Jump to content

Αστέρας Τρίπολης - Α.Ε.Κ (10 αγ.) 29/11, 19:30 Novasports 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Ινσούα
      1
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      8
    • Μάνταλος
      1
    • Τάνκοβιτς
      5
    • Λιβάγια
      8
    • Ανσαριφάρντ
      10
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμόες
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      15
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      14
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      6
    • Ινσούα
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      8
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      10
    • Κρστίσιτς
      1
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Ολιβέιρα
      7
    • Σιμόες
      0


Recommended Posts

Επίσης κατι πρεπει να γίνει επιτέλους με την άμυνα. Σε ολα τα ματς φετος εχουμε φαει γκολ, πλιν το ματς με γιαννενα που ειχαμε φαει 2 αλλα μας εσωσε το βαρ. Η χαρα του g/g ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Έλα με τα πεναλτι μια χαρά ήταν η διαιτησία. 50-50 για μένα καμιά σχέση με τις προηγούμενες σερί εχθρικές διαιτησίες. 

Καθόλου καλά δεν ήταν Νίκο.

Ξεκάθαρα πέναλτι και τα δύο ήταν. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλη εμφανιση σε δυσκολη εδρα,παλι 4 επρεπε να βαλεις.

Ιταλε αλεφαντε αμα ειναι να βγαζεις τον εναν αχρηστο απο την αμυνα για να βαζεις τον αλλο αχρηστο στην επιθεση αστο καλυτερα.Σε χαλαει τοσο πολυ να παιζεις με 11?

Ξεκολλα την κεφαλα σου με το 3-5-2 και το γουαναμπι ναλιτζη,βαλε μαχαιρα και παιξε με λιβαγια φορ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Η ομαδα δεν πιεζει, ισως φοβουνται τραυματισμους. Δεν εχουμε ενταση στο παιχνιδι μας, στα μαρκαρισματα, στις πρωτες μπαλες. 

Σου λείπει ένας σκύλος που θα καταπίνει πράγμα στο κέντρο, αλλιώς βγάζεις και ένταση και τρεξίματα. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Εμένα ο Λιβαγια δεν μου άρεσε σήμερα. Καλύτερος από το Μάνταλο αλλά έχω απαιτήσεις 

Μιλάμε ότι έκανε την καλύτερη εμφάνιση εδώ και καιρό. Έτρεχε σαν σκυλί. Μάλλον έχει πάει καλά το θέμα συμβολαίου του.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Σου λείπει ένας σκύλος που θα καταπίνει πράγμα στο κέντρο, αλλιώς βγάζεις και ένταση και τρεξίματα. 

 

Λείπει πολύ ο Σιμάνσκι. Το έχουμε πει.

Σάκχοφ είναι πολύ soft αμυντικά.

Και ο Σέρβος δεν έχει διάρκεια μέσα στον αγώνα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Εμένα ο Λιβαγια δεν μου άρεσε σήμερα. Καλύτερος από το Μάνταλο αλλά έχω απαιτήσεις 

Εκτός από καλός ήταν και πολύ ουσιώδης. 

Και έχει εδώ και 2-3 παιχνίδια που δείχνει να συνέρχεται. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

Η ομαδα δεν πιεζει, ισως φοβουνται τραυματισμους. Δεν εχουμε ενταση στο παιχνιδι μας, στα μαρκαρισματα, στις πρωτες μπαλες. 

Από την μέση και πίσω λες και περιμένεις τις επιθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Η ομαδα δεν πιεζει, ισως φοβουνται τραυματισμους. Δεν εχουμε ενταση στο παιχνιδι μας, στα μαρκαρισματα, στις πρωτες μπαλες. 

θέμα ταχύτητας είναι αυτό. λιβαγια μαναταλος τανκοβιτς είναι αργή δεν μπορούν να πέσουν. σακοφ το ίδιο. ουσιαστικά μόνο ο κριστισιτς μπορεί αλλά και αυτός αργός είναι. Με λιβαι και σιμοες που μπορούν να τρέξουν περισσότερο θα βελτιωθεί. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Λείπει πολύ ο Σιμάνσκι. Το έχουμε πει.

Σάκχοφ είναι πολύ soft αμυντικά.

Και ο Σέρβος δεν έχει διάρκεια μέσα στον αγώνα.

 

Ναι, ο Πολωνός λείπει. 

Παίκτης που τρέχει από το ξενοδοχείο μέχρι και την επιστροφή εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

αυτο σημαινει οτι μενεις στασιμος γιατι φοβασαι συνεχεια την πλατη σου. Ειναι θεματα εμπιστοσυνης παικτων κιολας.

Θα είχε ενδιαφέρον ένα στοιχείο για το πόσες τελικές μας κάνουν σε σχέση με την χρόνια του πρωταθλήματος ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εκτός από καλός ήταν και πολύ ουσιώδης. 

Και έχει εδώ και 2-3 παιχνίδια που δείχνει να συνέρχεται. 

Μακάρι να μην πρόσεξα καλά. Τις περισσότερες φορές ήμουν με ένα αχ ρε Μάρκο. Τι να πω; Μπορει

Link to comment
Share on other sites

Ο Ινσούα ήταν καλός σήμερα. Να τα λέμε όλα. 

Απέναντι έχεις σοβαρό θέμα.

 

Και αν δεν μπορείς να φτιάξεις την αμυντική λειτουργία ίσως θα μπορούσες να δοκιμάσεις κάποια στιγμή ένα αμυντικό χαφ μπροστά από τα δύο σέντερ μπακ σε ένα 4141 ας πούμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Το χα ξαναγραψει κ παλιοτερα. Με Μανολο μαρκαρανε 7 στους 11. Τωρα δε μαρκαρουν ουτε οι αμυντικογενεις. 

Ο Μανολο αρχιζε παντα με πιεση in our half στο πρωτο μερος, κ απο το 70 κ μετα πιεζε στο αντιπαλο κουτι γιατι οι αλλοι τα χανε φτυσει κ ανετρεπε καταστασεις.

Κωστα, πίεση υπάρχει, συνέπεια δεν υπάρχει στην πίεση από τους μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
20 minutes ago, AG21 said:

Έλα με τα πεναλτι μια χαρά ήταν η διαιτησία. 50-50 για μένα καμιά σχέση με τις προηγούμενες σερί εχθρικές διαιτησίες. 

Αυτό που θεωρούμε εμείς 50-50 για τους γαύρους βορρά και νότου είναι σφαγή και ξεσηκώνουν το σύμπαν. Και όταν ευνοούνται ξεκάθαρα θεωρούν ότι τους αντιμετώπισαν 50-50.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ήταν μια καλή εμφάνιση σήμερα, σε γενικές γραμμές. Μπήκαν με σωστή νοοτροπία, σαν μεγάλη ομάδα που θα παίξει αυτό που ξέρει. Όχι προσαρμογές απέναντι στο σύστημα βοσκών , ψαράδων κλπ. Νομίζω ότι χρειαζόμαστε τον βρανιες πίσω , ένα δεξί μπακ σοβαρό, κ έναν αντιολιβειρα. Αν γίνουν αυτά τον Δεκέμβρη και δεν έχουμε «περίεργες εμφανίσεις» θα έχουμε επαφή με το πρωτάθλημα μέχρι τέλος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την απαίτηση από έναν άνθρωπο που ήταν αμυντικός παγκόσμιας κλάσης να μου φτιάξει την άμυνα και την αμυντική λειτουργία της ομάδας. Ποτέ δεν τον κατηγόρησα για την αφλογιστία στην επίθεση. Και μάλιστα σημειώνω συνεχώς ότι έχει δουλέψει τα στημένα. Αλλά ρε φίλε δεν είναι αμυντική λειτουργία αυτό το πράγμα. Και είσαι ένα χρόνο στο κλαμπ. Ε αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mobster21 said:

Ο Ινσούα ήταν καλός σήμερα. Να τα λέμε όλα. 

 

Πολύ καλος και καλο είναι να περιοριστεί το μπουλινγκ όταν δεν δίνει δικαιώματα. 
Και δεν μιλάω μονο για εδώ μέσα, αλλά και οι αρδ έχουν λυσσάξει μαζί του.

Οκ κατσαπλιάς είναι αλλά παλεύει σαν σκύλος 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
5 minutes ago, Kostas21 said:

δε γινεται να τρως γκολ σε ΚΑΘΕ ματς, σε ΚΑΘΕ counter, απλα δε γινεται.

Το πρόβλημα φέτος είναι η άμυνα. Θα δυσκολευτούμε σε κάποια ματς και με το γκολ ιδιαίτερα όταν κάποιοι θα είναι μέτριοι αλλά το μεγάλο αγκάθι είναι η άμυνα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Πολύ καλος και καλο είναι να περιοριστεί το μπουλινγκ όταν δεν δίνει δικαιώματα. 
Και δεν μιλάω μονο για εδώ μέσα, αλλά και οι αρδ έχουν λυσσάξει μαζί του.

Οκ κατσαπλιάς είναι αλλά παλεύει σαν σκύλος 

Νίκο προσωπικά ήθελα με λίγα περισσότερα χρήματα να πάρεις έναν πιο ολοκληρωμένο ποδοσφαιριστή σε καλύτερη ηλικία.

That's all.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×