Jump to content

Poll ανανεώσεις συμβολαίων Λιβάγια και Ολιβέιρα


nikos
 Share

Ανανεώσεις συμβολαίων Λιβάγια - Ολιβέιρα  

44 members have voted

  1. 1. Μάρκο Λιβάγια - 26 ετών - συμβόλαιο φέτος περίπου 800.000 ευρώ - τι θα προτιμούσατε?

    • Να μείνει αν τα βρει με την διοίκηση ακόμα και με αρκετά περισσότερα χρήματα από όσα παίρνει φέτος
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με τα χρήματα που παίρνει φέτος (ή έστω λιγο περισσότερα)
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με σαφώς λιγότερα από τα χρήματα που παίρνει φέτος
      0
    • Να γίνει προσπάθεια πώλησης μέχρι τις 31/12 και αν δεν πωληθεί να μείνει ελεύθερος το καλοκαίρι (ή να ανανεώσει τότε αν τυχόν το θέλουν και τα βρουν οι 2 πλευρές)
    • Θέλω να τον δω και σε κάποια ματς ακόμα για να κατασταλλάξω στο τι θα προτιμούσα
  2. 2. Νέλσον Ολιβέιρα - 29 ετών - συμβόλαιο φέτος περίπου 1.200.000 ευρώ - τι θα προτιμούσατε?

    • Να μείνει αν τα βρει με την διοίκηση ακόμα και με αρκετά περισσότερα χρήματα από όσα παίρνει φέτος
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με τα χρήματα που παίρνει φέτος (ή έστω λιγο περισσότερα)
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με σαφώς λιγότερα από τα χρήματα που παίρνει φέτος
    • Να γίνει προσπάθεια πώλησης μέχρι τις 31/12 και αν δεν πωληθεί, να μείνει ελεύθερος το καλοκαίρι (ή να ανανεώσει τότε αν τυχόν το θέλουν και τα βρουν οι 2 πλευρές)
    • Θέλω να τον δω και σε κάποια ματς ακόμα για να κατασταλλάξω στο τι θα προτιμούσα


Recommended Posts

2 minutes ago, nikos said:

Να πούμε εδώ ότι αν δεν πωληθεί σύντομα, παραμένει μέχρι το καλοκαίρι είτε μας αρέσει είτε όχι.

Οπότε καλο είναι μέχρι τότε να εκμεταλλευτούμε (τα όσα) μπορεί να προσφέρει.

 

Screenshot_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά το γκολ μετά ήταν δικό του προσωπικο ομως. Όπως και να έχει είναι περιουσιακό στοιχείο της ομάδας, κατα την γνώμη μου καλυτερο από τον Χριστόπουλο και τον Ιατρουδη.
 

Το να τον πληρώνεις και να τον βρίζεις να εξαφανιστεί είναι επιεικώς ηλιθιο.

Αν βρουν να τον ξεφορτωθούν άλλη κουβέντα. Μακαρι, αρκεί φυσικά τα λεφτα του να τα δώσεις να παρεις αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Καλά το γκολ μετά ήταν δικό του προσωπικο ομως. Όπως και να έχει είναι περιουσιακό στοιχείο της ομάδας, κατα την γνώμη μου καλυτερο από τον Χριστόπουλο και τον Ιατρουδη.
 

Το να τον πληρώνεις και να τον βρίζεις να εξαφανιστεί είναι επιεικώς ηλιθιο.

Αν βρουν να τον ξεφορτωθούν άλλη κουβέντα.

Ρε συ Νικο τωρα σοβαρα κανουμε κουβεντα σοβαρη? Ο Χριστοπουλος παιρνει 20κ και αυτος 1,2Μ . Ο Ιατρουδης 80κ .Και ο Αραουχο εχανε ευκαιριες αλλα αυτος δεν νιωθει. Ειναι εγωιστης αλλα μονο για την παρτι του. Μακαρι να μεινει και ας μας βουλωσει 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vargas21 said:

Ρε συ Νικο τωρα σοβαρα κανουμε κουβεντα σοβαρη? Ο Χριστοπουλος παιρνει 20κ και αυτος 1,2Μ . Ο Ιατρουδης 80κ .Και ο Αραουχο εχανε ευκαιριες αλλα αυτος δεν νιωθει. Ειναι εγωιστης αλλα μονο για την παρτι του. Μακαρι να μεινει και ας μας βουλωσει 

Πάμε πάλι:

Δεν το ξαναλέω παίδες οποιος κατάλαβε κατάλαβε.

 

1η περίπτωση 

Τον πουλάς και με τα λεφτα του παίρνεις αλλους. Σύμφωνος.

 

2η περιπτωση

Τον πουλάς και με τα λεφτα του δεν παίρνεις αλλους. Ως οπαδός μη σύμφωνος, ως λογιστής μπορεί.

 

3η περιπτωση

Δεν βρίσκεις να τον πουλήσεις, τον εξαφανίζεις μέχρι το καλοκαίρι γιατί είναι μαλακας και στην θέση του παίζει ο Χριστοπουλος ή τελος πάντων χάνεις μια επιλογή που πληρώνεις κιολας μέχρι το καλοκαιρι. Μη σύμφωνος. Εντελως ηλιθιο.


4η περίπτωση 

Τον ανανεωνεις κοντά στα λεφτα που παίρνει. Μη συμφωνος όπως τον βλέπουμε ειδικά φετος.

 


Σήμερα που μιλάμε είναι πολύ πιθανή η 3η περίπτωση και την θεωρω εντελως ηλίθια. (Ηλίθια είναι και η 4η  όπως δειχνει το πραγμα, αλλά εγώ μιλάω για τον κίνδυνο της περίπτωσης 3 σε ολα τα ποστ παραπανω).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην ασκοπως λεμε τα ιδια. Ο παικτης δεν κολλησε ποτε. Ειναι μια αστοχη μεταγραφη . Σωστες οι επισημανσεις σου αρκει να το θελει και ο ιδιος. Μεχρι σημερα δεν το εχει δειξει. Ναι μακαρι να τον δωσουμε τον Γεναρη , αν οχι ας μεινει μεχρι τελους και ας τον χρησιμοπιησει η ομαδα οπως νομιζει. Οτι κερδισει. Αλλα παικτης που δεν θελει να ανανεωσει γιατι να βαλει τα ποδια του στην φωτια. Μονο αν εχει πιθανοτητα να παει Εuro και αν . Παλι θα φυλαγεται. Δεν κερδιζεις εσυ. Ειμαστε εγκλωβισμενοι. Και δεν ειπα εγω προσωπικα να εξαφανιστει. να βρουμε τροπο να παρουμε εστω και 500κ λεμε. Και οχι να μεινουμε με Χριστοπουλο. 

Link to comment
Share on other sites

Ε, αυτό λεω κι εγώ ομως. 

Τι λεω ότι είναι ο φορ των ονείρων μας; Λεω ότι αν δεν βρεθεί λυση ας μείνει για παγκο.
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Δεν καταλαβαίνω την άποψη ότι επειδή δεν θέλει να ανανεώσει θα είναι αδιάφορος και δεν θα βάζει τα πόδια του στη φωτιά.

Αν δεν δείξει στη συνέχεια μια πολύ καλύτερη εικόνα όπως πέρσι πως θα βρει ένα καλό συμβόλαιο κάπου αλλού;

Λόγο της εικόνας του τους τελευταίους μήνες αν πουληθεί τώρα θα πουληθεί με ψίχουλα.

Και αν ανανεώσει αυτό θα γίνει με πολύ πιο χαμηλό τίμημα από τις προσδοκίες του.

Γι αυτό ας κάνει ότι μπορεί ο Καρέρα να του ανεβάσει την ψυχολογία και να πάρει αυτή τη χρονιά ότι περισσότερο μπορεί και μετά ας φύγει.

Το να μείνει απλά ξεχασμένος στον πάγκο είναι πολύ κακό και για την ΑΕΚ και για τον ίδιο.

Είναι ατομιστής αλλά μην τον βγάζουμε και άχρηστο για μια ομάδα όπως η ΑΕΚ όπου ακόμα παίζουν παίκτες σαν τον Μπακάκη.

 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos unpinned this topic
  • 1 month later...
On 11/26/2020 at 12:17 AM, Stylianopoulos said:

                     ΓΙΑ  ΠΑΝΤΑ  ΕΔΩ

 

 liv_3.jpg?itok=asxAMGdX

 

On 12/1/2020 at 10:43 AM, Stylianopoulos said:

Ο Μάρκο συμφώνησε με πολύ πιο κάτω από αυτά που αρχικά είχε ζητήσει .

900 - 950 - 1 εκ .

Έχει μέσα και κάποια μπόνους για τίτλους .

ΥΓ1. Οποιος καλείται στη Βέρα από τον μεγάλο δε φευγει από την ΑΕΚ έτσι ευκολα .

 

Στο καλό και ... ας λείπει η "αλληλογραφία".

Ευχαριστούμε για όσα πρόσφερες, δεν ξεχνάμε όσα ΔΕΝ πρόσφερες.

Καλά κουράγια και δυνατό στομάχι στον επόμενο που θα μπλέξει μαζί σου.

Αν αυτός είναι κανας Μακέδος ή κανας Ιβανόης που θα ποντάρουν στον τσογλανίστικο ρεβανσισμό σου, ας χαρούν το πρώτο τρίμηνο γιατί μετά θα τους κάνεις κι αυτούς μπουρδέλο ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ. Βέβαια επειδή εκεί ΔΕΝ είναι ΑΕΚ, η κλωτσά θα κάνει πάταγο.

Χαράς ευαγγέλια σε Κίνες, Εμιράτα και διάφορα Τζατζικιστάν αυτού του πλανήτη.

ΥΓ1 : Τα δύο κουότενδ ποστς έχουνε μάσει 64 λίκε. Η εντιμότης επιβάλλει να αφαιρεθούν .... :lol::lol::lol:

ΥΓ2 : Πολύ παράξενα ζωάκια ετούτα τα ΠΑΝΤΑ ....

1*fdZiokZzHRCkoMLgrn0tpw.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Η ανάρτηση του Μάρκο Λιβάγια στο Instagram

«Μετά από δύο μήνες βαθιάς σκέψης, πήρα μια απόφαση. Μια απόφαση που πιθανότατα θα δυσαρεστήσει κάποιον.

Αυτή είναι μόνο μια επιλογή ζωής, που πήρα με την οικογένειά μου και τον πράκτορά μου και είναι μόνο για τη ζωή μου.

Έχω φορέσει περήφανα τη φανέλα ΑΕΚ για πολλά χρόνια.

Επέλεξα να τελειώσω το ταξίδι μου με την ΑΕΚ, έζησα με ενθουσιασμό, υπερηφάνεια και πάθος. Και με ενθουσιασμό, υπερηφάνεια και πάθος θα φορέσω αυτή τη φανέλα μέχρι την τελευταία στιγμή, τον τελευταίου αγώνα.

Θέλω να καταστήσω σαφές ότι δεν είναι οικονομικοί λόγοι, αλλά για την ανάγκη για νέες προκλήσεις, κίνητρα και στόχους.

Ήθελα να το ανακοινώσω με καθαρό και διαφανή τρόπο, για τον μεγάλο σεβασμό που έχω προς το Club, την ομάδα και τους οπαδούς, που θα παραμείνουν πάντα ένα πολύ σημαντικό κομμάτι της ζωής μου».

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες προκλησεις ειναι κοκκινες? Για να ξερουμε και μεις τι προκλησειες θελει 

 

Link to comment
Share on other sites

αν δειτε τα πολλ το 59% τον ηθελε αντε με λιγο περισσοτερα, αρα λογικα δεν πρεπει να εχει θεμα (γιατι δεν ζηταγε και λιγα περισσοτερα)

 

τον αλλον το 73% ηθελε να πουληθει ή να μεινει ελευθερος

 

το θεμα λοιπον δεν ειναι τοσο οτι φευγουν, αλλα οτι δεν αντικαθιστανται ή δεν ξερουμε ποιους αντικαθιστα και πότε

και δεν θα μας δωσει και λογαριασμο ο εθναρχης  γιατι ετσι γουσταρει

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×