη λεβερκουζεν πουτανακι του. 

δες ρόστερ η λεβερκούζεν , απίστευτο !!!!!

βέβαια είχαμε το βασιλάκη όπως είπες, π ήθελε 3 μπάγερν στη καθισιά του

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, enck1 said:

δες ρόστερ η λεβερκούζεν , απίστευτο !!!!!

βέβαια είχαμε το βασιλάκη όπως είπες, π ήθελε 3 μπάγερν στη καθισιά του

Μία αναλαμπή σε μια χρονιά που τερματίσαμε τρίτοι σε μεγάλη απόσταση από τον πρώτο ολυμπιακό, που ο τελευταίος μας έριξε 4 στο πρωτάθλημα και 6 στο κυπελλο και που φάγαμε και τα 5 από την Μπάρσα στο χαλαρό, στο Καμπ Νου..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×