Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

Τόση ώρα έχετε αραδιάζετε τόσα ποστ κι ένας δεν βρέθηκε να γράψει σωστά το όνομα του.

ΤΣΑΡΤΑΣ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Skepastos said:

Ας κάτσει να αναλογιστεί πως έγινε παράδειγμα αποτυχίας με 4-5 εκατομμύρια υποθήκες και να σταματήσει να κουνάει το δάχτυλο στον κόσμο. Αυτοκριτική λέγεται. Και να πω και το άλλο; Παιχταράς ναι. Φοβερός. Ε δεν έχω δει και πολλά πιτσιρίκια με φανέλα του. Κάτι λέει αυτό, το ότι δεν συνδέθηκε ποτε με τον κόσμο 

Παντός η πρώτη μου φανέλα ήταν Τσάρτας με χορηγό Αλφα αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχε δώσει στεγνά τον Μελισσανίδη, θα ήταν κανονικά στα εγκαίνια άσχετα με τα υπόλοιπα. Το άτομο βέβαια είναι εντελώς φαιδρό, εκτός ότι συνομιλεί με τρολ στα ΜΚΔ, κάθεται και απαντάει σε μορφωμένους ανθρώπους της αντίθετης πλευράς και δεν καταλαβαίνει πόσο βλαχαδερό μοιάζει. Οι άλλοι, φυσικά, τον αφήνουν στο διαβάστηκε...

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος κατάφερε το ακατόρθωτο. να είναι μάγος της μπάλας, η τεχνική του να είναι σε επίπεδα Ριβάλντο και μετά από λίγα χρόνια να μην ασχολείται κανεις με αυτόν τον παίχτη, αλλά με ένα περιφερόμενο βλάκα στο ίντερνετ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tarasfw said:

Ο άνθρωπος κατάφερε το ακατόρθωτο. να είναι μάγος της μπάλας, η τεχνική του να είναι σε επίπεδα Ριβάλντο και μετά από λίγα χρόνια να μην ασχολείται κανεις με αυτόν τον παίχτη, αλλά με ένα περιφερόμενο βλάκα στο ίντερνετ. 

Αυτος παντως θεωρει οτι τους γλενταει ολους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Αυτος παντως θεωρει οτι τους γλενταει ολους.

Και ο τακης ότι είναι ένας από τα 6,5 εκατομμύρια.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Διαβασα κάπου ότι ο Μίμης Παπαιωάννου έχει σοβαρό πρόβλημα υγείας, ξέρει κανείς αν ισχύει; 

PM

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kapetane21 said:

Παντός η πρώτη μου φανέλα ήταν Τσάρτας με χορηγό Αλφα αν δεν κάνω λάθος.

Την είχα κι εγώ αυτή και την θυμάμαι καλά . Φυσικά όχι αυθεντική, αυτές που πουλούσαν μέχρι και σε περίπτερα ας πούμε. Τότε  έβρισκες και Β. Ελλάδα εύκολα ρούχα κλπ της ΑΕΚ. Τούμπα κοντά έμενα,  την είχα βάλει περιχαρής και με σαφή άγνοια ως 10χρονος  να πάω να παίξω  μπάλα στη γειτονιά. Θυμάμαι τα παοκια από τα μπαλκόνια βγάλε την φανέλα ρε μουνι/κωλοπαιδο/μλκ και τα συναφή. Σε σχέση με τις μέρες μας βέβαια ο οποιος κίνδυνος ήταν ανύπαρκτος, μπορούσες να πας και σε καφετέριες να δεις ΑΕΚ παρέα 5,6 άτομα πχ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Εγω πιστευω εχει καταθλιψη

Εγώ πιστεύω ότι πλήρωσε τους μπεταραδες για να βγει να πει τις μαλακιες του. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JOSS said:

Εγώ πιστεύω ότι πλήρωσε τους μπεταραδες για να βγει να πει τις μαλακιες του. 

Καλα εννοειται. Βασικα οι αλλοι δεν μιλούσαν καν. Η φαση θυμισε αυτο parodia-samara-nerit.jpg.ff6efa858046ef4f09d62ddb0c06742a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως συζητατε; Ο Μελισσανιδης ειναι "θα παρουμε την Πολη" και εχει εικονες Ιουστινιανου και Βουλγαροκτονου στο γραφειο του, ο Λυμπε ειναι στην κυριολεξια χουντικος και ειχε πει θυμαμαι το 2007 πριν το ματς με την Σεβιλλη με τις φωτιες στον "Μορια" οτι "αν ειχαμε τους συνταγματαρχες αυτα δεν θα ειχαν γινει," κλπ κλπ. Το οτι ειναι φασιστακι δεν ειναι ο λογος που "αποκλειστηκε." Το οτι βγαινει και λεει υπανθρωπους τους Πακιστανους και τους ομοφυλοφιλους σε καθημερινη βαση και πιανει συζητησεις με τον καθε ακυρο στο ιντερνετ σε καθημερινη βαση τον εχει φερει στην θεση να ειναι μαυρο προβατο και να μη τον θελει κανεις στην δουλεια του. Σα να εβγαινε ο Μπακασετας, που ειναι αναρχικος, σε καθημερινη βαση και να ελεγε "φωτια στις τραπεζες και κρεμαλα στα παιδια του Μητσοτακη." Προφανως δεν ειναι το τι πιστευεις αλλα το πως το εκφραζεις.

Απο εκει και περα, και εγω τον εχω σαν αγαπημενο παικτη που εχω δει στην ΑΕΚ, γιατι σαν ποδοσφαιριστης ηταν οντως απιστευτο ταλεντο. Απο τους καλυτερους που εχει βγαλει η χωρα, και αν ειχε δουλεψει και αφοσιωθει στο αθλημα θα ειχε φτασει να παιζει βασικος σε καμια Ντορτμουντ πχ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι... Το τί έκανε στη Ρεάλ ο πούστης. Όνειρο απατηλό να ήταν μια προσωπικότητα που να μπορούσε να σε διαφήμιζε, θα κέρδιζε και αυτός και η ΑΕΚ. 

Αλλά arxeidia κοντοπούτανα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nedved21 said:

Πηγαινε σε πορειες για Ηριαννα

Ε δεν παίζει να πήγαιναν μόνο αναρχικοί σε εκείνες τις πορείες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geologos said:

Ε δεν παίζει να πήγαιναν μόνο αναρχικοί σε εκείνες τις πορείες. 

Ναι οκ, αλλα δεν ειναι εντελως αβασιμη υποθεση. Και δεν νομιζω να πηγαιναν ψηφοφοροι Κυρανακη πχ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Ναι οκ, αλλα δεν ειναι εντελως αβασιμη υποθεση. Και δεν νομιζω να πηγαιναν ψηφοφοροι Κυρανακη πχ.

Του Κυρανακη αναρωτιοντουσαν γιατί δεν μπουζουριασανε όλο το σόι της Ηριαννας, είναι εκτός συναγωνισμου 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Evolve said:

image.png.78da516b895edbed53a33b7491072d3a.png

image.png.1bedace01308513704607b2a3f8d5edb.png

 

Εντάξει τώρα συγκρίνεις ανόμοια πράγματα αλλα οκ ας το δεχτώ γιατί και οι δύο έχουν διανοητικά θέματα . Ηταν πολλή χοντρο του Κατίδη καμιά σχέση με το Τσιάρτα αλλα ακόμα και με αυτό απο οτι φαίνεται στο διάγραμμα πάντα έβρισκε ομάδες μετά να παίξει που κάτι δείχνει νομίζω . Αν άξιζε -που δεν άξιζε- θα έβρισκε και καλύτερα συμβόλαια  . Η ΑΕΚ καλός τον έδιωξε τότε και έριξε την αξία του αλλα δεν νομίζω η συνεχής πτώση στην αξία του ειχε με αυτό ( σιγά το transfermarkt να κοιτάει τέτοια ) και αντίστοιχες και μεγάλυτερες πτώσεις είχαν αρκετοί παίκτες εκείνης της χρονιά ( Βλάχος , Μπουγαίδης κτλ ) που καθαρά λόγο προβλημάτων της ομάδας  βρέθηκαν να παίζουν στην ΑΕΚ . Η αξία τους ανέβηκε πλασματικά λόγο οτι βρήκαν θέση στην ΑΕΚ και όταν έφυγαν κινήθηκαν στα πραγματικά τους επίπεδα . 

Δλδ είναι καθαρά ένα άλμα λογικής για να αποδείξουμε τι ? 

Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς ποια είναι η κουβέντα . Το αν στο ποδόσφαιρο υπάρχει κάποιος ηθικός κανόνας στην επιλογή παικτών ? Γιατί αν είναι αυτή η ερώτηση η απάντηση είναι ένα καθαρό ΟΧΙ , πιο βρόμικος χώρος απο το ποδόσφαιρο δεν υπάρχει και κανείς δεν ειναι άγιος . Μόνο το αποτέλεσμα μετράει με κάθε κόστος και το μόνο εξωαγωνιστικό είναι αν προκαλεί προβλήματα στα αποδυτήρια και κατα συνέπεια στα αποτελέσματα  . 

Εδώ εμείς ακόμα και το προβληματικό μπαλοτέλι που και τι δεν έχει κάνει στη καριέρα του και τον παίζουμε με τη σκέψη να έρθει στην ομάδα ενώ μας έριξε χυλό . Άπειρες τέτοιες περιπτώσεις με κορυφαία του Μαραντόνα φυσικά .  Τι λέμε τώρα ? 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, JOSS said:

Την είχα κι εγώ αυτή και την θυμάμαι καλά . Φυσικά όχι αυθεντική, αυτές που πουλούσαν μέχρι και σε περίπτερα ας πούμε. Τότε  έβρισκες και Β. Ελλάδα εύκολα ρούχα κλπ της ΑΕΚ. Τούμπα κοντά έμενα,  την είχα βάλει περιχαρής και με σαφή άγνοια ως 10χρονος  να πάω να παίξω  μπάλα στη γειτονιά. Θυμάμαι τα παοκια από τα μπαλκόνια βγάλε την φανέλα ρε μουνι/κωλοπαιδο/μλκ και τα συναφή. Σε σχέση με τις μέρες μας βέβαια ο οποιος κίνδυνος ήταν ανύπαρκτος, μπορούσες να πας και σε καφετέριες να δεις ΑΕΚ παρέα 5,6 άτομα πχ. 

Και η δική μου μαϊμού ήταν βέβαια 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, nedved21 said:

 ο Λυμπε ειναι στην κυριολεξια χουντικος και ειχε πει θυμαμαι το 2007 πριν το ματς με την Σεβιλλη με τις φωτιες στον "Μορια" οτι "αν ειχαμε τους συνταγματαρχες αυτα δεν θα ειχαν γινει,"

Παίζει να είπε κάτι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, AG21 said:

βασικά δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς ποια είναι η κουβέντα . Το αν στο ποδόσφαιρο υπάρχει κάποιος ηθικός κανόνας στην επιλογή παικτών ? Γιατί αν είναι αυτή η ερώτηση η απάντηση είναι ένα καθαρό ΟΧΙ , πιο βρόμικος χώρος απο το ποδόσφαιρο δεν υπάρχει και κανείς δεν ειναι άγιος . Μόνο το αποτέλεσμα μετράει με κάθε κόστος και το μόνο εξωαγωνιστικό είναι αν προκαλεί προβλήματα στα αποδυτήρια και κατα συνέπεια στα αποτελέσματα  . 

Εδώ εμείς ακόμα και το προβληματικό μπαλοτέλι που και τι δεν έχει κάνει στη καριέρα του και τον παίζουμε με τη σκέψη να έρθει στην ομάδα ενώ μας έριξε χυλό . Άπειρες τέτοιες περιπτώσεις με κορυφαία του Μαραντόνα φυσικά .  Τι λέμε τώρα ? 

Ανόμοια πράγματα ο Κατιδης και ο Τσάρτας, αλλά παραλληλισμός Κατιδη με Ντιέγκο και με Μπαλοτέλι? WTF

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×