Jump to content

Braga - A.E.K. (EUL / Όμιλος G-1η αγ.): 22/10, 22:00, CosmoteSport 2


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

37 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      7
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      5
    • Τσιγκρίνσκι
      8
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      12
    • Σάκχοφ
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Τάνκοβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      1
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Ολιβέιρα
      19
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      16
    • Τάνκοβιτς
      0


Recommended Posts

Μπούκο δεν κάνεις νταντά τον παίχτη όταν χάνει η ομάδα με τέτοιο σκορ.

Δεν σέβεσαι την ομάδα.

Δεν σέβεσαι την ΑΕΚ.

Και βάζεις την τιμωρία ενός ΜΑΛΑΚΑ πάνω από τον σεβασμό που πρέπει να δείξεις εκείνη την στιγμή λόγω της βαριάς ήττας.

Λάθος το timing για εμένα.

Και επιτέλους. Ανέλαβε μία φορά τις ευθύνες σου μίστερ Καρέρα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Δεν μπορείς να χτίζεις ομάδα, να φέρνεις παίκτες, να διώχνεις βεντέτες , με προπονητή στον αέρα. Κ ήδη αυτός είναι στον αέρα. Όλοι μας ξέρουμε ότι σε 1-2 κακα αποτελεσματα θα είναι μη αναστρέψιμο το κλίμα 

Εαν εισαι σοβαρο κλαμπ, εχεις τον ΤΔ να καθοριζει το πλανο. Αυτος υποτιθεται σχεδιαζει αγωνιστικα και ο εκαστοτε κοουτς υπηρετει το πλανο. Ο Καρερα ειναι επιλογη Ιβιτς. Ας μεινει φετος να δουμε αν βελτιωσε το μπουρδελο που παρελαβε οταν ηρθε (θυμηθειτε τι παρελαβε) και στο τελος θα δουμε αν υπαρχει περιπτωση να σε βελτιωσει κι αλλο ή επιασε ταβανι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Παιδιά καταλαβαίνουμε τι γράφουμε ή τα λέμε να περνάει η ώρα.

Ποια μεταβατική χρόνια και ποιοι νέοι παίκτες που θα τους δέσει και θα τους κάνει ομάδα ένας προπονητής που βάση συμβολαίου έχει σύντομη ημερομηνία λήξης.

Αν πιστεύουν τον Ιταλό τον φωνάζουν αύριο και του δίνουν ότι θέλει, τον ανανεώνουν και στέλνουν το μήνυμα.

Αλλά είναι ο Ιταλός ο κατάλληλος;

Εδώ σε θέλω κάβουρα (μεταφορικά και κυριολεκτικά)...

Ολοι οι προπονητές έχουν ημερομηνία λήξης.

Ο Καρέρα δεν δειχνει ανθρωπος που δεν δουλευει η δεν εχει φιλοδοξιες.

Δεν χρειαζεται να ανανεωσει ο Ιταλος τωρα, χρειαζεται να στηριξει η διοικηση τις επιλογες του.

Δηλαδη λιβαγια --> κερκιδα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Παιδιά καταλαβαίνουμε τι γράφουμε ή τα λέμε να περνάει η ώρα.

Ποια μεταβατική χρόνια και ποιοι νέοι παίκτες που θα τους δέσει και θα τους κάνει ομάδα ένας προπονητής που βάση συμβολαίου έχει σύντομη ημερομηνία λήξης.

Αν πιστεύουν τον Ιταλό τον φωνάζουν αύριο και του δίνουν ότι θέλει, τον ανανεώνουν και στέλνουν το μήνυμα.

Αλλά είναι ο Ιταλός ο κατάλληλος;

Εδώ σε θέλω κάβουρα (μεταφορικά και κυριολεκτικά)...

Το αυτό 

Δεν έχω άλλα likes.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
1 minute ago, MITSAKLAS said:

Παιδιά καταλαβαίνουμε τι γράφουμε ή τα λέμε να περνάει η ώρα.

Ποια μεταβατική χρόνια και ποιοι νέοι παίκτες που θα τους δέσει και θα τους κάνει ομάδα ένας προπονητής που βάση συμβολαίου έχει σύντομη ημερομηνία λήξης.

Αν πιστεύουν τον Ιταλό τον φωνάζουν αύριο και του δίνουν ότι θέλει, τον ανανεώνουν και στέλνουν το μήνυμα.

Αλλά είναι ο Ιταλός ο κατάλληλος;

Εδώ σε θέλω κάβουρα (μεταφορικά και κυριολεκτικά)...

για να περνα η ωρα.

ξερουμε την ποδοσφαιρικη λογικη του εγγυητη.?

Link to comment
Share on other sites

Breaking news:

"Αγιά Σοφιά: Διαμορφώνονται τα τείχη, τρέχουν με χίλια όλα τα έργα! (VIDEO)"

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Παιδιά καταλαβαίνουμε τι γράφουμε ή τα λέμε να περνάει η ώρα.

Ποια μεταβατική χρόνια και ποιοι νέοι παίκτες που θα τους δέσει και θα τους κάνει ομάδα ένας προπονητής που βάση συμβολαίου έχει σύντομη ημερομηνία λήξης.

Αν πιστεύουν τον Ιταλό τον φωνάζουν αύριο και του δίνουν ότι θέλει, τον ανανεώνουν και στέλνουν το μήνυμα.

Αλλά είναι ο Ιταλός ο κατάλληλος;

Εδώ σε θέλω κάβουρα (μεταφορικά και κυριολεκτικά)...

Ρε Μιτσακλα ενα ενα.

Τελειώνεις Λιβαγια Ολιβέιρα σα διοικηση αυριο. Παιρνουν το μηνυμα οι παικτες.

Και παρακολουθας Καρέρα διακριτικα, λεγοντάς του πως οποιος δεν κανει πουλο.

Απο εκει και πέρα κανεις λιστες με παικτες για αντικαταστάτες των υπο μπουλο δικών σου και μια λιστα με προπονητές που ταιριάζουν στο μπετο ροστερ και μπορούν να έρθουν Ιανουαριο

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ολοι οι προπονητές έχουν ημερομηνία λήξης.

Ο Καρέρα δεν δειχνει ανθρωπος που δεν δουλευει η δεν εχει φιλοδοξιες.

Δεν χρειαζεται να ανανεωσει ο Ιταλος τωρα, χρειαζεται να στηριξει η διοικηση τις επιλογες του.

Δηλαδη λιβαγια --> κερκιδα.

Εγώ βλέπω ότι οι παίχτες που ήταν να πουλήσεις για να βγάλεις χρήματα έχουν γίνει χειρότεροι με τον Ιταλό πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Breaking news:

"Αγιά Σοφιά: Διαμορφώνονται τα τείχη, τρέχουν με χίλια όλα τα έργα! (VIDEO)"

"Μπήκαν 3 δοκιμαστικά καρεκλάκια! ΔΕΟΣ! (VIDEO)"

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Breaking news:

"Αγιά Σοφιά: Διαμορφώνονται τα τείχη, τρέχουν με χίλια όλα τα έργα! (VIDEO)"

Αυτο ακριβως σκεφτομουν. Πρωτο θεμα με κεφαλαια. 

Δεν εχω αλλα likes 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brom21 said:

"Μπήκαν 3 δοκιμαστικά καρεκλάκια! ΔΕΟΣ! (VIDEO)"

Και φωτογραφια ΑΕΚτζη Ψαριανου (στης Αγιας Σοφιας τα εδρανα, αχ και εγω να εκλανα)

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ολοι οι προπονητές έχουν ημερομηνία λήξης.

Ο Καρέρα δεν δειχνει ανθρωπος που δεν δουλευει η δεν εχει φιλοδοξιες.

Δεν χρειαζεται να ανανεωσει ο Ιταλος τωρα, χρειαζεται να στηριξει η διοικηση τις επιλογες του.

Δηλαδη λιβαγια --> κερκιδα.

Ωραία.

Κι έρχεται ένα πρωί ο Κροάτης και σου λέει δέχομαι.

Όπως το έκανε ο ζορικος Σιμοες, ο ζορικος Κασέτας, ο ζορικος Γαλανόπουλος, μέχρι κι ο Λαμπρόπουλος κάποια στιγμή είπε ΟΚ αλλά τον γράψανε στα αρχιδια τους οι ΠΑΕτζηδες.

Δλδ δε σου κάνω υποθέσεις, πράγματα που γίνανε σου λέω.

Τι κάνεις εκεί;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εαν εισαι σοβαρο κλαμπ, εχεις τον ΤΔ να καθοριζει το πλανο. Αυτος υποτιθεται σχεδιαζει αγωνιστικα και ο εκαστοτε κοουτς υπηρετει το πλανο. Ο Καρερα ειναι επιλογη Ιβιτς. Ας μεινει φετος να δουμε αν βελτιωσε το μπουρδελο που παρελαβε οταν ηρθε (θυμηθειτε τι παρελαβε) και στο τελος θα δουμε αν υπαρχει περιπτωση να σε βελτιωσει κι αλλο ή επιασε ταβανι.

Με 1-2 άσχημα αποτελέσματα η πίεση θα είναι μεγάλη. Οι κλίκες εδώ ξέρουν το παιχνίδι, θα τον γράφουν στα παπάρια τους, θα δίνουν κ στους αρδ ψωμάκι κ θα τελειώσει ο Ιταλός. Η κατάσταση θέλει λύσεις σοβαρές με έμφαση στο μέλλον. Η στηρίζεις όπως πρέπει η ψάχνεις τον επόμενο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Εγώ βλέπω ότι οι παίχτες που ήταν να πουλήσεις για να βγάλεις χρήματα έχουν γίνει χειρότεροι με τον Ιταλό πλέον.

Και ο Μάνταλος και ο Λιβάγια είχαν τις καλύτερες σεζόν τους αν δεν κάνω λάθος ενώ ο Ολιβέιρα κατάφερε κάπως (τα έχω πει, κόντρες, πνιξίματα κεφαλιές με το καλάμι) να βάλει καμια 15αρια γκολ. Δεν προκυπτει απο καπου αυτο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θυμαμαι που γραφοταν εδω μεσα, νομιζω ο Ματζισιαν το εγραφε, οτι στην χρονια του πρωτσθληματος ο Μελ καθε τρεις και λιγο ασχολιοτανε με παικτες που ανακατευαν την ομαδα, οτι δηλαδη και ο Μανολο ειχε τοτε προβληματα.Αρα κατι τρεχει με συγκεκριμενους παικτες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Εγώ βλέπω ότι οι παίχτες που ήταν να πουλήσεις για να βγάλεις χρήματα έχουν γίνει χειρότεροι με τον Ιταλό πλέον.

Δεν συμφωνώ. 

Ο Λιβαγια επαιξε καλά τον πρώτο χρόνο σε μια χρονια που ολα σου πήγαιναν ρολοι.

Με ζουζου αποφασισε να παιξει μπουνιδια και να μην τον έχεις στο cl.

Πέρυσι έπαιξε καλα με Κωστέ που έγινε κάτι σαν αφεντικό της ομαδας.

Φέτος θελει 1.4 να ανανεωσει και αντι να το διεκδικήσει αγωνιστικά έχει αυτή την εικόνα.

Ο Ολιβέιρα πάντα έτσι ήταν. Χάρη νοιώθει οτι μας κάνει.

Σαφως μπορεί ένας προπονητής να κάνει διαχειρισει ( δηλαδη το μαλακα ) για να μπορει να παρει οτι μπορεί. Αυτό προσωπικα δεν το θέλω. 

Θέλω στην ΑΕΚ να παιζουν επαγγελματιες που σέβονται.

Άρα κραταω καρερα που με σέβεται και στο τέλος κάνω ταμείο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Και ο Μάνταλος και ο Λιβάγια είχαν τις καλύτερες σεζόν τους αν δεν κάνω λάθος ενώ ο Ολιβέιρα κατάφερε κάπως (τα έχω πει, κόντρες, πνιξίματα κεφαλιές με το καλάμι) να βάλει καμια 15αρια γκολ. Δεν προκυπτει απο καπου αυτο.

Αμα πουλαγες το Γεναρη Ολιβειρα/Μανταλο/Λιβαγια, θα εβγαζες 13 εκατ. Τωρα οι 2 θα φυγουν ελευθεροι και ο ενας εχει πεσει στα 2-2μισι εκατ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geologos said:

Ρε Μιτσακλα ενα ενα.

Τελειώνεις Λιβαγια Ολιβέιρα σα διοικηση αυριο. Παιρνουν το μηνυμα οι παικτες.

Και παρακολουθας Καρέρα διακριτικα, λεγοντάς του πως οποιος δεν κανει πουλο.

Απο εκει και πέρα κανεις λιστες με παικτες για αντικαταστάτες των υπο μπουλο δικών σου και μια λιστα με προπονητές που ταιριάζουν στο μπετο ροστερ και μπορούν να έρθουν Ιανουαριο

Σου χω κι εδώ πρόβλημα ???.

Τελειώνω Λιβαγια-Νελσονα αύριο σημαίνει αποδοχή από την ΠΑΕ πως το περίπου 20% του μπάτζετ γίνεται σκατα. 

Το 'χουμε; ???

Link to comment
Share on other sites

Ο Καρερα απλα επρεπε το καλοκαιρι να την κανει που χε προτασεις για μικρομεσαιες ιταλικες, οπως την εκανε ο Χιμενεθ για Λας Παλμας αμεσως. Αλλα προφανως υπεθεσε οτι εισαι σοβαρος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ωραία.

Κι έρχεται ένα πρωί ο Κροάτης και σου λέει δέχομαι.

Όπως το έκανε ο ζορικος Σιμοες, ο ζορικος Κασέτας, ο ζορικος Γαλανόπουλος, μέχρι κι ο Λαμπρόπουλος κάποια στιγμή είπε ΟΚ αλλά τον γράψανε στα αρχιδια τους οι ΠΑΕτζηδες.

Δλδ δε σου κάνω υποθέσεις, πράγματα που γίνανε σου λέω.

Τι κάνεις εκεί;

Ολοι οι ζόρικοι που περιγράφεις μπορει να είναι αμπαλοι αλλα κανεις απο αυτους δεν εχει δειξει οτι δεν σεβεται τη φανελα που φοραει και το μισθο που παιρνει.

Δεν θα ανανεωσει ο Λιβαγια το θεωρω τελειωμενη υποθεση και δυστυχως πρεπει να τον στελεις εξεδρα και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×