Jump to content

A.E.K. - Zorya Luhansk (EUL / Όμιλος G-4η αγ.): 26/11, 19:55, Cosmotesport 3


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

30 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ινσούα
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      2
    • Σιμόες
      24
    • Κρστισίτς
      1
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      2
    • Λιβάγια
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      30
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      9
    • Ινσούα
      0
    • Μπακάκης
      10
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Σάκχοφ
      7
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      4
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0


Recommended Posts

Aν και συμφωνώ μέσες-άκρες με τον Στυλ, η αλήθεια είναι ότι ο Ιταλός δεν κινείται προς την κατεύθυνση της εύρεσης χημείας και κάνει αδιανόητα πράγματα ώρες-ώρες παρά τη στήριξη που έχει λάβει από όλον τον οργανισμό. 

Link to comment
Share on other sites

Τα συστήματα είναι ολα καλα. Αν βεβαια ξερεις πως να τα παιξεις. Ο Ιταλός έιναι απλά λίγος ελαχιστος, τιποτας. Φαινεται ότι κρατάει ισορροπίες πραγμα εγκληματικό. ροτεισον του κώλου λεγετε αυτό. ή έχεις εναν παιχτη που ξεχωρίζεις  σε καθε θεση ή τους βάζω όλους κι από λίγο, κι αν κανει και κανεις κανα καλό παιχνίδι στο επόμενο ματς αφαντος ή παγκίτης. Ετσι δεν κάνεις δουλεία. Βασικός εχθες ενας τερματοφύλακας που εχει να παιξει από περυσι. Οχι με τον απολλωνα ή σε κανα ματς κυπελλου. εχθες. Παιζεις με τρια σεντερ μπακ. γιατι? μη φας γκολ επειδή είναι ολοι τους αμπαλοι οπότε με δυο κινδυνευεις? ε παιξε με συστημα με δυο πισω να κανουν μαλακιες να φανει η γυμνια μας να παρουν ενα σεντερ μπακ ΑΝΑΦΟΡΑΣ, ΟΓΚΟΛΙΘΟ και όχι λιγο σβαρνας λιγο ιησους λιγο ντεντε, λιγο χνιντ, ε ας βαλουμε και το λατσι και τ αρχιδια μου κουνιούνται. Βαζεις στο 3-5-2 μπακακη ινσουα? 3-5-2 σημαινει οι πλαγιοΙ φουλ μπακ. ΚΑΙ τους σκας ΚΑΙ αφου ειναι αχρηστοι επιθετικά τους γελιοποιείς. γραφουν οι αρδ ότι ο γκαρσια ειναι ετοιμος? γιατι δεν επαιξε εχθες? εχεις εναμιση σεντερ φορ (καριμ, ναλιτζη) που τουλαχιστον ο πρωτος ξερει να κανει κινηση σεντερ φορ, και ξεκινας με τανκοβιτς λιβαδια επειδη στην ουκρανια ειδες ονειρο και σου κατσε. και ξανακανεις το ιδιο λες και οι αλλοι ειναι μαλακες και θα τους ξανακανεις τα ιδια. Ο μεγαλος πρωταθληματικός μανολο ελεγε ενα σοφο πράγμα.... ΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ (απ τους διαθεσιμους εννοειται). μονο ετσι αν φας πολυ παγκο  γινεσαι καλύτερος απ τον βασικό ή απλα δεν κανεις. εδω λιγο μπακακη λιγο γυλο λίγο παουλινιο. λιγο μιται λιγο λοπεζ λιγο ινσουα, λιγο ιησου λιγο σβαρνα λιγο χνιντ λιγο ρουμανο, λιγο μαχαιρα λιγο αλμπανη λιγο λιβαδια λιγο τανκοβιτς, τωρα που θαχουμε και πολλα χαφ θα γινει παρτυ! (όχι λιγο μετα που καθαρισες ενα ματς, βασικους να ξεκινανε παιχνίδια!!!!) βασικη εντεκαδα ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ εχεις? ξεχωρίζει κανενας οι ολοι ειναι του διακοσαρικου όλοι χωράνε ολοι μετριοι ιδιου υψους και κιλών????? ροτεισον γροθε κανεις αφου έχεις παρει το ματς ή όταν εχεις πολυ κουραση ή απουσιες τραυματισμων και καρτων, όχι για πλακα για να παιζουν όλα τα παιδακια. Δλδ ρε μαλακα μπορω σε δυο συνεχόμενα ματς να δω την δια εντεκαδα και το ιδιο συστημα? Θα εγραφα σεντονι αλλά δεν έχει νοημα με το μαλακα που χουμε μπλέξει. Ειμαι αραχτός και κοιτάζω που θα φτάσει το ανεκδοτο.   

Link to comment
Share on other sites

Μας εσωσε ο κορωνοιος. Φανταζομαι χτες στο γηπεδο, την διαδρομη απο τη θυρα μεχρι το αυτοκινητο με σκυμμενο κεφαλι... Ατελείωτη... Γολγοθας....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω όταν προχωρήσουμε σε αλλαγη προπονητη να φέρουμε εναν καλο και να του δώσουμε και ασυλία για 2 χρόνια αναλογη με του Λιβάγια, που όταν παίζει πλάγια και σερνεται φταίει ο προπονητης που δεν τον βαζει στην θεση του επιθετικό και όταν παιζει επίθεση και η ομαδα παιζει χαλια φταίει ο προπονητης που παιζουμε χωρίς επιθετικο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Geologos said:

Ελπίζω όταν προχωρήσουμε σε αλλαγη προπονητη να φέρουμε εναν καλο και να του δώσουμε και ασυλία για 2 χρόνια αναλογη με του Λιβάγια, που όταν παίζει πλάγια και σερνεται φταίει ο προπονητης που δεν τον βαζει στην θεση του επιθετικό και όταν παιζει επίθεση και η ομαδα παιζει χαλια φταίει ο προπονητης που παιζουμε χωρίς επιθετικο.

Παρ' ότι έχω κράξει κι έχω χαλαστεί άσχημα με το Λιβάγια, ποτέ δεν ήταν πλάγιος και ποτέ δεν ήταν επιθετικός με την έννοια του 9αριου ο άνθρωπος. 

Όσο λιγότερο τον χρησιμοποιεί λοιπόν έτσι ένας προπονητής, τόσο αυξάνει το χρόνο ασυλίας του στην ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

TT

Quote

Τι σημαίνουν όλα αυτά για την συνέχεια δεν ξέρω, δεν μπορώ να προβλέψω. Ξέρω όμως πως τα τελευταία χρόνια προπονητής που έγινε θέμα σε πρωτοσέλιδα όπως τα σημερινά, με τον τρόπο που έγινε ο Καρέρα, δεν μακροημέρευσε στην ΑΕΚ.

Με ημερομηνία λήξης ο Μάσιμο.

Για να είμαι ειλικρινής, μετά από ένα χρόνο (κοντά) παρουσίας του στην ομάδα, δεν είμαι σε θέση να απαντήσω αν θέλω να συνεχίσει ή όχι...Βασικά αυτό εξαρτάται άμεσα κι από τον πιθανό διάδοχο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου ειναι πως η προηγουμενη σεζον εληξε με την ΑΕΚ εκτος Ευρωπης απο την Τραμπζονσπορ στα προκριματικα, τριτη θεση στο πρωταθλημα με 15 βαθμους απο την κορυφη και εναν χαμενο τελικο. Προσωπικα θα ηθελα να ολοκληρωσει την σεζον ο Καρερα και στο τελος να κρινουμε συνολικα αν και ποσο βελτιωσε την ομαδα. Γιατι αυτη την στιγμη που μιλαμε η ομαδα ειναι σαφως καλυτερα απο περσι στο αντιστοιχο διαστημα. Και το επιχειρημα "δεν ειναι μετρο συγκρισης το περσινο χαλι" δεν το δεχομαι γιατι χαλια οπως τα περσινα με εξαιρεση την χρονια Μανολο, ειναι ο κανονας. Αν θες να εισαι ελαχιστα σοβαρος κοιτας καθε χρονο να προοδευεις. Αν ο Καρερα στο τελος της χρονιας μας εχει βαλει σε ομιλους EL (τσεκ) και τερματισουμε 7-8 βαθμους απο την κορυφη ας πουμε δηλαδη μειωσει την αποσταση στο μισο εγω θα τον κρατουσα και για του χρονου. Αυτα απο εμενα. Φυσικα δεν θα γινουν και θα συνεχισουμε τα καραγκιοζιλικια μας.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Και για να γινω πιο συγκεκριμενος, με την δικη μας λογικη η Liverpool ας πουμε θα τον ειχε σκουπισει τον Klopp στην δευτερη σεζον και η United τον Ferguson. Αλλα τα μεγεθη προπονητων βεβαια ΝΑΙ, αλλα και των ομαδων και αρα και των απαιτησεων επισης. Ξεκινησες φετος μια συνολικη διαφικασια αναδομησης του ροστερ που απεδωσε ΗΔΗ καρπους γι' αυτο και μπηκες ομιλους. Ακομα και ετσι οπως εισαι φετος του χρονου παιζει να σαι ισχυρος πλεον στις κληρωσεις. Αλλα το θεμα ειναι να συνεχισεις ετσι καιντου χρονου. Αν ο Καρερα κανει καλη σεζον συνολικα (καλυτερη δηλαδη απο το 90% των σεζον του Μελισσανιδη) τοτε οφειλεις να συνεχισεις στην ιδια λογικη και του χρονου φερνοντας 2-3 παιχτες ακομα εκει που πλεον ειναι σαφες πως πονας. Γενικα δεν ξερω τι περιμεναμε, μετα τα χαλια των περασμενων ετων.. Ναι ΟΚ σκατα τα εκανε ο Ιταλος χτες, αλλα καπου ωπα. Δεν χτιζονται οι ομαδες απο την μια μερα στην αλλη. Τωρα βεβαια αν υπαρχει προοπτικη προπονητη με εμφανως καλυτερο βιογραφικο και προοπτικες (προσωπικα το αποκλειω) τοτε ας προχωρησεις σε αλλαγη. Αλλα μεταξυ μας ειμαστε ετσι; Στην καλυτερη θα φερει Ντουσκαρο με Πουρουτσικα ή Δελλα, στην χειροτερη καναν Σκορδοπουτσογλου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να μείνει όλη τη χρόνια ο Ιταλός, αλλά κάπου με έχει μπερδέψει και ευθύνεται και αυτός. Η προπονητική του συμπεριφορά είναι η του ύψους η του βάθους. Τον βλέπεις να κάνει ματ σε ένα παιχνίδι και στο επόμενο δείχνει σαν μπεκρής στον πάγκο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Και εγώ θέλω να μείνει όλη τη χρόνια ο Ιταλός, αλλά κάπου με έχει μπερδέψει και ευθύνεται και αυτός. Η προπονητική του συμπεριφορά είναι η του ύψους η του βάθους. Τον βλέπεις να κάνει ματ σε ένα παιχνίδι και στο επόμενο δείχνει σαν μπεκρής στον πάγκο. 

Ναι βεβαια ειναι καπως αστειο να ξερουμε μεχρι και εμεις στο ΚΜ πως ειναι μσ το πιστολι στον κροταφο εδω και κανα διμηνο και να πιστευουμε πως αυτος δεν το εχει μαθει. Και γενικα ειναι θλιβερο εν τελει να περιμενουμε να κρινουμε τις αποφασεις που παιρνει υπο τετοιο καθεστως πιεσης. Γιατι αλλο να υπαρχουν απαιτησεις μεγαλου συλλογου με τις οποιες πρεπει να μαθει να ζει και αλλο να ειναι το καθε παιχνιδι ισως το τελευταιο του. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Ναι βεβαια ειναι καπως αστειο να ξερουμε μεχρι και εμεις στο ΚΜ πως ειναι μσ το πιστολι στον κροταφο εδω και κανα διμηνο και να πιστευουμε πως αυτος δεν το εχει μαθει. Και γενικα ειναι θλιβερο εν τελει να περιμενουμε να κρινουμε τις αποφασεις που παιρνει υπο τετοιο καθεστως πιεσης. Γιατι αλλο να υπαρχουν απαιτησεις μεγαλου συλλογου με τις οποιες πρεπει να μαθει να ζει και αλλο να ειναι το καθε παιχνιδι ισως το τελευταιο του. 

Ρε συ Μπούκο ότι και να σκέφτεται ο άνθρωπος μερικά πράγματα δεν εξηγούνται. Άντε να δεχτώ τις λάθος αλλαγές στον αγώνα που η απόφαση παίρνεται κάτω από πίεση σε μικρό χρόνο. Τα λάθη στην προετοιμασία του αγώνα δεν τα καταλαβαίνω. Δεν χρειάζονταν 8 αμυντικογενεις παίχτες χτες. Παιξε το ίδιο με το εκτός, βάλε στη θέση του Μάνταλου τον Τανκοβιτς πχ και βάλε μπροστά το Λιβαγια με έναν από Μαχαιρα/Αλμπάνη/Ολιβέιρα/Ανσαριφαρντ πχ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχασες 3-0 στην έδρα σου από κάποια ζόρια και η φάση είναι έλα μωρέ ένα παιχνίδι είναι κοιτάμε μπροστά . Ποτισμένη με ηττοπάθεια από την κορφή ως τα νύχια. Κάπως έτσι έχεις χάσει 4 τελικούς και  πρέπει να έχεις δύο νίκες στα τελευταία 20 ντέρμπι ξέρω γω. Απογοήτευση !

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Ρε συ Μπούκο ότι και να σκέφτεται ο άνθρωπος μερικά πράγματα δεν εξηγούνται. Άντε να δεχτώ τις λάθος αλλαγές στον αγώνα που η απόφαση παίρνεται κάτω από πίεση σε μικρό χρόνο. Τα λάθη στην προετοιμασία του αγώνα δεν τα καταλαβαίνω. Δεν χρειάζονταν 8 αμυντικογενεις παίχτες χτες. Παιξε το ίδιο με το εκτός, βάλε στη θέση του Μάνταλου τον Τανκοβιτς πχ και βάλε μπροστά το Λιβαγια με έναν από Μαχαιρα/Αλμπάνη/Ολιβέιρα/Ανσαριφαρντ πχ. 

Μια χαρα σβηστα πηγαινε το πλανο του χτες μεχρι που ηρθε η αποβολη. Μετα ναι τα εκανε πουτανα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Έχασες 3-0 στην έδρα σου από κάποια ζόρια και η φάση είναι έλα μωρέ ένα παιχνίδι είναι κοιτάμε μπροστά . Ποτισμένη με ηττοπάθεια από την κορφή ως τα νύχια. Κάπως έτσι έχεις χάσει 4 τελικούς και  πρέπει να έχεις δύο νίκες στα τελευταία 20 ντέρμπι ξέρω γω. Απογοήτευση !

Ναι ειδαμε και ποσο winners εχουμε γινει τα τελευταια χρονια που σκουπιζουμε προπονητες μετα απο καθε στραβη σε κρισιμο παιχνιδι..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Μια χαρα σβηστα πηγαινε το πλανο του χτες μεχρι που ηρθε η αποβολη. Μετα ναι τα εκανε πουτανα. 

Δεν γίνεται να παίζεις όλα τα παιχνίδια στη λογική του «σβηστά». Είναι και παιχνίδια που πρέπει να πιέσεις να σκοράρεις νωρίς και να κανεις διαχείριση μετά. Με τέτοιες ομάδες όσο περνάει η ώρα και δεν σκοράρεις αυξάνεις τις πιθανότητες να το φας. Παιξε 4-3-3 με 3 χαφ σκυλιά αν δεν θες να ρισκάρεις πολύ. Όχι αυτό το έκτρωμα 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

Ναι βεβαια ειναι καπως αστειο να ξερουμε μεχρι και εμεις στο ΚΜ πως ειναι μσ το πιστολι στον κροταφο εδω και κανα διμηνο και να πιστευουμε πως αυτος δεν το εχει μαθει. Και γενικα ειναι θλιβερο εν τελει να περιμενουμε να κρινουμε τις αποφασεις που παιρνει υπο τετοιο καθεστως πιεσης. Γιατι αλλο να υπαρχουν απαιτησεις μεγαλου συλλογου με τις οποιες πρεπει να μαθει να ζει και αλλο να ειναι το καθε παιχνιδι ισως το τελευταιο του. 

Το'χει μαθει και κανει αυτο το κοουτσαρισμα (ο Θεος να το κανει "κοουτσαρισμα" δηλαδη) χθες;; 

Ε ειναι για μπουλο λοιπον αν εχουν ετσι τα πραγματα. Χθες η ομαδα ηταν σαν να μην ειχε προπονητη. Σαν να μαζεψες 11 τυχαιους και τους εβαλες να παιξουν σε οποια θεση τους καπνισει, με τον Σβαρνα δεξι μπακ και τον Μπακακη δεξι χαφ.

Και απο τις δηλωσεις του (+των παικτων) φανηκε οτι δεν τους καιγεται καρφι. "Χασαμε-δεν πειραζει" ηταν η φαση, εχοντας 1 τελικη(!) στον στοχο με καποια...Ζορια εντος εδρας σε ματς τελικο που ηθελες οπωσδηποτε την νικη!

Προπονητης που ανα πασα στιγμη μπορει να σου παρουσιασει αυτο το τσιρκο σαν το χθεσινο ειναι για μπουλο. Οχι τωρα αμεσως, πρωτα να κανει προεργασια ο Ιβιτς, να βρει τον καταλληλο και τοτε να τον διωξει. Δεν θα παιζει με την ΑΕΚ ο Καρερα, επειδη ετσι του καπνισε. Μιλαμε για τρελο πισογυρισμα με βαση εικονα της ομαδας πριν το ματς. Ειδαμε κακιστες εμφανισεις και καναμε υπομονη να τελειωσει το θεμα τον τραυματισμων και πανω που συνερχεσαι λιγακι νομιζοντας πως θα ανεβασει κι αλλες στροφες η ομαδα, ερχεται το σβηστο 0-3 και ψαχνεις απο που την εφαγες. Οποια κι αν ειναι η ψυχοσυνθεση του Καρερα δεν δικαιολογει σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση το χθεσινο.

Επισης το οτι παιζει το καθε παιχνιδι σαν να ειναι το τελευταιο του δεν φανηκε πουθενα χθες. Και αν ισχυει αυτο τοτε ο μοναδικος υπευθυνος ειναι ο ιδιος και κανενας αλλος.

Εσυ θες να τον κρατησουμε μεχρι το τελος της χρονιας, οπου περιμενεις τι; Εχει τοση σημασια να πεσει η διαφορα απο τον πρωτο στους 7-8 βαθμους; Παλι δεν θα σηκωσεις κουπα. Η ουσια ειναι η ιδια. Ειναι ισως η μοναδικη χρονια που θεωρω οτι η διοικηση απο την μερια της εδωσε πραγματικα καλο υλικο στον προπονητη σχεδον σε ολες τις θεσεις. Απαιτω τετοια ματς να ειναι 2-0 στο 20' και να τελειωνει απο νωρις ο αγωνας. Αυτος πεταξε χθες το α' ημιχρονο και γυρισε στην συνεντευξη τυπου να μας πει οτι παιξαμε καλα και οτι φταιει η αποβολη.

Κλεινοντας να πω και κατι μεταξυ σοβαρου και αστειου: παλι καλα που στο πρωτο ματς με την Ζορια ηταν στον παγκο ο Κολονελο και δεν εισαι με 0 βαθμους στον ομιλο να γελανε και οι πετρες.

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ματς σβηστά πάμε να τα πάρουμε φέτος; Δε μπορούμε να ανάψουμε κάποια στιγμή τη μηχανή; Ας είναι και φιατακι, θα τρέξει λίγο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Ναι βεβαια ειναι καπως αστειο να ξερουμε μεχρι και εμεις στο ΚΜ πως ειναι μσ το πιστολι στον κροταφο εδω και κανα διμηνο και να πιστευουμε πως αυτος δεν το εχει μαθει. Και γενικα ειναι θλιβερο εν τελει να περιμενουμε να κρινουμε τις αποφασεις που παιρνει υπο τετοιο καθεστως πιεσης. Γιατι αλλο να υπαρχουν απαιτησεις μεγαλου συλλογου με τις οποιες πρεπει να μαθει να ζει και αλλο να ειναι το καθε παιχνιδι ισως το τελευταιο του. 

πολύ σωστό. Δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Ναι ειδαμε και ποσο winners εχουμε γινει τα τελευταια χρονια που σκουπιζουμε προπονητες μετα απο καθε στραβη σε κρισιμο παιχνιδι..

Τελικός , το παιχνίδι με τον κομπλεξικο φέτος και το χθεσινό. Όλα αποτελούν εμφανίσεις ντροπή . Στην Ευρώπη αναλογικά τα πάει χειρότερα και από τον Ουζουνίδη. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι σε όλα είναι χειρότερος από τον Ουζουνίδη και αυτό από μόνο του αποτελεί κατόρθωμα. Όχι ότι αναφέρθηκα μόνο στον προπονητη άλλωστε μίλησα για ηττοπαθεια από την κορφή μέχρι τα νύχια. Έχεις τη μύγα όμως. Μέχρι τώρα Ουζουνίδης>Καρερα 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MITSAKLAS said:

Παρ' ότι έχω κράξει κι έχω χαλαστεί άσχημα με το Λιβάγια, ποτέ δεν ήταν πλάγιος και ποτέ δεν ήταν επιθετικός με την έννοια του 9αριου ο άνθρωπος. 

Όσο λιγότερο τον χρησιμοποιεί λοιπόν έτσι ένας προπονητής, τόσο αυξάνει το χρόνο ασυλίας του στην ομάδα. 

Δεν είναι παίκτης γραμμής, δεν ειναι πλάγιος επιθετικός, δεν είναι επιθετικός 9αρι, δεν είναι δεκάρι, δεν είναι για να μένει στον πάγκο, ε δεν μας γαμάει και αυτός ο μαλάκας ο Λιβάγια να τελειώνουμε?

Είναι μπαλαδόρος μέσα αλλά για να αποδώσει θέλει ιδανικές συνθήκες διαμορφωμένες γύρω του και εγώ το αστέρι της ομαδας το θέλω να διαμορφώνει ο ίδιος τις συνθήκες για τον εαυτό του και τους γύρω του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

Η αποψη μου ειναι πως η προηγουμενη σεζον εληξε με την ΑΕΚ εκτος Ευρωπης απο την Τραμπζονσπορ στα προκριματικα, τριτη θεση στο πρωταθλημα με 15 βαθμους απο την κορυφη και εναν χαμενο τελικο. Προσωπικα θα ηθελα να ολοκληρωσει την σεζον ο Καρερα και στο τελος να κρινουμε συνολικα αν και ποσο βελτιωσε την ομαδα. Γιατι αυτη την στιγμη που μιλαμε η ομαδα ειναι σαφως καλυτερα απο περσι στο αντιστοιχο διαστημα. Και το επιχειρημα "δεν ειναι μετρο συγκρισης το περσινο χαλι" δεν το δεχομαι γιατι χαλια οπως τα περσινα με εξαιρεση την χρονια Μανολο, ειναι ο κανονας. Αν θες να εισαι ελαχιστα σοβαρος κοιτας καθε χρονο να προοδευεις. Αν ο Καρερα στο τελος της χρονιας μας εχει βαλει σε ομιλους EL (τσεκ) και τερματισουμε 7-8 βαθμους απο την κορυφη ας πουμε δηλαδη μειωσει την αποσταση στο μισο εγω θα τον κρατουσα και για του χρονου. Αυτα απο εμενα. Φυσικα δεν θα γινουν και θα συνεχισουμε τα καραγκιοζιλικια μας.

Μέχρι τα κριτήρια παραμονής που έθεσες συμφωνώ, απλά εγώ θα τον κρατούσα ψάχνοντας κάτι καλύτερο για τη νέα χρονιά. 

Από την άλλη αυτό που λέω εγώ δύσκολα δουλεύει. 

Ξαναλέω όμως, δε βοηθά καθόλου την κατάστασή ο Ιταλός με τα κουλά που κάνει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πως γυρισε στον λιβαγια η κουβεντα τε  ρε παιδια πλακα κανουμε? Τον κακομοιρο τον ιταλο παιζει το καθε ματς σαν να ειναι τελευταιο ε ωραια, κι αν ηταν ετσι θ αποφασιζε να βαλει δεξι μπακ τον σβαρνα , αν ηταν καποιου το τελευταιο ματς κι επαιζε τον κωλο του τετοια αποφαση θα παιρνε.?

Αυτο με το κολλημα υπερ του προπονητη να το κοιταξουμε, παλι καλα πιυ δεν το ριξαμε το χθεσινο στον μανταλο και την κλικα του που του πριονιζει την καρεκλα

Link to comment
Share on other sites

Αν λέμε για τον Ιταλό ότι παίζει κάθε παιχνίδι σαν να είναι το τελευταίο του, τότε τι να πει ο καψερός ο Μανόλο που άκουγε κριτική μέχρι και τη μέρα της φιέστας.  

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×