Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, George_D said:

και ο Αλμπάνης με τον Απόλλων Λεμεσού 😀

Γεμιζει με πρωταθλητες το ροστερ

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τους CB, 9 χρονια ο ΑΘΛΙΟΣ δεν έχει δώσει συμβόλαιο πάνω από 500Κ. Και 500 μονο στον Βρανιες έχει δωσει.

Για να φέρεις παικτες όπως ο Μπρούνο Άλβες, ο Κυργιάκος, ο Μαιστοροβιτς, ο Δελλας κλπ πρέπει να δωσεις λεφτα ομως. Διαφορετικά ρίχνεις ζαριές μπας και πετύχεις κανέναν τύπου Βελεθ στην καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Αλμπάνης 

Αν θα ήθελε να μείνει στον Απόλλωνα: «Μετά από αυτή τη χρονιά εννοείται πως θα ήθελα να συνεχίσω, είναι και η έξοδος στη Ευρώπη που είναι κάτι πάρα πολύ ελκυστικό. Κάθε ποδοσφαιριστής θέλει να παίζει στην Ευρώπη, το κλίμα εδώ είναι φανταστικό, οπότε όλα θα δείξουν στην πορεία».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ας πληρώσουν να το κρατήσουν διαφορετικά ας γυρίσει να τον δώσουμε αλλού . Το τσάμπα πέθανε . 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο διαπραγματευτικο ατού οι παίχτες της ΑΕΚ. Μπορει να μην είναι οι καλυτεροι παίχτες αλλα κουβαλάνε αμέτρητη τύχη μετα απο την ΑΕΚ. Παραδείγματα πολλα... 

 

Σαν τοτέμ πρέπει να τους πουλάμε. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, nikos said:

Όσον αφορά τους CB, 9 χρονια ο ΑΘΛΙΟΣ δεν έχει δώσει συμβόλαιο πάνω από 500Κ. Και 500 μονο στον Βρανιες έχει δωσει.

Για να φέρεις παικτες όπως ο Μπρούνο Άλβες, ο Κυργιάκος, ο Μαιστοροβιτς, ο Δελλας κλπ πρέπει να δωσεις λεφτα ομως. Διαφορετικά ρίχνεις ζαριές μπας και πετύχεις κανέναν τύπου Βελεθ στην καλύτερη.

Ούτε Ζεραλδο Αλβες δεν μπορεί να φέρει τούτος, ευτυχώς μας βγήκε ο Τσιγκρι το 17-18, που ήρθε ένα χρόνο νωρίτερα λόγω τραυματισμών.

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιος Ντανιελος ,τον έχω πετύχει σε αγώνα της ακαδημίας που έχει εκεί προς Μενιδι ..τον χαιρετάω φωναχτά Έλα ρε ΑΕΚάρα Ντανιελο έκανες το στάδιο μπουρδέλο  κλπ  του λέω για το γκολ με την Τορίνο ..έρχεται προς το μέρος μου αρχίζει να μου λέει ιστορίες απτην σκεπαστή και την ΑΕΚ ..τα θυμάται όλα της ΑΕΚ με το Ν και με το Σ.

στο τέλος μου λέει έλα να μιλήσεις λίγο στα παιδιά που έχω στις ακαδημίες για μένα..ξεκίνησα εγώ να τους λέω τι σημαίνει Μπατίστα για την τεράστια πρωταθλήτρια εκείνης της εποχής ΑΕΚ ,τα γκολ που έβαλε ,το πως έτρεχε προς την σκεπαστή με τις γροθιές σηκωμένες κλπ ..

ρωτάω στο τέλος του πραγματικά απίστευτου ΑΕΚολόγου μου,  πόσα παιδάκια από εδώ είστε με την ομάδα του Προπονητή σας ,την ΑΕΚ ; 10 στα 16-18 σήκωσαν χέρι Είμαστε ΑΕΚ .

 Τεράστιος Ντανιέλος.

  • Δικεφαλάκι 17
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο γκολ του βίντεο είναι το αγαπημένο μου Ντανιελικο γκολ

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον Οκονσκι τα πρώτα ίνδαλμα.

Το 1991 η πρώτη μου εμφάνιση ήταν με τον αριθμό του Μπατίστα. Το καλοκαίρι του '92 σε ταβέρνα στην Εύβοια σε διακοπές τον βλέπω να σκοράρει στο Σούπερ Κατερίνα αλλά με την φανέλα του Ολυμπιακου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καταρρίφθηκε και ο αστικός μύθος που πιστεύαμε (ακόμα και εγώ) ότι δεν τον ήθελε ο Μελ για αυτό έφυγε από την ΑΕΚ για τον Ολυμπιακό. Καλό είναι να ακούγεται η αλήθεια από τα στόματα των πρωταγωνιστών 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Καταρρίφθηκε και ο αστικός μύθος που πιστεύαμε (ακόμα και εγώ) ότι δεν τον ήθελε ο Μελ για αυτό έφυγε από την ΑΕΚ για τον Ολυμπιακό. Καλό είναι να ακούγεται η αλήθεια από τα στόματα των πρωταγωνιστών 

Το έχω γράψει από το 2013 και εδω και αλλού, με βάση τα δημοσιεύματα της εποχής και τις ημερομηνίες. 

Επίσης αν δεν αναλάμβαναν Μελισσανίδης-Καρρας η κάποιοι άλλοι, θα έφευγαν και Μανώλης, Σαβεφσκι κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πολλες αληθειες απο Ντανιελο. Δεν τον γουσταρε ο Δημητριαδης, εβριζε τους συμπαικτες ο Ντεμης , μαχαιρωματα για ενδεκαδα. Και λιγη υπεροψια απο Ντανιελο.Να μας πει και γιατι δεν τον θελει στις ακαδημιες ο Μελισσανιδης και γιατι δεν τον πηραν πουθενα αυτοι που τον στηριξαν. Οπως και πως χαθηκε το πρωταθλημα με την καλυτερη μπαλα που εχει παιχτει στην Ελλαδα απο την κεφαλια χαρακι του Μπορελι 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Man Of Faith said:

Το δεύτερο γκολ του βίντεο είναι το αγαπημένο μου Ντανιελικο γκολ

 

Βλέπεις τα σκορ κ καταλαβαίνεις τι γαμήσια έριχνε εκείνη η ΑΕΚ. Η καλύτερη ΑΕΚ που έχω δει με τα φτωχά μου ματάκια. 95-96.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τι καθαρόαιμο ήταν πάντως ο πουστης ο Ντανιελο. 20 χρόνια μπροστά από την εποχή του, τα φορ που ζητάνε όλοι αυτή τη στιγμή. Ψηλός, δυνατός, σούταρα, μια χαρά τεχνική, κεφάλια, τα πάντα όλα. Έναν τέτοιο θέλω να βρούμε φέτος, να έρχεται από πάγκο και να σου αλλάζει ολο το στυλ παιχνιδιού 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Τι καθαρόαιμο ήταν πάντως ο πουστης ο Ντανιελο. 20 χρόνια μπροστά από την εποχή του, τα φορ που ζητάνε όλοι αυτή τη στιγμή. Ψηλός, δυνατός, σούταρα, μια χαρά τεχνική, κεφάλια, τα πάντα όλα. Έναν τέτοιο θέλω να βρούμε φέτος, να έρχεται από πάγκο και να σου αλλάζει ολο το στυλ παιχνιδιού 

Αν είχαμε τέτοιο βασικουρα θα έπαιζε.Απο τον πάγκο θέλουμε εναν Εντινιο όπως ακριβώς έπαιζε τότε καλύτερα, ερχόμενος από τον παγκο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Ωραίος ο Τονι, που τον πήγε να δει ΑΕΚ-Απόλλων Καλαμαριάς και του είπε "εκεί θέλω να παίξεις".Τελικά οι ξένοι πιο πολύ αγαπάνε την ΑΕΚαρα από κάτι "ΑΕΚαρες"

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Αν είχαμε τέτοιο βασικουρα θα έπαιζε.Απο τον πάγκο θέλουμε εναν Εντινιο όπως ακριβώς έπαιζε τότε καλύτερα, ερχόμενος από τον παγκο.

Εννοώ έναν Ντανιελο της δεύτερη επιστροφής, στα 32 περίπου…

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Εννοώ έναν Ντανιελο της δεύτερη επιστροφής, στα 32 περίπου…

Μακάρι αλλά που να βρεις τέτοιο παικταρα

Link to comment
Share on other sites

"Θυμάμαι που είχαμε πάει στη Ρόδο να παίξουμε με τον Ολυμπιακό γιατί είχαν πέσει τα φώτα στη Φιλαδέλφεια. "

Ρε Ντανιελο κι εσύ το ίδιο λάθος της προπαγανδας;Ίσως δεν τα θυμάσαι καλα γιατί στο ματς που έπεσαν τα φώτα ήσουν αντίπαλος και είχες αποβληθεί.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

Τεράστιος Ντανιελος ,

 Τεράστιος Ντανιέλος.

Κάτι ξέρεις εσύ ..... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×