Jump to content

A.E.K. - Leicester (EUL / Όμιλος G-2η αγ.): 29/10, 19:55, CosmoteSport 3


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

32 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Ινσούα
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Κρστιτσιτς
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
    • Λιβάγια
      0
    • Λόπες
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Τάνκοβιτς
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Μαχαίρας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
    • Μπακάκης
    • Ινσούα
      0
    • Σβάρνας
    • Νεντελτσιάρου
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
    • Λόπες
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Ολιβέιρα
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Μαχαίρας
      0


Recommended Posts

Η λεστερ είναι γαμω της ομάδες ανεξάρτητα από το όνομα .

Παιχνίδι χωρίς άγχος θα έλεγα, δεν με απασχολεί το αποτέλεσμα 

Μια καλή εμφάνιση με πολύ σφιχτή άμυνα .

Ισοπαλία δίνω 30% 

Νίκη θα μιλάμε για έπος αγωνιστικό 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, luckyluck said:

Που καταντησαμε. Να μιλάμε για λεωφορεία με τη ....... Λέστερ. Όταν ο γαύρος κάνει ένα τσουβαλι ευκαιρίες στη Μαρσέιγ και ο  ΠΑΟΚ αποκλείει μπενφικες. Που να παίζαμε δλδ με Μπάγερν Ρεάλ μπρτσα Σίτι Γιούβε Τσέλσι κλπ  όταν βάζεις μόνο αμυντικογενεις δεν παίρνας το κέντρο, δεν κρατάς μπάλα δεν απειλεί οι αλλοι έχουν μόνιμα τη μπάλα και η πιεση φτάνει στα ύψη. Όταν τους βγάλεις φάσεις έχεις και πιθανότητες. Βέβαια όταν η ποιότητα σου είναι ..... στα Σπάτα για θεραπείες και ανησυχείς για το κάθε οκ εξτρεμακι και τον κάθε οκ επιθετικό που να πας? 

Έχεις δει καθόλου Λέστερ? Έχεις δει καθόλου το πρωτάθλημα στο οποιο συμμετέχει με επιτυχίες και καλές πορείες τα τελευταία χρόνια?

Επίσης, έχεις δει ελληνικό επίπεδο?

Άκους εκει ποια Λεστερ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η Λέστερ ειναι αυτή τη στιγμή top ομάδα. Κάποια θετικά για εμάς η πιθανότητα εκτεταμένου rotation  ειδικά μετά το τρίμπαλο που φάγαμε απο Μπράγκα και τις εντυπώσεις που φαντάζομαι δημιουργήσαμε, ίσως και ο Ρότζερς που παραδοσιακά έχει τα θεματάκια του κι αυτός αμυντικά. Τέσπα ο βαθμός υπέρβαση, η νίκη έπος. Γαμησε τους ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για την Λεστερ που πριν απο 1 μηνα εριξε 5 μεσα στην εδρα της Σιτυ και συζηταμε αν ειναι καλυτερη απο Μαρσειγ, Μπενφικα, Βολφσμπουργκ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, luckyluck said:

Το next big thing του παγκόσμιου ποδοσφαίρου. Θα σαρώσει τα τσου λου τα επόμενα χρόνια.

Όπως τα έχουν σαρώσει οι Μπενφικες εννοεις μάλλον. Ρε τι βλέπουν τα όμορφα ματάκια μου 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι περιμένετε λεωφορείο κόντρα σε μια μέτρια μικρομεσαία αγγλική ομάδα όταν κάποτε γαμουσες σε Λεβερκούζεν Μπερναμπέου γλασκοβη κλπ είσαι πολλά επίπεδα κάτω. Κάποτε ταμπουρωνοταν η Ρεάλ μη φάει τρίτο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κρόιφ έλεγε τα λεφτά δεν παίζουν μπάλα, αλλιώς βάλτε έντεκα σάκους με λεφτά να παίξουν αντί για μας. Η μήπως η τότε ΑΕΚ είχε 10 φορές το μπάτζετ των γκαλακτικος? 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, luckyluck said:

Ο Κρόιφ έλεγε τα λεφτά δεν παίζουν μπάλα, αλλιώς βάλτε έντεκα σάκους με λεφτά να παίξουν αντί για μας. Η μήπως η τότε ΑΕΚ είχε 10 φορές το μπάτζετ των γκαλακτικος? 

Ο Κροιφ τα ελεγε αυτα προ Μποσμαν βεβαια, σημερα με τον παρα τους ο καθε ΠΑΟΚ, η καθε Παρι και η καθε Σιτυ σηκωνουν οσους τιτλους δεν ειχαν σηκωσει στην ολη ιστορια τους. Στην Ελλαδα παλι, διαχρονικα ο γαυρος πρωτο μπατζετ, ο βαζελος δευτερος η ΑΕΚ τριτο και ο ΠΑΟΚ τεταρτο. Οι τιτλοι αντικατοπτριζουν πληρως τα παραπανω. Γενικα σε ενα ματς (πχ Βολφσμπουργκ) μπορει να αιφνιδιασεις τον αντιπαλο. Αντε σε δυο (πχ Σελτικ, Ρειντζερς κτλ). Αλλα μακροπροθεσμα μια φορα στα 30 χρονια (πχ πρωταθληματα ΑΕΚ, Λεστερ, Ατλετικο κτλ). Το παραμυθι πως "δεν παιζουν τα λεφτα μπαλα" παιζει πολυ σε οσους δεν εχουν να βαλουν λεφτα. Αυτα..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, luckyluck said:

Εγώ ξέρω ότι περιμένετε λεωφορείο κόντρα σε μια μέτρια μικρομεσαία αγγλική ομάδα όταν κάποτε γαμουσες σε Λεβερκούζεν Μπερναμπέου γλασκοβη κλπ είσαι πολλά επίπεδα κάτω. Κάποτε ταμπουρωνοταν η Ρεάλ μη φάει τρίτο.

Καλα και σε 10 χρονια θα λεμε "καποτε γαμουσες την Βολφσμπουργκ και την Σελτικ" η αληθεια ομως απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, luckyluck said:

Το next big thing του παγκόσμιου ποδοσφαίρου. Θα σαρώσει τα τσου λου τα επόμενα χρόνια.

Οχι θα τα σαρωσουμε εμεις.

Link to comment
Share on other sites

την ευρωπη ρε σεις? τι την θελετε? για να βλεπετε την αμυντική λειτουργία λεωφορειο της ομάδας στο 90 λεπτο με σοβαρες ευρωπαικες ομαδες και να παιζετε κουιζ που θα σταματησει το κοντερ με τα μεγαθηρια μπραγκα λεστερ? η για να βλεπετε την ομαδαρα μας να χτυπαει στα ισα ζορια, βιντεογκειμ, αικ στοκχολμης, ριεκα. Ε ρε κονφερενς που μας χρειαζεται. 

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να ενισχυσει κεντρο και να προσπαθησει να κοβει τις επιθεσεις απο κει παρα να περιμενεις τα 3 μπακ να καθαρισουν. Περιμενω να δω 4231. Ουσιαστικα 451.

Link to comment
Share on other sites

Ιδανικα τανκοβιτς πισω απο καριμ θα θελα.. αλλα γαμω την αραβια ολη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 hour ago, luckyluck said:

Εγώ ξέρω ότι περιμένετε λεωφορείο κόντρα σε μια μέτρια μικρομεσαία αγγλική ομάδα όταν κάποτε γαμουσες σε Λεβερκούζεν Μπερναμπέου γλασκοβη κλπ είσαι πολλά επίπεδα κάτω. Κάποτε ταμπουρωνοταν η Ρεάλ μη φάει τρίτο.

Ναι κάποτε. Επιστρέφοντας στο παρόν την αμυντική λειτουργία με τα Γιάννενα την είδες;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, luckyluck said:

Εγώ ξέρω ότι περιμένετε λεωφορείο κόντρα σε μια μέτρια μικρομεσαία αγγλική ομάδα όταν κάποτε γαμουσες σε Λεβερκούζεν Μπερναμπέου γλασκοβη κλπ είσαι πολλά επίπεδα κάτω. Κάποτε ταμπουρωνοταν η Ρεάλ μη φάει τρίτο.

Καλύτερη επίσης από Λεβερκούζεν, για Γλασκώβη δεν το συζητάμε καν. Έχω μια υποψία ότι κοιτάζεις μόνο το όνομα της ομάδας και αν είναι πιασάρικο, από μπάλα δεν. ? Δεν ξέρω πώς μπορεί να χαρακτηριστεί μέτρια μικρομεσαία η Λέστερ τα τελευταία χρόνια. 

Όσο για εμάς, δεν έχουμε την ομάδα του τότε. Τι να κάνουμε δλδ; Να μην κατέβουμε να παίξουμε άμα δεν μπορούμε να τους κλείσουμε στα καρέ; Εγώ έτσι κι αλλιώς γουστάρω ποδόσφαιρο αντεπιθέσεων. ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, SpiRos said:

 

Όσο για εμάς, δεν έχουμε την ομάδα του τότε. Τι να κάνουμε δλδ; Να μην κατέβουμε να παίξουμε άμα δεν μπορούμε να τους κλείσουμε στα καρέ; Εγώ έτσι κι αλλιώς γουστάρω ποδόσφαιρο αντεπιθέσεων. ?

Να κατεβεις να παιξεις τη μπαλα σου, και με αντεπιθεσεις δε με χαλαει αλλα όχι με τα κουλά που ακούω και διαβαζω στα χαφ με λοπεζ και γυλο. Ελεος. Με βολσπουργκ μια χαρα ησουν που και καριμ επαιζε και αραπακος και μανταλος. Να μαθεις τις κωλοβεντετες σου να μαρκαρουν όπως κανει καθε ποδοσφαιριστής που σεβεται τον εαυτό του, ή να πανε στο καλό.  

Link to comment
Share on other sites

Quote

«Ο Μπακάκης έχει πολλές πιθανότητες να παίξει και να αγωνιστεί ο Βασιλαντωνόπουλος στην τριάδα στο κέντρο, με τον Μάνταλο να μεταφέρεται πιο μπροστά. Τον Τσιγκρίνσκι μάλλον δεν θα τον δούμε και βλέπω πιο πολύ τον Σβάρνα με τον Νεντελτσιάρου αν πάει ο Καρέρα σε τετράδα στην άμυνα, που είναι και το πιο πιθανό. Ο Γαλανόπουλος είναι 100% καλά, αλλά δεν έχει ρυθμό αγώνων. Πιστεύω πως θα είναι στην αποστολή, αλλά δεν νομίζω να ξεκινήσει»

Δλδ δε βοηθάει καθόλου τον εαυτό του ο Ιταλός. 

Πως να τον στηρίξεις μετά. 

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που απολυθεί ο Καρέρα, έχουμε έτοιμο το νέο προπονητή, δεν χρειάζεται να ψάξουμε πολύ: ΤυχερούληςΤύχη το όνομά του. Θα παίζει με αντεπιθέσεις στα μεγάλα ευρωπαϊκά ματς.

ΚΜ σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2020 at 12:07 PM, AG21 said:

Ας κάνουμε και μια πρόβλεψη εδώ . Ροσείσον παντού εκτός των 3ών χάφ ( έδειξαν και οι αλλαγές καρίμ τανκοβιτς στα γιάννενα που πάει το πράγμα ) 

..........................ΤΣΙΝΤΩΤΑΣ............................

ΜΠΑΚΑΚΗΣ....ΝΤΙΜΙΤΡΙ.....ΣΒΑΡΝΑΣ.....ΙΝΣΟΥΑ                  Χρειαζόμαστε ταχύτητα και καλούς στα αμυντικά τους . Θεωρώ δεδομένο το δύδιμο εμπειρίας ( Ντιμίτρι) και ταχύτητας ( Σβάρνας ) , ινσούα σκληράδα αριστερά και μπακάκη δεξιά

.................ΚΡΙΣΤΙΣΙΤΣ....ΣΑΤΧΟΦ                                           Αυτούς έχουμε αλλα αρχίζουν και βρίσκουν ρυθμό , χρειάζονται βοήθεια απο όλη την ομάδα μπρος και πίσω

ΒΑΣ/ΟΥΛΟ...ΜΑΝΤΑΛΟΣ....ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ                           Μια τριάδα να ίσως μπορεί να κάνει το διπλό ρόλο σε αμυντική και επθετική λειτουργία ( παίζει και Λόπες αριστερά τανκοβιτς δεξια )

...............................ΚΑΡΙΜ..........                                             Χωρίς σχόλια . 

 

Υ.Γ. Θεωρώ Μάρκο νελσον ακατάλληλους για αυτον τον αγώνα . ειδικά τον Μάρκο . 

 

34 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δλδ δε βοηθάει καθόλου τον εαυτό του ο Ιταλός. 

Πως να τον στηρίξεις μετά. 

δλδ θέλει πιο πολλά τρεξίματα ο καρέρα στο κέντρο βαζοντας βασιλαντωνόπουλο διπλα σε σερβο και υπάρχει πιθανότητα να παίξουμε με τρία δεξιά μπακ αν πάει ο μανταλος αριστερα .

..........................ΤΣΙΝΤΩΤΑΣ............................

ΜΠΑΚΑΚΗΣ....ΝΤΕΝΤΕ.....ΣΒΑΡΝΑΣ.....ΙΝΣΟΥΑ            

.................ΒΑΣ/ΟΥΛΟ.....ΚΡΙΣΤΙΣΙΤΣ...........                                          

ΠΑΟΥΛΙΝΙΟ/ΜΑΝΤΑΛΟ...ΣΑΤΧΟΦ....ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ  /ΛΟΠΕΣ /ΜΑΝΤΑΛΟΣ             

...............................ΚΑΡΙΜ..........                       

 

παιζει άλλα δυσκολο να δουμε ( σουρωτήρι θα γίνουμε ) και κανενα 4-3-2-1 που το γουστάρει ο Κώστας

 

..........................ΤΣΙΝΤΩΤΑΣ............................

ΜΠΑΚΑΚΗΣ....ΝΤΕΝΤΕ.....ΣΒΑΡΝΑΣ.....ΙΝΣΟΥΑ            

.............ΒΑΣ/ΟΥΛΟ..ΣΑΤΧΟΦ...ΚΡΙΣΤΙΣΙΤΣ...........                                          

.......................ΜΑΝΤΑΛΟ...ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ           

...............................ΚΑΡΙΜ..........         

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να παιξουμε και με 6 μπακ και 4 σεντερ μπακ  ?

(πιστευω σε συνταγη wolfsburg)

Link to comment
Share on other sites

Όλο το θέμα ξεκινάει ότι δεν υπάρχει ούτε μισή εναλλακτική για το κέντρο. Θέλει να το ενισχύσει κ δεν έχει παίκτη ούτε με αλχημεία για εκεί. Τουλάχιστον να μπορεί να μπει ο γαλανο σαν αλλαγή για κανα 20’, αν χρειαστεί να κρατήσουμε σκορ κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον καταρτισμό της ενδεκάδας: Εγώ οταν δεν γίνεται κάτι εξωφθαλμα χοντρό, δεν βρίζω για τις επιλογες της αρχικής ενδεκάδας.

Ο καθενας μας πιστεύει το μακρύ του και το κοντό του, αλλά μονο αυτος αποφασιζει, κρινεται και τους βλεπει και κάθε μερα.

Πχ εγώ μπορεί να προτιμώ Χνιντ από Σβάρνα αλλά δεν το λες και εγκλημα να βάλει τον άλλον. Έγκλημα πχ θα ήταν να ειχες τον Βρανιες και να επαιζε ο Σβάρνας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ατυχής συγκυρία οι τραυματισμοί των μέσων, ειδικά αυτή την περιοδο που παιζονται πολλα αλλά δείχνει και τη φτωχεια του ρόστερ σε παικτες πολυθεσιτες(και ερημοσπιτες) και σε ελπιδοφορους νέους οι οποιοι όχι απλά γεμίζουν το ρόστερ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×