Jump to content

Braga - A.E.K. (EUL / Όμιλος G-1η αγ.): 22/10, 22:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

37 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      7
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      5
    • Τσιγκρίνσκι
      8
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      12
    • Σάκχοφ
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Τάνκοβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      1
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Ολιβέιρα
      19
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      16
    • Τάνκοβιτς
      0


Recommended Posts

Πάντως και στη Σπαρτακ ο Καρέρα θυμάμαι ότι είχε έρθει σε κόντρα με τον αρχηγό της ομάδας νομίζω και τον έφαγαν. Ίσως το ίδιο πάει να κάνει τωρα με τον Λιβαγια, καθώς για κάποιο λόγο του είχαν εκτός ομάδας το Γαλανόπουλο τον Αύγουστο, ενώ με τον Λιβαγια τον έχουν αφήσει εκθετο. Για μένα ξεκάθαρα θέμα διοίκησης η δυσαρμονια στο χειρισμό των υποθέσεων. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Σαν κίνηση ή εγώ ή αυτός φάνηκε.

Εμένα με ενόχλησε ότι αυτό έγινε όταν η ΑΕΚ χάνει με 3-0.

Όχι το γεγονός αυτό καθεαυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

γνωμη μου.καλα εκανε με λιβαγια.

αν μεινει μονο σε αυτον ,θα ναι ο επομενος.

Link to comment
Share on other sites

Πηρες οτι ηραν να παρεις απο λιβαγια 2 χρονια. Που καβλωνε με τσινο μπροστα γιατι ο αργεντινος ετρεχε σα λαγος δεξια αριστερα. 

Στο καλο.. και ολιβειρα μαζι

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Asvos21 said:

Τωρα γιατί μου χαλάς το αφήγημα άνθρωπε της πίστης?

Το παιρνω πισω και επαυξανω

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Αν είσαι μάγκας τον Λιβαγια είτε τον σοβαρεύεις, είτε μετά το ματς τον αφήνεις εκτός ομάδας, ή ιδανικά τον αφήνεις μονιμα στον παγκο να γουστάρει.

Αυτο που έκανε είναι καραγκιοζιλίκι. Απευθύνθηκε στον κόσμο.

Οχι δεν εχει τετοια. Αυτο ισχυει αν μαλακιστει ο Γκαρσία ή ο Τανκοβιτς. Ο Λιβαγια που σε εχει γαμησει και την χρονια ΤσουΛου να παει να προπονηθει με Σιμαο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Ε τωρα θα τον στήριξεις, ποτε θα ηθελε στήριξη? Οταν πετας κωλοφωτιες κ ρίχνεις 5αρες? Τοτε θα λες ολοι καλοι να μεινουνε. 

Κώστα έχεις δει κάτι στον προπονητή που δεν βλέπω εγώ?

Έχει βελτιώσει κάτι? Κάποιον?

Έχουμε δει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ντροπή έστω και με τόσες απουσίες να παίζουν βασικοί στην ομάδα οι Γυλος, Λόπες, Σβαρνας.

Λιβαγια κάνει τσαλιμακια στο κέντρο στριφογυρίζοντας γύρω από τον εαυτό του για ένα ακόμη παιχνίδι, λες και παίζει φουτσαλ. Το πληρώσαμε στον τελικό κυπέλλου, το ίδιο και σήμερα.

Ο Καρερα έχει τεράστιο μερίδιο ευθύνης ως προς την διαχείριση του ματς.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Γιατί έβγαλε Καρίμ και άφησε Ολιβέιρα?

Και αυτό καλά το έκανε?

Ε δεν γίνεται ρε σεις να τα βλέπετε όλα όμορφα στον Ιταλό.

Γιατι πιθανοτατα φοβαται και ενδεχομενες επιπλεον θλασεις και ο Πορτογαλος ηταν πιο φρεσκος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Πάντως και στη Σπαρτακ ο Καρέρα θυμάμαι ότι είχε έρθει σε κόντρα με τον αρχηγό της ομάδας νομίζω και τον έφαγαν. Ίσως το ίδιο πάει να κάνει τωρα με τον Λιβαγια, καθώς για κάποιο λόγο του είχαν εκτός ομάδας το Γαλανόπουλο τον Αύγουστο, ενώ με τον Λιβαγια τον έχουν αφήσει εκθετο. Για μένα ξεκάθαρα θέμα διοίκησης η δυσαρμονια στο χειρισμό των υποθέσεων. 

96ae352224d4da05f3f2219aba46cf75_693415.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν υπήρχε λόγος να το κάνει.

Προπονητης που κάνει κίνηση καθαρα απευθυνόμενος στην κοινή γνώμη (κόσμο, αρδ, διοίκηση) το έχει χάσει το παιχνίδι. Αυτά τα έκαναν οι Αλέφαντοι.

Αν είσαι μάγκας είτε τον στρώνεις τον παίκτη, είτε τον εξαφανίζεις.

 

Και γενικά για να διαχωρίσω την θέση μου, εγώ ποστ φταίει μονο ο Καρερα ή φταινε μονο οι παίκτες δεν προκειται να κάνω. 
Ολοι φταινε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Γιατι πιθανοτατα φοβαται και ενδεχομενες επιπλεον θλασεις και ο Πορτογαλος ηταν πιο φρεσκος.

Εννοείς ότι κάτι δεν κάνει καλά ο γυμναστής της ομάδας που έχει επιλέξει ο ίδιος?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Εννοείς ότι κάτι δεν κάνει καλά ο γυμναστής της ομάδας που έχει επιλέξει ο ίδιος?

Ρε συ Mobster εχεις αθληθει ποτε;

?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Για να διαχωρίσω την θέση μου, εγώ ποστ φταίει μονο ο Καρερα ή φταινε μονο οι παίκτες δεν προκειται να κάνω. 

Ολοι φταινε.

Εννοείται. Απλά ένας είναι ο καπετάνιος στο καράβι.

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα για να είναι ανταγωνιστική σε Ελλάδα και Ευρώπη θέλει 5 παιχτες. Θέλει 2 κανονικά μπακ και από κει και περα να αντικατασταθεί οι Μάνταλος, Ολιβέιρα και Λιβαγια με σοβαρό αμυντικό χαφ, επιθετικό χαφ και επιθετικό. 

Η χρονιά είναι μεταβατική και καμμένη ταυτόχρονα. Στόχος ήταν να ξεκαρταρεις, πραγμα που έγινε και να μπεις Ευρώπη, που επίσης έγινε. Λογικά δεν θα περασουμε αλλά κάποιους βαθμους θα τους παρουμε για να φτιάξουμε λίγο τη βαθμολογία μας. 

Για τον Καρερα τώρα που τρώει όλο το ανάθεμα. Και μενα μου τη δίνει που παιζει με τρεις πισω αλλά θεωρώ πως το κάνει γιατί πρακτικά στην παρουσα φάση δεν έχει ποιον να βάλει στο κέντρο. Λάθος οι αλλαγές Τσιγκρίνσκι και Καρίμ επίσης. Παρόλα αυτά, είναι κανονικός προπονητης και για μια γαμημενη φορα πρεπει να ξεκινήσουμε και να ολοκληρώσουμε τη σεζόν με τον ίδιο κόουτς. Δεν είναι ουτε Καρντόσο, ουτε Κωστένογλου. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικές ατζέντες έχουν όλοι. 

Κι ο Ιταλός και ο Κροάτης.

Ο Ιταλός γιατί στενεύουν τα περιθώρια να προπονήσει κάποια σοβαρή ομάδα στο Καμπιονάτο και βραδιές σαν αυτή και συμπεριφορές σαν του Λιβαγια τον γαμανε.

Ο Κροάτης γιατί πίστεψε ότι δικαιούται λεφτά που είχε στο μυαλό του και αφού δεν τα παίρνει και μάλλον δεν τα βρίσκει και από αλλού, αποφάσισε να τους πάρει μαζί του στον γκρεμό.

Θέλει προσοχή ποιου το μέρος θα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο κετσε το έχω ξαναπεί. Είναι φουλ Καρερικος. Η συνομοταξία της ΩΡΑΣ θέλει να τον φάει λόγω Μανταλομπακακηδων. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

 

Προπονητης που κάνει κίνηση καθαρα απευθυνόμενος στην κοινή γνώμη (κόσμο, αρδ, διοίκηση) το έχει χάσει το παιχνίδι. Αυτά τα έκαναν οι Αλέφαντοι.

Αν είσαι μάγκας είτε τον στρώνεις τον παίκτη, είτε τον εξαφανίζεις.

 

Εγώ λέω οτί δεν καταλαβαίνει αλλιώς ο συγκεκριμένος. Τον έπιασε με το καλό (όταν ήρθε τον είχε από κοντά σε όλα τα ματς αγκαλίτσες και χαβαλέ) , τον έβαλε πάγκο , ε δε βάζει μυαλό. Πολύ καλά έκανε αφού τον κρέμασε επιδεικτικά και γενικά ένας προπονητής κανονικός είναι πολύ προτιμότερος από έναν παίχτη που σου βγάζει τη ψυχούλα 90 λεπτά για 2 στιγμές μαγείας (όντως) 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Οταν ανελαβε μια χαρα μας εστρωσε.

Απο το καλοκαίρι κ επειτα καποιοι τσινανε. Μας το δειχνουν σε ολα τα ματς εκτος με γερμανους που ηταν αναγκαστικο αλλοιωςθα τρωγανε κ ξυλο μερικοι.

Τωρα που ξανανοιξε το κουτι της πανδωρας, τωρα να τελειωνουμε με δαυτους. Κ αν μετα δε κανει δουλεια, υπαρχουν κ αλλοι. 

Ναι ρε συ

Πήρε ομάδα από προπονητή Κωστένογλου και μας έστρωσε. Οκ.

Από εκεί και πέρα. Αν είναι να γίνει το μεγάλο ξεκαθάρισμα στους παίχτες προσωπικά είμαι σύμφωνος. Ας αρχίσουν από εκεί.

Απλά όταν τα έγραφα το καλοκαίρι διάβαζα να κάνω υπομονή δύο τρία χρόνια 

Ε ΝΙΣΑΦΙ.

Ο γαύρος που λέτε ότι έκανε καλά με τον Μάρτινς έδιωξε όλη την ομάδα το καλοκαίρι που τον προσέλαβε.

Να τα θυμόμαστε ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ είμαι με τον Καρερα που πεταξε έξω το Λιβαγια. Αλήθεια. Γιατί δεν το έκανε και με τον Ολιβέιρα στο ημίχρονο που γαμησε τις επιθέσεις της ομάδας; Ο ατομισμός για ίδιο όφελος δεν είναι αλητεία εις βάρος της ομάδας; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

Τι κέρδισε δλδ με αυτό; Έδειξε στον κόσμο ότι ο άλλος  είναι καραγκιοζης; Πρόσφερε κάτι άλλο στην ΑΕΚ αυτή η κίνηση; Χρειαζόταν να το κάνει για να δούμε όλοι ότι ο Λιβαγια μπήκε και διέλυσε χειρότερα την ομάδα; 

Δεν μπορεί ρε συ Νίκο κάθε μαλακισμένο να τον νοιάζει μόνο η πάρτη του, όσο καλός παίκτης και εάν είναι. Αυτό το σημερινό ήταν όχι απλή αδιαφορία αλλά πρόκληση απέναντι στον προπονητή τους συμπαίκτες και την ομάδα, οπότε ναι θεωρώ καλά έκανε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×