Jump to content
Στήριξε την ΑΕΚ Read more... ×
Sign in to follow this  
Stylianopoulos

Απίδια Σάκουτα 2020-21 ''Βαγγέλης Νικητόπουλος'' (by heli) ​🏀

Recommended Posts

Φέτος ο θεσμός έχει τη χαρά να φέρει το όνομα του μεγάλου Βαγγέλη Νικητόπουλου . Πολλοί από εμάς μεγάλώσαμε μαζί του στα χρόνια που ο πιστός αυτός στρατιώτης καθόταν στον πάγκο της ΑΕΚ . 

Χαρακτηριστική μορφή της βασίλισσας στα δύσκολα της χρόνια ο Βαγγέλης Νικητόπουλος .. προπονητής των μυθικών «Μοϊκανών», τρανός εργάτης της ΑΕΚ. Ανέλαβε τρεις φορές την τεχνική ηγεσία μας κατά τις περιόδους 1987-88, 1989-90, 1991-92 και την οδήγησε 2 φορές ως τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας (1988 και 1992).

1.jpg

Στα του θεσμού .. να πούμε ενα μεγάλο ευχαριστώ στον απιδοσυλλέκτη Μάκη Γαλάτσι @Abraham21r   που και φέτος αναλαμβάνει να ανεβάζει εκείνος τα απίδια Σάκουτα. Είμαστε υποχρεωμένοι απέναντι του και ως εκ τούτου χρωστάμε ακριβό δώρο στο γάμο του με την πανέμορφη Βάσω που λόγω πανδημίας έχει πάρει μια μικρή αναβολή (όπως αναβολή έχει πάρει και η ΚΜΜΜ- τελετή απονομής κυπέλλων των νικητών Πι&Ο 2019-20 ,  μη στέλνετε μηνύματα θα γίνει σίγουρα)

Η βαθμολόγηση δεν αλλάζει .συνεχίζουμε το άκρως επιτυχημένο μοντέλο του προηγούμενου έτους  ..

1)Νίκη / ήττα  -> 1 βαθμός 

2)διαφορά σκορ, η γνωστή δηλαδή   1-5 , 6-10 ,11-15,16-20, 21+   ->1βαθμός 

3)Πρώτον σκόρερ της ομαδας μας στο ματς  ->1 βαθμός 

Όποιος όμως καταφέρει να βρει και τα τρία αυτά θα κερδίζει 5 ποντους στα απιδια Σάκουτα! Ένα ολόκληρο πεντάποντο δηλαδή.

Όποιος καταφέρει να βρει  δύο απο αυτά θα κερδίζει 2 πόντους στα απίδια.

Όποιος καταφέρει να βρει ένα από αυτά θα κερδίζει 1 πόντο στα απίδια .

Όποιος καταφέρει να μη βρει τίποτα από τα τρία ,θα καταγράφεται απλώς η συμμετοχή του και θα λαμβάνει Νουνό.

Ο περσινός νικητής @vamos bien  από Συκάμινο Ωρωπού θα διατηρήσει τα σκήπτρα ; O @gybe21 Kαλλιθέα θα επανέλθει ; O @CHⓇIS Ασπροβάλτα έχει διαβάσει καλά το φετινό ρόστερ μας ;

Ας δούμε περιμένοντας το φετινό βιντεάκι του.. δύο παλαιότερα πρόμο του θεσμού από τον έγκριτο δικηγόρο του φόρουμ μας @stavros 9-11

Ξεκινάμε με τον προημιτελικό του F8 στο ΟΑΚΑ  ..Καλή επιτυχία σε όλους τους χρήστας .

Δεν παντρεύτηκα, αλλά θα χρειαστώ σίγουρα δικηγόρο πάντως...:lol:
Έχετε κανέναν γνωστό;:ph34r:

Κύριοι, ετοιμαστείτε για μία σεζόν-ποίημα!
Τα απίδια μας, θα βγαίνουν πιο γρήγορα και από τα ράπιντ κόβιντ τεστ.
Με το που θα ηχεί η κόρνα της λήξεως, θα έχουν ανέβει.
Τελειώνει ο αγώνας το πρώτο Σάββατο του μήνα;
Ε μέχρι τα Χριστούγεννα του επόμενου έτους θα έχουν ανέβει.:wub:

Ευχαριστώ το Ε.Σ. για την χάρη που μου κάνει, να αναλαμβάνω και φέτος τα απίδια.
Τεράστια τιμή για μένα, να είμαι ο εκλεκτός τους ανάμεσα σε τόσους χιλιάδες ενδιαφερομένους.
Παρακαλάνε να είχαν την τύχη μου!

Σας θέλω μάχιμους και να είστε ενεργοί με το παίγνιο και πάντα ενεργητικοί (γενικώς).

ΠΑΙΞΤΕ ΑΠΙΔΙΑ, ΜΗΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΡΧΙΔΙΑ  -  ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΜ

5 hours ago, SpiRos said:

Όλα καλά και ανθηρά, αλλά τρομερό ατόπημα το ΑΡΧΙΔΙΑ. ARXEIDIA.

Από πέρσι το έχω αλλάξει σε ένδειξη σεβασμού στον μεγάλο δημιουργό της λέξεως.
Όταν θα ξαναμπεί και θα το γράψει, θα το αλλάξω κι εγώ.

Τα μισά και λιγότερα παιχνίδια τελικά θα παίξει η ΑΕΚ στην Ευρώπη .. τι θέλεις να πληρωθείς όπως πριν από τον οργανισμό Πι&Ο ;

Βέβαια υπάρχει τρόπος να είμαστε όλοι ικανοποιημένοι .. Δέξου Μάκη Γαλάτσι απο τώρα νέο τριετές κλειστό συμβόλαιο με κλιμακωτά αυξημένες αποδοχές και κάτι θα γίνει και για φέτος. .

Θα επικοινωνήσει ο μάνατζερ μου με το Ε.Σ.

Κύκλοι στο Γαλάτσι, στην Κυπριάδου, την άνω κάτω Κυψέλη και στην Λαμπρινή, λένε ότι υπάρχει δυσφορία και προβληματισμός.

47 minutes ago, BillR21 said:

Γαμιολα Μακη, δεν ντρεπεσαι λιγακι; 

Τελειωνε λεμε, υπεγραψε την νεα συμβαση πριν εκνευριστουμε κ σε βαλουμε ψυγειο (κυριολεκτικά οχι μεταφορικά). 

Εχθροι του Θεσμου οσοι εχουν τετοιες αποψεις.

Μεχρι και ο βερντε υπεγραψε τελειωνε.

Ηδη βγηκαν κατι βρωμες για δακτυλο Νονου στο παρασκηνιο για να δημιουργησει αποσταθεροποιηση στο θεσμο για να εξυπηρετησει τα μικροπολιτικα του συμφεροντα.

Λυπουμαι.

21 minutes ago, NIS21 said:

Μεχρι και ο βερντε υπεγραψε τελειωνε.

Ηδη βγηκαν κατι βρωμες για δακτυλο Νονου στο παρασκηνιο για να δημιουργησει αποσταθεροποιηση στο θεσμο για να εξυπηρετησει τα μικροπολιτικα του συμφεροντα.

Λυπουμαι.

Να μη λυπουσαι. Ο @Νονός ηταν πρωτοπορος του Θεσμου. Δε μπορει να γραφονται τετοια πραγματα εδω μεσα. 

@NIS21 και @BillR21 στη μαυρη λιστα.

Να ξερετε απο τωρα, στην (απιθανη) περιπτωση τριποντου στο ποδοσφαιρικο πι & ο θα εχει βραβειο απο τη laotki/non binary κοινοτητα.

9 minutes ago, aris2168 said:

Να μη λυπουσαι. Ο @Νονός ηταν πρωτοπορος του Θεσμου. Δε μπορει να γραφονται τετοια πραγματα εδω μεσα. 

@NIS21 και @BillR21 στη μαυρη λιστα.

Να ξερετε απο τωρα, στην (απιθανη) περιπτωση τριποντου στο ποδοσφαιρικο πι & ο θα εχει βραβειο απο τη laotki/non binary κοινοτητα.

Λυπουμαι φιλε μου γιατι για τριακοντα αργυρια θα προδωσει τον Θεσμο και την Οικογενεια που του μαθε να ΓΑΜΑ και να δερνει.

ΘΛΙΨΙΣ ΚΑΙ ΟΡΓΗ.