Jump to content

A.E.K. - Leicester (EUL / Όμιλος G-2η αγ.): 29/10, 19:55, CosmoteSport 3


mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

32 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Ινσούα
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Κρστιτσιτς
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
    • Λιβάγια
      0
    • Λόπες
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Τάνκοβιτς
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Μαχαίρας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
    • Μπακάκης
    • Ινσούα
      0
    • Σβάρνας
    • Νεντελτσιάρου
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
    • Λόπες
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Ολιβέιρα
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Μαχαίρας
      0


Recommended Posts

Και επειδή βαριέμαι να ψάχνω τα ποστ για τον γαύρο και τον Μάρτινς, δύο παρατηρήσεις μόνο.

Ο Μάρτινς στηρίχθηκε την στιγμή που ο Μαρινάκης είχε διώξει τα 3/4 της ομάδας. 

Φέτος, μετά το πρωτάθλημα του γαύρου ο Μαρινάκης δεν έφερε νέο προπονητή τον Δώνη. Έφυγαν οι παίχτες που μπορούσαν να φέρουν χρήματα και ήθελαν να αποχωρήσουν. Ήρθαν πολύ αξιόλογοι ποδοσφαιριστές στην θέση τους. Επένδυσε και πήρε χρήματα τα οποία τα επένδυσε ξανά για να πάρει περισσότερα χρήματα που θα τα επενδύσει για ακόμα μία φορά. Εμείς πήραμε χρήματα και φέραμε τον Άλεφ που θυμάμαι ότι άρεσε κιόλας εδώ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

Νομίζω ότι τους βλέπουμε.

Καρέρα ήθελα να γράψω. Μπορεί να μην είναι τέλειος αλλά είναι προπονητής κανονικός. Αν φύγει φοβάμαι αίσχη. Τα ονόματα που περιγράφει ο Μπούκο δύσκολα να τα δούμε 

Link to comment
Share on other sites

Την δική μου θέση την έχω γράψει πολλές φορές.

Αν μπορείς να φέρεις κάτι καλύτερο, κάντο τώρα.

Αλλιώς ανανέωση συμβολαίου και στήριξη. 

Από εκεί και πέρα προσωπικά δεν τον θεωρώ και το ιδιαίτερο και ελπίζω να κάνω εγώ την λάθος εκτίμηση αυτή την φορά.

Και βέβαια για κάθε Καρντόσο, Ουζουνίδη, Κετσπάγια και Κωστένογλου έχουμε έναν Πογιέτ και έναν Χιμένεθ. Δεν είναι επιχείρημα για να αφήσεις έναν προπονητή από τον οποίον δεν είσαι ικανοποιημένος σε πολλά επίπεδα το γεγονός ότι ΜΠΟΡΕΙ να έρθει ένας χειρότερος. 

Αυτό δεν έχει λογική και κρύβει έναν ανεξήγητο φόβο.

Δική μου πάλι άποψη είναι ότι τουλάχιστον στο θέμα προπονητής ο κύριος Μελισσανίδης έχει πάρει το μάθημά του κυρίως με τον Καρντόσο.

Αν υπάρχει στην αγορά καλύτερο βιογραφικό που να βλέπει σοβαρά την χώρα μας καλό θα είναι να παραχωρήσουν άμεσα.

Αν όχι, ας προχωρήσουμε μαζί του. Έτσι κι αλλιώς ΟΛΟΙ ξέρουν ότι το συμβόλαιο του Ιταλού τελειώνει σε έξι μήνες. Πόση στήριξη τώρα μπορεί να έχει ένα τέτοιο εγχείρημα, δεν το ξέρω.

Καμία βελτίωση της αμυντικής η της επιθετικής λειτουργίας σε βάθος χρόνου. Καμία προώθηση μικρού από επιλογή. Καμία εμπλοκή του στα μεταγραφικά. Καμία ένδειξη δεσίματος στην ομάδα. Κακή σχέση με τις βεντέτες. Κακή αντίληψη του ρόστερ με την μη προσθήκη ενός ποιοτικού χαφ την στιγμή που είχες ΗΔΗ δύο μακροχρόνια τραυματίες. Κακός προγραμματισμός στην Ευρώπη στην οποία πήγε η ομάδα με αποστολή 9 αμυντικών με 1 δεξί μπακ και αυτόν τον Βασιλαντωνόπουλο που πριν μερικές εβδομάδες έψαχνες ομάδα για να τον δώσεις. 

Μόνο καλό ότι βελτίωσε την ομάδα βραχυπρόθεσμα όταν την πήρε από τον μεγάλο coach Κωστένογλου.

Αν τον πιστεύουν, ας του ανανεώσουν το συμβόλαιο και ας προχωρήσουμε μαζί του. 

Κάπου κούρασε όλο αυτή η συζήτηση. Παίζει άθλια η ομάδα. Αν πιστεύουν σε κάτι ας το αποδείξουν. Άλλα ας το κάνουν γρήγορα.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mobster21 said:

Εμείς πήραμε χρήματα και φέραμε τον Άλεφ που θυμάμαι ότι άρεσε κιόλας εδώ.

Και που αν δεν ειχε σκουπιστει ο καλαματιανος θα τον ειχαμε εδω με τριετες αφου ειχε συμφωνησει στο 1,1Μ με την Μπραγκα 

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εγώ θα κατέβαζα 

τσιντωντα 

μπακακη χνιντ νεντε ινσουα

τανκοβιτς κριστισιτς σακοφ λοπες

μανταλος 

Λιβαγια

και ανάλογα πως πάει το ματς θα έβαζα πρώτη αλλαγή αντί λοπες ο ανσαριφαντ

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν μου αρέσει καθόλου στις επιλογες ενδεκάδας του Μασιμο είναι ότι δεν κάνει καμια πειραματική τρελα όταν τα πραγματα είναι ζόρικα.

Πχ ο Χιμενεθ έβαλε Μπακακη αριστερό στοπερ, Γκαλο-Λόπες στα φτερά και ήταν πραγματα που ψιλό-βγήκαν στα δύσκολα.


Διαβάζω πχ ότι θεωρει την Λεστερ γρήγορη ομάδα (προφανως και είναι) και μάλλον καπως έτσι θα μας ξανα προκύψει ο Σβαρνας. Μονο που ο Στρατος θα βελτιώσει λιγο ταχύτητα και κατα τα άλλα θα τα κάνει ακόμα χειρότερα.

Αφου έχεις πρόβλημα στους χαφ βάλτον αυτόν. αμυντικό χαφ πχ μαζί με τους αλλους 2 να δωσει λιγο ταχύτητα, και βαλε μπροστά στο πλαι Λόπες ξερω ´γω. Και κρατά πίσω τους 2 που επαιξαν με Γιάννενα 

 

Εγω λοιπόν θα έπαιζα έτσι, αλλά ο,τι και να κάνει αν δεν είναι εντελως εκτός ποδοσφαιρικής λογικής δεν θα τον κατηγορήσω.

 

Τσιντωτας

Μπακακης Χνιντ Νεντε Ινσουα

Σβαρνας

Σακχοφ Κρσιτσιτς

Μανταλος  Λοπες

Ολιβειρα 

 

οι υπόλοιποι αλλαγη για να μπουν ξεκουραστοι (Καρίμ, Λιβαγια, Τανκοβιτς)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως το αυριανο ειναι ματς επιπεδου που επαιζε ο Ερυθρος Αστερας στο ΤΣΛ οταν και ο Κριστισιτς ειχε βγει 1ος σε κοψιματα στην φαση των ομιλων. Αξιζει να δουμε τον Σερβο καθαρο 6αρι αυριο με 2 χαφ μπροστα του.

Επισης τα γρηγορα στοπερ (Σβαρνας) τα θες οταν παιζεις ψηλα την γραμμη της αμυνας και δεν θες να σου βγαλει ο αντιπαλος αντεπιθεσεις. Στο ματς με την Λεστερ δεν νομιζω να παρουμε τοσα μετρα στο γηπεδο, οποτε και το διδυμο Χνιντ-Νεντε ειναι μια χαρα, αφου θα εχεις παθητικο ρολο.

Εγω θα πηγαινα σε 4-3-3. 

                       Τσιντωτας

        Μπακακης-Χνιντ-Νεντε-Ινσουα

                        Κριστισιτς

                 Σακχοφ-Μανταλος

        Τανκοβιτς                     Λοπεζ 

                      Ανσαριφαρντ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα είπε ο Ιταλός τεχνικός στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα με τη Λέστερ

Συγκέντρωση, περιορισμό των λαθών και αυτοθυσία ζήτησε ο Μάσιμο Καρέρα από τους παίκτες του μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα με τη Λέστερ. Αρχικά ο Ιταλός ρωτήθηκε για το αν έχει αποφασίσει για την 11άδα και τόνισε: «Ναι έχω αποφασίσει. Έχω 2-3 πράγματα ακόμα να δω κι αυτά θα τα αποφασίσω μετά το τέλος της προπόνησης».

Για τα κλειδιά του αγώνα ανέφερε: «Σε ένα τέτοιο ματς, τέτοιας δυσκολίες πρέπει να μετατρέψεις τις λίγες ευκαιρίες που δημιουργείς σε γκολ. Είδαμε τι έγινε στο ματς με την Μπράγκα, δεν εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες μας και τελικά χάσαμε με 3-0.  Παίζουμε απέναντι σε μι εξαιρετική ομάδα και πρέπει να μείνουμε συγκεντρωμένοι και να  δείξουμε αυτοθυσία. Η Λέστερ είναι ατομικά ποιοτική αλλά και γενικότερα πολύ δυνατή ως ομάδα. Εμείς πρέπει να μείνουμε συμπαγείς, να κάνουμε το παιχνίδι μας και ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνεις στο τέλος. Γνωρίζουμε ποιες είναι οι δυνατότητες μας και πρέπει να τις δείξουμε στο γήπεδο. Είναι ένας αγώνας, η μπάλα είναι στρογγυλή και ίσως στο τέλος να έχουμε εμείς λόγους να χαιρόμαστε».

Για τη Λέστερ ανέφερε: «Είναι μια ομάδα που έχει εξαιρετικά χαρακτηριστικά. Θα κάνει το παιχνίδι της. Η αναμέτρηση με τη Σίτι έδειξε ότι μπορεί να το κάνει ακόμα και απέναντι σε μεγάλους αντιπάλους».

Τέλος ο Ιταλός ρωτήθηκε για το τι θα πει στους παίκτες του ώστε να τους δώσει το έξτρα κίνητρο που λείπει λόγω της απουσίας κόσμου. «Δεν έχω ετοιμάσει κάτι, δεν έχω κάτι γραμμένο. Θα τους πω αυτό που θα αισθανθώ κάτι που θα βγει από την καρδιά μου, από την ψυχή. Θα θέλαμε να έχουμε τους φιλάθλους μας στο πλευρό μας. Η παρουσία τους μας δίνει δύναμη και λόγω τις απουσίας τους ίσως πρέπει οι παίκτες να βρουν αυτή την έξτρα δύναμη για να καλύψουν αυτό το κενό».

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Ετσι όπως πάμε με τον κοροναϊό αμφιβάλλω αν θα ακολουθήσουμε τελικά αυτό το βαρύ πρόγραμμα που ακολουθεί. Μου φαίνεται ότι κάπου θα έχουμε αναβολές. Η έστω θα παίξουμε με ομάδες που θα έχουν απώλειες λόγο κρουσμάτων. Εύχομαι να μην είμαστε εμείς μια απο αυτές.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vagos21 said:

Εγώ δεν θα έβαζα Ολιβέιρα πάντως. Αλλά είναι βιτρίνα το αυριανό ματς όποτε θα τον φάμε στην μαπα 

Αν εχεις μια πιθανοτητα να τον δωσεις ειναι αυριο να κανει καλο ματς και απο Δευτερα να τον πουλησεις 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, felman said:

Den exo katalavei ti thelete pragmatika apo afthn thn A.E.K kai ton proponhth mas?

Na gamaei kai na dernei? Den ginete symforumites.  

Για αυτό ρε συ κάνουμε λίγο πλακιτσα. Με αυτά που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια αύριο θα ήθελα για 4-2-3-1 τσιντωτα  και όχι Μπάρκα ινσουα τσιγκρινσκι τρία χρόνια νεότερο βρανιες μπακάκη σιμοες Γιόχανσον μάνταλο κέντρο Γκαρσία δεξιά λιβάγια  σοβαρό αριστερά και Πόνσε μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Να δουμε και λιγο τη παραδοση με αγγλικες ομαδες
 

Quote

 

Η Ενωση έχει παίξει στο παρελθόν άλλες 10 φορές με αγγλικές ομάδες και μετράει τρεις νίκες και επτά ήττες.

Για πρώτη φορά στην ιστορία τους θα συγκρουστούν ΑΕΚ και Λέστερ, που κληρώθηκαν στους ομίλους του Europa League.

Η Ενωση απέναντι σε συλλόγους της βρετανικής χώρας έχει να θυμάται την επική πρόκριση επί της ΚΠΡ τη σεζόν 1976/77 που την έστειλε στα ημιτελικά του τότε Κυπέλλου UEFA, όπως και εκείνη επί της Ντέρμπι μία χρονιά πριν, για την ίδια διοργάνωση.

Γενικότερα έχει 3 νίκες και 7 ήττες κόντρα σε ομάδες της, ενώ ως γηπεδούχος το ρεκόρ της είναι 2-0-3 (επικράτησε της Ντέρμπι το 1976 και της ΚΠΡ το 1977). Σε 5 επισκέψεις της στην Αγγλία γνώρισε 4 ήττες και επικράτησε των «κριαριών» με 3-2 το 1976. Πάντως τα τελευταία χρόνια δεν αντιμετωπίζει συχνά αγγλικές ομάδες και η τελευταία φορά που έπαιξε μαζί τους ήταν το 2009 με την Εβερτον, ξανά σε ομίλους Europa League.

 

Δεν εχουμε ισοπαλιες δηλ καθολου, ήττα ή νίκη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

aek365

Πάμε, λοιπόν, να δούμε μια πιθανή ενδεκάδα με βάση και τις δοκιμές. 

Ο Τσιντώτας θα είναι στην εστία, οι Σβάρνας-Ντεντελτσιάρου στα στόπερ, οι Μπακάκης-Ινσούα στα άκρα της άμυνας, η τριάδα των Σάκχοφ-Κρίστιτσιτς-Μάνταλου στα χαφ και στην επίθεση, στην κορυφή ο Καρίμ Ανσαριφάρντ, δεξιά ο Λιβάγια και αριστερά ο Λόπες σε έναν ειδικό ρόλο προφανώς. Θυμίζουμε πως το δίδυμο Ινσούα-Λόπες, με τον Αργεντινό ως εξτρέμ ωστόσο, το είδαμε και στα Γιάννενα στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα. Από εκεί και πέρα, αν τελικά ο Καρέρα, αποφασίσει να ξεκινήσει με τους παραπάνω έντεκα, τότε του δίνεται η ευκαιρία κατά τη διάρκεια του αγώνα με εσωτερικές αλλαγές να γυρίσει το σύστημα είτε σε 4-2-3-1 από το 4-3-3, είτε να παίξει ακόμα και με τριάδα πίσω σε ένα 3-5-2, με τον Ινσούα αριστερό στόπερ και τον Λόπες στην πλευρά.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

aek365

Πάμε, λοιπόν, να δούμε μια πιθανή ενδεκάδα με βάση και τις δοκιμές. 

Ο Τσιντώτας θα είναι στην εστία, οι Σβάρνας-Ντεντελτσιάρου στα στόπερ, οι Μπακάκης-Ινσούα στα άκρα της άμυνας, η τριάδα των Σάκχοφ-Κρίστιτσιτς-Μάνταλου στα χαφ και στην επίθεση, στην κορυφή ο Καρίμ Ανσαριφάρντ, δεξιά ο Λιβάγια και αριστερά ο Λόπες σε έναν ειδικό ρόλο προφανώς. Θυμίζουμε πως το δίδυμο Ινσούα-Λόπες, με τον Αργεντινό ως εξτρέμ ωστόσο, το είδαμε και στα Γιάννενα στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα. Από εκεί και πέρα, αν τελικά ο Καρέρα, αποφασίσει να ξεκινήσει με τους παραπάνω έντεκα, τότε του δίνεται η ευκαιρία κατά τη διάρκεια του αγώνα με εσωτερικές αλλαγές να γυρίσει το σύστημα είτε σε 4-2-3-1 από το 4-3-3, είτε να παίξει ακόμα και με τριάδα πίσω σε ένα 3-5-2, με τον Ινσούα αριστερό στόπερ και τον Λόπες στην πλευρά.

Και 4-4-2 μπορεί να γίνει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George_D said:

Να δουμε και λιγο τη παραδοση με αγγλικες ομαδες
 

Δεν εχουμε ισοπαλιες δηλ καθολου, ήττα ή νίκη

Οντως αρκετα σπανιο να πεσουμε με αγγλικες ομαδες.Οι περισσοτεροι εδω μεσα την Εβερτον εχουμε να θυμομαστε.Ηταν η πρωτη αγγλικη που αντιμετωπισαμε απο οταν αρχισα να παρακολουθω την ΑΕΚ.Η αμεσως προηγουμενη ηταν η Νοτιγχαμ πριν 40 χρονια.Γενικα αν μας λειπουν σαν αντιπαλοι καποιες ομαδες αυτες ειναι απο το νησι.Απο τις υπολοιπες χωρες τι πιο πολλες γνωστες ή μεγαλες τις εχουμε αντιμετωπισει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×