Jump to content

Poll κέρινα ομοιώματα κλπ τιμητικά στο νέο γήπεδο


Για ποιους από τους παρακάτω συμφωνείτε να γίνει κάτι ιδιαίτερα τιμητικό (πχ κέρινο ομοίωμα)  

28 members have voted

  1. 1. Πρόεδροι

    • Κωνσταντίνος Σπανούδης
    • Λουκάς Μπάρλος
    • Νίκος Γκούμας
    • Άλλοι (αναφέρετε ποιους)
      0
    • Κανένας
  2. 2. Καλλιτέχνες

    • Στέλιος Καζαντζίδης
    • Χρήστος Νικολόπουλος
    • Σωτηρία Μπέλλου
    • Λάμπρος Κωνσταντάρας
    • Κώστας Χατζηχρήστος
    • Κώστας Βουτσάς
    • Άλλοι (αναφέρετε ποιους)
      0
    • Κανένας
  3. 3. Ποδοσφαιριστές / προπονητές

    • Κώστας Νεστορίδης
    • Μίμης Παπαϊωάννου
    • Θωμάς Μαύρος
    • Ντούσαν Μπάγεβιτς (ποδοσφαιριστής)
    • Στέλιος Μανωλάς
    • Τόνι Σαβέβσκι
    • Βασίλης Τσιάρτας
    • Χρήστος Κωστής
    • Ντέμης Νικολαίδης
    • Ντούσαν Μπάγεβιτς (προπονητής)
    • Άλλοι (αναφέρετε ποιους)
    • Κανένας


Recommended Posts

Ήταν ντροπή για την ιστορία και το παρελθόν αυτού εδώ του φόρουμ να μην έχει ψηφιστεί ο Ντούσκο ούτε ως ποδοσφαιριστής ούτε ως προπονητής. 

Γι' αυτό αποκαταστάθηκε η αγνωμοσύνη.

Τα σέβη μου.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

  • nikos unpinned this topic
21 hours ago, The Magician said:

Ήταν ντροπή για την ιστορία και το παρελθόν αυτού εδώ του φόρουμ να μην έχει ψηφιστεί ο Ντούσκο ούτε ως ποδοσφαιριστής ούτε ως προπονητής. 

Γι' αυτό αποκαταστάθηκε η αγνωμοσύνη.

Τα σέβη μου.

Εγω πηρα τα ρισκα μου και τον ψηφισα σαν προπονητη, τον φανταζομαι σταυροποδι με σηκωμενο χερι με το κομπολοι, θα τον ψηφιζα και σαν παικτη αλλα φοβηθηκα το μπαν ??

Link to comment
Share on other sites

Απο καλλιτεχνες αφου το πηραν αποφαση να κανουν, ψηφισα οσους δεν ειναι πλεον στη ζωη.Να υπαρχουν τα ομοιωματα τους σαν ενα μουσειο, αφου μαλλον δεν υπαρχουν αλλου.Θα μπορουσαμε να βαλουμε και αλλους με αυτο το σκεπτικο.

Επισης @nikos μαλλον εννοεις τον Χρηστο Νικολοπουλο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Man Of Faith said:

Απο καλλιτεχνες αφου το πηραν αποφαση να κανουν, ψηφισα οσους δεν ειναι πλεον στη ζωη.Να υπαρχουν τα ομοιωματα τους σαν ενα μουσειο, αφου μαλλον δεν υπαρχουν αλλου.Θα μπορουσαμε να βαλουμε και αλλους με αυτο το σκεπτικο.

Επισης @nikos μαλλον εννοεις τον Χρηστο Νικολοπουλο.

Ναι (το διόρθωσα thanks).

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, nikos said:

Παντως το τελεια φτιαγμένο (?) site της ΠΑΕ στις μεγάλες μορφές έχει και Λυμπε ξερω ´γω

 

https://www.aekfc.gr/hp/i-istoria-mas-42825.htm?lang=el&path=-234507649&tab=1

Ε ειναι στις μεγαλες μορφες, και λειπουν και αρκετοι οπως ο Κατσουρανης ο Κωστής και ο Δελλας π.χ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Ε ειναι στις μεγαλες μορφες, και λειπουν και αρκετοι οπως ο Κατσουρανης ο Κωστής και ο Δελλας π.χ.

Εμ ή όλοι ή κανένας ομως. Τεσπα, αυτά τα θέματα πάντα δημιουργούν παρεξηγήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Μίμης θα εκφράσει ευγνωμοσύνη (αν μπορέσει :() που αναπαριστάται απείρως ομορφότερος.

Νέστορας δεν το συζητάμε ... κάψιμο (η δωράκι στον Κώστα Μπίγαλη) και ξανά από την αρχή.

"Θείος" κουρεματάκι (ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ), λίγο φρυδάκι παραπάνω, λίγο "παιχνίδι" με στόμα - σαγόνι και μια ιδέα φαβορίτα περισσότερο και έχουμε βελτίωση :

bk.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Άραγε ο Θωμάς και ο Στέλιος πρέπει να ανησυχούν; 

Για τον Μανωλά δεν γνωρίζουμε κάτι αλλά ένα πρόπλασμα του Θωμά που δημοσιεύθηκε προ καιρού έδειχνε από συμπαθητικό έως πολύ καλό.

Ο Μαύρος έχει και το "ατού" των έντονων χαρακτηριστικών (χρώμα ματιών, diastema 11-21 ( @Bukowski εξήγησε γιατί βαριέμαι :D)) που αποτυπώνονται πολύ πιο εύκολα στη γλυπτική.

_mavros_0.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Τα κέρινα ομοιώματα υποθέτω θα είναι περιορισμένα σε αριθμό. Γι αυτό μόνο ποδοσφαιριστές ή παράγοντες με τεράστια προσφορά αλλά και στήριξη στην ομάδα με όποιο τρόπο και απο όποιο πόστο σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους και όχι μόνο κατά τη διάρκεια της καριέρας τους αξίζουν να στέκονται με τη μορφή κέρινου ομοιώματος στο μουσείο.

Οπότε καλιτέχνες ή αμφιλεγόμενες προσωπικότητες όπως ο Ντούσαν δεν έχουν θέση στο μουσείο. Ούτε παίκτες με μεγάλη προσφορά για λίγα χρόνια οι οποίοι δεν ασχολήθηκαν ποτέ ξανά με την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fighter21 said:

Τα κέρινα ομοιώματα υποθέτω θα είναι περιορισμένα σε αριθμό. Γι αυτό μόνο ποδοσφαιριστές ή παράγοντες με τεράστια προσφορά αλλά και στήριξη στην ομάδα με όποιο τρόπο και απο όποιο πόστο σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους και όχι μόνο κατά τη διάρκεια της καριέρας τους αξίζουν να στέκονται με τη μορφή κέρινου ομοιώματος στο μουσείο.

Οπότε καλιτέχνες ή αμφιλεγόμενες προσωπικότητες όπως ο Ντούσαν δεν έχουν θέση στο μουσείο. Ούτε παίκτες με μεγάλη προσφορά για λίγα χρόνια οι οποίοι δεν ασχολήθηκαν ποτέ ξανά με την ΑΕΚ.

Στο όπεν την Κυριακή είπαν ότι τα κέρινα εκτός από Θείο Λουκά, Νέστορα και Μίμη θα αποτελούνται από Θεωμα, Μανωλα, Καζαντζίδη και Βουτσα. Οπότε έδωσαν χώρο και σε καλλιτεχνες. Εγώ προσωπικά θα ήθελα αντί για καλλιτέχνες να τιμήσουν και τον Νίκο Γκουμα, βέβαια σχετικό είναι αυτό γιατί αν πρότεινε ο καθενας τι προτιμά δεν θα βγάζαμε άκρη ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε εποχή είχε τις σημαίες της, συχνά έναν παίκτη σημαία. Λίγο ιστορία της ΑΕΚ να διαβάσουν αυτοί  που αποφασίζουν, θα βρουν ποιοι ήταν αυτοί. Δεν γίνεται η ίδια η ΑΕΚ να τους αγνοεί, άσχετα αν υπάρχει κόσμος που  κάποιους δεν τους γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Σκαλωσα με τον Νεστορίδη .. γύρισε κ είπε πως του έκαναν πουστια τοτε με το δελτίο κ πως τότε θα πήγαινε στο γαύρο κ όχι σε μας.

Είναι η ηλικία ή δε γουστάρει Μελ γιατί ξέρω γω δε τον έχει βοηθήσει οικονομικά;

Από την άλλη ΠΡΟΠΟ έχει.

Αναμενω χρήστη @Νονός να δώσει τα φώτα του.

Στην ΑΕΚPEDIA δεν γράφει κάτι πιο συγκεκριμένο.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, gybe21 said:

Σκαλωσα με τον Νεστορίδη .. γύρισε κ είπε πως του έκαναν πουστια τοτε με το δελτίο κ πως τότε θα πήγαινε στο γαύρο κ όχι σε μας.

Είναι η ηλικία ή δε γουστάρει Μελ γιατί ξέρω γω δε τον έχει βοηθήσει οικονομικά;

Από την άλλη ΠΡΟΠΟ έχει.

Αναμενω χρήστη @Νονός να δώσει τα φώτα του.

Στην ΑΕΚPEDIA δεν γράφει κάτι πιο συγκεκριμένο.

 

ΑδεRφέ μου @gybe21  εμβληματικέ LFOer, πολυτροπαιούχε και ΠκΟκατακτητή, λίγες σκόρπιες σκέψεις και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε ...

1. "Το γήρας ούκ έρχεται μόνον"

2. Άμα μάθεις - ζήσεις μικρός στη μιζέρια και στη γκρίνια δεν ξε-μαθαίνεις ΠΟΤΕ.

3. Δόξα και Τιμή σε όλες τις "σημαίες" μας ΑΛΛΑ με μοναδική εξαίρεση τον Θωμά, ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι θεώρησαν ότι η ΑΕΚ είχε την υποχρέωση να ζήσει πλουσιοπάροχα τους ίδιους, τα παιδιά και τα εγγόνια τους στους αιώνες των αιώνων.

4. Την αξιοπρέπεια πολλοί εμίσησαν, την αργομισθία ουδείς.

5. Όταν κλάψεις για την ΑΕΚ δεν σηκώνεις αεροπανό "Εγώ που έκλαψα για την ΑΕΚ".

ΥΓ Όταν βρεθούμε από κοντά (?) είμαι στη διάθεση σου για λεπτομέρειες και αναλυτικότερη εξήγηση.

ΑΕΚ σ' αγαπώ, ORIGINAL σε λατρεύω, ΚουΜου πεθαίνω για σένα, Bachelor είσαι ο Θεός μου. @parakmiakos την καλησπέρα μου .....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Νονός said:

ΑδεRφέ μου @gybe21  εμβληματικέ LFOer, πολυτροπαιούχε και ΠκΟκατακτητή, λίγες σκόρπιες σκέψεις και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε ...

1. "Το γήρας ούκ έρχεται μόνον"

2. Άμα μάθεις - ζήσεις μικρός στη μιζέρια και στη γκρίνια δεν ξε-μαθαίνεις ΠΟΤΕ.

3. Δόξα και Τιμή σε όλες τις "σημαίες" μας ΑΛΛΑ με μοναδική εξαίρεση τον Θωμά, ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι θεώρησαν ότι η ΑΕΚ είχε την υποχρέωση να ζήσει πλουσιοπάροχα τους ίδιους, τα παιδιά και τα εγγόνια τους στους αιώνες των αιώνων.

4. Την αξιοπρέπεια πολλοί εμίσησαν, την αργομισθία ουδείς.

5. Όταν κλάψεις για την ΑΕΚ δεν σηκώνεις αεροπανό "Εγώ που έκλαψα για την ΑΕΚ".

ΥΓ Όταν βρεθούμε από κοντά (?) είμαι στη διάθεση σου για λεπτομέρειες και αναλυτικότερη εξήγηση.

ΑΕΚ σ' αγαπώ, ORIGINAL σε λατρεύω, ΚουΜου πεθαίνω για σένα, Bachelor είσαι ο Θεός μου. @parakmiakos την καλησπέρα μου .....

Βεβαια ο Θωμάς ούτως ή άλλως έζησε πλουσιοπαροχα χάρη στην ΑΕΚ, αφού το 83 πήρε το εξωφρενικό για την εποχή ποσό των 50 εκατομμυρίων, ενώ αλλιώς το πιθανότερο θα ήταν να πήγαινε στον παναθηναϊκό, αν δεν κάνω λάθος για το δεύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Βεβαια ο Θωμάς ούτως ή άλλως έζησε πλουσιοπαροχα χάρη στην ΑΕΚ, αφού το 83 πήρε το εξωφρενικό για την εποχή ποσό των 50 εκατομμυρίων, ενώ αλλιώς το πιθανότερο θα ήταν να πήγαινε στον παναθηναϊκό, αν δεν κάνω λάθος για το δεύτερο. 

Ράγιε μου, ΑΛΛΟ τα λεφτά που παίρνει οποιοσδήποτε ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ και ΑΛΛΟ τι γίνεται άμα κρεμάσει παπούτσια και μετά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Νονός said:

Ράγιε μου, ΑΛΛΟ τα λεφτά που παίρνει οποιοσδήποτε ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ και ΑΛΛΟ τι γίνεται άμα κρεμάσει παπούτσια και μετά.

Προφανώς, αλλά θέλω να πω ότι με τόσα που πήρε ο Θωμάς  ως ενεργεια, δεν είχε και ανάγκη να ξαναζητήσει μετά το τέλος της καριέρας του. Αλλά οκ σίγουρα δεν μπορούμε να κάνουμε υποθέσεις για το τι θα έκανε αν είχε κερδίσει μόνο ένα προπατζιδικο. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×