Jump to content

ΑΕΚ και Πρωταθλητισμός


Recommended Posts

1 minute ago, mobster21 said:

Και δεν είναι συγκρίσιμη διαφορά των 9 βαθμών με σύστημα 2-1-0 με αυτό των 3-1-0.

Κάπου εντυπωσιάζει το δεύτερο σύστημα στις διαφορές.

 

Το εγραψα οτι παιζει ρολο το βαθμολογικο συστημα.Αλλα η διαφορα πρεπει να κυμαινεται περιπου στις 3 ηττες και φυσικα και αλλα στοιχεια οπως το ποτε δημιουργηθηκε μια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nestoridis21 said:

Χρονιά Αλμπερτ Φαφιέ και Αντώνη Γεωργιάδη;

13 χρονών τότε και η φλόγα ΕΚΑΙΓΕ μέσα σε όλους. Δεν πτοούσε κανέναν καμία διαφορά. Με αυτά μεγαλώσαμε. Και αγαπήσαμε. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobster21 said:

Δηλ. οι τριάντα βαθμοί διάφορα του 1986 με σύστημα 2-1-0 μάλλον είναι η χειρότερη επίδοση όλων των εποχών.

Ηταν η χειροτερη χρονια μεχρι την πεσαδα στην ιστορια της ομαδας.Ηταν και η απεργια βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ να πούμε ότι με το πρωτάθλημα του 18 το καλοκαίρι τα μισά παιδιά είχαν γίνει ΑΕΚ και σε ένα χρόνο άλλαξαν ομάδα η πλειοψηφία τους.

Άρα χρειάζεται και συνέχεια-συνέπεια,δεν είναι απλοί αριθμοί οι τίτλοι στο βιογραφικό του κάθε τίγρη.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Το εγραψα οτι παιζει ρολο το βαθμολογικο συστημα.Αλλα η διαφορα πρεπει να κυμαινεται περιπου στις 3 ηττες και φυσικα και αλλα στοιχεια οπως το ποτε δημιουργηθηκε μια διαφορα.

Εννιά νίκες περισσότερες είχε ο γαύρος.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikos said:

2013/14 - Γ´ εθνική

2014/15 - Β´ εθνική 

2015/16 - 31 - κύπελλο

2016/17 - 14

2017/18 - 0 (πρωτάθλημα)

2018/19 - 23

2019/20 - 22

2020/21 - ........

Ο κοντοπούτανος είπε δεν πάμε για πρωτάθλημα, η Μιμή είπε ήρθε νωρίτερα απ ότι το περιμέναμε, αλλά οκ καλοδεχούμενο. Και τους δύο τους αποθεώναμε. 

Μόνο στην ΑΕΚ αυτά. 

Φαίνεται να ζούμε την χειρότερη περίοδο, ενώ διαβλέπω mRNA Ουάσινγκτον Γουιζαρντς με γηπεδάρα και πρόεδρο Τραμπ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά η χειρότερη χρονια ήταν η πεσαδα

Εμένα παντως ένα πραγμα που μου έδειξε τι ζουμε τώρα πχ ειναι ότι το 2003/04 που στο μυαλό μου έχει μείνει καθαρα ως χρονια σήψης ειχες την ίδια διαφορα με περισυ και προπερσυ ας πούμε (και πιθανοτατα και φετος)

Μια άλλη παρατήρηση: πάνω από 20 βαθμούς διαφορά  ειχες λίγα χρονια. Και πλέον έχει γίνει η συνήθεια που έγινε λατρεία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Καλά η χειρότερη χρονια ήταν η πεσαδα

Εμένα παντως ένα πραγμα που μου έδειξε τι ζουμε τώρα πχ ειναι ότι το 2003/04 που στο μυαλό μου έχει μείνει καθαρα ως χρονια σήψης ειχες την ίδια διαφορα με περισυ και προπερσυ ας πούμε (και πιθανοτατα και φετος)

Μια άλλη παρατήρηση: πάνω από 20 βαθμούς διαφορά  ειχες λίγα χρονια. Και πλέον έχει γίνει η συνήθεια που έγινε λατρεία.

Μέχρι πριν λίγες ημέρες εδώ δεν διάβαζα ότι αν κλείσουμε την χρονιά με έναν βαθμό λιγότερη διαφορά από πέρσι θα είναι πρόοδος? Τί έγινε ξαφνικά?

Τρώγαμε την μία τριάρα μετά την άλλη δύο μήνες και ήταν όλα αγγελικά πλασμένα. Τί άλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Καλά η χειρότερη χρονια ήταν η πεσαδα

Εμένα παντως ένα πραγμα που μου έδειξε τι ζουμε τώρα πχ ειναι ότι το 2003/04 που στο μυαλό μου έχει μείνει καθαρα ως χρονια σήψης ειχες την ίδια διαφορα με περισυ και προπερσυ ας πούμε (και πιθανοτατα και φετος)

Μια άλλη παρατήρηση: πάνω από 20 βαθμούς διαφορά  ειχες λίγα χρονια. Και πλέον έχει γίνει η συνήθεια που έγινε λατρεία.

Ετσι ειναι η αισθηση που αφηνει η ομαδα.Οπως και οι χρονιες 99-00 και 00-01.

Για την συνηθεια της διαφορας ειναι οπως τα λες και αυτο ειναι και το πιο εξοργιστικο μαζι με τις ταριφες στο τηγανι.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×