Jump to content

Braga - A.E.K. (EUL / Όμιλος G-1η αγ.): 22/10, 22:00, CosmoteSport 2


M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

37 members have voted

  1. 1. M.V,P,

    • Τσιντώτας
      7
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      5
    • Τσιγκρίνσκι
      8
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      12
    • Σάκχοφ
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Τάνκοβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      1
    • Νεντελτσιάρου
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Ολιβέιρα
      19
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λιβάγια
      16
    • Τάνκοβιτς
      0


Recommended Posts

15 minutes ago, Rossi said:

Απιστευτα πραγματα αυτα που λεει ο Στυλ. Μιλαμε για διαχειρηση ιωνικου απο τον εγγυητη. Ο καρερα εχει τεραστιες ευθυνες γιατι δεν παιρνει το 100% απο καθε ποδοσφαιριστη (και γιατι δεν γινεται να μην μπορουμε να αμυνθουμε εστω και στα βασικα). Ο χιμενεθ καποτε τον εβρισε ο βρανιες και την κυριακη ηταν βασικος. Γιατι; Γιατι ηξερε οτι δεν εχει αλλο. Ε ο καρερα δεν το κανει. Αλλα αυτο δεν δικαιολογει να λενε στον μπακακη κατσε θα φυγει. Αν ειναι δυνατον ρε πουστη μου. Εχω νευριασει περισσοτερο απο τα χτεσινα. Ας μεινει ο καρερα μεχρι τελους γιατι ΜΟΝΟ αταματζιδηδες θα ερθουν με τετοια διαχειρηση. Οποιος ονειρευεται σοβαρο προπονητη να του λεει ο μπακακης τι θα κανει ας αλλαξει πλευρο. Αν ισχυουν (δεν εχει πεσει και εξω ποτε!) ΑΟ καρδιτσας με καινουργιο γηπεδο σε ενα χρονο.

 

Ναι βεβαια ο Βρανιες δεν γαμησε την ομαδα την ωρα του αγωνα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως έλεγα κ χθες ένα δυο στραβά αποτελέσματα θα φάνε τον Καρερα, πρέπει σαν φορουμ να βρούμε μια λύση για να αντιμετωπίσουμε την επερχόμενη κρίση του χρήστη @Bukowski για τον επόμενο προπονητή. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Επειδή όπως έλεγα κ χθες ένα δυο στραβά αποτελέσματα θα φάνε τον Καρερα, πρέπει σαν φορουμ να βρούμε μια λύση για να αντιμετωπίσουμε την επερχόμενη κρίση του χρήστη @Bukowski για τον επόμενο προπονητή. 

Εξαρταται ποιος θα ειναι ο αντικαταστατης. Αλλα αν ειναι κανενας Χριστοπουλος ή υπηρεσιακος Γεωργεας θα γινω χυδαιος. Αν ειναι κανενας Πογιετ, Χιμενεθ ή Αρουαμπαρενα ε τοτε θα στηριξω ΑΛΛΑ θα ειναι σαφες πως και αυτος θα μετραει μερες αν τα βαλει με τα ιερα μουσκαρια μας.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Skepastos said:

Ότι γνώμη και να έχουμε για Καρερα, όταν δίνεις την αισθηση στα τσουτσεκια ότι ο προπονητής είναι αναλώσιμος τότε τον έχεις τελειώσει και ας είναι ο καλύτερος του κόσμου. Αυτό που ειπωθηκε στον Μπακακη έχει κάνει ήδη το γύρο της ομάδας. Ότι απόφαση και να παρθεί πρέπει να πέσουν κεφάλια παιχτών. Γιατί αν βγουν λάδι μας καβαλήσανε 

Αυτό δεν αναιρεί ότι χθες ο Ιταλός έβαλε την ατζέντα του πάνω από την ομάδα.

Αφού σου λέει αγωνιστικά τα έχω κάνει σκατά ας δείξω ότι είναι σκληρός και ότι με τρώνε στις ομάδες που πάω.

Άλλα σύμπτωση επαναλαμβανόμενων παύει να είναι σύμπτωση.

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πάντως ότι είναι άκαιρη η κουβέντα απομάκρυνσης προπονητή ή παίκτη σήμερα και αυτο θα γίνει αλλαγές και εξέδρες στη διακοπή του Νοεμβρίου 8-22 και θα έχουμε και άλλα δείγματα προπονητή παικτών στα παρακάτω παιχνίδια που είναι και κρίσιμα και δύσκολα με απόσταση μεταξύ τους 3 μέρες ( άρα για τι αλλαγές συζητάμε με αυτό το πρόγραμμα ? ) . Θα αρχίζουν να μπαίνουν και οι τραυματίες μέσα και ελπίζουμε σε βελτίωση στα τρεξίματα . 

25/10 Γιάννενα - ΑΕΚ

29/10 ΑΕΚ - Λέστερ

1/11 ΑΕΚ - ΟΦΗ

5/11 Ζόρια - ΑΕΚ

8/11 Σκουλικιάρης - ΑΕΚ 

Άμεση ανασύνταξη αλλιώς θα ξεκινάμε την επόμενη χρονιά απο το Νοέμβρη 

Πάντως ίσως αυτό που έγινε με Μάρκο να είναι καμπανάκι για τον ίδιο και για άλλους ώστε να αλλάξουν μυαλά . Θα φανεί σύντομα . 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
2 minutes ago, George_D said:

συμφωνω με σκεπαστο, εχω και εγω παραπονα απο τον καρερα αλλα δεν μπορει η συμπεριφορα καποιων παικτων να περνα ετσι. Εξαλλου οποιος και να ερθει στον παγκο αν συνεχιστουν αυτα θα καει

Το αν θα φαγωθεί ο προπονητής ή κάποιοι παίκτες σε μια ομάδα όταν η κακή σχέση βγαίνει στον αγωνιστικό χώρο συνήθως εξαρτάται απο τον αριθμό των παικτών που δεν έχουν καλή σχέση με τον προπονητή. Αν αυτοί είναι πολλοί τότε την πληρώνει ο προπονητής γιατί υποτίθεται ότι δεν μπορεί να επιβληθεί, να διατηρήσει την ηρεμία και να πάρει το μέγιστο απο τον καθένα. 

Δεν βιώνουμε την ομάδα απο μέσα ώστε να κρίνουμε τον καθένα με δίκαιο τρόπο για τη συμπεριφορά και τις αποφάσεις του.

Οι αποφάσεις έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να παρθούν μετά απο πολύ σκέψη και όχι υπο την πίεση και τον εκνευρισμό μιας βαριάς ήττας και εύχομαι να είναι οι σωστές.

Link to comment
Share on other sites

κάντε τον κόπο και δείτε ξανά τη φάση του τρίτου γκολ. ακόμα και μετά το γκολ, φαίνεται ο Λιβάγια στο βάθος του πλάνου να παραμένει πεσμένος στο χορτάρι.

δεν έχω λόγια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο που πρωτιστως με ενοχλει στον Καρερα ειναι οτι δεν ψαχνεται, δεν πειραματιζεται ιδιατερα ρε παιδι μου.

 

πχ ο Χιμενεθ εβγαλε εξαιρετικα μια χρονια που ειχε προβληματα, κανοντας αλχημειες, καποιες απο τις οποιες του βγηκαν. θυμαστε οτι εβαζε οταν ηθελε να παιξει πιο αμυντικα τον Γκαλο και τον Λοπες ΕΞΤΡΕΜ, τον Μπακακη αριστερο στοπερ σε αμυνα των τριων (μοναδικη θεση που κατι προσφερε αυτος) κλπ

ε. τουτος εδω κολλαει περιπου στα ιδια και στα ιδια. πχ ακομα και αν δεν τον θεωρησουμε υπευθυνο γισ τους τραυματισμους, εχεις τραυματισμους τωρα. εχεις μεινει με Κρστιτσιτς και Σακχοφ στα χαφ που εμφανως οι 2 τους δεν μπορουν, αντιθετως μπορουν μια χαρα οταν ειναι παρεα και με τριτον. Κια θες να παιξεις αμυντικα. Πειραματισου λιγο ρε φιλε, αφου ειδες οτι με μποακ δεν τραβηξε,  βαλε πχ τον Ρουμανο ή τον Σβαρνα 3ο αμυντικο χαφ, ή δοκιμασε τον Σβαρνα δεξιο μπακ, παλεψε κατι καινουργιο. Οχι οτι θα σωθεις πχ με αλλαγη θεσης του Στρατου, αλλα θελει και λιγο ψαξιμο η κατασταση.

Ο Ιταλος εβαλε τον Γυλο ενα ματς στους χαφ κι εκει τελειωσε η όποια αλλαγη θεσεων. Απο την μεση και μπροστα τα ανακατευει λιγο, απο την μεση και πισω δεν αλλαζει θεση ποτε σε κανεναν. Αφου βλεπεις ρε μεγαλε οτι με (ουσιαστικα) 5 πισω και με μποακ εμπαζες και στο πλαι και στο κεντρο της αμυνας, τι το ξανακανεις για να ξαναγινουν τα ιδια? Και απο την μεση και μπροστα ακομα τα ανακατεματα που κανει  δεν μου αρεσουν, δλδ αυτη η κινηση με τον Λιβαγια στο πλαι που πολλοι αποθεωσαν, εμενα ποτέ δεν με βρηκε συμφωνο, ο παικτης αυτος μονο πισω απο το  φορ μπορει να σταθει, στις υπολοιπες θεσεις παταει τον κωλο του για αυτο κανει και τοσες μλκιες  που στοιχιζουν (δεν ηταν μονο χθες και στον τελικο απο αυτον το εφαγες).

Δεν ξερω αλλα λιγο αυτα, λιγο η ελλειψη φυσικης καταστασης σε χρονικο σημειο που μπορει να χαθει το όποιο πλοιο, λιγο η συμπεριφορα παικτων οπως του Λιβαγια, του Ολιβειρα κλπ, λιγο οι τραυματισμοι, λιγο οτι παιζεις 2 παιχνιδια σερι σαν κοτα με 5 πισω και τελικα δεχεσαι γκολ με σεντρες απο το πλαι και κεφαλιες στο κεντρο της αμυνας,  αρχισαν να μαζευονται πολλα....

 

Ολα αυτα βεβαια χωρις να εξαιρω καθολου τους παικτες απο τις ευθυνες,

Link to comment
Share on other sites

και η βαθμολογια μου για χθες

Τσιντωτας 5, Βασιλαντωνοπουλος 5, Λοπες 5, Τσιγκρινσκι 8, Νεντελτσιαρου 6, Σβαρνας 5, Κρστιτσιτς 7, Σακχοφ 5, Μανταλος 5, Ανσαριφαρντ 5, Ολιβειρα 4, Τανκοβιτς 6, Λιβαγια 4.

Καρερα 4.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, agelos said:

κάντε τον κόπο και δείτε ξανά τη φάση του τρίτου γκολ. ακόμα και μετά το γκολ, φαίνεται ο Λιβάγια στο βάθος του πλάνου να παραμένει πεσμένος στο χορτάρι.

δεν έχω λόγια.

Είναι αισχρό αυτό που έκανε χθες ο λιβαγια και εγώ προσωπικά επειδή αυτού του τύπου οι παίκτες Μ αρέσει να βλέπω. Τηνν χρονιά που ήρθαν και αυτός και ο ουχο τον λιβαγια ήθελα κατά βάση να κρατήσουμε. 

Θεωρώ ότι είναι ότι πιο ποιοτικό έχει η ομάδα και όταν θέλει γίνεται ίσως και ο καλύτερος παίκτης του πρωταθλήματος, αλλά για εμένα πλέον πρέπει να τελειώσει, ασχετα με τον καρερα και το τι θα κάνουν με αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Για εμένα πρέπει να ψάξεις κάτι καλύτερο σε προπονητή και την ίδια στιγμή να καθαρίσεις τα αποδυτήρια.

Το ένα δεν αποκλείει το άλλο.

Την καλημέρα μου.

Σωστό, αν και έχω ακόμα μια ελπίδα ότι ο καρερα μας κάνει.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Giorgos said:

Είναι αισχρό αυτό που έκανε χθες ο λιβαγια και εγώ προσωπικά επειδή αυτού του τύπου οι παίκτες Μ αρέσει να βλέπω. Τηνν χρονιά που ήρθαν και αυτός και ο ουχο τον λιβαγια ήθελα κατά βάση να κρατήσουμε. 

Θεωρώ ότι είναι ότι πιο ποιοτικό έχει η ομάδα και όταν θέλει γίνεται ίσως και ο καλύτερος παίκτης του πρωταθλήματος, αλλά για εμένα πλέον πρέπει να τελειώσει, ασχετα με τον καρερα και το τι θα κάνουν με αυτό το θέμα.

Ακριβώς το ίδιο νιώθω . Μου αρέσει πολλή σαν παίκτης και να πώ όπως είχα πει είναι ο μοναδικός παίκτης ,παρόλο που τους βλέπω κάποιους σχετικά συχνά  , που έκανα το κόπο να μιλήσω και να χαιρετήσω σαν μικρό παιδί και μου φάνηκε ξενερωμένος . Θα μου πείς πώς το κατάλαβες ? . ε κάποια πράγματα φαίνονται και ο Μάρκο είναι ανοικτό βιβλίο . 

Θεωρώ ότι έχει γίνει θέμα με το συμβόλαιο και αυτό που βγήκε ότι οι αρχικές προσφορές δεν ισχύουν πλέον και οι προτάσεις θα είναι σαφώς μικρότερες . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
4 minutes ago, AG21 said:

Ακριβώς το ίδιο νιώθω . Μου αρέσει πολλή σαν παίκτης και να πώ όπως είχα πει είναι ο μοναδικός παίκτης ,παρόλο που τους βλέπω σχετικά συχνά όλους , που έκανα το κόπο να μιλήσω και να χαιρετήσω σαν μικρό παιδί και μου φάνηκε ξενερωμένος . Θα μου πείς πώς το κατάλαβες ? . ε κάποια πράγματα φαίνονται και ο Μάρκο είναι ανοικτό βιβλίο . 

Θεωρώ ότι έχει γίνει θέμα με το συμβόλαιο και αυτό που βγήκε ότι οι αρχικές προσφορές δεν ισχύουν πλέον και οι προτάσεις θα είναι σαφώς μικρότερες . 

Αν θέλεις καλύτερο συμβόλαιο σκίζεσαι να αποδείξεις ότι το αξίζεις. Κι αν το αποδείξεις με την απόδοση σου ακόμα κι αν δεν σου δώσει αυτά που θέλεις η ομάδα σου θα τα βρεις απο κάποια άλλη ομάδα. Με την φετινή του απόδοση ο Λιβάγια ψίχουλα θα πάρει όποια πόρτα κι αν χτυπήσει.

Το ίδιο και ο Ολιβέιρα.

Link to comment
Share on other sites

Ματαιότης ματαιοτήτων...
Οι ΜανταλοΜπακάκηδες πριόνιζουν την καρέκλα του Καρέρα. Ποιοι; τα καρτούν με τον άτυπο βαθμό του Στρατηγού και του Υποστρατηγου. . Αν είχαμε και τον Ντιουι στην παρέα θα γυρίζαμε cartoon  της Disney.
Οποίος περνάει από τον οργανισμό με επίπεδο μπαλίτσας +1 από το κοπάδι, όχι απίθανο, εδώ που τα λέμε στραβοστομιαζει και βεντετιζει. Και ο οργανισμός, εθνάρχης, σουβλσκοφαγοι, οπαδοί. υπηρετεί την μαλάκια του ως ιδαιτεροτητα. Δεν συμβαίνει μοναχα με τον βαλκανιο, έτσι; Ως κερασάκι ο Μανολο. Ο Σέρβος των Millennials. Να μην μπορείς να βρεις αλλο καπετάνιο ρε γαμώτο; Διαβάζω και ξαναδιαβάζω για φανέλες. Τη φανέλα τη ράβεις με νοοτροπία πάνω από όλα. Έτσι γράφεται η Ιστορία. Αν περάσει του Μπακάκη η του Βαλκάνιου και διώξουν τον Ιταλό δεν μπορούμε να συζητήσουμε στα σοβαρά πια για φανέλες και τα ρέστα.
 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vagos21 said:

Έχουμε φάει 30 προπονητές σε 7 χρόνια. Οι μισοί πριν το Νοέμβρη . Ε ας ψαχτεί ο διαχειριστής μήπως φταίει κ τιποτα άλλο 

το μονο σιγουρο. απλα κοιταμε τι μπορει να γινει αμεσα, μπας και σωθει κατι απο την χρονια

Link to comment
Share on other sites

H χρονιά δεν μπορεί επ' ουδενί να χαρακτηριστεί μεταβατική και λοιπές τέτοιες ομορφιές. 

Ούτε να πεις ότι θα αξιολογήσω από Νοέμβρη μήνα ένα ρόστερ που αξιολογήθηκε πριν 1 μήνα και έχει δεδομένες ανάγκες που δεν μπόρεσαν οικονομικά και χρονικά να καλυφθούν σ' αυτή τη μεταγραφική περίοδο και λογικά μετατέθηκαν για τις επόμενες (π.χ. ακραία μπάκ, ΧΑΦΑΡΑ κτλ). 

Η χρονιά πρέπει να κυλήσει ως εν δυνάμει φυσιολογική γιατί ήδη έχει ξεκινήσει η αναδόμηση του ρόστερ στο οποίο έχεις δώσει μακρύ ορίζοντα με 4ετη συμβόλαια. 

Δλδ αυτή τη στιγμή οι πιο επισφαλείς είναι οι Λιβαγιο-Ολιβέιρες και ο προπονητής, αρά τι  μετάβαση να κάνεις, τι αξιολόγηση να κάνεις, τι στο καλό να κάνεις... όταν ο ένας αξιολογητής είναι μετέωρος και ο Ίβιτς που έχει κουμπώσει μαζί του δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει αν καθαριστεί ο Ιταλός. 

Link to comment
Share on other sites

Ασχολουμαστε με ομάδα που ανεβοκατεβαζουν προπονητες ο Μάνταλος κι ο Μπακάκης. 

Να φυγει ο Καρερα για να κάνουν οι πρωην αθλητές χαλαρή προπονησουλα. Αλλά να φυγει μαζί με τον Ιταλό και ο Ίβιτς ε. Να έρθει ο Γεωργεας με τον Κωστένογλου. Σ αυτη τη διοίκηση αυτό αξίζει. 

Υ. Γ. Υπέρβαση ρε μαλακα τα έσοδα έξοδα. Το ακουσαμε κι αυτό. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Δε βοηθάει τον εαυτό του ο Καρερα. 

Δλδ είναι αδιανόητο ένας υπαρκτός άνθρωπος στο χώρο του ποδοσφαίρου, ακόμα και μέτριος προπονητής που είναι, να ανέχεται να του επιβάλουν τα λογιστήρια της ΠΑΕ τον Σβάρνα βασικό γιατί θέλει να πουλήσει ο Μίμης ή όπως λες να αχρηστεύει τον Ούχο γιατί ήταν μεγάλη η ρήτρα που είχαμε να πληρώσουμε. 

Αν ειναι τετοιου επιπεδου προπονητης να παει απο κει που ρθε ρε Μητσο. Θεωρω οτι ειναι βλακας κ βαζει σβαρνα, οπως επισης κ ολιβειρα. Οπως σε 3 ματς σερι ξερωγω με τις ιδιες ομαδες κανει τα ιδια.  

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο κάτω αυτή η ομάδα όταν καθορίζουν τον προπονητή οι αμπαλοι Μαπακακηδες  

Με τα λάθη του ο Καρερα αλλά ειναι κανονικός προπονητής. Φτάνει  με τα χαιδεμενα του εγγυητή

Link to comment
Share on other sites

Μια κανονική ομάδα σε έκανε πουτανα χτες  ε το τρανσισιον και το γρήγορο παιχνιδι. Δεν ήταν μεγαθήρια η Μπράγκα αλλά ήταν μια νορμαλ ομάδα. Αν έπαιζε η ΑΕΚ έτσι χτες θα μιλουσαμε για μαγική εμφάνιση. Ας διώξουμε επιτέλους του δημόσιους υπαλλήλους. Μπακάκη δεν γουστάρεις   αντε στο καλό. Νέλσον. Το ίδιο. Σιγά τους παικτες που θα χάσουμε. Έχει καλυτερους και πιο φθηνους. 

Τεράστια μαλακια του οργανισμού που δεν κράτησε Αραουχο και δεν έδωσε Νέλσον 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×