Jump to content

Λάρισα-ΑΕΚ (22η αγ.): 15/02/21, 17:15, Novasports 2


George_D
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μπακάκη  

22 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      8
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Λάτσι
      0
    • Σιμάνσκι
      1
    • Mάνταλος
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      10
    • Ολιβέιρα
      3
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Ντάντσενκο
      0
    • Σιμόες
      0
    • Αλμπάνης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      5
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Λόπες
      1
    • Μπακάκης
      1
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Λάτσι
      18
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Ντάντσενκο
      2
    • Σιμόες
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

Just now, Skepastos said:

Ρε παιδιά μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Δηλαδή αν δεν πανηγυρίσει μια ομάδα (και) μια τέτοια νίκη ποια θα πανηγυρίσει; Δηλαδή ο γαύρος και ο χοντρος προσωπικά μπορούν να πανηγυρίζουν τα νικητήρια γκολ στο 90 με υποδεέστερες ομάδες και εμείς όχι; Τι έχουμε; Λέπρα;

Γιατί είμαστε ΑΕΚ κτλ 

 

Link to comment
Share on other sites

Και ένας λόγος που απέναντι είναι ο τακουνάκιας. Εγώ πριν το ματς θα έδινα και πριμ απέναντι σε ομάδες τέτοιου τύπου. Όχι νίκης αλλά πριμ περισσότερων γκολ. Οβερ 5 θα ζήταγα για κάθε τέτοιο καραγκιοζη. Και κάθε φορά που θα έπιανε στο στόμα του την ΑΕΚ θα μεγαλωνα το πριμ και τον πήχη στα γκολ 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι κι εγω πανηγυρισα εντονα  στο σαλονι στις τελευταιες φασεις που εχω καιρο να το κανω (α και στο 3-1 με το Βολο). Ετσι οπως πηγε το ματς βγηκε ενταση, ειχε πεσει και λιγο ξυλο,  φωναζανε κι απ τους παγκους, ολα καλα. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Γιατί είμαστε ΑΕΚ κτλ 

 

ΑΕΚ είμαστε και εναλλακτικοί ναι. Μην καταντήσουμε όμως και αυτιστικοί (δεν μιλάω για ασθένεια μην παρεξηγηθεί κάποιος) 

Link to comment
Share on other sites

Οκ τελευταια η Λαρισα και θα πέσει ξερω γω και ειναι υποχρεωση (αυτης!!) της ΑΕΚ να την κερδισει χαλαρα εκτος εδρας.

Ωραια ας θυμηθουνε οι παλαιοτεροι ποια ΑΕΚ κερδισε η Λαρισα οταν επεσε καποτε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

ΑΕΚ είμαστε και εναλλακτικοί ναι. Μην καταντήσουμε όμως και αυτιστικοί (δεν μιλάω για ασθένεια μην παρεξηγηθεί κάποιος) 

Ενοχικοι και απολογητικοι μια χαρα εχουμε καταντησει μια φορα.Σαν κοσμος γενικα, δεν αναφερομαι εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έδωσε το πέναλτι γιατί αν δεν το έδινε ο κοντός θα είχε βγάλει 50 ανακοινωσεις, ευτυχώς το έπιασε ο Αθανασιαδης και το κερασάκι στην καυλα ήταν και το γκολ του Σιμανσκι. ΑΕΚ καταστάσεις 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι παίχτες καλά κάνουν και πανηγυρίζουν τις νίκες τους. Οι ήττες μικραίνουν την ομάδα όχι οι πανηγυρισμοί στις νίκες.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι σιγουρος οτι ο Μελισσανιδης, το καλοκαιρι θα κανει οτι χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Mia xara to eixame panyghrisei to goal sto 90 k me thn protathlimatikh omada me th larisa me to gyristo tou xristodoulopoulou... 

1 hour ago, gybe21 said:

Κοοουτσαρισμα, τα ειπα: υπεροχο. Μαεστρος να "σβηνει" ματς και μετρ της αμυντικης λειτουργιας

Esy exhghse mas gt einai koouts sto apoel o savvas prousaitidhs k oxi o mariner kai as ta sapia sou.... 

Koimase k oneireuesai giannikides kai revival tou ellhna proponhth eno sou exo pei oti dn uparxei tetoios oros sto pagkosmio podosfairo..... 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, tony_montana said:

+1 γιατί δεν έχω like.

Οι πανηγυρισμοί του πάγκου στο 2-3 ειναι υπερβολικοί.οκ, νικάς αλλά παίζεις με τον τελευταίο της βαθμολογίας.

Όπως είναι κατανοητοί οι πανηγυρισμοί , αναμένω και την ανάλυση του γιατί έφτασαν να πανηγυρίσουν την νίκη στο 90φευγα.

Υγ.τωρα διάβασα δηλώσεις.περιμενουμε σβαρνα ως μάνα εξ ουρανού.

Ρε Τονυ ελα ρε φιλε, εχει γινει της πουτανας με νικες με παναχαικη στην πατρα, στον ναο, με λαρσα μεσαεξω, με ολες τις κωλοομαδες δλδ πως να το κανουμε, αν ειχε κοσμο κξ ειμασταν λαρσα, θα χαμε κανει κλασσικ χαμογελαστη επιστροφη/καταστροφη μετα απο καβλα πανηγυρια. 

Ας χαρουμε λιγο,νενικηκαμεν

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Man Of Faith said:

Εγω παντως ειμαι σιγουρος οτι ο Μελισσανιδης, το καλοκαιρι θα κανει οτι χρειαζεται.

Πωληση Λιβαι;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nikos said:

Με τον γαυρο γιατι δεν συγκρίνεις ομως;

Εγω σου λεω, έχεις τεχνικό διευθυντή οποιονδηποτε. Έστω έναν μετριο.

Κι έχεις να ξεφορτώσεις καποιες μετριότητες, καποιους παικτες που δεν σου πρόσφεραν πολλά,  που ομως στο ποδοσφαιρικό χρηματιστήριο (λόγω και καναλιών με μανατζερ κλπ) πουλιούνται και πιάνουν 5-6 μυρια.

Και βαζεις κι αλλά 3-4 και τα κανεις 8-10.

Μπορεις ή δεν μπορεις να φέρεις 5 Γκαρσιες να γεμίσει ποιότητα η ενδεκάδα; 

Ε, τώρα δεν το κανεις εσυ το παραπανω, το κάνει ο χοντρός. Πώς να ακολουθήσεις δλδ όταν αυτος το έχει παει επαγγελματικά το πραγμα κι εσυ είσαι κατασκευαστής γηπεδου και στα της ΠΑΕ πισινός διαχειριστης κάποιας Ένωσης Φίλων ΑΕΚ;

 

Δεν διαφωνώ.

Έχω και θετικότατη γνώμη για τον Ίβιτς, θεωρώ πως αν ε΄ίχε μείνει θα είχαμε καλές επιδόσεις και στη συνέχεια. Ωστόσο μοίρασε τα ποσά σε δύο κεντρικούς αμυντικούς, εκει μπορούσε να φέρει εναν ολκής.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, theo said:

Ρε Τονυ ελα ρε φιλε, εχει γινει της πουτανας με νικες με παναχαικη στην πατρα, στον ναο, με λαρσα μεσαεξω, με ολες τις κωλοομαδες δλδ πως να το κανουμε, αν ειχε κοσμο κξ ειμασταν λαρσα, θα χαμε κανει κλασσικ χαμογελαστη επιστροφη/καταστροφη μετα απο καβλα πανηγυρια. 

Ας χαρουμε λιγο,νενικηκαμεν

Στο ναό κύπελλο, με τυριά, πρόκριση στην παράταση με 3-1 και να γίνεται χαμός.......

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδα τις φασεις ... 

 

Ειμαστε αστεια ομαδα σε αμυνα - τερμα. 

Οποιος θελει απο τη super league μας κανει απο 1 εως 3 γκολ. 

Καυλα η νικη και στα αρχιδια μας 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πανηγυρίσει ΟΑΚΑ κάτι γκολ του Φούντα, του Πετρογκολ και του Γκερειρο την χρονια της πεσαδας, δεν λέγεται ποσο. Το ιδιο και οι παικτες βέβαια.

Η αγάπη για την ομάδα σε προσαρμόζει σε νεους στόχους.

Απλά οι συγκεκριμένοι παικτες σήμερα θα μπορούσαν λιγο να έχουν μεγαλύτερη αυτογνωσία για το τι «κατάφεραν». Να μην ξευτυλιστουν εκ νέου, αυτό κατάφεραν και μαλιστα οριακα. Αντιλαμβάνομαι την ένταση του παιχνιδιού αλλα μπορούσαν να το πάνε λιγο πιο ήρεμα το πανηγυρακι.

Link to comment
Share on other sites

Θα χυθεί αίμα λέμε.

IMG_20210215_212638.jpg

Καλά δε ντρέπεσαι λιγάκι .

Τις μαλακίες που γράφεις θα τις χρεωθώ εγώ? Αυτός είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναείδα τος φάσεις με ηρεμία. Ο Λατσι ευθύνεται και στα 2 γκολ. Από δικό του λάθος στη μεσαία γραμμή σχεδόν (και μάλιστα διπλό) χάνεται η μπάλα και καταλήγει στο Νικολια. Οκ είδαμε τι μπορεί να κάνει. Είναι καλός παίχτης και έχει να δώσει πολλά. Αυτή τη στιγμή προέχει να μην καει και να καθαρίσει το μυαλό του. Πρέπει να κάτσει λίγο στον πάγκο. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, gybe21 said:

Θα χυθεί αίμα λέμε.

IMG_20210215_212638.jpg

Καλά δε ντρέπεσαι λιγάκι .

Τις μαλακίες που γράφεις θα τις χρεωθώ εγώ? Αυτός είσαι.

???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Ta 3, scorarane k sto oaka😂

Όταν το έγραψε νικάγαμε 1-2 ακόμα, και είχαμε παίξει στην Ριζούπολη με τα τυριά, τα άλλα σωστά. :P 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από ματς σαν το σημερινό και τις επακόλουθες αντιδράσεις καταλαβαίνεις ότι κάποιοι παίχτες είναι τελειοι για δεύτεροι. Ο πρώτος είναι ο Τσιντώτας. Η αγκαλιά που δίνει στον Αθανασιαδη είναι αυτό που θες από το δεύτερο τερματοφύλακα σου. Ευγενή άμιλλα θέλει η θέση και ετοιμότητα στο ένα παιχνίδι που θα χρειαστεί. Το βάρος του βασικού ο Παναγιωτης αποδείχθηκε ότι δεν μπορεί να το σηκώσει. Για δεύτερος είναι τέλειος. Μέχρι και ντόπες στο βασικό δίνει την ωρα του παιχνιδιού. Ο άλλος είναι ο Αλμπανης. Ξεκινάει βασικός και στην τριτη μαλακια τον παίρνει από κάτω. Μπαίνει αναπληρωματικός και δίνει βοήθειες. Ας γυροφέρνει εκεί στη 18αδα. Δεν με χαλαει

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, 1989 generation said:

Στο ναό κύπελλο, με τυριά, πρόκριση στην παράταση με 3-1 και να γίνεται χαμός.......

Αμετρητες.

Αποκρουση πεναλντυ και γκολ καπακι, προσωπικα θα ειχα μπει μεσα 😂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, theo said:

Αμετρητες.

Αποκρουση πεναλντυ και γκολ καπακι, προσωπικα θα ειχα μπει μεσα 😂

Ρε θα είχαμε φτάσει στα επίσημα και θα είχαμε βγάλει την ψωλη μας πάνω στο μάρμαρο μπροστά στον τακουνάκια 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η σημερινή «εμφάνιση» Τσιγκρισνκι είναι προάγγελος του καινούργιου ρολου του. Νομίζω είναι ταμάμ για βοηθός προπονητή σε πρώτη φάση και αργότερα βλέπουμε. Προς πάγκο τον βλέπω, όχι τεχνικό διευθυντή. Ψήνεται για επαφή με παίχτες. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×