Jump to content

Αστέρας Τρίπολης - Α.Ε.Κ (10 αγ.) 29/11, 19:30 Novasports 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Ινσούα
      1
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      8
    • Μάνταλος
      1
    • Τάνκοβιτς
      5
    • Λιβάγια
      8
    • Ανσαριφάρντ
      10
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμόες
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      15
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      14
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      6
    • Ινσούα
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      8
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      10
    • Κρστίσιτς
      1
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Ολιβέιρα
      7
    • Σιμόες
      0


Recommended Posts

24 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Ξάνθη το 2-1

Δικιο εχεις,μου ειχε μεινει μονο το 1-2 με τον Πανθρακικο και εκει μια απο τα ιδια ηταν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

τοτε γιατι δεν τα δινουν τα λεφτα σε εμενα αφου ο προπονητης δεν μπορει να επηρεασει την στανη να βγαλει το καλυτερο γαλα που μπορει?

αλλα ειπαμε. θεος ο καρερα ο τι κανει ειναι τελειο και ειναι αλανθαστος γιατι μετα γιαννικος που το εγραψε ο πανος21 σε ενα οπαδικο σαιτ

Δεν τα δωσαμε σε εσενα αλλα σε αλλους επιδοξους προπονητες και ειδαμε τα αποτελεσματα.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τηρουμενων των αναλογιων το πραγμα ειναι στο σωστο δρομο και πως η διοικηση εκτος απο την ευκολη λυση μπορει να κανει την αλλαγη και να φτιαξει το ροστερ να ειναι στο επιπεδο ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Και ο Καρέρα είχε φροντίσει πριν το ματς να κάνει μία επική ομιλία στα αποδυτήρια της Αρκαδίας. Κάτι που δεν συνηθίζει και προκάλεσε εντύπωση.

Λίγο πριν τη σέντρα, λοιπόν, ο Μάσιμο Καρέρα… ντόπαρε ψυχολογικά τους παίκτες τους, με επική ομιλία στα αποδυτήρια του «Θ. Κολοκοτρώνης».

«Είμαι εδώ εγώ. Ηρθα για να κερδίσω. Και θα κερδίσω. Είναι μία μάχη. Είστε μαζί μου σε αυτή τη μάχη; Είστε έτοιμοι να κερδίσουμε; Φωνάξτε να ακούσω!» είπε ο Ιταλός προπονητής.

 

https://www.enwsi.gr/923419/aek/aek-podosfairo/epiki-omilia-karera-prin-to-mats-tha-mpeite-mazi-moy-sti-machi-i-apantisi-ton-paikton.html?utm_source=internal&utm_medium=home_section

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το είπε χθες και ο Κέτσε νομίζω , ότι πρώτη φορά τους μίλησε πριν από αγώνα τόσο πολεμικά και με κραυγές ο Ιταλός . Συνήθως μάλιστα τους μιλάει ο Κολονέλο .

Λοιπόν δε ξέρω γιατί προχώρησε σε αυτή την έντονα φορτισμένη ομιλία ο Μάσιμο αλλά 1) άργησε πολύ ,θα είχαμε ένα κύπελλο ακόμα τώρα στην ιστορία μας .

 2) καλό θα είναι εφεξής να τους μιλάει έτσι με το ίδιο πολεμικό πάθος κάθε φορά  , προφανώς και αυτός είναι ο στρατηγός και οι παίκτες πρέπει να φτιάχνονται εγκεφαλικά.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ο Γκμοχ, λέγεται ότι, στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού Σταδίου πριν τον αγώνα με την Ρεαλ το 1985, φώναζε στους παίκτες " τι θα τους κάνουμε;" και αυτοί απαντούσαν φωνάζοντας " θα τους γαμησουμε!!" 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Stylianopoulos said:

Το είπε χθες και ο Κέτσε νομίζω , ότι πρώτη φορά τους μίλησε πριν από αγώνα τόσο πολεμικά και με κραυγές ο Ιταλός . Συνήθως μάλιστα τους μιλάει ο Κολονέλο .

Λοιπόν δε ξέρω γιατί προχώρησε σε αυτή την έντονα φορτισμένη ομιλία ο Μάσιμο αλλά 1) άργησε πολύ ,θα είχαμε ένα κύπελλο ακόμα τώρα στην ιστορία μας .

 2) καλό θα είναι εφεξής να τους μιλάει έτσι με το ίδιο πολεμικό πάθος κάθε φορά  , προφανώς και αυτός είναι ο στρατηγός και οι παίκτες πρέπει να φτιάχνονται εγκεφαλικά.

 

Εν ολιγοις πρέπει να τσαλακωθεί λίγο και να συνδεθεί ψυχικά με τους παίχτες. Τα κυριλέ καταρχήν δεν ταιριάζουν σητν ΑΕΚ και δεύτερον δεν δίνουν κίνητρο σε κανεναν αφού λαμβάνεται ως απάθεια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Stylianopoulos said:

Το είπε χθες και ο Κέτσε νομίζω , ότι πρώτη φορά τους μίλησε πριν από αγώνα τόσο πολεμικά και με κραυγές ο Ιταλός . Συνήθως μάλιστα τους μιλάει ο Κολονέλο .

Λοιπόν δε ξέρω γιατί προχώρησε σε αυτή την έντονα φορτισμένη ομιλία ο Μάσιμο αλλά 1) άργησε πολύ ,θα είχαμε ένα κύπελλο ακόμα τώρα στην ιστορία μας .

 2) καλό θα είναι εφεξής να τους μιλάει έτσι με το ίδιο πολεμικό πάθος κάθε φορά  , προφανώς και αυτός είναι ο στρατηγός και οι παίκτες πρέπει να φτιάχνονται εγκεφαλικά.

 

Ε του πήρε έναν χρόνο μόνο.

Έχω σημειώσει πολλές φορές πόσο σημαντικό είναι το δέσιμο του προπονητή με τους παίχτες και πόσο καταλυτική η παρουσία του και ο λόγος του. 

Μέχρι προχθές αγνοούσε η ομάδα αυτό το απλό. Το να μιλήσει ο coach στους ποδοσφαιριστές με πάθος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
20 hours ago, George_D said:

αξιζει να σημειωσουμε οτι εχουμε περασει απο 2 δυσκολες εδρες στις οποιες ακομα και9 τη πρωταθληματικη χρονια ειχαμε χασει βαθμους (ηττα σε τριπολη και ισοπαλια στα γιαννενα)

Βέβαια τέτοιες συγκρίσεις δύσκολα μας δείχνουν κάτι γιατί μιλάμε για το 18 που πήραμε όλα τα ντέρμπι μέσα-έξω, ο γαύρος έχανε βαθμούς από την αρχή και ο γαύρος του βορρά δεν έπαιρνε ντέρμπι με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2020 at 12:05 PM, mobster21 said:

Μπορεί να πας στον πάγκο ακόμα και σε ένα σημαντικό γκολ χωρίς να παίζει πρόκριση σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

 

 

aek-630_0_4.jpg

 

   Πάντως (Τάσος) αυτό που συζητάτε εδώ γιατί δεν πάνε ποτέ οι παίκτες μας στον Μάσιμο να πανηγυρίσουν μαζί του ενώ έχουν πάει σε φροντιστες - γυμναστή - συμπαίκτες  το χω πάθει και γω.

   Τελειώνει η μικρή ενα θεατρικό της και περιμένω να κατέβουν όλα τα μούλικα απο τη σκηνή μεσα στη χαρά και στην περηφάνεια να την αγκαλιάσω . Λοιπόν χαιρετάει τη μανα της , την πεθερά μου,τον πεθερό μου , τον πατέρα μου , ξανά τη μάνα της , έναν συμμαθητή της , ένα σκαμπώ που είχα δίπλα μου , εναν προβολέα στο ταβάνι και μετά σηκωνόμαστε και φευγουμε .

 Σίγουρα λοιπόν και καταλήγω με αυτό, θα γούσταρε ο Ιταλός να πάει ενας παικτης του μετά απο γκολ να τον αγκαλιάσει .

 Είναι πολύ πιο σοβαρό από όσο νομίζετε η απόρριψη που νιώθει ο κάθε Μάσιμο Στυλιανόπουλος.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stylianopoulos said:

 

   Πάντως (Τάσος) αυτό που συζητάτε εδώ γιατί δεν πάνε ποτέ οι παίκτες μας στον Μάσιμο να πανηγυρίσουν μαζί του ενώ έχουν πάει σε φροντιστες - γυμναστή - συμπαίκτες  το χω πάθει και γω.

   Τελειώνει η μικρή ενα θεατρικό της και περιμένω να κατέβουν όλα τα μούλικα απο τη σκηνή μεσα στη χαρά και στην περηφάνεια να την αγκαλιάσω . Λοιπόν χαιρετάει τη μανα της , την πεθερά μου,τον πεθερό μου , τον πατέρα μου , ξανά τη μάνα της , έναν συμμαθητή της , ένα σκαμπώ που είχα δίπλα μου , εναν προβολέα στο ταβάνι και μετά σηκωνόμαστε και φευγουμε .

 Σίγουρα λοιπόν και καταλήγω με αυτό θα γούσταρε να πάει ενας παικτης του μετά απο γκολ να τον αγκαλιάσει .

 Είναι πολύ πιο σοβαρό από όσο νομίζετε η απόρριψη που νιώθει ο κάθε Μάσιμο Στυλιανόπουλος.

Αυτό το παθαίνω συχνά με παραγγελίες. Ειναι σειρά μου να σερβιριστώ, περνάνε από δίπλα μου τα πιάτα και ενώ νομίζω ότι προορίζονται για το τραπεζι μου τρώω τάπα. Άσχημο το συναίσθημα αυτό της απόρριψης. Μασιμο και Στυλ πρέπει να κάνουμε φασαρία και να διεκδικήσουμε την προσοχή που μας αναλογεί. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Skepastos said:

Αυτό το παθαίνω συχνά με παραγγελίες. Ειναι σειρά μου να σερβιριστώ, περνάνε από δίπλα μου τα πιάτα και ενώ νομίζω ότι προορίζονται για το τραπεζι μου τρώω τάπα. Άσχημο το συναίσθημα αυτό της απόρριψης. Μασιμο και Στυλ πρέπει να κάνουμε φασαρία και να διεκδικήσουμε την προσοχή που μας αναλογεί. 

Μια φορά στο τόσο που τυχαίνει να πάω σε άγνωστο μέρος για ποτό, με χαλάει κι εμένα που πηγαίνω στο μπαρ να πάρω κάτι και αντί να πετάξουν ό,τι άλλο κάνουν οι μπάρμαν για να με εξυπηρετήσουν, πρέπει να περιμένω τη σειρά μου και όταν μου κάνουν την χάρη να ασχοληθούν μαζί μου. Αυτά είναι τα σοβαρά προβλήματα, κύριοι. :D 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SpiRos said:

Μια φορά στο τόσο που τυχαίνει να πάω σε άγνωστο μέρος για ποτό, με χαλάει κι εμένα που πηγαίνω στο μπαρ να πάρω κάτι και αντί να πετάξουν ό,τι άλλο κάνουν οι μπάρμαν για να με εξυπηρετήσουν, πρέπει να περιμένω τη σειρά μου και όταν μου κάνουν την χάρη να ασχοληθούν μαζί μου. Αυτά είναι τα σοβαρά προβλήματα, κύριοι. :D 

Γι'αυτό πας σε στέκια,πριν μπεις σου έχουν βάλει ήδη το ποτό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blanco21 said:

Γι'αυτό πας σε στέκια,πριν μπεις σου έχουν βάλει ήδη το ποτό.

Εεε ναι, μία στο τόσο λέμε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×