Jump to content

Παναιτωλικός - ΑΕΚ (2η αγ.): 19/09/20, 20:30, NS2HD


AG21
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Παουλίνιο
      0
    • Χνιντ
      0
    • Τσιγκρίνσκι
    • Σβάρνας
      0
    • Ινσούα
    • Σιμόες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
    • Λόπες
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Παουλίνιο
    • Χνιντ
    • Τσιγκρίνσκι
    • Σβάρνας
    • Ινσούα
      0
    • Σιμόες
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
    • Ολιβέιρα
    • Μάνταλος
      0
    • Λόπες
      0


Recommended Posts

52 minutes ago, Kostas21 said:

Συγκρινουμε τον Ιρανο κατσαπλια με τον Ολιβειρα?  

Ενα ειναι να μην τον γουσταρεις για ΧΨΖ λογους κ αλλο να γραφουμε ανοησιες. 

Οχι δε βρίσκεις φτηνοτερο του Ολιβειρα με τα ιδια χαρακτηριστικα.

Αν αυτο γινοταν, τοτε γιατι περσι ακυρωσες πρόταση για αυτονα? Κ οχι δεν ειναι το ιδιο με μανταλο, κανεις δεν εχει συμπαθεια στον παίκτη, δεν εχει σχεση με προεδρο κλπ

ο Ιρανός κατσαπλιας όταν ήταν στο γαυρο έφτασε στους 16 του europa βάζοντας δύο γκολ στους 32. και πήρε πρωτάθλημα. την επόμενη χρονιά βγήκε πρώτος σκορερ στη  Ελλάδα. και ο ολιβειρα στην καριέρα του δεν έχει να δείξει κάτι παραπάνω... 

πάντως και εγω θεωρώ ότι ο ολιβειρα είναι καλύτερος του ανσαριφαντ. 

αλλα ο ανσαριφαντ μου κάνει για δεύτερος. ο ολιβειρα δεν μου κάνει για πρώτος όταν τα προηγουμενα χρονια είχα Αραουχο πονσε και πιο πριν (όχι η χρονιές που πέσαμε) είχα Μπλανκο και τζεμπουρ... μην πω και για λυμπε που οκ ήταν παιχταράς αλλα Έλληνας(τετοιος πρέπει να σου κάτσει να βρεις.) 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιρανός χτες πήγε καλά για πρώτο ματς.

Θα μπορούσε βέβαια σε δύο φάσεις εντός περιοχής να δώσει την μπάλα...αντ' αυτού προτίμησε την ατομική ενέργεια.

Επίσης στη φάση που κάνει την παράλληλη πάσα ο Ολιβέιρα, ο Ιρανός δεν κάνει κίνηση προς την μπάλα, όπως θα έπρεπε.

Μην κάνετε συγκρίσεις από ένα παιχνίδι και μόνο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

η ομαδα θα ειναι καλυτερη απο περσι. και δεν ειναι καμια τρελη διαπιστευση αυτο.. ειναι η πρωτη χρονια που εκανες ορθολογικες κινησεις στο ροστερ σου. δεν εγινε τρελο upgrade αλλα εχουμε καποιες προσθηκες παιχτων που ξερεις τι μπορει να προσφερουν παιχτικα και δεν ειναι παντελως αγνωστοι και περιμενεις να σου βγουν (Καριμ - Ινσουα - Σακχοφ). Κρατησες τον ιδιο προπονητη που το προσημο απο περσι ειναι + σε γενικες γραμμες, υποτιθεται εχεις τα κουμαντα στην ΕΠΟ οποτε θα εισαι πιο ανταγωνιστικος και καλυτερος. Μενει να δουμε καποιες κομβικες λεπτομερειες οπως οι ανανεωσεις / πωλησεις των βαριων χαρτιων + το τι θα γινει με Ευρωπη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas21 said:

Συγκρινουμε τον Ιρανο κατσαπλια με τον Ολιβειρα?  

Ενα ειναι να μην τον γουσταρεις για ΧΨΖ λογους κ αλλο να γραφουμε ανοησιες. 

Οχι δε βρίσκεις φτηνοτερο του Ολιβειρα με τα ιδια χαρακτηριστικα.

Αν αυτο γινοταν, τοτε γιατι περσι ακυρωσες πρόταση για αυτονα? Κ οχι δεν ειναι το ιδιο με μανταλο, κανεις δεν εχει συμπαθεια στον παίκτη, δεν εχει σχεση με προεδρο κλπ

Γιατι νομιζες θα πιασεις την Γουλβσ κοροιδο να σου δωσει τα 6 εκατ της ρητρας. Μην ξεχναμε οτι εφερες Αραουχο για αντι-Ολιβειρα. Η πωληση του θεωρουταν δεδομενη στην ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

ενα θεμα που πρεπει να εξετασει καποιος ειναι και οι συνεργασιες μεσα στο γηπεδο

φανηκε οτι ο Μανταλος εψαχνε τον Καριμ

φανηκε ποσο ατομιστης ειναι ο Ολιβειρα

φανηκε ποσο απελευθερωμενος ενοιωσε ο Λιβαγια οταν του εδωσες ελευθερο χωρο μεσα στο γηπεδο αν και ειναι το δευτερο επισημο παιχνιδι της σεζον και το πρωτο που παιρνει αυτον τον ρολο

αν το θεμα μας ειναι πώς θα χωρεσουν και ο Μανταλος και ο Λιβαγια στην ιδια ενδεκαδα θα πρεπει να δοκιμασουμε τον αξονα με κεντρικο χαφ τον Πετρο και center for τον Μαρκο

εκει στα αριστερα που προσπαθουμε να καλυψουμε τις ανορθοδοξιες του ροστερ χανεται και δεν παιρνεις το μαξ των δυνατοτητων του

στο κορνερ αν επαιζε αριστερο φτερο χθες θα ηταν σε αλλο σημειο και θα ηταν εκει ή καποιος αλλος ή ο κανενας

ειναι 27 ετων οποτε ΝΑΙ μπορεις να τον δωσεις σε ενα χρονο για παραδειγμα βγαζοντας κατι

ο Νεσλονας ειναι 2 χρονια μεγαλυτερος και με τραυματισμο που μπορει να μην τον αντιμετωπιζουμε αυτη την στιγμη αλλα μπορει να δημιουργησει ξανα προβλημα οποιαδηποτε στιγμη

θα τον εβγαζα στο σφυρι και θα κοιτουσα κατι σαν τον Αραουχο

 

απο εκει και περα απορω ειλικρινα για το πώς ακομα δεν εχουμε παρει σεντερ μπακ και δεξι μπακ

και βεβαια ενα χαφ σημειο αναφορας ολης της ομαδας

 

προϋποθεση για αυτα ειναι οι πωλησεις και οι αποδεσμευσεις ποδοσφαιριστων

κι εδω ειναι δουλεια του Ιλια που μεχρι στιγμης δειχνει να εχει κανει κατι παραπανω απο αυτο που θεωρουσαμε οτι μπορει

ακομα και η αρνηση στην Σπετσια εμενα με βρισκει συμφωνο

παιξε ρε μουνοπανο Βερντε καλυτερα να παρω παραπανω για να παρεις κι εσυ κατι καλυτερο

οχι μονο εσυ οφελειμενος αρχιδακι που εχεις και νευρακια 

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζουμε και περνούσε μια ιδέα αγώνα με αγώνα πως θέλει να παίξει ο Ιταλός,  είχαμε δει και πέρσι αλλά φέτος είναι πιο καθαρά λίγο και προετοιμασίας. 

Επιτρέπει η μάλλον θέλει μεγάλες μπαλιές από τα στόπερ στη πλάτη της επίθεσης. 

Ζητάει συνέχεια γρήγορες εναλλαγές της μπάλας στην επίθεση κυρίως με στόχο τις παράλληλες μπάλες από άκρα με σκοπό να βρίσκουμε τους δύο τρεις που συνήθως είναι στη περιοχή. 

Επιτρέπει το κουβάλημα της μπάλας από άμυνα κέντρο και να ψάχνουν ακόμα και τις μακρινές κάθετες μπάλες. 

Αυτό φαίνεται να είναι το κύριο επιθετικό σχέδιο. 

Τι λέτε ο ινσουα θα μπορέσει να  βγάλει μια σωστή σέντρα σε όλη τη σεζόν? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hades said:

πραξιτελης φιλος

2 πεναλ μας χαρισε. 

Και για τα δικά μου στάνταρ χάρισε και κόκκινη στον Λιβάγια. Οκ, ξέρω ότι είναι συζητήσιμο, είναι καθαρά η υποκειμενική μου άποψη. Πήγε καθαρά και δυνατά να χωθεί στον παίχτη με πρόφαση την μπάλα που ήταν μπροστά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

 

Τι λέτε ο ινσουα θα μπορέσει να  βγάλει μια σωστή σέντρα σε όλη τη σεζόν? 

Θα βγάλει, το θέμα είναι ότι είχε πουλήματα της μπάλας στην άμυνα (όπως και ο Σβάρνας).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Και για τα δικά μου στάνταρ χάρισε και κόκκινη στον Λιβάγια. Οκ, ξέρω ότι είναι συζητήσιμο, είναι καθαρά η υποκειμενική μου άποψη. Πήγε καθαρά και δυνατά να χωθεί στον παίχτη με πρόφαση την μπάλα που ήταν μπροστά.

Se kathe fash pou eixe etsi kana tzartzarisma tou fonazane apo ton pago Marko Marko gia na mhn kanei thn malakia tou.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και το χέρι του Ολιβέιρα στην αρχή του ματς δίνεται επίσης, αλλά κι αυτό συζητήσιμο. Τράβαει όσο πιο πίσω μπορεί το χέρι για να μην ακουμπήσει την μπάλα. Άσε που δεν φαίνεται και καθαρά αν είναι ώμος ή μπράτσο.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτούς νομίζω χάρισε χέρι που ήταν και πιο καθαρό. Έχω την εντύπωση ότι έχει αλλάξει λίγο ο κανονισμός για πέναλτι από χέρι και δίνονται πιο δύσκολα σε πιο καθαρές φάσεις που αποτρέπουν καθαρη ευκαιρία για γκολ. 

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε 

Η ομάδα θα στρώσει 

Πάρε σε Μίμη ένα καλό σέντερ Μπαχ και ένα χαφ δύναμη αντί του κρι κρι και πάμε για κούπες 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ολιβέιρα τραβάει το χέρι και προλαβαίνει να το κολλήσει στο σώμα, δεν είναι πέναλτι πλέον αυτά. 

Θα έχει πλάκα, ειδικά όταν μπει κόσμος στις κερκίδες, που δε θα δίνονται κίτρινες σε φάουλ που δεν σφυριχτηκαν λόγω πλεονεκτηματος. Δε θα γυρίζει πίσω η φάση κι οι άσχετοι θα ουρλιάζουν. 

Νομίζω ότι θα πρέπει να επιλέγει φορ όταν μπει ο Γκαρσία στα δεξιά, και οι 2 έχουν χαρίσματα, χθες ο Ανσαριφαρντ μου άρεσε γιατί ήταν παντού, πήρε και μια ωραία διεκδίκηση με το σώμα στην περιοχή στο πρώτο ημίχρονο. Κι ο Ολιβέιρα δεν είναι για πέταμα, όσο κι αν τρελαίνεστε μερικοί για ακατανόητο λόγο. Και χθες τον είδα να μιλάει πολύ με Λιβαγια, δε φαίνονται δηλαδή αδιάφοροι, απλά ψάχνουν τον τρόπο. 

Θέλουμε σέντερ μπακ με ηγετικές ικανότητες, ο Τσιγκρινσκι πλέον δεν μπορεί να είναι πρώτος, για τρίτος είναι μια χαρά. Δεύτερους έχουμε. Επίσης, έχω την αίσθηση ότι ο Σακχοφ θα βοηθήσει πολύ στην κυκλοφορία της μπάλας μπροστά αντί για πίσω και πλάγια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Και για τα δικά μου στάνταρ χάρισε και κόκκινη στον Λιβάγια. Οκ, ξέρω ότι είναι συζητήσιμο, είναι καθαρά η υποκειμενική μου άποψη. Πήγε καθαρά και δυνατά να χωθεί στον παίχτη με πρόφαση την μπάλα που ήταν μπροστά.

του λιβαγια δεν είναι κόκκινη με τίποτα. πήγε δυνατά αλλά ούτε σκαρα έβαλε ούτε αγκώνα ούτε κάτι επικηνδυνο έκανε. ξεκάθαρη κίτρινη. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

του λιβαγια δεν είναι κόκκινη με τίποτα. πήγε δυνατά αλλά ούτε σκαρα έβαλε ούτε αγκώνα ούτε κάτι επικηνδυνο έκανε. ξεκάθαρη κίτρινη. 

Του λιβαγια ήταν γαμω τα μαρκαρίσματα 

Επιτέλους λίγο ξύλο στα χωράφια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fighter21 said:

Καλά με τα λόγια βρίσκεις καλύτερο με λιγότερα. Και για τον Αραούχο που ουσιαστικά έκανε τα τελευταία χρόνια μόνο μια καλή χρονιά το 18 τον κοστολογούσαν πολλά εκατομμύρια. Ούτε παίκτη σαν τον Πόνσε έχουμε την οικονομική δυνατότητα να πάρουμε. Τον Ανσαριφαρντ τον ξέρουμε αλλά μένει να αποδείξει σε τι κατάσταση είναι φέτος και αν συνεχίζει να το έχει το γκολ. Δεν θα τον κρίνω μόνο απο έναν αγώνα με τον Παναιτωλικό. Ο Ολιβέιρα έχει τεράστια συμμετοχή στο δεύτερο γκολ με τον τρόπο που ξεμαρκαρίστηκε και όπως είδαμε και πέρσι και στον χθεσινό αγώνα όταν παίρνει προσπάθειες βρίσκει εστία είτε με σουτ είτε με το κεφάλι. Δεν κάνει τελειώματα στα περιστέρια. Σε κάποιες περιπτώσεις πρέπει να είναι πιο ομαδικός αλλά σε κάποιες άλλες καλά κάνει και τελειώνει την φάση. Δεν είπα ότι είναι ο Κριστιάνο της ΑΕΚ αλλά τον να τον ψηφίζουν πολλοί σαν χειρότερο παίκτη χθες δεν έχει καμιά λογική.

Έτσι ακριβώς. Ο Ολιβέϊρα ήταν καλός στο δεύτερο ημίχρονο. Το πρόβλημα είναι πως κάποιες φορές παραμένει ατομιστής και θα πρέπει να λυθεί.

Ο Ανσαριφάρντ θετικότατος, μάλιστα προς το τέλος του πρώτου ημίχρονου έκανε πανέξυπνη κίνηση και σε σχεδόν χαμένη μπαλιά ερχόμενος από πίσω έβαλε πλάτη τον αντίπαλο αμυντικό, σούταρε και κέρδισε κόρνερ.

 

Link to comment
Share on other sites

Επισης ο Ανσαριφαρντ ας κριθεί ως ελεύθερος των 500k που η φυσικη του θέση είναι CF και χθες επαιξε 1ο ματς (χωρις καν φιλικά) και μαλιστα ένα ημίχρονο δεξι φτερό. Κάτι σαν τον Μπλάνκο για ένα φεγγάρι που τον έβαλαν δεξια.

Ο δε Ολιβέιρα ΑΝ πραγματι παίρνει 1,2 και ΑΝ πραγματι ζητάει παραπανω, ας φύγει να έρθει καλυτερος.  Ίδια κουβέντα ας γίνει για τον Λιβαγια. Όταν οριστικοποιηθούν αυτά ομως.

Μεχρι τοτε έχουμε πολύ σοβαρότερα προβλήματα όπως του στοπερ και του δεξιού μπακ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic

Εγώ λέω μακάρι να μη βλέπουμε μπάλα και να κερδίζει η ΑΕΚ γιατί ήδη έχει αρχισει το πριόνισμα Καρερα από τους ΑΡΔ. Δεν αντέχεται και άλλη αλλαγή προπονητή και φτου μάνα από την αρχή. Ας τον αφήσουν να δουλέψει τον άνθρωπο. Για αυτό μακάρι να τον πάνε τα αποτελέσματα 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μόλις βρέθηκε παικτης να τρέχει και να μαρκαρει στο κέντρο είδαμε διαφορά. Είχε συνηθίσει το μάτι μας στις Μάουνες. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Skepastos said:

Εγώ λέω μακάρι να μη βλέπουμε μπάλα και να κερδίζει η ΑΕΚ γιατί ήδη έχει αρχισει το πριόνισμα Καρερα από τους ΑΡΔ. Δεν αντέχεται και άλλη αλλαγή προπονητή και φτου μάνα από την αρχή. Ας τον αφήσουν να δουλέψει τον άνθρωπο. Για αυτό μακάρι να τον πάνε τα αποτελέσματα 

Ναι έχει αρχίσει γιατί οι ΑΡΔ της ΑΕΚ είναι ότι πιο αμπαλο υπάρχει 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AG21 said:

Τι λέτε ο ινσουα θα μπορέσει να  βγάλει μια σωστή σέντρα σε όλη τη σεζόν? 

Βγάζοντας 2 σέντρες μ.ο σε κάθε ματς να υπολογίζεις μια καλή σέντρα ανά πέντε ματς. 

Χθες έχασε το κοντρολ σε συρτή πάσα, επαναλαμβάνω σε ΣΥΡΤΗ πάσα!

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×