Jump to content

Α.Ε.Κ. - Wolfsburg (Playoff EL): 01/10/20, 21:45, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Σοιλέδη  

48 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ινσούα
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
    • Κρστιτσιτς
    • Σάκχοφ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Ανσαριφάρντ
  2. 2. Κόουτσινγκ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ινσούα
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
    • Ολιβέιρα
    • Λιβάγια
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0


Recommended Posts

3 minutes ago, Geologos said:

Δεν παει καλα και πριν που κατι σπρωχνανε τον Μανταλο για πλάκα αυτος το ειχε παραξηλώσει. 

Αυτος και ο Μοραν ο Ερικ που εσκαγε μπουκετα στο ακυρο ειναι οτι πιο κριντζ θυμαμαι φυσιογνωμικα. Ο Μοραν κλασσικος κολλεγιοφλωρος που ξερω γω σαλταρει και πυροβολει καμια 25αρια μαθητες στο Οχαιο, ο Κρστσιτς βετερανος πολεμου στο Ιρακ που δουλευει ταξιτζης και σκοτωνει μουσουλμανους πελατες σε βραδινες κουρσες.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kostas21 said:

Μπηκες μεσα, κερδισες πεναλτι κ πηγες κ το εχασες, κ το μαζεψες κιολας.

Στορι της ΑΕΚ του Μελισσανιδη

5 ωρες πριν ?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mporat said:

Στο βαζελο ρε καλό δεν ήταν αυτό το γίδι; τι έπαθε; 

Καλα στον βαζελο και εγω και εσυ να παιξουμε ακραια μπακ καλοι θα μαστε 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Geologos said:

ρε τον εβαζε ο Κλαρίνος με τον Αλεφ δίπλα του σε ενα απέραντο χωράφι και τον κράζανε επειδή δεν μπορούσε να είναι πανταχου παρών σαν Θεός ας πούμε.

ΦΟΡ ΦΟΡ ΦΑΚΙΝΓΚ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΜΕ ΣΙΜΟΕΣ-ΑΛΕΦ ΧΑΦ ΚΑΙ ΜΑΝΤΑΛΟ ΜΠΑΚΑΣΕΤΑ ΑΚΡΑΙΟΥΣ. ΣΑΧΛΑΜΑΡΙΝΟΣ ΡΟΥΛΖ

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 hour ago, Bukowski said:

Ο @fighter21 που χαθηκε αποψε, πηγε ΟΑΚΑ για πανηγυρισμους;

Δουλεύω βράδυ. Ούτε το γκολ της νίκης δεν πρόλαβα να δω. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Έγραφα ότι είχαμε 2 χρόνια να κάνουμε μια υπέρβαση που θα δώσει χαρά στον κόσμο και ήρθε την πιο κατάλληλη στιγμή. 

Τεράστια και τα δύο γκολ.

Τεράστια και η οικονομική ανάσα. 

Καμιά δικαιολογία αν δεν έρθει ένας πολύ ποιοτικός στόπερ.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που μου ήρθε στο αυπνο μυαλό μου ,εχεις τρείς αρχηγούς

Ο ένας παραπονέθηκε κ θέλει να φύγει επειδή  δεν έπαιξε σε 2 ματς.

Ο δεύτερος είναι χέστης κ λιποψυχος .Ούτε πέναλτι δε βάζει.

Κ ο τρίτος χθες στο γκολ που πέτυχε, φίλησε πρωτα το έμβλημα κ στη συνέχεια έκανε τη χειρονομία του Κασαμι υπενθυμίζοντας μας τι έχει εκεί κάτω.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω καταλάβει την συμπάθεια και την αγάπη των παιχτών για τον Μάνταλο

Μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση όλο αυτό το σκηνικό στο τέλος του παιχνιδιού

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα

Το γεγονός ότι απέκλεισες γερμανική ομάδα με ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα δημιουργεί χαρακτήρα και χαράσσεται για πάντα στο dna του κλαμπ

Κρίμα που δεν ήμασταν μέσα

Πάρε στόπερ ηγέτη, ΜΑΛΑΚΑ

Να σου φτιάξει όλη την άμυνα που έπρεπε να την αλλάξεις κανονικά όλη φέτος.

Τέλος πάντων. Είναι ημέρα χαράς.

Καλημέρα ΑΕΚΑΡΑ μου!

Καλημέρα ΑΔΕΛΦΙΑ μου!

Σήμερα σηκώθηκα με ένα μεγάλο χαμόγελο!

ΣΑΓΑΠΩ ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πριαπισμος γαμω την πουτανα μου. Χθες δεν είχα τα κουράγια να γράψω τίποτα. Στο γκολ του Καριμ εγκεφαλικό. Απίστευτη καυλα η ομάδα. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Κακώς πάντως μετά απο μια τέτοια πρόκριση βρίζετε τον Μάνταλο. Αυτο μπορεί, αυτό προσφέρει. Δεν είναι αδιάφορος για να τον βρίζουμε.

Με τέτοια αντιμετώπιση εδώ και καιρό με τι ψυχολογία περιμένετε να χτυπήσει ένα πέναλτι που μπορεί να είναι και αυτό που θα δώσει την πρόκριση;

Την ευθύνη την έχει η διοίκηση για την απόφαση να τον κρατήσουν και να μην δεχτούν να προχωρήσει η μεταγραφή του με λιγότερα χρήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Αξιοσημειωτο το πως εχει μεταλλαξει τα χαφ ο Καρερα. Προσοχη δεν λεω οτι εχουμε χαφαρες ή κατι τετοιο. Απλως εχει καταφερει να τους βαλει στο παιχνιδι της ομαδας πολυ περισσοτερο σε σχεση με πριν. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ο Κριστισιτς που χθες κερδισε πεναλτι και στο ματς με την Λαμια σκοραρε το 2ο γκολ. Γενικα ειναι πιο ενεργα τα χαφ μας με μεγαλυτερη συμμετοχη στο επιθετικο κομματι.

Για τον Μανταλο που λετε, μπορει οντως να κανει πραγματα που οι περισσοτεροι δεν γνωριζουμε στα αποδυτηρια. Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε ολα τα λογια των συμπαικτων του για αυτον κατα καιρους. Ο ρολος που πρεπει να εχει ειναι να ερχεται απο τον παγκο και να αγωνιζεται μονο σε θεση 8αριου.

ΥΓ. Το σημα το φιλησε και ο Ανσαριφαρντ μετα το γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια ματς, τέτοιες νίκες με επικές ανατροπές και ψυχή μέχρι τέλους, σου φτιάχνουν μια ολόκληρη ποδοσφαιρική χρόνια. Μελισσανίδη αφουγκράσου το κλίμα, αγκάλιασε τη στιγμή και βοηθά την ομάδα να κάνει το βήμα παραπάνω. Ξαναγίνεται η ΑΕΚ οικογένεια, όλοι για έναν και ένας για όλους...Τα υπόλοιπα θα τα βρούμε στην πορεία 

CFDFCFD0-6346-477C-8CED-D93064F77890.jpeg

15EB5C0A-32A7-49CB-BB19-C0CBA472CBA2.jpeg

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vargas21 said:

ΚΑι το γκολ του Καριμ μπαινει γιατι ο τερματοφυλακας περιμενει πασα στον Λιβαγια που ανοιγετε και ευτυχως σουταρε ο Καριμ

Θυμισε λιγο το ανοιγμα του Οκονσκι το 89 που ο Τακαρος το πηρε πανω του και καρφωσε την μπαλα στα δίχτυα (και στον κωλο συνάμα) των γαύρων...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα, απο την υπερενταση. χαλαλι!

 

Απο την μια εχει δικιο ο @Kostas21 που λεει για υπερβολικους πανηγυρισμους για μια εισοδο στο γιουροπα, αλλα πρεπει να βλεπουμε και τις συνθηκες

1) ειτε μας αρεσει ειτε οχι αυτη η διοικηση κανει διαχειριση και ειπε οτι οικονομικα ειδικα φετος ηταν τεραστιας σημασιας η προκριση

2) δευτερη χρονια εκτος Ευρωπης για την ΑΕΚ ηταν τραγικοτητα, οποτε η φαση εγινε λιγακι do or die

3) παιζει ρολο και η ατιμη η κλητωτιδα, κληρωθηκες με τον χειροτερο δυνατο αντιπαλο (ευτυχως εντος, αλλα ησουν αουτσαιντερ).

4) ειναι και ο τροπος που ηρθε η προκριση. οι ελπιδες που εβγαλε η εμφανιση της ομαδας,  το χαμενο πεναλτυ, το γκολ buzzer beater και η ανατροπη.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τεραστια προκριση δεν το συζηταμε. Τοσο βαση των συνθηκων, οσο και οικονομικα.

Το μεγαλυτερο οφελος βεβαια ειναι οτι εχεις φετος την δυνατοτητα να καθιερωθεις στους ισχυρους στις κληρωσεις.

Αναμενω πως και πως να ακουσω τα πρωτα μεταγραφικα ονοματα. Πολυ ησυχος ειναι ο Στυλ και αγχωνομαι λιγο.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, felman said:

Ora na paroume kai mia kalh, emfanisimh metafrastria. Pos tha paei o Maximos stas Evropas etsi?

To aksizei kai aftos kai emeis.

Πάντως κάναμε πρόοδο.

Τη σουλούπωσε κάπως ο Τίγραρος. Την ψήλωσε και λίγο .... δείχνει ΟΚ.

care1.jpg

:lol::lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nikos said:

δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα, απο την υπερενταση. χαλαλι!

 

Ουτε εγω ρε φιλε!

Τεσπα, οι πανυγυρισμοι ειναι δικαιολογημενοι γιατι ηταν κατα την γνωμη μου το ματς της χρονιας, με μια ποιο δυνατη ομαδα, σε ενα Europa που εχει αναβαθμιστει πολυ τα τελευταια χρονια, με λεφτα σχεδον τα μισα απο το ChL, ενα ματς ροντεο και με τελευταιο ματς που πανυγυρισες δυο χρονια πριν. 

Στο παιχνιδι. Εμενα μου αρεσε τρομερα ο Γκαρσια απο την αρχη πολυ και ο Κριτσκριτς. Σιμοες mvp. Μεταγραφες εκτος Ινσουα ολες τρομερες με σχετικα νορμαλ λεφτα. Τρελη εμπιστοσυνη σε Ιβιτς Καρερα πια. 

Για τον Μανταλο τωρα και ας ειναι μερα χαρας. Δεν ειχα προβλημα με το χαμενο πεναλτι ολοι χανουν. Το θεμα ειναι οτι για ακομα εναν "τελικο"ηταν ανυπαρκτος. Κατεστρεφε το παιχνιδι γιατι οταν παιζει καλως η κακως παιρναει απο τα ποδια του το παιχνιδι. Δεν ξερω μπορει απλα να ειναι γκαντεμης αλλα δεν πρεπει να ξαναπαιξει σε κρησιμα ματς. Δεν βλεπεις στα ματια του την σπιθα του Σιμοες πως να το κανουμε. 

ΑΕΚΑΡΑ ΡΕΕΕ!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ξεμπουκωσαμε χτες, πήραμε χαρά μετά από πολυ καιρό. Τώρα να δουμε τι γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×