Jump to content

Poll ανανεώσεις συμβολαίων Λιβάγια και Ολιβέιρα


nikos
 Share

Ανανεώσεις συμβολαίων Λιβάγια - Ολιβέιρα  

44 members have voted

  1. 1. Μάρκο Λιβάγια - 26 ετών - συμβόλαιο φέτος περίπου 800.000 ευρώ - τι θα προτιμούσατε?

    • Να μείνει αν τα βρει με την διοίκηση ακόμα και με αρκετά περισσότερα χρήματα από όσα παίρνει φέτος
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με τα χρήματα που παίρνει φέτος (ή έστω λιγο περισσότερα)
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με σαφώς λιγότερα από τα χρήματα που παίρνει φέτος
      0
    • Να γίνει προσπάθεια πώλησης μέχρι τις 31/12 και αν δεν πωληθεί να μείνει ελεύθερος το καλοκαίρι (ή να ανανεώσει τότε αν τυχόν το θέλουν και τα βρουν οι 2 πλευρές)
    • Θέλω να τον δω και σε κάποια ματς ακόμα για να κατασταλλάξω στο τι θα προτιμούσα
  2. 2. Νέλσον Ολιβέιρα - 29 ετών - συμβόλαιο φέτος περίπου 1.200.000 ευρώ - τι θα προτιμούσατε?

    • Να μείνει αν τα βρει με την διοίκηση ακόμα και με αρκετά περισσότερα χρήματα από όσα παίρνει φέτος
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με τα χρήματα που παίρνει φέτος (ή έστω λιγο περισσότερα)
    • Να μείνει μόνο αν υπογράφει με σαφώς λιγότερα από τα χρήματα που παίρνει φέτος
    • Να γίνει προσπάθεια πώλησης μέχρι τις 31/12 και αν δεν πωληθεί, να μείνει ελεύθερος το καλοκαίρι (ή να ανανεώσει τότε αν τυχόν το θέλουν και τα βρουν οι 2 πλευρές)
    • Θέλω να τον δω και σε κάποια ματς ακόμα για να κατασταλλάξω στο τι θα προτιμούσα


Recommended Posts

πρεπει να τον βοηθησει και ο καρερα. μην τον χαραμιζει στα αριστερα. 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει βάλει τη τζίφρα "ευχαριστημένος" έχει καλώς.

Αν την έβαλε "στριμωγμένος", ... αλίμονο μας !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση.

Όπως και να χει είναι ποιοτικός παίκτης και σε καλή ηλικία σε αντίθεση με τον Ολιβέιρα που ούτε ποιοτικός είναι ούτε σε καλή ηλικία για μεταπώληση. Κρίμα να τον έχανες ελεύθερο. Αν δεν σου κάνει τον πουλάς το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Stylianopoulos said:

                     ΓΙΑ  ΠΑΝΤΑ  ΕΔΩ

 

 liv_3.jpg?itok=asxAMGdX

Μας αρρώστησες.... (Με την καλή έννοια)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προτιμω να τους πουλησεις.

Και να παρεις 2 στη θεση τους που να ναι συγχρονοι αθλητες.

Γρηγοροι και μπουκα κατα μετωπο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για Λιβαγια εγώ αποψε θα αποφασίσω τι αποψη έχω, οσο κι αν αυτό ακούγεται αστείο μετά από τοσον καιρό στην ομάδα. Θέλω να το δω να κάνει ενέργειες διαφοράς σε ματς που ζεματάει (κι ας μην είναι ντερμπυ). Να δείξει ρε παιδί μου ότι μπορεις να στηριχτείς σε αυτόν όταν καιγεσαι.

Μικρη σημασια βέβαια τι θελουμε πλέον αφού η διοίκηση τα βρήκε μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
27 minutes ago, nikos said:

Για Λιβαγια εγώ αποψε θα αποφασίσω τι αποψη έχω, οσο κι αν αυτό ακούγεται αστείο μετά από τοσον καιρό στην ομάδα. Θέλω να το δω να κάνει ενέργειες διαφοράς σε ματς που ζεματάει (κι ας μην είναι ντερμπυ). Να δείξει ρε παιδί μου ότι μπορεις να στηριχτείς σε αυτόν όταν καιγεσαι.

Μικρη σημασια βέβαια τι θελουμε πλέον αφού η διοίκηση τα βρήκε μαζί του.

Για μένα φέτος μέχρι τώρα η μεγάλη απογοήτευση είναι ο Ολιβέιρα. Για τον Λιβάγια έχω καλό προαίσθημα ότι θα ανέβει παράλληλα με την υπόλοιπη ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fighter21 said:

Για μένα φέτος μέχρι τώρα η μεγάλη απογοήτευση είναι ο Ολιβέιρα. Για τον Λιβάγια έχω καλό προαίσθημα ότι θα ανέβει παράλληλα με την υπόλοιπη ομάδα.

Ο Ολιβέιρα εκτός συγκλονιστικού απροόπτου το χάνει το τρένο. Δεν ξερω τι θα κάνει η διοίκηση αλλά με τέτοιο συμβόλαιο που έχει, αυτήν την στιγμή είναι αστείο να συζηταμε για ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 minute ago, nikos said:

Ο Ολιβέιρα εκτός συγκλονιστικού απροόπτου το χάνει το τρένο. Δεν ξερω τι θα κάνει η διοίκηση αλλά με τέτοιο συμβόλαιο που έχει, αυτήν την στιγμή είναι αστείο να συζηταμε για ανανέωση.

Δυστυχώς έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Για Λιβαγια εγώ αποψε θα αποφασίσω τι αποψη έχω, οσο κι αν αυτό ακούγεται αστείο μετά από τοσον καιρό στην ομάδα. Θέλω να το δω να κάνει ενέργειες διαφοράς σε ματς που ζεματάει (κι ας μην είναι ντερμπυ). Να δείξει ρε παιδί μου ότι μπορεις να στηριχτείς σε αυτόν όταν καιγεσαι.

Μικρη σημασια βέβαια τι θελουμε πλέον αφού η διοίκηση τα βρήκε μαζί του.

Δεν νομίζω ότι είναι από τους παίκτες που εξαφανιζονται στα δύσκολα και μπορώ να θυμιθω αρκετα παιχνίδια που έβγαλε προσωπικότητα και εκτός αυτού μόνο το σιμοες μπορει να μου έρθει στο μυαλό και δείχνουν τέτοια στοιχεία καριμ και τανκοβιτς από τους καινούργιους. 

Αλλα θέματα υπάρχουν με το μάρκο που έχουν να κάνουν με το κρατάει πολλή τη μπάλα, να μην παίζει γρηγορα όπως μπορεί, να μην αποδίδει χωρίς σοβαρό κίνητρο και να κολλάει το μυαλό του όταν η ομάδα είναι μπερδεμένη. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνωνω, αλλά θέλω να δω ένα σημαντικό ματς που να κάνει την διαφορα φετος.

Link to comment
Share on other sites

13 ματς και δεν εχει κανει σχεδον τιποτα.Οκ παντα στην αρχη ζοριζεται αλλα και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Επιθετικός φουνταριστός δεν είναι εξτρέμ δεν είναι δεκαρι αλλά Σκόκο δεν τον λες, ένας περιφερειακός επιθετικός είναι αλά κλωναριδης η μπακασετας η κάτι τέτοιο.  Μπάλα ξέρει αλλά εδώ πρέπει να κριθεί  η προσφορά του παίχτη.  Δεν ξέρω κάτι με χαλάει. Ένα επίπεδο όταν ήρθε μας ανέβασε. Άντε να ανέβουμε τώρα ακόμα ένα λέω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nikos said:

Για Λιβαγια εγώ αποψε θα αποφασίσω τι αποψη έχω, οσο κι αν αυτό ακούγεται αστείο μετά από τοσον καιρό στην ομάδα. Θέλω να το δω να κάνει ενέργειες διαφοράς σε ματς που ζεματάει (κι ας μην είναι ντερμπυ). Να δείξει ρε παιδί μου ότι μπορεις να στηριχτείς σε αυτόν όταν καιγεσαι.

Μικρη σημασια βέβαια τι θελουμε πλέον αφού η διοίκηση τα βρήκε μαζί του.

Οκ, με καλυψε προφανως. 

Ξερουμε ποιος ειναι, τα θετικα του και τα αρνητικα του, αλλα τελος παντων ειναι καλος παικτης κι εξακολουθει να το επιβεβαιωνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ πριν από λίγα λεπτά της αθλητικής εκπομπής του Mega super μπάλα η πρόταση προς τον Λιβάγια είναι για τριετές συμβόλαιο με 800χιλ. τον πρώτο χρόνο, 900 τον δεύτερο και 1 εκ. τον τρίτο.

Ο παίκτης ζητάει κάτι παραπάνω και οι διαπραγματεύσεις συνεχίζονται σε καλό κλίμα.

Link to comment
Share on other sites

Aπό αυτό που καταλαβαίνω με το πάνω ποστ κύριοι ...υπαρχει χρηστης στο KM ο οποίος ακόμα δεν πιστεύει την προ εβδομάδος είδηση του Στυλιανόπουλου περι ανανέωσης του Μάρκο Λιβάγια ;

 

  • Δικεφαλάκι 8
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
13 minutes ago, Stylianopoulos said:

Aπό αυτό που καταλαβαίνω με το πάνω ποστ κύριοι ...υπαρχει χρηστης στο KM ο οποίος ακόμα δεν πιστεύει την προ εβδομάδος είδηση του Στυλιανόπουλου περι ανανέωσης του Μάρκο Λιβάγια ;

 

Απλά τι είπαν μετέφερα. Δεν έγραψα ότι αμφισβητώ την αποκλειστική είδηση για ήδη ολοκληρωμένη συμφωνία.

Τα ποσά ισχύουν;

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, fighter21 said:

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ πριν από λίγα λεπτά της αθλητικής εκπομπής του Mega super μπάλα η πρόταση προς τον Λιβάγια είναι για τριετές συμβόλαιο με 800χιλ. τον πρώτο χρόνο, 900 τον δεύτερο και 1 εκ. τον τρίτο.

Ο παίκτης ζητάει κάτι παραπάνω και οι διαπραγματεύσεις συνεχίζονται σε καλό κλίμα.

Δεν ασχολούμαστε με ρεπορτάζ Μεγκα (κιόλας), εδώ έχουμε δάσκαλο με αποκλειστικότητες.

Το θέμα έχει κλείσει, κακως το επανέφερες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 minute ago, nikos said:

Δεν ασχολούμαστε με ρεπορτάζ Μεγκα (κιόλας), εδώ έχουμε δάσκαλο με αποκλειστικότητες.

Το θέμα έχει κλείσει, κακως το επανέφερες.

Δηλαδή όταν υπάρχουν αναφορές για το θέμα και μάλιστα με ποσά θα πρέπει να το κρύβουμε;  Ο λόγος που ασχολήθηκα άλλωστε ήταν η αναφορά σε συγκεκριμένα ποσά. 

Αν κάποιος πει κάτι που δεν ισχύει όπως το ότι οι συζητήσεις συνεχίζονται να κατακρίνετε αυτόν που το λέει.

 

Link to comment
Share on other sites

Πλακίτσα κάνω, απλά ήθελα να σου υπερτονισω ότι ο Στυλ είναι πιο έγκυρος από όλους αυτούς, οπότε ξεκινάμε με δεδομένο ότι ο παίκτης έχει ήδη συμφωνήσει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Για τις 4 θεσεις μπροστα στο 4-2-3-1 εχεις 5 παικτες βασικους μανταλο τανκοβιτς λιβαγια γκαρσια ανσαριφαρντ και 2 αλλαγες μαχαιρα και αλμπανη.Ειναι λαθος να σκεφτονται ανανεωση ολιβειρα,περιτη πολυτελεια για ενα παικτη που δεν ταιριαζει καθολου με τους υπολοιπους.Ιδανικα θα θελαμε αραουχο στη θεση του αλλα αυτη τη στιγμη καλυτερα να δωθει ενα πολυ καλο συμβολαιο σε δεξι μπακ που να μπορει να παιζει ολη την πλευρα.Οχι ομως τσιγγουνιες και μετριοτητες,να δωσουν πανω απο 7 κατοσταρικα να ησυχασουμε απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 hour ago, nikos said:

Πλακίτσα κάνω, απλά ήθελα να σου υπερτονισω ότι ο Στυλ είναι πιο έγκυρος από όλους αυτούς, οπότε ξεκινάμε με δεδομένο ότι ο παίκτης έχει ήδη συμφωνήσει.

Ναι εννοείται το έχει αποδείξει ο Στυλ.

Αν ισχύει πάντως το 2,7 εκ. για 3 χρόνια τη θεωρώ πολύ καλή προσφορά και θα μου έκανε εντύπωση αν την είχε αρνηθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×