Jump to content

Λεφτά που έχουν βάλει οι ιδιοκτήτες ομάδων


nikos
 Share

Recommended Posts

Παντως νομιζω ότι ο Μαρινακης έχει βάλει στο ποδόσφαιρο λιγότερα λεφτα  από τον Σαββιδη, σε πιο μεγάλο μαγαζι βέβαια.

Θελω να πω ότι το βασικό του ατού δεν είναι μονο τα λεφτα, αλλά ότι είναι χωμένος παντου, ψάχνεται, διαχειρίζεται σωστα και κυριως ότι έχει το brand name Ολυμπιακός ως ναυαρχίδα των επιχειρήσεών του. Έχει πάρει παρα πολύ σοβαρά το θέμα Ολυμπιακός από ολες τις πλευρές να το θέσω έτσι. Και φυσικά σε καλο του βγαινει και του ίδιου και της ομαδας.

 

υγ. 1 Ισως έχει βάλει και αρκετά λιγότερα από τον Αλαφούζο.
υγ. 2 Ο Μελ σε κουβέντες για λεφτα βγαινει εκτός συζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

Παντως ο Μαρινακης έχει βάλει στο ποδόσφαιρο λιγότερα λεφτα  από τον Σαββιδη, σε πιο μεγάλο μαγαζι βέβαια.

Θελω να πω ότι το βασικό του ατού δεν είναι μονο τα λεφτα, αλλά ότι είναι χωμένος παντου, ψάχνεται, διαχειρίζεται σωστα και κυριως ότι έχει το brand name Ολυμπιακός ως ναυαρχίδα των επιχειρήσεών του. Έχει πάρει παρα πολύ σοβαρά το θέμα Ολυμπιακός από ολες τις πλευρές να το θέσω έτσι. Και φυσικά σε καλο του βγαινει και του ίδιου και της ομαδας.

 

υγ. 1 Ισως έχει βάλει και αρκετά λιγότερα από τον Αλαφούζο.
υγ. 2 Ο Μελ σε κουβέντες για λεφτα βγαινει εκτός συζήτησης.

Ισχυει ότι έχει βάλει λιγότερα από ιβαν; Γιατί το ροστερ του ολυμπιακου εμφανίζεται ως αρκετά ακριβότερο από αυτό του παοκ. 

Επισης ο Μελισσανίδης δεν έχει βαλει για το γήπεδο και κάποια λιγα  για την ομάδα; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, nikos said:

Παντως ο Μαρινακης έχει βάλει στο ποδόσφαιρο λιγότερα λεφτα  από τον Σαββιδη, σε πιο μεγάλο μαγαζι βέβαια.

 

 

50 έβαλε με το καλημέρα ο Μαρινάκης όταν ανέλαβε, συν άλλα 35 για χρέη και καμιά 20άρα για μεταγραφές. Έχει βάλει περισσότερα από όλους, αλλά ταυτόχρονα, έχει εισπράξει πίσω και πολύ περισσότερα από τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ραγιο, 1989 generation και προς ολους:

Αν θέλετε κάποια στιγμή να το πάμε σοβαρά εδώ μέσα το θέμα, γιατί εδώ μέσα δεν είμαστε καραγκιοζηδες,  κάποιοι άνθρωποι που σκαμπάζουν από ισολογισμούς κλπ (υπάρχουν σιγουρα 2-3 εδώ μέσα) καλο θα ήταν να πάρουν μια πρωτοβουλία και να ανοίξουμε ένα τοπικ να τα συζητήσουμε ολα αυτά.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ να γίνει, όχι μονο το προτεινω. Γιατί πρέπει να βλέπουμε και τι γίνεται και σε μας και γυρω μας. Και εδώ μέσα είμαστε μπροστά παντα, αυτό θέλω να πιστεύω εγώ.

Συζηταμε για το πόσα έχουν βάλει σε ΑΜΚ που είναι λεφτα από την τσέπη που τουλάχιστον εμφανώς δεν τα παίρνουν πίσω.

Υπαρχουν επίσημοι ισολογισμοί δημοσιευμένοι με τους οποιους φυσικά ΔΕΝ έχουν ασχοληθεί ποτέ ούτε οι δημοσιογράφοι (κυριως οι δικοί μας),  ούτε οσοι κάνουν κουβέντες καφενειακες και συχνά καφρικες.

Εγω με ΚΑΘΕ επιφύλαξη, προσωπική εκτιμηση από αυτά που έχω διαβάσει είναι οτι 

Ο Σαββιδης έχει βαλει πάνω απο 100

Ο Αλαφούζος μπορεί και 80-90

Ο Μαρινακης γυρω στα 60 (αλλά κάποιοι σε αυτά προσθέτουν και άλλα 40-50 που φέρεται να εβαλε όταν μπηκε, εκεί μπερδεύομαι)

Ο Μελισσανίδης στην ομάδα  γυρω στα 5 είχα μείνει και αυτά με ερωτηματικό. Στο γήπεδο νόμιζα ότι είχε βάλει αρκετά, αλλα τελευταια ένα καλο πουλάκι μου σφύριξε ότι στον ισολογισμό φαίνεται να έχει  βάλει λιγότερα από 2 (νομιζω).

Ξαναλεω με ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ τα νουμερα που γράφω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Φίλε Ραγιο, 1989 generation και προς ολους:

Αν θέλετε κάποια στιγμή να το πάμε σοβαρά εδώ μέσα το θέμα, γιατί εδώ μέσα δεν είμαστε καραγκιοζηδες,  κάποιοι άνθρωποι που σκαμπάζουν από ισολογισμούς κλπ (υπάρχουν σιγουρα 2-3 εδώ μέσα) καλο θα ήταν να πάρουν μια πρωτοβουλία και να ανοίξουμε ένα τοπικ να τα συζητήσουμε ολα αυτά.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ να γίνει, όχι μονο το προτεινω. Γιατί πρέπει να βλέπουμε και τι γίνεται και σε μας και γυρω μας. Και εδώ μέσα είμαστε μπροστά παντα, αυτό θέλω να πιστεύω εγώ.

Συζηταμε για το πόσα έχουν βάλει σε ΑΜΚ που είναι λεφτα από την τσέπη που τουλάχιστον εμφανώς δεν τα παίρνουν πίσω.

Υπαρχουν επίσημοι ισολογισμοί δημοσιευμένοι με τους οποιους φυσικά ΔΕΝ έχουν ασχοληθεί ποτέ ούτε οι δημοσιογράφοι (κυριως οι δικοί μας),  ούτε οσοι κάνουν κουβέντες καφενειακες και συχνά καφρικες.

Εγω με ΚΑΘΕ επιφύλαξη, προσωπική εκτιμηση από αυτά που έχω διαβάσει είναι οτι 

Ο Σαββιδης έχει βαλει πάνω απο 100

Ο Αλαφούζος μπορεί και 80-90

Ο Μαρινακης γυρω στα 60 (αλλά κάποιοι σε αυτά προσθέτουν και άλλα 40-50 που φέρεται να εβαλε όταν μπηκε, εκεί μπερδεύομαι)

Ο Μελισσανίδης στην ομάδα  γυρω στα 5 είχα μείνει και αυτά με ερωτηματικό. Στο γήπεδο νόμιζα ότι είχε βάλει αρκετά, αλλα τελευταια ένα καλο πουλάκι μου σφύριξε ότι στον ισολογισμό φαίνεται να έχει  βάλει λιγότερα από 2 (νομιζω).

Ξαναλεω με ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ τα νουμερα που γράφω εγώ.

βέβαια τους ισολογισμούς τους φτιάχνουν οι ίδιοι ουσιαστικά... άρα δεν νομίζω ότι ισχύουν 100%

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

βέβαια τους ισολογισμούς τους φτιάχνουν οι ίδιοι ουσιαστικά... άρα δεν νομίζω ότι ισχύουν 100%

Νομιζω ότι αυτά που μπαίνουν ισχύουν σιγουρα.

Προφανως γίνονται και διαφορα, ισως βρίσκουν τροπους κάποια να τα πάρουν πίσω κλπ, αλλά είναι ένα πολύ ισχυρό δείγμα για το τι έβαλαν 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos said:

Φίλε Ραγιο, 1989 generation και προς ολους:

Αν θέλετε κάποια στιγμή να το πάμε σοβαρά εδώ μέσα το θέμα, γιατί εδώ μέσα δεν είμαστε καραγκιοζηδες,  κάποιοι άνθρωποι που σκαμπάζουν από ισολογισμούς κλπ (υπάρχουν σιγουρα 2-3 εδώ μέσα) καλο θα ήταν να πάρουν μια πρωτοβουλία και να ανοίξουμε ένα τοπικ να τα συζητήσουμε ολα αυτά.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ να γίνει, όχι μονο το προτεινω. Γιατί πρέπει να βλέπουμε και τι γίνεται και σε μας και γυρω μας. Και εδώ μέσα είμαστε μπροστά παντα, αυτό θέλω να πιστεύω εγώ.

Συζηταμε για το πόσα έχουν βάλει σε ΑΜΚ που είναι λεφτα από την τσέπη που τουλάχιστον εμφανώς δεν τα παίρνουν πίσω.

Υπαρχουν επίσημοι ισολογισμοί δημοσιευμένοι με τους οποιους φυσικά ΔΕΝ έχουν ασχοληθεί ποτέ ούτε οι δημοσιογράφοι (κυριως οι δικοί μας),  ούτε οσοι κάνουν κουβέντες καφενειακες και συχνά καφρικες.

Εγω με ΚΑΘΕ επιφύλαξη, προσωπική εκτιμηση από αυτά που έχω διαβάσει είναι οτι 

Ο Σαββιδης έχει βαλει πάνω απο 100

Ο Αλαφούζος μπορεί και 80-90

Ο Μαρινακης γυρω στα 60 (αλλά κάποιοι σε αυτά προσθέτουν και άλλα 40-50 που φέρεται να εβαλε όταν μπηκε, εκεί μπερδεύομαι)

Ο Μελισσανίδης στην ομάδα  γυρω στα 5 είχα μείνει και αυτά με ερωτηματικό. Στο γήπεδο νόμιζα ότι είχε βάλει αρκετά, αλλα τελευταια ένα καλο πουλάκι μου σφύριξε ότι στον ισολογισμό φαίνεται να έχει  βάλει λιγότερα από 2 (νομιζω).

Ξαναλεω με ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ τα νουμερα που γράφω εγώ.

1.2 στο γηπεδο και ατοκα δανεια τα οποια πηρε/θα παρει πισω στην ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikos said:

Φίλε Ραγιο, 1989 generation και προς ολους:

Αν θέλετε κάποια στιγμή να το πάμε σοβαρά εδώ μέσα το θέμα, γιατί εδώ μέσα δεν είμαστε καραγκιοζηδες,  κάποιοι άνθρωποι που σκαμπάζουν από ισολογισμούς κλπ (υπάρχουν σιγουρα 2-3 εδώ μέσα) καλο θα ήταν να πάρουν μια πρωτοβουλία και να ανοίξουμε ένα τοπικ να τα συζητήσουμε ολα αυτά.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ να γίνει, όχι μονο το προτεινω. Γιατί πρέπει να βλέπουμε και τι γίνεται και σε μας και γυρω μας. Και εδώ μέσα είμαστε μπροστά παντα, αυτό θέλω να πιστεύω εγώ.

Συζηταμε για το πόσα έχουν βάλει σε ΑΜΚ που είναι λεφτα από την τσέπη που τουλάχιστον εμφανώς δεν τα παίρνουν πίσω.

Υπαρχουν επίσημοι ισολογισμοί δημοσιευμένοι με τους οποιους φυσικά ΔΕΝ έχουν ασχοληθεί ποτέ ούτε οι δημοσιογράφοι (κυριως οι δικοί μας),  ούτε οσοι κάνουν κουβέντες καφενειακες και συχνά καφρικες.

Εγω με ΚΑΘΕ επιφύλαξη, προσωπική εκτιμηση από αυτά που έχω διαβάσει είναι οτι 

Ο Σαββιδης έχει βαλει πάνω απο 100

Ο Αλαφούζος μπορεί και 80-90

Ο Μαρινακης γυρω στα 60 (αλλά κάποιοι σε αυτά προσθέτουν και άλλα 40-50 που φέρεται να εβαλε όταν μπηκε, εκεί μπερδεύομαι)

Ο Μελισσανίδης στην ομάδα  γυρω στα 5 είχα μείνει και αυτά με ερωτηματικό. Στο γήπεδο νόμιζα ότι είχε βάλει αρκετά, αλλα τελευταια ένα καλο πουλάκι μου σφύριξε ότι στον ισολογισμό φαίνεται να έχει  βάλει λιγότερα από 2 (νομιζω).

Ξαναλεω με ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ τα νουμερα που γράφω εγώ.

Αν ισχύει ότι ο Αλαφούζος έχει βάλει 80 με 90 είναι μακράν ο πιο αποτυχημένος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Αλλά 4 και έχει πάρει τα 2 πίσω; Έτσι νομιζω. 

Κατι τετοιο, μπορει να ειναι και περισσοτερα απο 4 αλλα στην μορφη ατοκων δανειων που δεδομενα θα παρει πισω. Ειχε βγει και ενα δημοσιευμα που μιλαγε για 11εκ, αλλα οκ αυτο μπορει να βαζει μεσα και ταμειακες διευκολυνσεις που πηρε πισω σε μερικες εβδομαδες. Βεβαια το ατοκο δανειο σε ΑΕ με σταθερο τζιρο, ουσιαστικα ειναι χαρισμα λεφτων, αλλα θα τα παρει πισω σιγουρα.

Και στο τελος της πορειας του θα πουλησει δεκαπλασια απο αυτα, χωρις ουσιαστικα να εχει βαλει τιποτα. Αυτο ηταν το πλανο εξ' αρχης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Θα μπορούσε επισης να συζητηθεί και το πόσα λεφτά έχουν βγάλει, άμεσα ή έμμεσα. Αλλά αυτό είναι δύσκολο, ειδικά το δεύτερο. 

Πολύ δύσκολο ως αδύνατο.

Βασικα το ζητούμενο είναι η επένδυση του καθενος, στην τελική δεν υπάρχουν Μπαρλοι σήμερα. 
Στις ΑΜΚ φαίνεται ομως ποσα επένδυσε ο καθενας, τώρα αν κάποιοι κάνουν κόλπα να μαζεύουν κάποια  πίσω δεν αποκλειεται, αλλά είναι ένα καλο δείγμα γενικά οι ΑΜΚ.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nikos said:

Φίλε Ραγιο, 1989 generation και Dear all

Αν θέλετε κάποια στιγμή να το πάμε σοβαρά εδώ μέσα το θέμα, γιατί εδώ μέσα δεν είμαστε καραγκιοζηδες,  κάποιοι άνθρωποι που σκαμπάζουν από ισολογισμούς κλπ (υπάρχουν σιγουρα 2-3 εδώ μέσα) καλο θα ήταν να πάρουν μια πρωτοβουλία και να ανοίξουμε ένα τοπικ να τα συζητήσουμε ολα αυτά.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ να γίνει, όχι μονο το προτεινω. Γιατί πρέπει να βλέπουμε και τι γίνεται και σε μας και γυρω μας. Και εδώ μέσα είμαστε μπροστά παντα, αυτό θέλω να πιστεύω εγώ.

Συζηταμε για το πόσα έχουν βάλει σε ΑΜΚ που είναι λεφτα από την τσέπη που τουλάχιστον εμφανώς δεν τα παίρνουν πίσω.

Υπαρχουν επίσημοι ισολογισμοί δημοσιευμένοι με τους οποιους φυσικά ΔΕΝ έχουν ασχοληθεί ποτέ ούτε οι δημοσιογράφοι (κυριως οι δικοί μας),  ούτε οσοι κάνουν κουβέντες καφενειακες και συχνά καφρικες.

Εγω με ΚΑΘΕ επιφύλαξη, προσωπική εκτιμηση από αυτά που έχω διαβάσει είναι οτι 

Ο Σαββιδης έχει βαλει πάνω απο 100

Ο Αλαφούζος μπορεί και 80-90

Ο Μαρινακης γυρω στα 60 (αλλά κάποιοι σε αυτά προσθέτουν και άλλα 40-50 που φέρεται να εβαλε όταν μπηκε, εκεί μπερδεύομαι)

Ο Μελισσανίδης στην ομάδα  γυρω στα 5 είχα μείνει και αυτά με ερωτηματικό. Στο γήπεδο νόμιζα ότι είχε βάλει αρκετά, αλλα τελευταια ένα καλο πουλάκι μου σφύριξε ότι στον ισολογισμό φαίνεται να έχει  βάλει λιγότερα από 2 (νομιζω).

Ξαναλεω με ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ τα νουμερα που γράφω εγώ.

Στο διορθωσα λιγο

Link to comment
Share on other sites

Για τον Μαρινάκη και τον Σαββίδη πιστεύω ότι έχουν βάλει αρκετά χρήματα αρχικά με ΑΜΚ. Από εκεί και πέρα πόσα ακριβώς και το τι γίνεται δεν μπορώ να το γνωρίζω.

Μου φαίνεται όμως αδιανόητο ο Αλαφούζος να έχει βάλει 80-90 εκατομμύρια ευρώ όσο κακή διοίκηση και να έχει. Άνθρωπος που ούτε κροίσος είναι παρότι έχει αρκετά λεφτά και ο οποίος άφηνε απλήρωτους υπαλλήλους και το κυριότερο να δίνει λεφτά για να καλύπτει χρέη άλλων το βλέπω δύσκολο.  Ο Μαρινάκης και ο Σαββίδης πλήρωσαν κάποια χρέη λελογισμένα και έδωσαν τα χρήματα σε μεταγραφές. Κανένας επιχειρηματίας ακόμα και φανατικός οπαδός δεν θα έδινε τόσα εκατομμύρια σε χρέη όπως φέρεται να έκανε ο Αλαφοζος. Ακόμα και οι αμέτοχοι μπήκαν στο πειρασμό για έστω ομολογιακό δάνειο και άφησαν φέσια.

Δεν είμαι ειδικός σε θέματα φοροτεχνικής φύσεως αλλά επιτρέψετε μου να μην δέχομαι πως ο Αλαφούζος χρηματοδότησε τόσο αδρά τον Παναθηναϊκό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Χ βάλει σε μια ποδοσφαιρική ΑΝΏΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΊΑ Ψ λεφτά σε ΑΜΚ η δώσει Ψ λεφτά για να την αγοράσει αυτό αποτελεί επένδυση.

Το αν θα τα πάρει πίσω ψ η ψx2 η ψx3 κτλ αφορά καθαρά την απόδοση της επένδυσης.

Προφανώς ο κάθε επενδυτής θέλει για την επένδυση του να έχει τη μέγιστη δυνατή απόδοση η οποία εξαρτάται από πολλούς παράγοντες ( ικανότητα - timing - know how - connections κ.α. ( 

Επίσης εκτός από το χρήμα υπάρχουν και παράλληλα οφέλη κάτι το οποίο ταιριάζει γάντι στις ΠΑΕ .

Για όσους ειπατε η επιχειρηματική του ιδέα όπως την καταλαβαίνω είναι η εξής 

 

Αλαφουζος. Δεν έχω ιδέα βασικά γιατί μοιάζει να θέλει να κρατάει τη σέλα σε αδράνεια 

Χοντρός. Έλεγχος του Πειραιά - ξέπλυμα 

Σαββίδης . Ξέπλυμα - όχημα για είσοδο σε στρατηγικές επενδύσεις 

Μίμης . Γήπεδο - υποδομές - πώληση - υστεροφημία 

 

Link to comment
Share on other sites

O μαρινακης όμως έχει κάνει και πολλές μεγάλες πωλήσεις. Οπότε από αυτό και μόνο είναι λογικό να έχει βάλει και πιο πολλά λεφτά. 

Δηλ σε σχέση με αυτά που έχει εισπράξει δεν λες ότι έχει βάλει και πολλα

Link to comment
Share on other sites

Συζηταμε για Λεφτα που έβαλαν σε Αυξήσεις Μετοχικού Κεφαλαίου 

Αυτό σημαινει λεφτα που βγήκαν από την τσεπΑ του ιδιοκτήτη και μπηκαν στα ταμεία και θεωρητικα τουλάχιστον δεν τα ξαναπήρε και ποτέ πίσω ο ιδιοκτήτης.

Συζηταμε λοιπόν για αυτά τα λεφτα.

Ανεξαρτητα από αγορές, πωλησεις, χρεη,  ή οποιαδήποτε άλλη κουβέντα γίνεται για την καθε ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή η συζήτηση ήταν γενικά για χρήματα που έχουν βάλει. Αν έχουν βάλει για μεταγραφές ή σε υποδομές όπως γήπεδα, προπονητικά κέντρα, γιατί δεν πρέπει να μετρήσουν; Δεν είναι δυνατή η χρηματοδότηση χωρίς αύξηση ΜΚ; Δεν είναι ρητορική η ερώτηση, απλά δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Ότι από αυτό και μονο θεωρητικα φαίνεται πόσα βαζουν.

Τα υπόλοιπα είναι έσοδα-έξοδα που μπαίνουν στα / βγαινουν από τα ταμεία.

Το ποσα έβαλαν αυτοί στα ταμεία είναι το θέμα λοιπόν.

Ξαναλεω: σιγουρα θα υπάρχουν και διαφορα κόλπα, αλλα είναι ένα ισχυρό δείγμα.

Μερικα παιδιά εδώ μέσα σκαμπαζουν καλύτερα από μένα, ας τοποθετηθούν αν θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Ισολογισμός ΠΑΕ το έχω χάσει λίγο το θέμα ( τελευταία κοιτούσα ισολογισμό της δικέφαλος α.ε. ) αλλα αν θυμάμαι καλά ότι ο μελ είχε κάνει μια ταμειακή διευκόλυνση άτοκη ουσιαστικά ( που επιστρέφεται ) στη ΠΑΕ μεσω της εταιρεία του oil one 1,2 εκ πριν καποια χρονια προ τσαμπιον λιγκ και πρώτη καλή χρονιά γιουρόπα που είχαμε και ζημιές . Μετά δεν νομίζω ότι υπήρχε ανάγκη για νέα ένεση ρευστού λόγο γιουρόπα και τσουλού και τώρα το καλοκαίρι που είχαμε πάλι θέμα ( λόγο μη Ευρώπης) το κάλυψαν με τη πώληση Μπάρκα λογικά .

Αν βρώ χρόνο και διάθεση μπορεί να τα ψάξω και να προσπαθήσω να καταλάβω ( δεν είμαι λογιστής ) 

Αυξηση Μετοχικού Κεφαλαίου έχει γίνει μόνο απο την ΕΦΑ μάλλον χρήματα νομίζω των διαρκείας που πήγαιναν υπέρ τους . 

Για να επανέλθω στο ερώτημα ο Μελ δεν έχει κρίψει ότι πάμε με έσοδα έξοδα απο την αρχή  και ότι είναι εγγυητής στη ΠΑΕ δλδ αν χρειαστεί θα βάλει χρήμα σαν ταμειακή διευκόλυνση για να μην έχουμε τα παλιά άλλα δεν μπορεί να βάλει με άλλο τρόπο χρήμα απευθείας ( μπορεί να πληρώνει τριγύρο και μπορεί/πιστεύω να το κάνει)  γιατί θα γινόταν μόνο με ΑΜΚ δλδ να πάρει τις μετοχές απο την ΕΦΑ και νομίζω ότι ούτε το θέλει ( βολεύει αυτή η φάση τι να λέμε τώρα ) ούτε μπορεί χωρίς να είμαι σίγουρος λόγο ΟΠΑΠ . 

Link to comment
Share on other sites

ο Μελ δεν εχει κρυψει το εσοδα-εξοδα αλλα τιθενται 2 θεματα για αυτο θεωρω οτι πρεπει να ασχολουμαστε και λιγο αν θελουμε να μιλαμε σοβαρα για ιδιοκτητες

1) ποσα εχουν βαλει οι αλλοι. γιατι αλλο 0 ο Μελ και 15 οι αλλοι και αλλο 0 ο Μελ και 100 οι αλλοι πχ

2) η εντυπωση που υπαρχει ειναι οτι δεν βαζει στην ΠΑΕ αλλα εβαλε στο γηπεδο. Τελικα ουτε στο γηπεδο φαινεται να εβαλε. Με τις γνωριμιες του καταφερε παρα πολλα αλλα λεφτα μαλλον γιοκ κι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×