Jump to content

ΑΕΚ και Πρωταθλητισμός


Recommended Posts

16 minutes ago, mobster21 said:

Ε αυτό δεν καταλαβαίνω. Πώς μία ήττα στο Καραϊσκάκη ενώ η ομάδα δεν είναι καλά ξεσηκώνει τον κόσμο όταν η ίδια ομάδα έχει χάσει από τον βάζελο πριν είκοσι ημέρες και έχει φάει 5 γκολ στην Ριζούπολη σε δύο παιχνίδια με Απόλλωνα και Βόλο.

Δεν βάζω μέσα τις τόσες τριάρες στην Ευρώπη.

Πάνω σε τί υπήρχε αυτή η στρέβλωση της πραγματικότητας για τις δυνατότητες του κλαμπ. Αυτό αναρωτιέμαι.

 

Οταν γινεται καθε χρονο ενοχλει πολυ.Και φυσικα ενοχλει και η ηττα απο αυτον τον βαζελο, κατι που δεν εγινε μονο φετος.Θυμασαι τα περσινα εδω μεσα στο 3-2.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Οταν γινεται καθε χρονο ενοχλει πολυ.Και φυσικα ενοχλει και η ηττα απο αυτον τον βαζελο, κατι που δεν εγινε μονο φετος.Θυμασαι τα περσινα εδω μεσα στο 3-2.

Το φθινόπωρο φαίνεται ότι θα έχει εμβολιαστεί ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού, η ζωή θα έχει επιστρέψει ως ένα βαθμό στην κανονικότητα που γνωρίζαμε και είναι πολύ πιθανό ο κόσμος να γυρίσει στα γήπεδα. Εκείνη την στιγμή θα τελειώνει και η Νέα Φιλαδέλφεια. Ας μαζέψουν αυτό το χάλι μέχρι το καλοκαίρι ο Μανόλο με τον Παναγιώτη και ας δώσει το μεγαλύτερο συμβόλαιο σε ένα σοβαρό τεχνικό με βαρύ βιογραφικό πάνω στον οποίον θα χτιστεί η ομάδα από την αρχή. Έχεις ήδη περίπου δέκα παίχτες που θα μπορούσαν να αποτελέσουν την βάση για αυτό. Εγώ θέλω τον Γενάρη δύο τρεις κινήσεις αλλά να είναι καλές

Τερματοφύλακα. Σέντερ μπακ. Δεξί μπακ. Να μαζέψεις λίγο αυτό το χάλι στην άμυνα. 

Στα χαφ με την επιστροφή του Πολωνού είμαι αισιόδοξος ότι θα βελτιωθεί η εικόνα.

Το καλοκαίρι θέλεις τουλάχιστον ένα χαφ σημείο αναφοράς. 

Και φυσικά να τελειώνει αυτή η ιστορία με τους Λιβάγια Ολιβέιρα που έχει αρχίσει και κουράζει όλες τις πλευρές.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mobster21 said:

Νίκο καλό προπονητή έφερε. Γιατί στη αρχή όλοι αυτοί πιστεύαμε. Έφερε και καλό ΤΔ και γελάγαμε με τον Λυμπεροπούλο. Έκανε και καλές κινήσεις το καλοκαίρι σχετικά. Έδωσε χρήματα και πήρε τρία μπακ. Δύο χαφ. Δύο εξτρέμ. Έναν επιθετικό. Πού ακριβώς έχει ευθύνες φέτος? Τί να κάνει? Να μπαίνει στα αποδυτήρια και να τραβάει αυτιά 25χρονων και να τους κάνει ντα?

Κατάφερε το κλαμπ και μηδένισε την αξία των δύο ακριβότερων συμβολαίων και ευθύνεται πάλι αυτός? Ε αυτό δεν καταλαβαίνω. Που η δική μου άποψη για τον Μελ μπορεί και να είναι χειρότερη από αυτή που καταγράφεται μέσα στο φόρουμ και παίζει να είναι στα όρια του μπαν. Αλλά από εκεί και πέρα να τα βάζουμε σε μια σειρά τα πράγματα γιατί κάπου επικρατεί μια σύγχυση αυτή την στιγμή και μια υπερβολή.

Καταρχην δεν βαζει μια. Αυτούς που έφερε το καλοκαίρι τους έφερε πουλώντας, έχω αναλύσει και τα ποσά, εξαλλου το παραδέχεται ότι δεν βαζει. Ένα το κρατούμενο. Καπου φταίει δλδ εξαρχής. Αλλιώς να κάνω κι εγώ τον διαχειριστή.

Απο εκεί και περα όταν οι Λιβαγιες, Μανταλοι, ακόμα και Μπακακηδες έχουν γίνει δημόσιοι υπάλληλοι πρώτος φταίει αυτος. Δικό του μαγαζι είναι.

Και τελος αυτά τα μπρος πίσω με τεχνικούς διευθυντές και προπονητες (δλδ οκ τους έδιωξες τους αλλους, πάλι Χιμένεθ, πάλι μαθητευόμενο τεχνικό διευθυντή, δεν τα είχε απορρίψει ο ιδιος αυτά στο παρελθόν;) δειχνουν άνθρωπο που έχει χάσει κάθε έλεγχο πλεον.

Δλδ όλοι που γκρινιάζουμε τον αδικούμε; 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bluesman said:

 Το.2020 δεν ειναι 2005 και πολυ περισσότερο 1990.

Οπως ισχύει για τον Μελισσανιδη ισχύει και για τα υπόλοιπα. Κοινως ηταν πιο ευκολος ο πρωταθλητισμος παλαιοτερα.

 

Να τονίσουμε ότι ο Σώκρατες μέχρι το 2007 από το Τσάμπιονς Λιγκ δεν κονομούσε τρελά λεφτά ενώ δεν είχε δίκτυο πωλήσεων. Πολλες φορες ειχε ερασιτεχνικη διαχειριση, π.χ. στους προπονητές. Ετσι παρα την βοήθεια της παραγκας συνηθως εχανε πολλους βαθμους.

Μάλιστα το 2006-07 η ΑΕΚ με τις τρεις νίκες στους ομίλους είχε παραπάνω έσοδα από τον Ολυμπιακό στο Τσ Λ.
Τα 20αρια άρχισαν να σκάνε από το 2007.
Επί Μαρινάκη έγιναν 25-40 εκατομμύρια ευρώ συν την τεχνογνωσία των πωλήσεων.
Έτσι π.χ. ο χουβαρδάς Σαββίδης είχε να αντιμετωπίσει μία ομάδα του 2012-15 που ξεκινούσε με πλεόνασμα εσόδων 25-30 εκατομμύρια ενώ ο Σόκρατες ξεκινούσε με 5-12 εκατομμύρια ευρώ.
Έτσι εξηγείται κιόλας πως για παράδειγμα το 2015-16 ο Ολυμπιακός πήρε πρωτάθλημα με 28-1-1 και 30 βαθμούς διαφορά από όλους.
Έτσι εξηγείται ότι και το 2017 το πήρε με τεράστια διαφορά από όλους όπως και το 2020.
Εξαίρεση το 2018 που έκαναν και λάθη και η ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ σωστές κινήσεις και το 2019 που ο ΠΑΟΚ έκανε την υπέρβαση.
Ωστόσο η απόσταση από την κορυφή κυμαίνεται σε διψήφια μεγέθη και από ανεπάρκεια των ανταγωνιστών και επειδή ο Μαρινάκης κατάφερε με το παρασκήνιο, τις σωστές του ενέργειες και το ότι το 2010 βρήκε αμέτοχους σε ΑΕΚ και ΠΑΟ να εδραιώσει μία τεράστια πηγή εσόδων.

Οταν παιρνεις εφαπαξ χρηματα χωρις προκριματικα και χωρις το αγχος αν οι μεταγραφες που θα κανεις το καλοκαιρι θα σε ριξουν εξω υπαρχει μεγαλη διαφορα στην εκκινηση πως να το κανουμε.Μια χαρα λεφτα επαιρνε ο γαυρος τοτε και φυσικα τα επαιρνε καθε χρονο και χωρις διοικητικα προβληματα με οτι αυτο συνεπαγεται που ειχαμε εμεις.Αν ηταν ετσι δεν θα το καναμε θεμα τοτε για τα λεφτα του τσουλου.Το ιδιο και τωρα, εμεις μια φορα πηραμε τα περισσοτερα και συνεπεσε με την ανεγερση του γηπεδου, αυτοι τα παιρνουν σχεδον καθε χρονο.Δηλαδή εμεις μπορουσαμε να φερουμε Καρεμπε, Ζε Ελιας, Τζιοβανι, Ζαχοβιτς, Ντουντου, Κοβασεβιτς, Τουρε, Ριβαλντο ή μπορουσε να τους φερει ο γαυρος χωρις τσουλου εκεινα τα χρονια;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mobster21 said:

Ε αυτό δεν καταλαβαίνω. Πώς μία ήττα στο Καραϊσκάκη ενώ η ομάδα δεν είναι καλά ξεσηκώνει τον κόσμο όταν η ίδια ομάδα έχει χάσει από τον βάζελο πριν είκοσι ημέρες και έχει φάει 5 γκολ στην Ριζούπολη σε δύο παιχνίδια με Απόλλωνα και Βόλο.

ειναι απλο. Στην ηττα απο τον βαζελο η διαφορα ηταν στο -6. Σημαντικη μεν αλλα δεν ησουν εκτος στοχων ακομα + δεν ειχαμε παιξει ακομα με γαυρο οπου με νικη θα καλυπταμε καπως το χαμενο εδαφος

Στην ηττα απο γαυρο η διαφορα εχει σχεδον διπλασιαστει (-11)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

Το φθινόπωρο φαίνεται ότι θα έχει εμβολιαστεί ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού, η ζωή θα έχει επιστρέψει ως ένα βαθμό στην κανονικότητα που γνωρίζαμε και είναι πολύ πιθανό ο κόσμος να γυρίσει στα γήπεδα. Εκείνη την στιγμή θα τελειώνει και η Νέα Φιλαδέλφεια. Ας μαζέψουν αυτό το χάλι μέχρι το καλοκαίρι ο Μανόλο με τον Παναγιώτη και ας δώσει το μεγαλύτερο συμβόλαιο σε ένα σοβαρό τεχνικό με βαρύ βιογραφικό πάνω στον οποίον θα χτιστεί η ομάδα από την αρχή. Έχεις ήδη περίπου δέκα παίχτες που θα μπορούσαν να αποτελέσουν την βάση για αυτό. Εγώ θέλω τον Γενάρη δύο τρεις κινήσεις αλλά να είναι καλές

Τερματοφύλακα. Σέντερ μπακ. Δεξί μπακ. Να μαζέψεις λίγο αυτό το χάλι στην άμυνα. 

Στα χαφ με την επιστροφή του Πολωνού είμαι αισιόδοξος ότι θα βελτιωθεί η εικόνα.

Το καλοκαίρι θέλεις τουλάχιστον ένα χαφ σημείο αναφοράς. 

Και φυσικά να τελειώνει αυτή η ιστορία με τους Λιβάγια Ολιβέιρα που έχει αρχίσει και κουράζει όλες τις πλευρές.

Καποιος εδω μεσα ειχε γραψει οτι η πιο χρησιμοποιημενη φραση ειναι "το καλοκαιρι η ομαδα χρειαζεται..."Το προβλημα ειναι οτι δεν κανουμε ποτε αυτο που χρειαζεται αντιθετα επιμενουμε στα ιδια λαθη οπως εγραφε και το πανο.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, George_D said:

 

 

Το 1996-97 ειδικα (το πρωτο πρωταθλημα του φρυδια) μιλαμε για απιστευτα οργια της διαιτησιας. Σε 34 ματς πρωταθληματος στα 25 οι αντιπαλοι του γαυρου τελειωσαν τον αγωνα με δεκα παικτες. Συν το οτι αδικουνταν η ΑΕΚ με ομαδες οπως ο Ιωνικος, Καβαλα κ.α. για παρουν αυτοι το πρωταθλημα. Σκεφτειτε λοπον οτι ο γαυρος πηρε το λιγοτερο 10-12 βαθμους που δεν αξιζε και η ΑΕΚ δεν πηρε 6-8 βαθμους που αξιζε

Θελω να πω οτι η διαφορα τοτε των 12 βαθμων ηταν ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΗ. Θα επρεπε να ηταν 12 ποντους υπερ της ΑΕΚ

Οι αριθμοι λοιπον δεν δειχνουν ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

George ειναι γνωστα αυτα και μας εχουν σημαδεψει.Η ομαδα εκανε πρωταθλητισμό εκεινη την χρονια ακομα και αν εκατσε στο -12 η διαφορα.Κανενας δεν το αμφισβητει αυτο.Ακομα και με ολα αυτα τα οργια το χαμενο πεναλτι του Τονι στον Ιωνικο (ειρωνια ε;), τελειωσε την χρονια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, George_D said:

ειναι απλο. Στην ηττα απο τον βαζελο η διαφορα ηταν στο -6. Σημαντικη μεν αλλα δεν ησουν εκτος στοχων ακομα + δεν ειχαμε παιξει ακομα με γαυρο οπου με νικη θα καλυπταμε καπως το χαμενο εδαφος

Στην ηττα απο γαυρο η διαφορα εχει σχεδον διπλασιαστει (-11)

Η εικόνα της ομάδας ήταν πολύ κακή. Αντικειμενικά δεν άφηνε ελπίδα για τίποτα φέτος. Το γεγονός ότι εμείς ως οπαδοί ελπίζαμε σε μια μαγική ανατροπή δεν στηριζόταν πουθενά αλλού εκτός από την αγάπη μας για την ομάδα. Αλλά η αγάπη δεν φέρνει αποτελέσματα από μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nikos said:

Παντως όταν ψάχνω κάτι τέτοια εγώ θέλω να ψαχτώ  λιγο για να καταδείξω 2 πραγματα.


1) το γενικότερο πρόβλημα που έχει η ΑΕΚ (αυτή μας ενδιαφέρει, όχι οι περαστικοί) την τελευταία 13ετια (και όχι μονο επι Μελ) και που ο Μελ στο αγωνιστικό απλά το συνεχίζει 

2) ότι ιστορικά δεν είναι λιγο το 1 πρωτάθλημα στα 6 χρονια (δεν βάζω τα 2 στις χαμηλότερες κατηγορίες)  αλλα είναι παρα πολύ τραγικο να μην κανεις πρωταθλητισμο ούτε για αστειο τα 5 απο τα 6 τελευταία χρονια 

Εννοειται δεν ειναι θεμα Μελ, αυτο ξεκιναει να γινεται κανονας απο την αποχωρηση Ντεμη, απλα ο Μελ το οξυνε.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mobster21 said:

Νίκο καλό προπονητή έφερε. Γιατί στη αρχή όλοι αυτοί πιστεύαμε. Έφερε και καλό ΤΔ και γελάγαμε με τον Λυμπεροπούλο. Έκανε και καλές κινήσεις το καλοκαίρι σχετικά. Έδωσε χρήματα και πήρε τρία μπακ. Δύο χαφ. Δύο εξτρέμ. Έναν επιθετικό. Πού ακριβώς έχει ευθύνες φέτος? Τί να κάνει? Να μπαίνει στα αποδυτήρια και να τραβάει αυτιά 25χρονων και να τους κάνει ντα?

Κατάφερε το κλαμπ και μηδένισε την αξία των δύο ακριβότερων συμβολαίων και ευθύνεται πάλι αυτός? Ε αυτό δεν καταλαβαίνω. Που η δική μου άποψη για τον Μελ μπορεί και να είναι χειρότερη από αυτή που καταγράφεται μέσα στο φόρουμ και παίζει να είναι στα όρια του μπαν. Αλλά από εκεί και πέρα να τα βάζουμε σε μια σειρά τα πράγματα γιατί κάπου επικρατεί μια σύγχυση αυτή την στιγμή και μια υπερβολή.

Στα ακριβοτερα συμβολαια φταει αυτος γιατι δεν εχει την αισθηση του timing.Οταν ερθει καλη προταση τον παικτη τον δινεις, ποσο μαλλον οταν σου εχει δημιουργησει προβληματα.Μονο με τον Βρανιες ενηργησε σωστα οταν τον πουλησε και με τον Μπαρκα.Παλι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε τώρα ότι ακόμα δεν έχει τελειώσει η τρίτη σεζόν από την χρονιά του πρωταθλήματος που πήρε το κλαμπ μετά από 24 χρόνια. Και έχουμε αρχίσει το πριόνισμα και τον μηδενισμό.

Άλλο έχω απαιτήσεις (όποιες μπορεί να έχει ο οπαδός μιας ποδοσφαιρικής ομάδας) και άλλο ισοπεδώνω.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Στα ακριβοτερα συμβολαια φταει αυτος γιατι δεν εχει την αισθηση του timing.Οταν ερθει καλη προταση τον παικτη τον δινεις, ποσο μαλλον οταν σου εχει δημιουργησει προβληματα.Μονο με τον Βρανιες ενηργησε σωστα οταν τον πουλησε και με τον Μπαρκα.Παλι καλα.

Δλδ για τον Ολιβέιρα αυτός ευθύνεται αποκλειστικά? Το γνωρίζεις εκ των έσω ή να βρίσκουμε να λέμε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Μιλάμε τώρα ότι ακόμα δεν έχει τελειώσει η τρίτη σεζόν από την χρονιά του πρωταθλήματος που πήρε το κλαμπ μετά από 24 χρόνια. Και έχουμε αρχίσει το πριόνισμα και τον μηδενισμό.

Άλλο έχω απαιτήσεις (όποιες μπορεί να έχει ο οπαδός μιας ποδοσφαιρικής ομάδας) και άλλο ισοπεδώνω.

Καλα ειναι να λεγονται καποια πραγματα για να μην ξαναφτασουμε στα 24.Το πριονισμα το εκανε ο ιδιος στην ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Bluesman said:

 Το.2020 δεν ειναι 2005 και πολυ περισσότερο 1990.

Οπως ισχύει για τον Μελισσανιδη ισχύει και για τα υπόλοιπα. Κοινως ηταν πιο ευκολος ο πρωταθλητισμος παλαιοτερα.

 

Να τονίσουμε ότι ο Σώκρατες μέχρι το 2007 από το Τσάμπιονς Λιγκ δεν κονομούσε τρελά λεφτά ενώ δεν είχε δίκτυο πωλήσεων. Πολλες φορες ειχε ερασιτεχνικη διαχειριση, π.χ. στους προπονητές. Ετσι παρα την βοήθεια της παραγκας συνηθως εχανε πολλους βαθμους.

Μάλιστα το 2006-07 η ΑΕΚ με τις τρεις νίκες στους ομίλους είχε παραπάνω έσοδα από τον Ολυμπιακό στο Τσ Λ.
Τα 20αρια άρχισαν να σκάνε από το 2007.
Επί Μαρινάκη έγιναν 25-40 εκατομμύρια ευρώ συν την τεχνογνωσία των πωλήσεων.
Έτσι π.χ. ο χουβαρδάς Σαββίδης είχε να αντιμετωπίσει μία ομάδα του 2012-15 που ξεκινούσε με πλεόνασμα εσόδων 25-30 εκατομμύρια ενώ ο Σόκρατες ξεκινούσε με 5-12 εκατομμύρια ευρώ.
Έτσι εξηγείται κιόλας πως για παράδειγμα το 2015-16 ο Ολυμπιακός πήρε πρωτάθλημα με 28-1-1 και 30 βαθμούς διαφορά από όλους.
Έτσι εξηγείται ότι και το 2017 το πήρε με τεράστια διαφορά από όλους όπως και το 2020.
Εξαίρεση το 2018 που έκαναν και λάθη και η ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ σωστές κινήσεις και το 2019 που ο ΠΑΟΚ έκανε την υπέρβαση.
Ωστόσο η απόσταση από την κορυφή κυμαίνεται σε διψήφια μεγέθη και από ανεπάρκεια των ανταγωνιστών και επειδή ο Μαρινάκης κατάφερε με το παρασκήνιο, τις σωστές του ενέργειες και το ότι το 2010 βρήκε αμέτοχους σε ΑΕΚ και ΠΑΟ να εδραιώσει μία τεράστια πηγή εσόδων.


Διαφορές ο 2ος από τον 1ο (βάζω από το 2007 που λες)

 

2007/08 2 ποντοι 

2008/09 8 πόντοι 

2009/10 6 ποντοι

2010/11 7 ποντοι

2011/12 7 ποντοι

2012/13 15 πόντοι 

2013/14 17 πόντοι 

2014/15 12 πόντοι 

2015/16 30 πόντοι 

2016/17 6 ποντοι

2017/18 6 ποντοι

2018/19 5 πόντοι 

2019/20 7 ποντοι (έγιναν 18 μετά τα πλευ οφφ)


Αρα αυτά που λες περι διψηφιων διαφορών ισχύουν  μονο για 4 (5 αν συμπεριλαβεις περισυ και τα πλευ οφ) από τις 13 τελευταιες σεζον για να τα λέμε ως δικαιολογια. 

Μια χαρα κοντά είναι ο 2ος συνηθως και μια χαρα πρωτάθλημα πήρες κι εσυ και ο μπαοκ όταν είχαμε ομάδες.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Δλδ για τον Ολιβέιρα αυτός ευθύνεται αποκλειστικά? Το γνωρίζεις εκ των έσω ή να βρίσκουμε να λέμε?

Γραφτηκε οτι ζητησαμε την ρητρα ενω μας εδιναν περιπου 4 αν θυμαμαι καλα.Θα επαιρνε ποσοστο και ο παικτης περιπου 1 νομιζω.Τωρα θα χασουμε 3 και θα εχουμε δωσει και 2,4.

Αυτα γραφτηκαν και δεν διαψευστηκαν μαλιστα γραφοταν οτι η Γουλβς θα επανελθει, αν ειναι μουφα δεν φταιω εγω.Και αν ειναι αλήθεια δεν νομιζω οτι αρνηθηκε ο Ιβιτς.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:


Διαφορές ο 2ος από τον 1ο (βάζω από το 2007 που λες)

 

2007/08 2 ποντοι 

2008/09 8 πόντοι 

2009/10 6 ποντοι

2010/11 7 ποντοι

2011/12 7 ποντοι

2012/13 15 πόντοι 

2013/14 17 πόντοι 

2014/15 12 πόντοι 

2015/16 30 πόντοι 

2016/17 6 ποντοι

2017/18 6 ποντοι

2018/19 5 πόντοι 

2019/2020 7 ποντοι 


Αρα αυτά που λες περι διψηφιων διαφορών ισχύουν  μονο για 4 από τις 13 τελευταιες σεζον για να τα λέμε ως δικαιολογια. 

Μια χαρα κοντά είναι ο 2ος συνηθως και μια χαρα πρωτάθλημα πήρες κι εσυ και ο μπαοκ όταν είχαμε ομάδες.

 

 

 

 

Μα το να λεμε οτι δεν ειχε σοβαρο αβανταζ λογω των χρηματων του τσουλου δεν ειναι σοβαρο ακομα και αν ηταν λιγοτερα τα χρηματα τοτε.Η ΑΕΚ εσκασε δυο φορες οικονομικα προσπαθωντας να κυνηγησει αυτο το πλεονεκτημα του αντιπαλου.Που δεν ηταν μονο αυτο το πλεονεκτημα του φυσικα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tan21 said:

όχι, το χειμώνα του 2021 φάνηκε 'δικαιολογημένη' η αντίδραση, πριν ήταν εχθρός της ΑΕΚ όποιος έκανε αναφορές στο καλοκαίρι του '18.

Δεν νομίζω ότι υπήρξε άνθρωπος εδώ μέσα ή εκεί έξω που να μην κατηγόρησε τον Μελ για εκείνη την απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα με το αγωνιστικό κομμάτι η ΑΕΚ έχει να καλύψει και ένα κόστος 40-45-50M για το γήπεδο και το προπονητικό στα Σπάτα. Οποιαδήποτε ομάδα χτίζει γήπεδο έχει ένα μεγάλο έξοδο το οποίο υπό άλλες συνθήκες θα πήγαινε για την ενίσχυση του ποδοσφαιρικού τμήματος. 

Ούτε ο Ολυμπιακός έβαλε φράγκο για να χτίσει γήπεδο (και μάλιστα χρωστάει κιόλας), ούτε ο Παναθηναϊκός, ούτε ο ΠΑΟΚ, ούτε ο Άρης. Η Λάρισα έχτισε με λεφτά του Πηλαδάκη και έχασε μια δεκαετία για να επανέλθει.

Οπότε ΠΡΟΦΑΝΩΣ πρέπει να το λαμβάνουμε αυτό υπόψιν μας όταν συγκρίνουμε πορείες και σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα λοιπόν η συζήτηση έχει να κάνει κυρίως με το αν το όποιο μπάτζετ που υπάρχει επενδύεται ορθολογικά και έχει αποτέλεσμα. Εκεί για εμένα είναι η κουβέντα και όχι αν ο Μελ είναι μουνόπανο επειδή δεν βάζει 500M για δεξί μπακ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobster21 said:

Και θυμηθήκαμε να αντιδράσουμε τον χειμώνα του 2021?

Εδω γραφονται απο τοτε.Φανταζομαι και στην οριτζιναλ βραζανε αλλα έφτασε στο μη παρεκει.Και σιγα την αντιδραση δηλαδη.Εντελως ηπια και πολιτισμενα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Για εμένα λοιπόν η συζήτηση έχει να κάνει κυρίως με το αν το όποιο μπάτζετ που υπάρχει επενδύεται ορθολογικά και έχει αποτέλεσμα. Εκεί για εμένα είναι η κουβέντα και όχι αν ο Μελ είναι μουνόπανο επειδή δεν βάζει 500M για δεξί μπακ.

Ε αυτο ειναι που δεν κανει σωστα.Γι αυτο φωναζουμε, εγω τουλαχιστον που δεν απαιτησα να βαλει φραγκο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Ε αυτο ειναι που δεν κανει σωστα.Γι αυτο φωναζουμε, εγω τουλαχιστον που δεν απαιτησα να βαλει φραγκο.

Μέχρι το καλοκαίρι του 2020 έχεις να του πεις κάτι? Έχει κάνει κάποιο λάθος μετά την εποχή Κωστένογλου?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×