Jump to content

AEK- Πρόγραμμα SuperLeague 2020-21


George_D
 Share

Recommended Posts

Guest fighter21

Πλέον στα 5 κρούσματα θα αναβάλλονται αγώνες.

Γι αυτό κανείς δεν ξέρει τι θα βρούμε μπροστά μας. Μπορεί εμείς σε λίγες μέρες να είμαστε πλήρεις και κάποιοι άλλοι να έχουν 3-4 κρούσματα βασικών ποδοσφαιριστών και να αναγκάζονται να παίζουν.

Θα παίξει μεγάλο ρόλο η τύχη αλλά και η υπευθυνότητα πολλών παικτών και παραγόντων στην πορεία που θα έχουν οι ομάδες στο φετινό πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

H ανάλυση του διαιτητή σε όλες τις φάσεις της 10ης αγωνιστικής και αυτή με τον τάνκοβιτς

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στις 14 Ιανουαρίου θα διεξαχθεί το εξ αναβολής ματς ανάμεσα στον Άρη και την ΑΕΚ στο γήπεδο του Κλ. Βικελίδης για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα.

Αυτό αποφασίστηκε στο ΔΣ της Λίγκας την Τρίτη. Το παιχνίδι θυμίζουμε πως είχε αναβληθεί καθώς η ΑΕΚ είχε ανακοινώσει έξι κρούσματα COVID-19 και προκειμένου να μην γίνει διασπορά του ιού.

 

Το άλλο ματς που είχε αναβληθεί ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΟΣΦΠ για την 6η αγωνιστική, ορίστηκε για μία ημέρα νωρίτερα, δηλαδή τις 13 Ιανουαρίου.

 

 
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται ότι λόγω ολικής αντικατάστασης του χλοοτάπητα του Ο.Α.Κ.Α., ο αγώνας  ΑΕΚ – ΒΟΛΟΣ Ν.Π.Σ. στο πλαίσιο της 13ης Αγωνιστικής θα διεξαχθεί στο γήπεδο «Γ. Καμάρας» (Δευτέρα 21/12/2020 στις 19:30)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι έχει κάνει ως τώρα η ΑΕΚ

Τι έχει κάνει ως τώρα κόντρα στους τέσσερις;

Εντός έχει ισοπαλία με Ολυμπιακό (1-1), ΠΑΟΚ (1-1) και ήττα (1-2) από Παναθηναϊκό (εκκρεμεί με Αρη)

Εκτός έχει ήττα από Ολυμπιακό (0-3), ισοπαλία με ΠΑΟΚ (2-2) και νίκη (1-0) με Αρη (εκκρεμεί με ΠΑΟ).

Σύνολο σε έξι ματς έχει μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Εξι βαθμοί σε σύνολο 18.

Το πρόγραμμα της ΑΕΚ ως το φινάλε της κανονικής περιόδου

Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα της ΑΕΚ ως το τέλος της κανονικής περιόδου της Super League:

ΑΕΚ – ΠΑΣ

ΟΦΗ – ΑΕΚ

ΑΕΚ – Αρης

Λάρισα – ΑΕΚ

ΑΕΚ, Αστέρας

ΠΑΟ – ΑΕΚ

ΑΕΚ – Απόλλων και τελευταία αγωνιστική

Βόλος – ΑΕΚ.

 

Ευχαριστουμε Μιμη , ευχαριστουμε Μανταλε και Λιβαγια , ευχαριστουμε Μασιμο Καρερα.  Ευχαριστουμε και ολα τα παιδια που μοχθησαν για να ερθουν αυτα τα αποτελεσματα. 

Link to comment
Share on other sites

Επιβαλλεται απο τους υπολοιπομενους 24 ποντους να παρεις εστω τους 22. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

On 1/27/2021 at 12:08 PM, Brom21 said:

Επιβαλλεται απο τους υπολοιπομενους 24 ποντους να παρεις εστω τους 22. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.

Δεν έχω ιδέα για το πρόγραμμα που ακολουθεί, αλλά το θεωρώ αδύνατο, όποιο και να είναι αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Δεν έχω ιδέα για το πρόγραμμα που ακολουθεί, αλλά το θεωρώ αδύνατο, όποιο και να είναι αυτό. 

Αστο 3 χασαμε ηδη 😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Αστο 3 χασαμε ηδη 😂😂

Α καλά. :D Δεν πολύ παρακολουθώ τα τόπικ του ποδοσφαίρου και όταν διαβάζω, περνάω τις σελίδες τρεις-τρεις που λέει ο λόγος με αποτέλεσμα να απαντάω που και που σε ποστ εβδομάδων.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Α καλά. :D Δεν πολύ παρακολουθώ τα τόπικ του ποδοσφαίρου και όταν διαβάζω, περνάω τις σελίδες τρεις-τρεις που λέει ο λόγος με αποτέλεσμα να απαντάω που και που σε ποστ εβδομάδων.

Ναι ηταν οι βαθμοι μεχρι τα ΠΟ Αλλα χασαμε απο τα Γιαννενα και καηκε ηδη το σχεδιο 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
On 27/1/2021 at 1:08 PM, Brom21 said:

Επιβαλλεται απο τους υπολοιπομενους 24 ποντους να παρεις εστω τους 22. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.

:D

Κάτι τέτοια έλεγε και ο μανταλος τον Νοέμβρη, για 3×3 και δεν προλαβαίνουμε τα χαστούκια. 

Link to comment
Share on other sites

Ηδη χασαμε 3 απο τον πρωτο, οποτε αναθεωρω και λεω μακαρι να παρουμε τους 13-15 απο τα υπολοιπα 7 ματς.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Brom21 said:

Ηδη χασαμε 3 απο τον πρωτο, οποτε αναθεωρω και λεω μακαρι να παρουμε τους 13-15 απο τα υπολοιπα 7 ματς.

Κάπου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα και το σερί Τετάρτη κυτιακη ( που μου αρέσει σαν οπαδό) συνεχίζεται με τους αγώνες Κυπέλλου και όποιος αντέξει ( ισχύει και για αντιπαλους). Βγάζεις και πιο ολοκληρωμένα συμπεράσματα για παίκτες υπό αυτές τις συνεχόμενες υποχρεώσεις. 

 

IMG-dc0acc5ec8e36798cf51e2bb227b88cd-V.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το καλό ειναι ότι η ρεβάνς του Κυπέλλου πάει Μάρτιο άρα μετά την επόμενη Κυριακή λίγο χαλαρώνουμε στα συνεχόμενα ματς. 

Link to comment
Share on other sites

Θα ζαλιστείτε με την ομαδάρα που θα σας φτιάξω, και θα πέφτετε κάτω γλυστρώντας στα κολλύρια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
5 minutes ago, Brom21 said:

Ισως το χειροτερο προγραμμα που θα μπορουσαμε να εχουμε.

Για μας δεν είναι και άσχημο, αλλά τον φουκαρά τον Χιμένεθ δεν τον βλέπω να προλαβαίνει ούτε Πάσχα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Για μας δεν είναι και άσχημο, αλλά τον φουκαρά τον Χιμένεθ δεν τον βλέπω να προλαβαίνει ούτε Πάσχα

Να σου πω κάτι Άλεξ; Κι εγώ έτσι ήμουνα και είμαι βασικά, δεν φταίει σε τίποτα ο Μανόλο φυσικά. Αλλά δέχτηκε να έρθει ακόμα μια φορά, χωρίς προοπτική να μείνει στην πραγματικότητα, ξέρει ότι υπάρχει άμεση εντολή η ομάδα να κινείται γύρω από τον Μάνταλο, ξέρει ότι δεν θα ενισχυθεί η ομάδα στο κοντινό μέλλον, ε οπότε ήρθε κι αυτός για την καβλάντα, μάλλον δεν χαλιέται και πολύ. Οπότε αδιάφορος μου είναι και ο Μανόλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσουμε επαφή με την κορυφή, καλές οι τρεις τελευταίες αγωνιστικές αν και οι άλλοι είναι αδιάφοροι 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Να σου πω κάτι Άλεξ; Κι εγώ έτσι ήμουνα και είμαι βασικά, δεν φταίει σε τίποτα ο Μανόλο φυσικά. Αλλά δέχτηκε να έρθει ακόμα μια φορά, χωρίς προοπτική να μείνει στην πραγματικότητα, ξέρει ότι υπάρχει άμεση εντολή η ομάδα να κινείται γύρω από τον Μάνταλο, ξέρει ότι δεν θα ενισχυθεί η ομάδα στο κοντινό μέλλον, ε οπότε ήρθε κι αυτός για την καβλάντα, μάλλον δεν χαλιέται και πολύ. Οπότε αδιάφορος μου είναι και ο Μανόλο.

Πλέον ναι για τον Μανόλο σαν άνθρωπο και γω προσωπικά ψιλοχέστηκα. Έπρεπε είτε να μην έρθει είτε να έρθει με κλειστό συμβόλαιο και βαριά αποζημίωση. Δεν γίνεται να μην ήξερε ότι πάλι τον θέλανε για αναλώσιμο. Ο λόγος που τον υπερασπίζομαι τόσο είναι επειδή έχω βαρεθεί στην ΑΕΚ να κατηγορούμε συνέχεια τον προπονητή. Και για τον Καρέρα πχ τα ίδια πίστευα απλά δεν έγραφα εδώ :D

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexKR21 said:

Πλέον ναι για τον Μανόλο σαν άνθρωπο και γω προσωπικά ψιλοχέστηκα. Ο λόγος που τον υπερασπίζομαι τόσο είναι επειδή έχω βαρεθεί στην ΑΕΚ να κατηγορούμε συνέχεια τον προπονητή. Και για τον Καρέρα πχ τα ίδια πίστευα απλά δεν έγραφα εδώ :D

Μαζί σου και για τον Καρέρα, και έχω φτάσει στο σημείο να θέλω έστω και Ζούζου αλλά να κάτσει 3 χρόνια ρε παιδί μου. Κι ας είναι ο άνθρωπος που συνέδεσε το όνομά του με την αρχή του κακού.
Μην χωλοσκάς για τις κριτικές στους προπονητές γιατί δεν θα βγάλεις άκρη. Είναι ένα μήνα ο τάδε προπονητής στην ομάδα και λέμε τελείωσε ο μήνας του μέλιτος. Άμα περάσει μια ολόκληρη χρονιά με τον ίδιο (γουάο) περιμένουμε τόταλ φούτμπολ πλέον. Έχουμε καταργήσει κάθε ποδοσφαιρική λογική. Δεν είναι φυσικά αποκλειστικό προνόμιο της Α.Ε.Κ. αυτό σε Ελλάδα και Ευρώπη, αλλά εμένα με νοιάζει μόνο η ομάδα μου, δεν την συγκρίνω με τα σκατά για να νιώσω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα στατιστικό. Με το γκολ της ΑΕΛ έναντι του Ολυμπιακού το παθητικό δώδεκα τερμάτων της ΑΕΚ παραμένει το κορυφαίο όλων των εποχών από την περιοδο της Α Εθνικής Κατηγορίας.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×