Jump to content

Braga - A.E.K. (EUL / Όμιλος G-1η αγ.): 22/10, 22:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

37 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      7
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      5
    • Τσιγκρίνσκι
      8
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      12
    • Σάκχοφ
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Τάνκοβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      1
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Ολιβέιρα
      19
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      16
    • Τάνκοβιτς
      0


Recommended Posts

Oχι. 

Θα αλλάξουμε προπονητή, θα καυλώσει για κάνα μήνα ο Λιβάγια,  Θα βάλει και κάνα γκολ ο ολιβέιρα στη λαμια και ολα καλά.

Μακροπρόθεσμα δεν αλλάξει τίποτα βέβαια γιατι κάποιοι παίχτες δεν είναι επαγγελματίες αθλητές. Τέλος.

Πολυ καλή η αλλαγή στην αλλαγή.

 

Για όποιον μιλάει για καπετάνιους, καπετάνιος είναι ο Μελισσανίδης οπως στον γαύρο ειναι ο χοντρος. 

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωθει οτι ο Λιβαγια εχει κανει 2 σοβαρα λαθη στον χωρο του κεντρου και στον τελικο με Ολυμπιακο. Το ενα το πληρωσαμε. Φαινεται πως δεν τραβαει αλλο η σχεση ΑΕΚ-Λιβαγια.

Και στο κατω κατω, ας σκεφτουμε και το αλλο ενδεχομενο που λεει οτι διωχνεις Καρερα και ανανεωνεις Λιβαγια. Ε ο Κροατης μετα απο 2 μηνες τα ιδια θα κανει.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Ρε συ Mobster εχεις αθληθει ποτε;

?

Όντως τώρα. Τελευταία φορά που έπαιξα 5x5 ήταν στο γηπεδάκι πίσω από την Ριζούπολη με τα παιδιά από το φόρουμ της oRIginal που έπαθα διάστρεμμα δεύτερου βαθμού και είχαμε πάει μετά για σουβλάκια Φιλαδέλφεια.

Link to comment
Share on other sites

Πηρες οτι ηραν να παρεις απο λιβαγια 2 χρονια. Που καβλωνε με τσινο μπροστα γιατι ο αργεντινος ετρεχε σα λαγος δεξια αριστερα. 

Παμε για ξεσκαρταριμνα στα βαρια συμβολαια. Νομιζω ειναι ειλλημενη η αποφαση

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ το " πιο πλήρες ρόστερ της τελευταίας δεκαετίας" χάλασε το "αήττητο εκτός έδρας ευρωπαϊκό σερί 10 χρόνων".

Πόσα λολ σε μια πρόταση γαμω τα σουβλάκια σας.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θυμάμαι τώρα το 352 του Μανολο.

Μπροστά είχε Αραούχο που βρισκόταν με κλειστά μάτια με Λιβαγια και γούσταραν. Οι σημερινοί δεν θα έδιναν ούτε νερό ο ένας στον άλλον αν αυτός πέθαινε από αφυδάτωση. 

Φουλ μπακ είχες Λοπες προ χιαστου που ήταν άλλος παίχτης και τον υπέρτατο Γκάλο. Στα χαφ είχες Σιμοες στις καβλες του με Γιοχανσον, Κονε, Γαλανόπουλο παρτενέρ. 

Δεν είχες το μαλακα τον Πέτρο. Είχες Μπακάκη αριστερό στόπερ που απέδιδε. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mobster21 said:

Δημοτικό φίλε. Ήμουν καλός.

Μα μου λες για θλασεις οτι κατι δεν κανουν καλα. Αφηνω στα 20 μου που ετρεχα Μαραθωνιο και παω στα προσφατα. Δεν θα κανω ιατρικη αναλυση, δεν εχει και νοημα. Θα πω απλα πως πριν 2 χρονια που πηγα Φρουρα στην βασικη εκπαιδευση 4 εβδομαδων απο τους 83 οι 45 κοπηκαν σωματικα και απο τους υπολοιπους 38 που ανεβηκαν λοχο για υπηρεσια οι 19 ηταν μονιμα με θλασεις στην εκπαιδευση (κυριως οι μεγαλυτεροι ηλικιακα και απροπονητοι φυσικα οπως εγω). Μετα ομως 7 μηνες σερι δεν νιωθαμε Χριστο καθε μερα ανα εξαωρο σε ηλιο και πουτσοκρυα με 20 κιλα στολη. Οποτε οχι δεν ειναι θεμα αν κανει κατι ασχημα ο Καρερα. Η σοβαρη αθληση εχει και την θλαση μεσα ειδικα αν εισαι απροπονητος. Οι 25+ ετων παιχτες μας ειναι τελειωμενες περιπτωσεις αγυμναστων χαβαλεδων. Ομως δεν πρεπει να σε νοιαζουν αυτοι. Αλλα το γκρουπ 18-22 ετων που πρεπει να μαθουν στην σωστη προπονηση ωστε σε 2 χρονια ο καθε Μιται και Μαχαιρας να θυμιζει σωματικα Τσιμικα και οχι Μπακακη που εφτασε 30 και μοιαζει με 14χρονο. Δεν φταιει ο Καρερα που οι παιχτες μας εχουν να προπονηθουν κανονικα απο την σεζον Χιμενεθ (που και τοτε σερνομασταν στην αρχη). Ουτε πρεπει να το γυρισει στο αραλικι.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Καρερα και Λιβαγια είναι δύο παντελώς ανεξάρτητα ζητήματα μεταξύ τους που κάπου στην πορεία συναντήθηκαν.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Ου βουρ μς ιταλο. 

Γιατι οκ δε μπορώ παικτη που εκθέτει ομαδα για να γαμησει κοουτς. 

Πέρσι πάντως εξέθεσε την ομάδα γιατί άλλος γαμησε τον κόουτς. 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με εχει ψιλοκλονισει ο Καρερα αλλα παρολα αυτα τον στηριζω.Οτι καναμε το καναμε οταν ειχαμε προπονητες και καλους παίχτες, οχι μονο καλους παιχτες και κλοουν στο παγκο.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
Just now, agelos said:

Εν τω μεταξύ το " πιο πλήρες ρόστερ της τελευταίας δεκαετίας" χάλασε το "αήττητο εκτός έδρας ευρωπαϊκό σερί 10 χρόνων".

Πόσα λολ σε μια πρόταση γαμω τα σουβλάκια σας.

?

μου τελειωσαν τα like ρε.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, JOSS said:

Εγώ λέω οτί δεν καταλαβαίνει αλλιώς ο συγκεκριμένος. Τον έπιασε με το καλό (όταν ήρθε τον είχε από κοντά σε όλα τα ματς αγκαλίτσες και χαβαλέ) , τον έβαλε πάγκο , ε δε βάζει μυαλό. Πολύ καλά έκανε αφού τον κρέμασε επιδεικτικά και γενικά ένας προπονητής κανονικός είναι πολύ προτιμότερος από έναν παίχτη που σου βγάζει τη ψυχούλα 90 λεπτά για 2 στιγμές μαγείας (όντως) 

Πλεον εχουν χαθει και αυτες οι 2 στιγμες μαγειας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hoffman21 said:

Πλεον εχουν χαθει και αυτες οι 2 στιγμες μαγειας.

Την εβγαλε και σημερα την παρε βαλε καθετη ..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Εμενα με εχει ψιλοκλονισει ο Καρερα αλλα παρολα αυτα τον στηριζω.Οτι καναμε το καναμε οταν ειχαμε προπονητες και καλους παίχτες, οχι μονο καλους παιχτες και κλοουν στο παγκο.

Πάντως πρέπει να λυθούν τα ζητήματα χρονικά σωστά.

Πρώτα εξαϋλωνεις τον Κροάτη και μετά χωρίς τσίμπλα στο μάτι κοιτάς αν ο Ιταλός αξίζει τον κόπο που για μένα δεν.

Θέλει προσοχή η σειρά γιατί λογικά θα τα κάνεις ανάποδα και μετά φτου κι απ' την αρχή.

Στην τελική παντελώς χαμένη χρόνια είναι, πόσο πιο σκατα μπορούν να τα κάνουν ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Εγω δε κανω υπομονη καθολου. Δε με νοιαζει πλέον. Δε πα να γαμηθουνε λεω γω. 4 τελικους σερί με τους ιδιους παικτες.. ΟΥΣΤ εγω λεω στη διοικηση ηδη. Να πα να γαμηθει, διαχειριση κ καλυτερη κανει κ ο μπομπ κοζωνης απο το Σικάγο. 

Καλά η διοίκηση οκ τα έχουμε πει από το 18. Λαμπάδα σε ολα τα θεία της μπάλας που πήρε 1 πρωτάθλημα έστω.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων.

Έχω γράψει πολλές φορές την δική μου άποψη για τον Λιβάγια όταν διάβαζα εδώ μέσα ύμνους.

Από εκεί και πέρα η εικόνα της ομάδας δεν μου αρέσει καθόλου και χρεώνω πρώτα τον προπονητή για αυτό.

Μακάρι να κάνω εγώ λάθος και να είναι τελικά ο καλύτερος προπονητής του κόσμου και απλά ο mobster από τον καναπέ του να κάνει λάθος και να μην ξέρει τίποτα από μπάλα.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Klassika anapoda. 

Alla tespa egw lew mpas k to kanoume kanonika pleon.

Έχω εμπιστοσύνη στο ΝτιΕνΕϊ του οργανισμού ότι θα τα κάνει απολύτως σκατα.

Link to comment
Share on other sites

Η διοίκηση είναι χλυαρή(τουλάχιστον) όσο και ο αρχηγός που την εκφράζει και αντιπροσωπεύει.Τα υπόλοιπα είναι περιττά.

Link to comment
Share on other sites

Στηρίζεις Ιβιτς καρέρα και κανεις ξεσκαρτάρισμα. 

Ειναι αδιανοητο να δώσεις αυτα τα λεφτα που ζητανε σε μαρκο και νελσονα. 

Ειδικα απο τη στιγμη που οχι μονο δεν τα διεκδικουν αγωνιστικα αλλα σου κανουν και ζημια,

Ο Καρερα πρεπει να στηριχθει για να μπορεσει να κανει αλλαγες.

Ετσι και αλλιως η χρονια θα ειναι ατιτλη. Ας βγει και κατι καλο 

 

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την αλλαγη του Λιβαγια, πιστευω οτι ποτε δεν πρεπει να εκθετεις ετσι εναν παικτη σου. Κανε ο,τι ειναι να κανεις στα αποδυτηρια, οχι κατα την διαρκεια του ματς. Μονο χειροτερο μπορει να γινει το κλιμα.

Απο την αλλη βλεπεις και το 3ο γκολ σε επαναληψη απο την μακρινη ληψη και διαπιστωνεις οτι η μπαλα εχει φτασει στα διχτυα και ο Λιβαγια ειναι ακομα καθιστος στο χορταρι...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vagos21 said:

Ο καρερα μέχρι ποτε έχει συμβόλαιο; 

Ως το καλοκαιρι. Αλλα ισως ειναι και ευκαιρια να τον διωξουμε για να "χαθουν" με σουρτα φερτα προπονητων και κανα "δικο μας παιδι ενδιαμεσα" λιγα απο τα φετινα λεφτα του Γιουροπα ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον ανεκδιηγητο Λιβαγια, ο Ολιβέιρα είναι επίσης για διακοπή συμβολαίου. Όχι για τις χαμένες ευκαιρίες, αλλά για την κόκκινη που του χαρίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την αλλαγή ο Λιβαγια ήταν και πάλι εμετικός, δεν βλέπω λόγο να παραμένει στην ΑΕΚ ο παίκτης, είναι τελειωμένος.

Αρκετα νομιζω, τα ελαττώματα είναι περισσότερα από τα προτερήματα. Αν τα βρουν ας μείνει για παγκο μέχρι τον Γενάρη που θα μπορεί να υπογραψει οπου θέλει.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×