Jump to content

St. Gallen - A.E.K. (3ος προκριματικός EL): 24/09/20, 21:30, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

41 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Βασιλαντωνόπουλος
    • Ινσούα
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
    • Γκαρσία
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ινσούα
    • Τσιγκρίνσκι
    • Σβάρνας
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Ανσαριφάρντ
    • Λιβάγια
    • Ολιβέιρα
    • Γκαρσία
      0


Recommended Posts

Just now, Skepastos said:

Ο Ολιβειρα αν δεν κερδιζε κατι απο τη φαση, ενω εχει φυγει 2 μετρα μπροστα απο το στοπερ, θα του το γαμαγα το τρικι-τρικι

Αυτό ακριβώς κανονικά θα πρεπε να είχε τελειώσει τη φάση νωρίτερα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Λιβαι Γκαρσια εκτος απο ικανος τριπλερ μαρκαρει κιολας.

Επισης για Βασιλαντωνοπουλο τα λεγαμε καιρο και αλλοι περιμεναν να φερουμε Ντανι Αλβες.

πάντως σε μια φάση στο τέλος την κλέβει ο ολιβειρα και αντί να φυγει μπροστά κάθεται πίσω και τον κοιτάει αν έκανε κινήσει θα ταν πάρα πολύ εύκολο να το κάνει πάσα ο ολιβειρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαικο παιχνιδι κοντρα σε ομαδα αθλητικη που εχει τριτο χρονο τον ιδιο κοουτς και περσι εκανε πρωταθλητισμο σε μετριο μεν πρωταθλημα αλλα αυτο δειχνει χαρακτηρα. Δεν ξερω πως την εχουμε δει αλλα το ευρωπαικο ποδοσφαιρο εχει αλλαξει. Ηθελες νικη-προκριση εκτος, την πηρες απολυτως επαγγελματικα. Ουσιαστικα δεν απειληθηκες με εξαιρεση το πρωτο 20λεπτο. Για εμενα ολοι αψογοι σημερα, MVP ο συγκλονιστικος Αντρε απο τα παλια, κοουτσινγκ καλο, και χειροτερος ο Μανταλος οχι γιατι ηταν τοσο κακος αλλα κυριως επειδη ηταν συγκλονιστικα φλωρος στο πρωτο ημιχρονο στο πρεσαρισμα. Ο Γκαρσια θα μας καυλωσει φουλ. Και κατι για τον Ινσουα. Δεν τον πηραμε για ζογκλερ. Τον πηραμε για αγριαδα. Ναι ειναι τσαπατσουλης, αλλα εκει στο πρωτο μισαωρο που πιεζομασταν κανει ενα ολντ σκουλ λατινοαμερικανικο φουλ εκει στα αριστερα που κοντεψε να κοψει την μπαλα στον αλλο και ουτε καρτα δεν πηρε. Απο εκει και μετα οι Ελβετοι μασησαν κανονικοτατα και δεν ξαναμπηκαν ουσιαστικα στο παιχνιδι. Αυτα χοντρικα. Τωρα οσοι θελουν τοταλ φουτμπολ στην Ευρωπη κιολας ας πανε να δουν τις ομαδες του Ουζουνιδη και του Δωνη. Σορυ κιολας δηλαδη. Στην Ευρωπη μετρα η αμυνα, η τακτικη και η ουσια. 0-1 οπως αποψε ειναι το τελειο ευρωπαικο σκορ. Η ομαδα πρεπει να αρχισει να κερδιζει σταθερα, να μην τρωει γκολ σε καθε φαση (οπως περσι) ωστε να ξανααποκτησει refuse to loose χαρακτηρα. Ξαναλεω μπραβο σε ολους αποψε.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ και στο τελευταίο λεπτό ο Ολιβέιρα είχε την επιλογή να πετάξει τη μπάλα μπροστά στον Γκαρσία κι αυτός την κρατούσε μέχρι που την έχασε. Δεν τον πολυέπαιζαν για αρχή τον Λιβάι. 

Μάνταλος και Κρίστισιτς αυτοί που μου πόνεσαν περισσότερο τα ματάκια, Λιβάγια κι Ολιβέιρα κουραστικοί μέχρι αηδίας στο κουβάλημα της μπάλας. Ανσαριφάρντ νομίζω πρέπει να ξεκινήσει βασικός φορ την Κυριακή (αν θυμάμαι καλά). 

Βασιλαντωνόπουλος σε κάνει να απορείς γιατί ήταν αυτός δανεικός τόσο καιρό κι όχι ο Μπακάκης. Είχε καλές συνεργασίες με τον Ιρανό όταν ανέβαινε, έκοβε καθαρά πίσω και δεν έκανε κάποια γκέλα, όπως συνέβη στην αρχή με τον Ινσούα που οκ μετά ανέβηκε. 

Σιμόες και Τσιντώτας για μένα οι κορυφαίοι, ειδικά ο πρώτος μου θύμισε κάποια καλά ματς του πριν 3 χρόνια. Τσιντώτας αποκτά αυτοπεποίθηση, πρέπει να φτιάξει τα βολέ του επιτέλους, 3 φορές την πέταξε πλάγιο. Σβάρνας θετικός. Τσιγκρίνσκι πρέπει να παίζει σε πιο χαλαρά ματς, αν έχουμε σκοπό να παίζουμε με αυτόν σε γρήγορα ματς, κλάφτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης συμμερίζομαι και καταλαβαινω αυτο που λενε πολλα παιδια για το Σιμόες αλλά εγω προσωπικά κουραστηκα απο ποδοσφαιριστες - ηρωες. Μπραβο εδωσε και την ψυχη του, τρεξιμο, χρειάζεται και αυτο εννοείται αλλά δεν μπορώ αλλη πάσα δίπλα ή πισω την ώρα που μπορεις να βγείς σε μια κοντρα. Να είναι καλά και τον ευχαριστουμε, αλλά εγώ προσωπικα θελω να δω εναν παιχτη στην ΑΕΚ που να έχει τα τρεξιματα του Σιμοες και επιθετικά να μπορεί να περασει τη μπαλα μπροστά. Κουρασαν τα ημιμετρα....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Στο μεταξύ και στο τελευταίο λεπτό ο Ολιβέιρα είχε την επιλογή να πετάξει τη μπάλα μπροστά στον Γκαρσία κι αυτός την κρατούσε μέχρι που την έχασε. Δεν τον πολυέπαιζαν για αρχή τον Λιβάι. 

Μάνταλος και Κρίστισιτς αυτοί που μου πόνεσαν περισσότερο τα ματάκια, Λιβάγια κι Ολιβέιρα κουραστικοί μέχρι αηδίας στο κουβάλημα της μπάλας. Ανσαριφάρντ νομίζω πρέπει να ξεκινήσει βασικός φορ την Κυριακή (αν θυμάμαι καλά). 

Βασιλαντωνόπουλος σε κάνει να απορείς γιατί ήταν αυτός δανεικός τόσο καιρό κι όχι ο Μπακάκης. Είχε καλές συνεργασίες με τον Ιρανό όταν ανέβαινε, έκοβε καθαρά πίσω και δεν έκανε κάποια γκέλα, όπως συνέβη στην αρχή με τον Ινσούα που οκ μετά ανέβηκε. 

Σιμόες και Τσιντώτας για μένα οι κορυφαίοι, ειδικά ο πρώτος μου θύμισε κάποια καλά ματς του πριν 3 χρόνια. Τσιντώτας αποκτά αυτοπεποίθηση, πρέπει να φτιάξει τα βολέ του επιτέλους, 3 φορές την πέταξε πλάγιο. Σβάρνας θετικός. Τσιγκρίνσκι πρέπει να παίζει σε πιο χαλαρά ματς, αν έχουμε σκοπό να παίζουμε με αυτόν σε γρήγορα ματς, κλάφτα.

έλα ρε συ ο Λιβαι δεν κάνει κίνηση εκεί. δεν φταίει σε όλα ο ολιβειρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Janjanin said:

Ισως να μην το θυμάσαι αλλά ο Ναλιτζής ήταν πολύ καλύτερος παίχτης.

Μα δεν το λεω τοσο υποτιμητικα. Απλα θελω να δειξω πως ειναι καπως υπερτιμημενος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεχώρισα Τσιντωτα στο α και Σιμοες στο β.

Συμπαθητικοι και Ανσαριφαρντ μέχρι να κουραστεί και Βασιλαντωνοπουλος, ενώ και ο Σβάρνας έκανε θετικό ματς. Ο Λιβαγια καποιες αναλαμπές, ο Γκαρσια άφησε θετικη γεύση για ντεμπούτο. Τον Ολιβέιρα δεν θα τον βρίσω γιατί πήρε το ματς, αν και κατα τα αλλά ήταν χάλια.

Πολυ κακοι οι Μάνταλος, Τσιγκρινσκι, ενώ κι ο Ινσουα ξέρουμε ότι είναι τραγί (παντως τον προτιμώ από Λόπες προσωπικά) αλλά απόψε έκανε πραγματα ανεπίτρεπτα. Τον νεροβραστο τον Κρσιτσιτς τον έχω συνηθίσει ετσι, δεν περιμενω και πολλά πλέον.

Τελος δεν ξερω αν αυτό το πραγμα που είδαμε ειδικά στο α ημίχρονο είναι ευθύνη προπόνησης ή τους επηρέασε τόσο πολύ και η βροχή.

Αυτα και πάμε παρακάτω. Με Βολφσμπουργκ (πολύ) δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Ευρωπαικο παιχνιδι κοντρα σε ομαδα αθλητικη που εχει τριτο χρονο τον ιδιο κοουτς και περσι εκανε πρωταθλητισμο σε μετριο μεν πρωταθλημα αλλα αυτο δειχνει χαρακτηρα. Δεν ξερω πως την εχουμε δει αλλα το ευρωπαικο ποδοσφαιρο εχει αλλαξει. 

Μετρια ομαδα για μενα η Σεντ Γκαλεν. Καλό αθλητικό συνολο, τρεχαλατζήδες αλλα πολύ αφελείς στα μετόπισθεν. Αν είχε ρυθμό ο Γκαρσία και με 2 - 3 μπαλιες στην πλατη της αμυνας ακομα θα τα ειχαν δει τα ραδικια αναποδα. Με αμυνα στα 35-40 μετρα επαιζαν, μια αντεπιθεση της προκοπης εβγαλες και πηρες πεναλντι. Το οτι δεν εβγαλες 2-3 φασεις ακομα καρμπον είναι να προβληματιζει για το αργο μας κεντρο και τους παιχτες στη μεσαια γραμμη

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goku21 said:

έλα ρε συ ο Λιβαι δεν κάνει κίνηση εκεί. δεν φταίει σε όλα ο ολιβειρα

Μπορεί να μην το θυμάμαι καλά, δε μου φταίει σε τίποτα ο Ολιβέιρα, ίσα ίσα που προτιμώ να μείνει και να φύγει ο κουραστικός εκεί Λιβάγια. 

Link to comment
Share on other sites

Σιμοες έχει κάνει καταπληκτικό παιχνίδι , καλύπτοντας αμυντικά όλο το κέντρο, ανεβηκε σε πολλές φάσεις ψηλά, κράτησε μπαλα κ έδειρε. Αν ήταν μεταγραφή θα λέγαμε σήμερα ότι βρήκαμε αμυντικό χάφ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

... Δεν τον πολυέπαιζαν για αρχή τον Λιβάι. 

Και ούτε πρόκειται να τον πολυπαίξουν στο μέλλον. Η σαίτα στα πλάγια θέλει και γρήγορους να "ακολουθούν". Δεν μπορεί να παίζει "όλοι σας και μόνος μου", να ντριμπλάρει 7-8 και να το καρφώνει στο τέλος. Θέλει συνεργασίες, 1-2. σεντρούλες κοντινές κα;ι μακρινές.

Άμα ο Λιβάδιας, ο Μάνταλος κι ο Νέλσονας θέλουνε 48 δευτερόλεπτα για το δρομολόγιο σέντρα - περιοχή με μια στάση για κατούρημα ενδιάμεσα, θα τρέχει μονάχος του σαν το Βέγγο ο Λεβής.

Και μία, δύο, τρείς θα αρχίσει να "εκθέτει" τους αργούς, θα μουρμουράει η εξέδρα και θα το κόψουνε ολοκληρωτικά να τον παίζουνε οι υπόλοιποι για να μη γίνονται ρεντίκολα.

Η ταχύτητα μπαίνει σε μια ομάδα ΣΥΝΟΛΙΚΑ και όχι ΑΤΟΜΙΚΑ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Μετρια ομαδα για μενα η Σεντ Γκαλεν. Καλό αθλητικό συνολο, τρεχαλατζήδες αλλα πολύ αφελείς στα μετόπισθεν. Αν είχε ρυθμό ο Γκαρσία και με 2 - 3 μπαλιες στην πλατη της αμυνας ακομα θα τα ειχαν δεη τα ραδικι αναποδα. Με αμυνα στα 35-40 μετρα επαιζαν, μια αντεπιθεση της προκοπης εβγαλες και πηρες πεναλντι. Το οτι δεν εβγαλες 2-3 φασεις ακομα καρμπον είναι να προβληματιζει για το αργο μας κεντρο και τους παιχτες στη μεσαια γραμμη

Ναι αλλα και εμεις μετρια ομαδα ειμαστε που ειναι προφανες πως μας υπερτιμησαν. Αν μας κοιτουσαν στα ματια (επιμενω πως δεν το εκαναν παρα τον αρχικο ενθουσιασμο) θα μπορουσαν να σε ειχαν 2-0 στο ημιχρονο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η σκληράδα που έβαλε στην ομάδα ο Μανόλο, υπάρχει ακόμα, λόγω και αρκετών παιχτών από τότε, με πρώτο το Σιμόες. Κάνουμε αρκετά φάουλ ναι, αλλά πολλές ομάδες ψαρώνουν και τους χτυπάμε εκεί.

ΑΕΚ σημαίνει φάουλ για κάρτα ρε μουνιά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ναι αλλα και εμεις μετρισ ομαδα ειμαστε που ειναι προφανες πως μας υπερτιμησαν. Αν μας κοιτουσαν στα ματια (επιμενω πως δεν το εκαναν παρα τον αρχικο ενθουσιασμο) θα μπορουσαν να σε ειχαν 2-0 στο ημιχρονο.

Αυτό είναι που λεω για τα καμπανακια....Θελει δουλεια η ομαδα. Και παιχτες

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Νονός said:

Και ούτε πρόκειται να τον πολυπαίξουν στο μέλλον. Η σαίτα στα πλάγια θέλει και γρήγορους να "ακολουθούν". Δεν μπορεί να παίζει "όλοι σας και μόνος μου", να ντριμπλάρει 7-8 και να το καρφώνει στο τέλος. Θέλει συνεργασίες, 1-2. σεντρούλες κοντινές κα;ι μακρινές.

Άμα ο Λιβάδιας, ο Μάνταλος κι ο Νέλσονας θέλουνε 48 δευτερόλεπτα για το δρομολόγιο σέντρα - περιοχή με μια στάση για κατούρημα ενδιάμεσα, θα τρέχει μονάχος του σαν το Βέγγο ο Λεβής.

Και μία, δύο, τρείς θα αρχίσει να "εκθέτει" τους αργούς, θα μουρμουράει η εξέδρα και θα το κόψουνε ολοκληρωτικά να τον παίζουνε οι υπόλοιποι για να μη γίνονται ρεντίκολα.

Η ταχύτητα μπαίνει σε μια ομάδα ΣΥΝΟΛΙΚΑ και όχι ΑΤΟΜΙΚΑ.

Ήθελα να γράψω κάτι παρόμοιο η αλήθεια είναι, σε ένα σύνολο δε μπορεί ένας παίχτης να παίζει σε άλλο ρυθμό. Απλά κρατάω μια πισινή μήπως και βρεθεί η λύση. Πάντως ναι, αυτό το φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

Και ούτε πρόκειται να τον πολυπαίξουν στο μέλλον. Η σαίτα στα πλάγια θέλει και γρήγορους να "ακολουθούν". Δεν μπορεί να παίζει "όλοι σας και μόνος μου", να ντριμπλάρει 7-8 και να το καρφώνει στο τέλος. Θέλει συνεργασίες, 1-2. σεντρούλες κοντινές κα;ι μακρινές.

Άμα ο Λιβάδιας, ο Μάνταλος κι ο Νέλσονας θέλουνε 48 δευτερόλεπτα για το δρομολόγιο σέντρα - περιοχή με μια στάση για κατούρημα ενδιάμεσα, θα τρέχει μονάχος του σαν το Βέγγο ο Λεβής.

Και μία, δύο, τρείς θα αρχίσει να "εκθέτει" τους αργούς, θα μουρμουράει η εξέδρα και θα το κόψουνε ολοκληρωτικά να τον παίζουνε οι υπόλοιποι για να μη γίνονται ρεντίκολα.

Η ταχύτητα μπαίνει σε μια ομάδα ΣΥΝΟΛΙΚΑ και όχι ΑΤΟΜΙΚΑ.

Συμφωνω, δεν εχω like

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Νονός said:

Και ούτε πρόκειται να τον πολυπαίξουν στο μέλλον. Η σαίτα στα πλάγια θέλει και γρήγορους να "ακολουθούν". Δεν μπορεί να παίζει "όλοι σας και μόνος μου", να ντριμπλάρει 7-8 και να το καρφώνει στο τέλος. Θέλει συνεργασίες, 1-2. σεντρούλες κοντινές κα;ι μακρινές.

Άμα ο Λιβάδιας, ο Μάνταλος κι ο Νέλσονας θέλουνε 48 δευτερόλεπτα για το δρομολόγιο σέντρα - περιοχή με μια στάση για κατούρημα ενδιάμεσα, θα τρέχει μονάχος του σαν το Βέγγο ο Λεβής.

Και μία, δύο, τρείς θα αρχίσει να "εκθέτει" τους αργούς, θα μουρμουράει η εξέδρα και θα το κόψουνε ολοκληρωτικά να τον παίζουνε οι υπόλοιποι για να μη γίνονται ρεντίκολα.

Η ταχύτητα μπαίνει σε μια ομάδα ΣΥΝΟΛΙΚΑ και όχι ΑΤΟΜΙΚΑ.

Ετσι!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mporat said:

Μπορεί να μην το θυμάμαι καλά, δε μου φταίει σε τίποτα ο Ολιβέιρα, ίσα ίσα που προτιμώ να μείνει και να φύγει ο κουραστικός εκεί Λιβάγια. 

Εγω πιστευω πως ο Λιβαγια σημερα εκανε καλο παιχνιδι. Γενικα θεωρω ενα απο τα συν του Καρερα πως του βρηκε θεση. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ. Αν βρει χημεια με Ινσουα (δευτερη φορα παιζαν μαζι σημερα) θα μαστε κομπλε απο εκει κυριως σε οτι εχει να κανει με.τκ κρατημα της μπαλας. Ναι δεν θα δημιουργουμε τοσο απο εκει αλλα μικρη σημασια εχει (προς το παρον). Αλλα εκει πρεπει να παιζει ο Λιβαγια που εκτος των αλλων σου επιτρεπει να χεις και επιπλεον παιχτη καλο στην περιοχη στα στημενα. Επισης εχει βαρυ σκαρι και αργει να παρει μπρος. Σε ενα μηνα θα ναι τουρμπο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×