Jump to content

A.E.K. - Zorya Luhansk (EUL / Όμιλος G-4η αγ.): 26/11, 19:55, Cosmotesport 3


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

30 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ινσούα
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      2
    • Σιμόες
      24
    • Κρστισίτς
      1
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      2
    • Λιβάγια
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      30
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      9
    • Ινσούα
      0
    • Μπακάκης
      10
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Σάκχοφ
      7
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      4
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0


Recommended Posts

Just now, Duck_Season said:

Από τον χείμαρο των ποσταρισμάτων διακρίνω μια αφέλεια από μέρους σας. Την είχατε πιστέψει την πρόκριση , έτσι; 

Τους βαθμούς να μην καρδιοχτυπαμε στις κληρώσεις του Γιουρόπα λιγκ 2 θέλαμε και να μπει κάνα ψιλό στο ταμείο.

Δεν είχαμε τόσο μαξιμαλιστικες προσδοκίες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Τους βαθμούς να μην καρδιοχτυπαμε στις κληρώσεις του Γιουρόπα λιγκ 2 θέλαμε και να μπει κάνα ψιλό στο ταμείο.

Δεν είχαμε τόσο μαξιμαλιστικες προσδοκίες.

Τι να τους κάνεις του βαθμούς; Η φιλοδοξίες μας σταματάνε εκεί που ξεκινούν του γαύρου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Duck_Season said:

Τι να τους κάνεις του βαθμούς; Η φιλοδοξίες μας σταματάνε εκεί που ξεκινούν του γαύρου

Ναι αλλα εχτες δεν περασε την σεντρα κοντρα στην Σιτυ ο γαυρος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Duck_Season said:

Τι να τους κάνεις του βαθμούς; Η φιλοδοξίες μας σταματάνε εκεί που ξεκινούν του γαύρου

Νταξ τώρα 0-3 από κάποια Ζόρια ούτε επι Δημητρέλου δεν πολύ-επιτρεπόταν να έρθεις. 
Ειπαμε δεν περιμένουμε και πολλά αλλά καπου ώπα.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vagos21 said:

Καθόλου. Απλά περίμενα να πάρουμε 6 βαθμούς με μια από τις χειρότερες ομάδες που μπορείς να παίξεις σε ομίλους. 

Όλα πρέπει να οδηγούν κάπου. Κάτι να προκύπτει. Δύο νότες να βάλεις αν δεν προκύπτει ένα ακόρντο, μην τις βάλεις κάθολου. Παίξε κάτι άλλο μήπως καταφέρεις να βάψεις και το σπίτι. Οχι εσύ, με πίανεις έτσι ;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Ναι αλλα εχτες δεν περασε την σεντρα κοντρα στην Σιτυ ο γαυρος.

Τι να σου πω.. έβλεπα Φάργκο. Πιστεύεις ότι ο γαύρος στον όμιλο μας θα είχε ως στόχο να μαζέψει βαθμούς για τις κληρώσεις της επόμενης χρονιάς του Ιντερτότο;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες και εχοντας υπ οψιν τους εξης πυλωνες του κλαμπ :

1.Παιχτες

2.προπονητικο τιμ 

3.διοικηση 

Οι κουκουνες πυ θα πεφτουν φετος ενιοτε δεν ειναι και μη αναμενομενες. 

Οποιος θεωρει πως αλλαζοντας το δευτερο απο τωρα θα αλλαξει κατι του χτυπω φιλικα την πλατη.

Εγω θα εκανα το εξης :

Θα προσπαθουσα να κανω σοβαρη αξιολογηση στο 1 και θα εψαχνα για του χρονου το 2. απο τωρα.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Duck_Season said:

Τι να σου πω.. έβλεπα Φάργκο. Πιστεύεις ότι ο γαύρος στον όμιλο μας θα είχε ως στόχο να μαζέψει βαθμούς για τις κληρώσεις της επόμενης χρονιάς του Ιντερτότο;

Λογικά όχι και λόγω ανωτερότητας δε θα αναγκαζόταν ο επενδυτής του να καταγγέλει τη διαιτησία για επιθετικά φάουλ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η παρουσια μας στην Ευρώπη είναι ελεϊνη. Έχουμε κάνει μια νίκη με τη Μίλαν όταν πήγαινα 3η γυμνασίου και την βλέπουμε κάθε χρόνο σε βιντεάκια λες και πηραμε το τσ. Λιγκ. Στο μεσοδιάστημα ο γαυρος έχει κερδίσει Μίλαν σε ματς που έκαιγε, Ατλέτικο, Γιουβέντους, Γιουνάιτεντ, Λίβερπουλ, Άρσεναλ δεν ξέρω ποσες φορές. 

Εμείς μην κάνουμε καμια νίκη έστω με κανένα καφενείο. Τώρα βέβαια που θα παιζουμε στο Ιντερτότο όλο και να κανα μεγαθηριο μπορεί να κερδίσουμε. 1 φορά όμως ε? Δεν είμαστε για παραπάνω. 

Μικρή ομάδα δυστυχώς. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Νταξ τώρα 0-3 από κάποια Ζόρια ούτε επι Δημητρέλου δεν πολύ-επιτρεπόταν να έρθεις. 
Ειπαμε δεν περιμένουμε και πολλά αλλά καπου ώπα.

 

Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς περίμενουμε.

Αξιοπρεπή κουκούνα;

Νίκη για να τη λέμε στους άλλους δύο για την επόμενη βδομάδα;

Παρατημένη την έχουμε την Ευρώπη. Όχι σήμερα, από τον 1ο αγώνα που παραλίγο να χάσουμε την πτήση μέχρι να σηκωθεί ο Λιβάγια από το έδαφος

Με τη Λέστερ σταθήκαμε αξιοπρεπώς, αλλά μην έχουμε και απαιτήσεις 

Και αν πάω πιο πίσω;

Παίζεις την πρόκριση και ο οργανισμός ενισχύει την ομάδα με αγιασμό 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fighter21 said:

Ναι τον έχω δει σε δεκάδες αγώνες και θα τον κρίνω συνολικά.

Μέχρι πριν 3 ώρες μας έκανε και τώρα είναι άχρηστος;

Αν έχεις διαχρονικά αυτή την άποψη υποθέτω ξέρεις ότι πολλοί διαφωνούν μαζί σου και όχι μόνο εγώ.

Σε ότι με αφορά, ΟΧΙ δεν "μου έκανε" πριν 3, 13 ή 33 ώρες και ΝΑΙ την άποψη αυτή την έχω διαχρονικά -έστω από πέρσι το καλοκαίρι-. Τον θεωρώ ξεπερασμένο σε σκέψη και πρακτική για μια ομάδα -που θέλει να λέγεται- "σύγχρονη".

Τα ίδια του έσουρνα και πέρσι το καλοκαίρι όταν κρέμασε την ομάδα στα Ευρωπαϊκά, και όταν μανούριασε με τον προπονητή του, και όταν εμφανίστηκε επιδεικτικά αδιάφορος για να ικανοποιήσει τον εγωισμό του σε βάρος της ομάδας και όταν "εξαφανίζεται" στα βαριά ματς και γενικά όποτε δείχνει παίκτης "αλάνας", ασόβαρος, ατομιστής και (ανεπιτυχώς) "όλοι σας και μόνος μου".

Αν διαφωνούν ή συμφωνούν μαζί μου λίγοι ή πολλοί δεν είναι κάτι που ενδιαφέρει κανέναν στην τελική. Μια άποψη και μια γνώμη έχει ο καθένας μας και δεν νομίζω ότι κανείς κάνει ... γκάλοπ για να δει που κλίνουν οι περισσότεροι και να διαμορφώσει τη δική του.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Το πιο κοντινο σε Ουρουγουανό που ειναι σε θεση να φερει ο Μελισσανιδης προπονητικα, ειναι τον Σακη τον Τσιωλη που λεει στα καναλια "ΟυρΑγουαη".

Και που βλέπεις το πρόβλημα ? Εγώ, πουθενά ......

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MITSAKLAS said:

Λογικά όχι και λόγω ανωτερότητας δε θα αναγκαζόταν ο επενδυτής του να καταγγέλει τη διαιτησία για επιθετικά φάουλ.

Άσε τον επενδυτή τους στα ζόρια του.  Δεν γνωρίζω αν έχουν πάψει και οι άδικες διώξεις του

Για αυτό λέω, ας αράξουμε εντός των συνόρων να μην μπαίνουμε και εμείς στον πειρασμό της καταγγελίας

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, parakmiakos said:

Γενικά η παρουσια μας στην Ευρώπη είναι ελεϊνη. Έχουμε κάνει μια νίκη με τη Μίλαν όταν πήγαινα 3η γυμνασίου και την βλέπουμε κάθε χρόνο σε βιντεάκια λες και πηραμε το τσ. Λιγκ. Στο μεσοδιάστημα ο γαυρος έχει κερδίσει Μίλαν σε ματς που έκαιγε, Ατλέτικο, Γιουβέντους, Γιουνάιτεντ, Λίβερπουλ, Άρσεναλ δεν ξέρω ποσες φορές. 

Εμείς μην κάνουμε καμια νίκη έστω με κανένα καφενείο. Τώρα βέβαια που θα παιζουμε στο Ιντερτότο όλο και να κανα μεγαθηριο μπορεί να κερδίσουμε. 1 φορά όμως ε? Δεν είμαστε για παραπάνω. 

Μικρή ομάδα δυστυχώς. 

Συμφωνω απολυτα οσα γραφεις για Ευρωπη.Στα νοκ αουτ ειμαστε καλυτεροι απο τους υπολοιπους αλλα μεχρι εκει.Στους ομιλους ειμαστε η χαρα του οποιουδηποτε αντιπαλου.Δεν ξερω τι συμβαινει και δεν ξερω αν το εχουν παρει και χαμπαρι σε ολοκληρο τον οργανισμο.Σημερα ειδα αρθρο πρωτη φορα οτι στα εντος εδρας ειμαστε κουκουρουκου.Τωρα το καταλαβαν.Γι αυτο γραφω και ξαναγραφω για τις επιδοσεις μας στην Ευρωπη και εχω σκυλιασει για νικες.Και ναι οι γαυροι ειναι καλυτεροι στα εντος εδρας ματς με μεγαλους αντιπαλους σε φασεις ομιλων, οχι σε πορειες, ισχυει ειτε μας αρεσει ειτε οχι.Εμεις βολευομαστε με την προκριση με οσο παραδακι δινει αυτη και ο μηνας εχει εννια.Δεν ειμαστε για παραπανω και δεν θελουμε και παραπανω μαλλον.Πληγη που εχει κακοφορμισει η παρουσια μας σε ομιλους.Ελπιζω, οχι πολυ ομως, η εισοδος στο νεο γηπεδο και μια φρεσκια και δυνατη διοικηση οποτε συμβει αυτο να μας αλλαξει status στην Ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Duck_Season said:

Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς περίμενουμε.

Αξιοπρεπή κουκούνα;

Νίκη για να τη λέμε στους άλλους δύο για την επόμενη βδομάδα;

Παρατημένη την έχουμε την Ευρώπη. Όχι σήμερα, από τον 1ο αγώνα που παραλίγο να χάσουμε την πτήση μέχρι να σηκωθεί ο Λιβάγια από το έδαφος

Με τη Λέστερ σταθήκαμε αξιοπρεπώς, αλλά μην έχουμε και απαιτήσεις 

Και αν πάω πιο πίσω;

Παίζεις την πρόκριση και ο οργανισμός ενισχύει την ομάδα με αγιασμό 

Ε, να γράψει η ιστορία καμια νικη στην Ευρώπη με κανα καφενείο, τουλάχιστον αυτό το περιμέναμε κάποιοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από το 2010 έχει να πανηγυρίσει ως γηπεδούχος η "Ενωση" σε γκρουπ ευρωπαϊκής διοργάνωσης

 

Εντός έδρας νίκη σε όμιλο: ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ. Η ευκαιρία ήταν μεγάλη. Το 4-1 στην Ουκρανία είχε δώσει την εντύπωση ότι η ΑΕΚ θα είχε ένα ακόμη εύκολο βράδυ κόντρα στη Ζόρια.

Η ομάδα του Καρέρα όμως απλά δεν κατέβηκε ποτέ στο ΟΑΚΑ. Ετσι μέσα σε όλα δεν μπόρεσε να καταφέρει την πρώτη νίκη σε όμιλο ευρωπαϊκής διοργάνωσης για πρώτη φορά έπειτα από δέκα ολόκληρα χρόνια.

Τελευταία φορά που η ΑΕΚ πανηγύρισε ως γηπεδούχος σε γκρουπ Τσάμπιονς Λιγκ ή Γιουρόπα Λιγκ ήταν στις 16 Σεπτεμβρίου 2010. Αντίπαλος στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου του ΟΥΕΦΑ 2010/11 ήταν η Χαϊντουκ Σπλιτ την οποία η «Ενωση» νίκησε με 3-1 στο ΟΑΚΑ χάρη σε γκολ των Τζεμπούρ, Λυμπερόπουλου και Σκόκο.
 

ΝΤΡΟΠΗ , ΝΤΡΟΠΗ αν θελεις εστω και λιγο να λεγεσαι μεγαλη ομαδα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

Από το 2010 έχει να πανηγυρίσει ως γηπεδούχος η "Ενωση" σε γκρουπ ευρωπαϊκής διοργάνωσης

 

Εντός έδρας νίκη σε όμιλο: ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ. Η ευκαιρία ήταν μεγάλη. Το 4-1 στην Ουκρανία είχε δώσει την εντύπωση ότι η ΑΕΚ θα είχε ένα ακόμη εύκολο βράδυ κόντρα στη Ζόρια.

Η ομάδα του Καρέρα όμως απλά δεν κατέβηκε ποτέ στο ΟΑΚΑ. Ετσι μέσα σε όλα δεν μπόρεσε να καταφέρει την πρώτη νίκη σε όμιλο ευρωπαϊκής διοργάνωσης για πρώτη φορά έπειτα από δέκα ολόκληρα χρόνια.

Τελευταία φορά που η ΑΕΚ πανηγύρισε ως γηπεδούχος σε γκρουπ Τσάμπιονς Λιγκ ή Γιουρόπα Λιγκ ήταν στις 16 Σεπτεμβρίου 2010. Αντίπαλος στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου του ΟΥΕΦΑ 2010/11 ήταν η Χαϊντουκ Σπλιτ την οποία η «Ενωση» νίκησε με 3-1 στο ΟΑΚΑ χάρη σε γκολ των Τζεμπούρ, Λυμπερόπουλου και Σκόκο.
 

ΝΤΡΟΠΗ , ΝΤΡΟΠΗ αν θελεις εστω και λιγο να λεγεσαι μεγαλη ομαδα

Θα κερδισουμε τη Μπραγκα..😁

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×