Jump to content

Braga - A.E.K. (EUL / Όμιλος G-1η αγ.): 22/10, 22:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

37 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      7
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      5
    • Τσιγκρίνσκι
      8
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      12
    • Σάκχοφ
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Τάνκοβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      1
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Ολιβέιρα
      19
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      16
    • Τάνκοβιτς
      0


Recommended Posts

Και εγώ έβλεπα καριμ αλλά για το ολιβειρα υπάρχει και ο παράγοντας Πορτογαλία και τη παραπάνω διάθεση που θα δείξει ο Πορτογάλος με ομάδα της χώρας του. Δεν νομίζω να του το στερήσει αυτό ο Ιταλός έστω και για 60 λεπτά. Θεωρώ από την άλλη πιθανό να δούμε μάρκο στο πάγκο που έπαιξε και 90 λεπτά τη Κυριακή και να μπει β με καριμ. 

Άρα α τανκοβιτς (ινσουα) ολιβειρα μαχαίρας ( βασιλαντωπουλος) φαίνεται λογικό. 

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε Μπιλαρε!

Να ειστε καλα να την θυμαστε..

 

Το μεγαλείο του, την αγάπη του για την ΑΕΚ και τον επαγγελματισμό του δείχνει για μια ακόμη φορά ο Βασίλης Δημητριάδης. Παρά την μεγάλη απώλεια της αγαπημένης του μητέρας ο Μπίλαρος ταξιδεύει αυτή την στιγμή κανονικά για Πόρτο και στη συνέχεια Μπράγκα μαζι με όλη την ομάδα. Μάλιστα φρόντισε ώστε  η εξώδιος ακολουθία να πραγματοποιηθεί το ερχόμενο Σάββατο ώστε να έχει επιστρέψει από την Πορτογαλία και φυσικά να πει μαζί με την αδελφή του και τους υπόλοιπους συγγενείς το “τελευταίο αντίο” στη μητέρα του… 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι προβοκατόρικο...

Έχει δει κανείς την μπραγκα τουλάχιστον ένα 90λεπτο; (εγω όχι ουτε και θα το εκανα, ελεος)

Δηλαδή ρε σεις, σοβαρα τώρα, είναι τόσο φόβητρο η 7η ομαδα του πορτογαλικου πρωταθληματος (εστω και εκτος);;

 

Υ.Γ. Εκτος αν ολα γραφονται για το γουρι και δεν το εχω παρει γραμμη;;;?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε, ποια Μπραγκα; 3 θα τους ριξουμε στο ημιχρονο και μετα θα κανουμε συντηρηση.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ο κεφτές παίζει και το 3 5 2 με Μπράγκα. Παίζει και το 6 4 0  ισως. Ρε δε γαμιομαστε λέω εγώ. Καμιά ορθολογική ομάδα να μπει να παίξει το ματς θα δουμε???? Νυσαφι πια με τα νώτα μας και την άμυνα και το λεωφορείο και τις Μουρινιές. Ο στόχος να μπούμε ομίλους επετευχθει. Άντε να δούμε και πράμα τσα εκτός από φτου ξελεφθερια. Ούτε με Μπάγερν παίζουμε ούτε με Ρεάλ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, luckyluck said:

Καμιά ορθολογική ομάδα να μπει να παίξει το ματς θα δουμε????

Εχεις μαμηθει να βλεπεις ορθολογικο κατεβασμα ομάδας από τοτε που ηρθε ο Καρερα (απο το δευτερο γυρο πρωταθληματος και μετα) και έχεις παραπονο για ορθολογισμό;

ρε συ, μηπως έβλεπες άλλη ομαδα; ?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Aussie said:

Οχι ρε, ποια Μπραγκα; 3 θα τους ριξουμε στο ημιχρονο και μετα θα κανουμε συντηρηση.

Ναι αλλα δεν βλεπω να απαντας στις ερωτησούλες μου. παλι τα δικά σου λες ?

Link to comment
Share on other sites

Με βαριά Ευρωπαική φανέλα τα τελευταία 10 χρόνια με τελικο και προημιτελικό europa  και σταθερή παρουσία σε ομίλους φτάνοντας 32 άλλα και 16 ( σε αντίστοιχη περιοδο πρέπει να έχουμε 2 32 γιουρόπα και ένα ομιλο τσουλού ) 

2010–11: Πρώτη παρουσία Champions League και τελικό Europa League 

2011–12 UEFA Europa League Αποκλεισμός 32 απο μπεσίκτας 

2012–13 UEFA Champions League ομίλους όπου βγήκε τελευταία με μια νίκη στη Τουρκία και Γαλατασαράι 

2013–14 UEFA Europa League Αποκλεισμός απο Παντούρι προκριματικά ( και ο βάζελος δεν είχε αποκλειστεί απο αυτούς )

2014-25 Δεν βγήκε Ευρώπη

2015–16 UEFA Europa League ομίλους με 4 νίκες σε 6 αγώνες !! Πέρασε 32 απέναντι σιόν , πέρασε φενερπατσε στους 16 , και στα προημιτελικά αποκλειστηκε απο σακτάρ 

2016-2017 Europa league ομιλοι 1 μόλις νίκη κονιασπορτ εντός αποκλεισμός ομίλους

2017-2018 Europa league αποκλεισμός 32 απο Μαρσέιγ

2018-2019 Αποκλεισμός Ζόρια !!!! απο προκριματικά και ομίλους ( αναμένουμε εκδίκηση )

2019-2020 Αήττητη σε όμιλο φωτιά με σλόβαν ( 1 νική 1 ισοπαλία ) , γουλβς ( 1 νίκη 1 ισοπαλία ) , Μπεσίκτας ( 2 νίκες ) , αποκλεισμός 32 απο ρέιτζερ !!!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε πάει  τελικό είχε στο ρόστερ της τον Μπαρμπόσα αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Κανενα πανεπιστημιο ποδοσφαιρου δεν ειναι η Μπραγκα, εννοειται αυτο. Απλα ειναι το ξεκαθαρο φαβορι για αυριο.

Συνοπτικα καποια πραγματακια:

Τερματισε 3η περυσι σε ισοβαθμια με την Σπορτινγκ πισω απο Μπενφικα και Πορτο. Μαλιστα εξασφαλισε την απευθειας εισοδο στους ομιλους την τελευταια αγωνιστικη νικωντας 2-1 την Πορτο. Πουλησε τον 20χρονο Τρινκαο για 30εκ. στην Μπαρτσελονα ο οποιος ειχε 8 γκολ και 8 ασσιστ σε 27 συμμετοχες στο πρωταθλημα. Ενισχυθυκε με τον Γκαιταν. Στα στοπερ αγωνιζεται ο Βιανα, γνωστος απο το περασμα του στον Ολυμπιακο. Επειδη την εχω παρακολουθησει αρκετα το "αστερι" της ειναι ο σεντερ φορ Παουλινιο, περυσι ειχε 20+ γκολ και καμια 10αρια ασσιστ.

Εχει κανει και αρκετα αξιολογες πορειες στην Ευρωπη την τελευταια 10ετια. Τα ανεβασε και αναλυτικοτερα ο φιλος AG21 πιο πανω. Παρατηρουμε βεβαια οτι εχει και καποιους αποκλεισμους-εκπληξη.

Θα το χαρακτηριζα πιο δυσκολο ματς απο αυτο με την Βολφσμπουργκ, ωστοσο εχουμε καλες πιθανοτητες για θετικο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Λένε παλι για το καταστροφικό 3-5-2 η αν θέλω να βρω μια λογικη με 3αδα σβάρνα ντεντε Χνιντ και άκρα λοπες βασιλαντωνοπουλο και κέντρο κριστισιτς σατχοφ μανταλο και μπροστά ολιβειρα τανκοβιτς είναι ότι δεν εμπιστεύεται τα άκρα Άμυνας καθόλου και το Μαχαίρι ίσως για τέτοιο ματς και θέλει να τους έχει πιο μπροστά τους ακραίους μπακ για να έχουν ανάσες τα χαφ 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκαν οι αποδοσεις, να πουμε οτι στο ΑΕΚ-Βολφσμπουργκ οι αποδοσεις ηταν περιπου : 4.10 εμεις, 3.80-4.00 το Χ και 2.00 το διπλο. Ετσι για να εχουμε ενα μετρο συγκρισης μεταξυ των δυο παιχνιδιων.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα οτι ο προπονητης τους ο Καρβαχαλ ηταν στον Αστερα Τριπολης το 2008

Link to comment
Share on other sites

Ε τους μλκς,

θα βρέξει αλλα παντα υπάρχει η πιθανότητα να μη βρέξει ενω εχει αποδειχτει οτι και το χειμώνα υπάρχουν ηλιολουστες μέρες. ?

Αυτά γραφετε μεσες ακρες.

Grow some pairs ρε μλκς.

 

Λοιπον εγω λέω θα κερδίσουμε. Γραφω στα @@ μου μπουκηδες (*)

 

* που τι ειναι στην ουσια, κάτι πρωην postdocs (στην καλυτερη) της κακιας ωρας. Βλέπουν past trends, short trends, results, injuries, news, προηγουμενα παιχνιδια μεταξυ των δυο ομαδων καθως και τις γνωμες των αλεφαντων καθε χωρας. Οι οποίες γνώμες σχηματιζονται από τα news, previous matches, past results, trends, injuries, etc ?. Α και απο το ποσο "βλεπει μπαλα" ο καθε αλεφαντοsh.

Αφού τα κανουν αυτα βάζουν το δαχτυλο στον ποπο τους και βγάζουν ενα odd. And then they play the waiting game ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, flavius said:

Ε τους μλκς,

θα βρέξει αλλα παντα υπάρχει η πιθανότητα να μη βρέξει ενω εχει αποδειχτει οτι και το χειμώνα υπάρχουν ηλιολουστες μέρες. ?

Αυτά γραφετε μεσες ακρες.

Grow some pairs ρε μλκς.

 

Λοιπον εγω λέω θα κερδίσουμε. Γραφω στα @@ μου μπουκηδες (*)

 

* που τι ειναι στην ουσια, κάτι πρωην postdocs (στην καλυτερη) της κακιας ωρας. Βλέπουν past trends, short trends, results, injuries, news, προηγουμενα παιχνιδια μεταξυ των δυο ομαδων καθως και τις γνωμες των αλεφαντων καθε χωρας. Οι οποίες γνώμες σχηματιζονται από τα news, previous matches, past results, trends, injuries, etc ?. Α και απο το ποσο "βλεπει μπαλα" ο καθε αλεφαντοsh.

Αφού τα κανουν αυτα βάζουν το δαχτυλο στον ποπο τους και βγάζουν ενα odd. And then they play the waiting game ?

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τους "πρώην postdocs"  κε Φλαβιε; ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τους "πρώην postdocs"  κε Φλαβιε; 

was one of them ?

Link to comment
Share on other sites

1 μήνα στην ομάδα ο ιρανός και μιλάει για ομαδικότητα. Τα χει δει όλα  με τους άλλους 2

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Για το πώς πρέπει να εμφανιστεί η ΑΕΚ: «Πρέπει να είμαστε ενωμένοι και να έχουμε ομαδικότητα. Αν το καταφέρουμε αυτό θα είμαστε επιτυχημένοι. Είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για εμάς. Θέλουμε να ξεκινήσουμε καλά την παρουσία μας στους ομίλους».

Μετάφραση οπαδού ΑΕΚ:

Ο Ανσαριφαρντ ειίπε οτι δεν είμαστε ομαδικοί και μέχρι στιγμης δεν τα έχουμε καταφέρει και έχουμε αποτυχει. Κανεις δεν έχει πίστη για αυτό το παιχνιδι μέσα στην ομάδα και όλοι πιστευουν οτι θα έχουμε ενα δύσκολο ξεκίνημα

 

?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν είναι να πάρω το μέρος κάποιου στην επίθεση θα πάρω του Καρίμ.

Όταν δώσουν πρόκριση σε ομίλους ευρωπαϊκών διοργανώσεων οι άλλοι δύο, μπορεί να το σκεφτώ να τους ακούσω.

Βασικός Καρίμ μέχρι να πέσει κάτω με θλάση.

Έτσι κι αλλιώς θα φταίει το γκαζόν στα Σπάτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×