Jump to content

Poll ανανεώσεις συμβολαίων Λιβάγια και Ολιβέιρα


nikos
 Share

Ανανεώσεις συμβολαίων Λιβάγια - Ολιβέιρα  

44 members have voted

  1. 1. Μάρκο Λιβάγια - 26 ετών - συμβόλαιο φέτος περίπου 800.000 ευρώ - τι θα προτιμούσατε?

    • Να μείνει αν τα βρει με την διοίκηση ακόμα και με αρκετά περισσότερα χρήματα από όσα παίρνει φέτος
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με τα χρήματα που παίρνει φέτος (ή έστω λιγο περισσότερα)
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με σαφώς λιγότερα από τα χρήματα που παίρνει φέτος
      0
    • Να γίνει προσπάθεια πώλησης μέχρι τις 31/12 και αν δεν πωληθεί να μείνει ελεύθερος το καλοκαίρι (ή να ανανεώσει τότε αν τυχόν το θέλουν και τα βρουν οι 2 πλευρές)
    • Θέλω να τον δω και σε κάποια ματς ακόμα για να κατασταλλάξω στο τι θα προτιμούσα
  2. 2. Νέλσον Ολιβέιρα - 29 ετών - συμβόλαιο φέτος περίπου 1.200.000 ευρώ - τι θα προτιμούσατε?

    • Να μείνει αν τα βρει με την διοίκηση ακόμα και με αρκετά περισσότερα χρήματα από όσα παίρνει φέτος
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με τα χρήματα που παίρνει φέτος (ή έστω λιγο περισσότερα)
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με σαφώς λιγότερα από τα χρήματα που παίρνει φέτος
    • Να γίνει προσπάθεια πώλησης μέχρι τις 31/12 και αν δεν πωληθεί, να μείνει ελεύθερος το καλοκαίρι (ή να ανανεώσει τότε αν τυχόν το θέλουν και τα βρουν οι 2 πλευρές)
    • Θέλω να τον δω και σε κάποια ματς ακόμα για να κατασταλλάξω στο τι θα προτιμούσα


Recommended Posts

Ο Μάρκο συμφώνησε με πολύ πιο κάτω από αυτά που αρχικά είχε ζητήσει .

900 - 950 - 1 εκ .

Έχει μέσα και κάποια μπόνους για τίτλους .

ΥΓ1. Οποιος καλείται στη Βέρα από τον μεγάλο δε φευγει από την ΑΕΚ έτσι ευκολα .

ΥΓ2. Φάιτερ21 σε παρακαλώ να διαβάζεις με περισσότερη προσοχή τα ποστ του Στυλιανόπουλου . Ευχαριστώ τους χρηστες που άμεσα ενημερωσαν το νέο φίλο μας για το τι ειναι και πως είναι .

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Οι περισσότεροι πάντως όπως κι εγώ ήθελαν να μείνει.

Εύχομαι να ηρεμήσει μετά την συμφωνία και να παίξει ακόμα καλύτερα.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 hour ago, Stylianopoulos said:

 

ΥΓ1. Οποιος καλείται στη Βέρα από τον μεγάλο δε φευγει από την ΑΕΚ έτσι ευκολα .

Εσύ είσαι αυτός που τους δέρνει μέχρι να υπογράψουν; 😀

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

Ο Μάρκο συμφώνησε με πολύ πιο κάτω από αυτά που αρχικά είχε ζητήσει .

900 - 950 - 1 εκ .

Έχει μέσα και κάποια μπόνους για τίτλους .

ΥΓ1. Οποιος καλείται στη Βέρα από τον μεγάλο δε φευγει από την ΑΕΚ έτσι ευκολα .

ΥΓ2. Φάιτερ21 σε παρακαλώ να διαβάζεις με περισσότερη προσοχή τα ποστ του Στυλιανόπουλου . Ευχαριστώ τους χρηστες που άμεσα ενημερωσαν το νέο φίλο μας για το τι ειναι και πως είναι .

Ποσα, ειπαμε, ζηταγε στην αρχη ο ατιθασος Κροάτης;

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2020 at 1:30 AM, fighter21 said:

Απλά τι είπαν μετέφερα. Δεν έγραψα ότι αμφισβητώ την αποκλειστική είδηση για ήδη ολοκληρωμένη συμφωνία.

Τα ποσά ισχύουν;

✂️✂️

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

απο την μια εγω 

απο την αλλη ο φιλος fighter που ρωταει ΑΝ ο Στυλ εχει δικιο

 

2020 το μεγαλειο σου τελειωμο δεν εχει

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαθουμε, μια χαρά λεφτά θα παρει. Με αυτά τα χρήματα επαιρνες και καλυτερο. Τεσπα, είναι ο μόνος παικτης στο ρόστερ που αν ημουν παιδι θα έπαιρνα φανέλα με το όνομα του. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφία αυτό που έγινε ήθελε οποτε οκ, και να δουμε τι χειρισμοί θα γίνουν  με τον άλλον τώρα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, blanco21 said:

Καλά μην τρελαθουμε, μια χαρά λεφτά θα παρει. Με αυτά τα χρήματα επαιρνες και καλυτερο. Τεσπα, είναι ο μόνος παικτης στο ρόστερ που αν ημουν παιδι θα έπαιρνα φανέλα με το όνομα του. 

οχι με 900 καλύτερο δεν έβρισκες...γενικα τα 900 δεν είναι πολύ μεγάλο ποσό.... 

βέβαια οκ με τύχη μπορεί να βρεις καλύτερο και με 200χιλ αλλά οι πιθανότητες ειναι οτι καλύτερο με 900 δεν παίρνεις. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, blanco21 said:

Τεσπα, είναι ο μόνος παικτης στο ρόστερ που αν ημουν παιδι θα έπαιρνα φανέλα με το όνομα του. 

Προχθές είχα την συζήτηση με έναν φίλο πάνω σε αυτό. Αγοράζω τις φανέλες πάντα χωρίς όνομα και αριθμό. Μία εξαίρεση, δώρο από τον εν λόγω φίλο, με το όνομα του Blanco. Έλεγα λοιπόν, ότι σκέφτομαι φέτος να πάω κόντρα στην παράδοση και να βάλω και όνομα στην φετινή εμφάνιση που δεν έχω αγοράσει ακόμα. Simoes. Με τα καλά του και τα κακά του, λίγη σημασία έχει άλλωστε, υπηρέτησε πιστά την ομάδα, δεν μανούριασε ούτε όταν τον είχε στην εξέδρα για λίγο ο μεγάλος λόγω της ανανέωσης συμβολαίου, πλέον μπορώ να πω με σιγουριά ότι ούτε θα τον δω σε ανταγωνιστική ομάδα και έδεσε το όνομά του με μια περίοδο στον σύλλογο, και πρωτάθλημα σήκωσε, τιμής ένεκεν λοιπόν... :)

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

Παντως ισχυει αυτο που γραφτηκε και ο μικρος ξαδερφος μου που τον εκανα ΑΕΚ σε Ολυμπιακοκρατουμενη οικογενεια ειχε σκασει που δεν εμεινε ο Σερχιο και τωρα που πηγαν οι δικοι μου για ελιες ελεγε στον πατερα μου "μην τολμησει ο καβουριας 😂 και δεν κρατησει τον Μαρκο εστω". Γενικα οι πιτσιρικαδες τον γουσταρουν και εμεις αν ημαστε 15χρονοι απο αυτη την ΑΕΚ, ε τον Μαρκο θα θελαμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω αν ημουν πιτσιρικας του λιβαγια θα βαζα.

Ο σιμοες εχει μπει στην καρδια μου απο οταν τον συναντησα σε ενα πετσοπ και καθοταν στωικα να ακουσει ολες τις μαλακιες που του λεγα με το σκυλακι του αγκαλια να γαυγιζει αλλα πιστευω του εδωσα να καταλαβει σε ποια ομαδα αγωνιζεται και δευτερον οταν στη φιεστα εσκασε με φανελα σαβεφσκι.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NIS21 said:

Και γω αν ημουν πιτσιρικας του λιβαγια θα βαζα.

Ο σιμοες εχει μπει στην καρδια μου απο οταν τον συναντησα σε ενα πετσοπ και καθοταν στωικα να ακουσει ολες τις μαλακιες που του λεγα με το σκυλακι του αγκαλια να γαυγιζει αλλα πιστευω του εδωσα να καταλαβει σε ποια ομαδα αγωνιζεται και δευτερον οταν στη φιεστα εσκασε με φανελα σαβεφσκι.

Λιθαράκι λιθαράκι έχει βάλει το ΚΜ στο να πάρει πρωτάθλημα η ομάδα. Δεν το ήξερα συτό με την εμφάνιση Σαβέφσκι, καλό!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 hour ago, goku21 said:

οχι με 900 καλύτερο δεν έβρισκες...γενικα τα 900 δεν είναι πολύ μεγάλο ποσό.... 

βέβαια οκ με τύχη μπορεί να βρεις καλύτερο και με 200χιλ αλλά οι πιθανότητες ειναι οτι καλύτερο με 900 δεν παίρνεις. 

 

Δεν έχουμε μάθει ακόμα αν είναι 900 ή αρκετά πιο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

όπως ειχα γράψει κλείνει η μόνη ανανέωση που έκαιγε λόγο αξίας/ηλικίας ήταν του μάρκου , του καλοκαιριου είναι απο αδιάφορες εκτός αρνητικές στο να ανανεώσουν και του επόμενου καλοκαιριού 2022 είναι η γερουσία πάνω απο 30 που είτε θα ανανεώσουν εύκολα με μικρότερα συμβόλαια τιμής ένεκεν που είναι το πιο πιθανό ή θα πουλέψουν .  τώρα μπορούμε να πούμε ότι δεν χάνουμε ενα περιουσιακό στοιχείο της ομάδας τσάμπα που μάλιστα το είχαμε αγοράσει . Πιθανότατα να πουληθεί το καλοκαίρι άλλα πλέον η μπάλα είναι στην ΑΕΚ . 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη υπόθεση να μείνει ο Τρελο-Μάρκο και να αναλάβει ευθύνες. Είναι η ευκαιρία του να δείξει συνέπεια, σταθερότητα και επιτέλους να παίξει μπάλα ανάλογη του σπάνιου ταλέντου του.

Ελπίζω αυτή η ανανέωση να αποτελέσει κίνητρο και να εκτοξεύσει την αυτοπεποίθηση του Κροάτη παιχταρά οδηγώντας την ΑΕΚ μας σε τίτλους και αξέχαστες ποδοσφαιρικές βραδιές. Ευχαριστούμε @Stylianopoulos για τα χαρμόσυνα! Δικεφαλάκια, καρδούλες κλπ το λιγότερο που μπορούμε να ανταποδώσουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω οσα παιδια εχω δει Χανια Κρητη να φορανε φανελα ΑΕΚ, Livaja ή Araujo εχουν στην πλατη...λογικο.

Link to comment
Share on other sites

ο σιμοες είναι σημαία πια. είναι δικός μας άνθρωπος. 

ο Μάρκο είναι ο παιχταράς που πορωνει τον κόσμο. 

το ίδιο ίσχυε και με τον αραουχο αλλά και σε μεγάλο βαθμό με τον Λάζαρο ο οποίος είχε πορωσει πολύ κόσμο με τα αίσχη κατά του κολογαυρου. 

αυτή η τριάδα έπρεπε να μείνει μετά το πρωτάθλημα και λόγω ψυχολογίας των οπαδών μας θεωρω

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nestoridis21 said:

Κι εγω οσα παιδια εχω δει Χανια Κρητη να φορανε φανελα ΑΕΚ, Livaja ή Araujo εχουν στην πλατη...λογικο.

Νέστορα μου είσαι Χανιά; Δεκτό και πιεμ!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpiRos said:

Προχθές είχα την συζήτηση με έναν φίλο πάνω σε αυτό. Αγοράζω τις φανέλες πάντα χωρίς όνομα και αριθμό. Μία εξαίρεση, δώρο από τον εν λόγω φίλο, με το όνομα του Blanco. Έλεγα λοιπόν, ότι σκέφτομαι φέτος να πάω κόντρα στην παράδοση και να βάλω και όνομα στην φετινή εμφάνιση που δεν έχω αγοράσει ακόμα. Simoes. Με τα καλά του και τα κακά του, λίγη σημασία έχει άλλωστε, υπηρέτησε πιστά την ομάδα, δεν μανούριασε ούτε όταν τον είχε στην εξέδρα για λίγο ο μεγάλος λόγω της ανανέωσης συμβολαίου, πλέον μπορώ να πω με σιγουριά ότι ούτε θα τον δω σε ανταγωνιστική ομάδα και έδεσε το όνομά του με μια περίοδο στον σύλλογο, και πρωτάθλημα σήκωσε, τιμής ένεκεν λοιπόν... :)

Έχεις απόλυτο δίκιο!

Και θίγεις μια από τις βασικές αρχές που τις προηγούμενες δεκαετίες εδραίωσε το ποδόσφαιρο σαν άθλημα και δημιούργησε τις "μεγάλες" ομάδες.

Πρέπει να υπάρχουν "σταθερές" σε κάθε ομάδα ακόμα και στην εποχή μας (που είναι σύνηθες να γίνονται 15 μεταγραφές ανα ομάδα κάθε χρόνο).

Ο θεατής -υποστηρικτής ή όχι- θέλει να ακούει ονόματα άρρηκτα δεμένα με την ομάδα. Πιο πολύ εμείς οι οπαδοί έχουμε ανάγκη να νοιώθουμε πως οι παίχτες ζούνε ή έστω αντιλαμβάνονται  το "παραμύθι της ομάδας" όπως εμείς.

Οπότε μορφές όπως ο Σίμος , ο Μάνταλος, ο Μάρκο που έχουν το επίπεδο να παίζουν στην ΑΕΚ και ταυτόχρονα "ξέρουν" είναι απαραίτητοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

s2.thumb.JPG.16050a124189d72a6edb9749d62142d9.JPG

s1.thumb.JPG.0f6b6546d84b1eff17d915c2a8c1832a.JPG
 

Ενώ από τη χρονιά της Β' το πραγματικό πουλέν ήταν ο Μπο, ο Σιμόες, το έτερόν του ήμισυ - που δεν το είχαμε σε εκτίμηση- έμεινε για να γίνει όντως ένα από τα σύμβολα εποχής. "'Ατεχνος" αλλά σταθερός και συνεπής στο ρόλο του, που χωρίς τα ευρωπαικά γκολ του πρόπερσι και φέτος ξανά, ίσως τα πράγματα στην ευρωπαική μας κατάταξη να ήταν πολύ διαφορετικά. Φίλος.

Για τη φανέλα και το όνομα, προσωπικά παίζει πολύ ρόλο ο χαρακτήρας του παίχτη και η συμπεριφορά του μέσα στον αγώνα.

Για Λιβάγια οκ, καλός χρυσός, αλλά πολύ ύφος και απαιτεί πολύ ιδιαίτερη διαχείριση. Οι καλές και κακές στιγμές που έχω να θυμάμαι από το Μάρκο είναι στην καλύτερη μισές μισές. Σε αντίθεση πχ με Τσίνο που απ'υθείας σου έρχεται η εικόνα του να καρφώνει γκολάρες σε γαυροβαζελοπαοκια.. Σε φανέλα του ήλπιζα για φέτο... Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. 

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Εγω φανελες δεν. Μια θα θελα να παρω αλλα δν ξαναγυρισε... 

Οποτε μονο μπλουζακια ρ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σιμοες τον νιωθω δικό μας άνθρωπο. Ο φυσικός αρχηγός αυτής της ομάδας.  Κ εγώ όταν ξαναπάρω φανέλα με όνομα θα είναι του σιμου. Για πρώτη φορά φανέλα με όνομα μη επιθετικού παίκτη ( μετά από Δημητριαδη, Ντέμη, Σκοκο)

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη φανέλα του κοντού, δεν ξαναεβαλα το όνομα κανενός. Όλοι είμαστε περαστικοί. Μόνο η ΑΕΚΑΡΑ θα ζει αιωνια 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • nikos unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×