Jump to content

Ατρόμητος - Α.Ε.Κ. (4η αγ.): 04/10/20, 21:45, Novasports 2


M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      27
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σάκχοφ
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      2
    • Λιβάγια
      0
    • Ανσαριφάρντ
      2
    • Κρστίσιτς
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Χνιντ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      15
    • Κακό
      13
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      4
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      26
    • Γκαρσία
      0
    • Λιβάγια
      2
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Χνιντ
      0


Recommended Posts

Έλα ΑΕΚΑΡΑ μου να πάμε όμορφοι και ήρεμοι (και καυλωμένοι) για την διακοπή εθνικών ομάδων.
Πάρε το διπλό όπως και να 'χει, δεν με ενδιαφέρει το πως.

ΑΕΚ ΑΕΚ ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΑΕΚ! 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Στα χαφ ο ένας σίγουρος είναι ο μανταλος αφού έπαιξε λιγότερο την Πέμπτη. Οι άλλοι δύο εξαρτάται από το ποιος αντέχει και το πλάνο. Τέτοιες μέρες θα ήθελες να είχες έτοιμους τον Γαλανόπουλο και σιμάνσκι ( στα ματς Πέμπτη Κυριακή θα είναι πολύτιμοι). 

Link to comment
Share on other sites

Με Λάζαρο και Μπουσούλατζιτς ο Ατρόμητος κόντρα στην ΑΕΚ

Κλασσικος Σπανος΄Μεχρι τωρα ηταν στα μαχαιρια ο καναντι με τον Μπουσουλαζιτς και σημερα πριν το ματς με ΑΕΚ τα βρηκαν .

Κομπλεξικη Χαλκηδονα. Ευχομαι την μοιρα της ξανθης και του νιονιου 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vargas21 said:

Γιατι εκτος ο Ενομπακαρε?

Αλμπανης οκ ειναι αλλου το μυαλο του

Έλα ντε...Και εμένα μου κάνει εντυπωση. Μπας και είναι τριαλαλι τριαλαλο ο τύπος;

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από το τέλος του προγράμματος ο Μάσιμο Καρέρα ανακοίνωσε τις επιλογές του για την αποστολή του αυριανού (4/10) αγώνα πρωταθλήματος στο Περιστέρι, αφήνοντας εκτός για λόγους τακτικής τον Μπράι Ενομπακάρε.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ενομπακαρε στο προηγουμενο ματς εκει που βιασε τον Βυντρα και εβγαλε πασα στην αλλη πλευρα του γηπεδου με τους Λιβαγια και Λοπες να στουκαρογν και να χαλανε την φαση εκνευριστηκε φανερα και εκανε μια αντιδραση χαρακτηριστικη τυπου "ε ρε με τι μαλακες εχω μπλεξει". Προφανως θελει στρωσιμο γιατι ειναι μαλακακος.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε παράδοση στο να μην αφήνουμε την χαρά να μένει πάνω μας πάνω από δύο τρεις ημέρες.

Νίκη σήμερα θα δείξει ότι έχουμε μπει σε άλλα μονοπάτια. Γεμάτα προσδοκίες.

 

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σκέψεις

Δεξιά άμυνα με ότι έχουμε δει μέχρι και με το τραυματισμό μπακακη θα βάλει βασιλαντωνοπουλο εκτός και αν κάνει την έκπληξη και βάλει Πάουλινιο ενώ δεν έχει δείξει μέχρι τώρα να εμπιστεύεται.

Κέντρο Άμυνας έχουμε ένα στάνταρ σβάρνας που δεν δικαιολογεί τα να τον ξεκουράσει λόγο ηλικίας και ανάγκη για παραστάσεις και μετά είτε πάμε με Χνιντ για να ξεκουράσει Ντιμιτρι είτε με Ντιμιτρι επειδη έχουμε διακοπή μετά

Αμυντικό χαφ έχουμε μόνο ένα το σιμοες αυτή τη στιγμή μέχρι να έρθει γαλανό και έχουμε διακοπή μετά άρα δύσκολα θα τον ξεκουράσει. Πάντως αν το κάνει θα βάλει κριστισιτς που και αυτών δεν το ες και φρέσκο.

Κεντρικά χαφ ένας στάνταρ ο μανταλος και επειδή βγηκε αλλαγή Πέμπτη αλλά και επειδή είναι ο μανταλος και η ψυχολογία του είναι βασικό στην ΑΕΚ. Δίπλα του είτε κριστισιτς αν θέλει τρεξιματα είτε Σατκοφ αν θέλει πιο κοντρόλ παιχνίδι. Και οι δύο πάντως έχουν λόγους να είναι εκτός είτε λίγο σκαριου κριστισιτς είτε λόγο ότι μόλις ήρθε πήρε σερί παιχνίδια Σατκοφ. Αν ήταν καλά σιμάνσκι θα ήταν αυτός ο βασικός. 

Αριστερά σίγουρος ο Λιβαγια, έπαιξε και λίγο τη Πέμπτη. 

Δεξιά μάλλον Γκαρσία βγήκε άλλωστε και αυτός αλλαγή τη Πέμπτη 

Κορυφή μάλλον ανσαριφαρτ εκτός ότι έπαιξε βασικός ενώ ο Ιρανός όχι και πήρε ψυχολογία με το γκολ πολλή πιθανών γιατί προτελευταία μέρα μεταγραφών να ψάχνουμε κάπου να τον δωσουμε τον Πορτογάλο γιατί διαφορετικά ξεχνάμε πιθανότητες να βγάλουνε κάτι από αυτόν ( αν ειδικά έχουμε και έτοιμο κανέναν άλλον επιθετικό... Λέμε τώρα) 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω θα κατεβει με 3-5-2 κοντρα στον Καναντι. Τερμα Τσιντωτας, Επιθεση Λιβαγια και Καριμ. Στα ακρα πιστευω θα δουμε Παουλινιο και Λοπες ενω στο κεντρο της αμυνας Χνιντ, Σβαρνα και Ινσουα (οποτε οταν θα ανεβαινει ο Λοπες θα τον καλυπτει ο Αργεντινος). Στα χαφ τελος λογικα θα παιξουν Σιμοες, Σαχωφ και Μανταλος.

Δεν αποκλειω να δουμε Μιται αντι Ινσουα πισω. Ο Κρστσιτς ηταν και τραυματιας λογικα δεν θα παιξει. Για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να δω την παρακατω 11αδα, Γκαρσια θα εβαζα στο 2ο ημιχρονο να δωσει ταχυτητα εκει που και ο αντιπαλος θα εχει ηδη καταναλωσει δυναμεις.
Λογω απουσιων στο κεντρο θα ξεκινουσα Σιμοες και Σακχοφ/Κριστισιτς θα μοιραζοντουσαν 1 ημιχρονο.
image.png.9e16c577483a20863124221d6a4be5bf.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για τριαδα πίσω το βλέπω αλλά πιστεύω ότι θα μείνει εκτός ο Ινσουα και θα παιξει ο Τσιγκρι. Η αδύναμη πλευρά αμυντικά για τον Ατρόμητο νομίζω είναι η δεξιά, εκεί όπου βάζει δεξί στόπερ την τριάδα τον Γκαλο. Εκεί πρέπει να χτυπήσει η ΑΕΚ. 
 

Εγω θα ρίσκαρα λίγο παραπάνω. Τσιντώτας, Τσιγκρι, Σβάρνας, Χνιντ, Παουλίνιο, Λόπες, Σακχοφ, Μάνταλος, Γκαρσια, Λιβαγια, Καρίμ. 3-4-3. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Hoffman21 said:

Θα ηθελα να δω την παρακατω 11αδα, Γκαρσια θα εβαζα στο 2ο ημιχρονο να δωσει ταχυτητα εκει που και ο αντιπαλος θα εχει ηδη καταναλωσει δυναμεις.
Λογω απουσιων στο κεντρο θα ξεκινουσα Σιμοες και Σακχοφ/Κριστισιτς θα μοιραζοντουσαν 1 ημιχρονο.
image.png.9e16c577483a20863124221d6a4be5bf.png

Εγώ πιστεύω ότι έτσι θα κατέβει με Παουλίνιο, Γκαρσια να διεκδικούν τις 2 θέσεις δεξια.

Link to comment
Share on other sites

Ο Καρέρα μέχρι πρότινος τριάδα έβαλε μόνο με τον Ολυμπιακό και αυτό από ένα σημείο και πέρα. Έχει σαφή προτιμήση σε τετράδα στην άμυνα.

Τώρα, ο Ατρόμητος δεν ξέρω τι ομάδα έχει φέτος αλλά ο Κάναντι είναι καλός και έξυπνος προπονητής, θα προσπαθήσει με καλό τρόπο από μεριάς του να κερδίσει χρόνο και αν βρει την ευκαιρία να σκοράρει.

Η ΑΕΚ θέλω να μπει με την κατάλληλη νοοτροπία, ο αγώνας της Πέμπτης τέλειωσε, χαρήκαμε, εντάξει. Η νίκη τότε θα είναι εφικτή, αλλά ακόμα και ισοπαλία δεν θεωρείται γκέλα.  Παρότι την τελευταία διετία χάνονται λίγοι βαθμοί, ο Ολυμπιακός πέρυσι στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος δεν κέρδισε πολλά ντέρμπι και γκέλαρε με Πανιώνιο, Ξάνθη(κακές ομάδες). Με τον Ατρόμητο κέρδισε στις καθυστερήσεις.

Που πάει να πει πως μπορεί να είναι σημαντικό η ΑΕΚ να κερδίσει και πρέπει να γίνει, αλλά αν δεν γίνει καλύτερα να μη χάσει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολλή προσοχη το ματς, στο φιλικό μας κέρδισαν. Επισης το τσουτσέκι ο Λαζαρος στάνταρ θα λυσσάξει να μας βάλει γκολ, εφοσον χρησιμοποιηθεί.

Εχουμε ψυχολογία αλλά να μην μείνουμε στην Πέμπτη, επισης μια α κουραση λογικά θα υπαρχει.

Συμφωνω ότι αν δεν τα καταφέρεις, τουλάχιστον να μην χάσεις γιατί εχθρός του κακού είναι παντα το χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Με προσοχη και παμε για τη νικη. Δεν μας παιρνει για γκελα νικησε και το σκουληκι.

Νικη παση θυσια  να παμε στη διακοπη με ηρεμια και να δουλεψει ο προπονητης χωρις μουρμουρα εν οψει βου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×