Jump to content

Λάρισα-ΑΕΚ (22η αγ.): 15/02/21, 17:15, Novasports 2


George_D
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μπακάκη  

22 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      8
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Λάτσι
      0
    • Σιμάνσκι
      1
    • Mάνταλος
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      10
    • Ολιβέιρα
      3
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Ντάντσενκο
      0
    • Σιμόες
      0
    • Αλμπάνης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      5
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Λόπες
      1
    • Μπακάκης
      1
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Λάτσι
      18
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Ντάντσενκο
      2
    • Σιμόες
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

35 minutes ago, Epitaph21 said:

Τους κρατάει πάλι ο Λόπες εντός παιχνιδιού.

48 οφσαιντ έχει χαλάσει και συνεχίζει.

Την έχουμε πέσει στους δεξιούς μπακ και αριστερα στον Ινσουα λες και αυτό το παρτάλι είναι ποδοσφαιριστής.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nikos said:

Και κάτι ακόμα για το αγόρι αυτό (αν και έχει βάλει και κάποια πεναλτυ όπως και άλλοι βέβαια)

 

 

Συνολικά δηλαδή 25 γκολ σε 62 αγώνες, ποσοστό 0,4 γκολ ανά ματς που τον κατατάσσει στην κορυφή των σκόρερ της τελευταίας πενταετίας, ανάμεσα σε όσους ανήκαν στην ΑΕΚ.

 

Και λέμε «ανήκαν» γιατί αποτελεσματικότερος όλων ήταν ο Εζέκιελ Πόνσε με 21 γκολ σε 43 ματς, όμως ο Αργεντινός ήταν δανεικός από τη Ρόμα και μετά τις εξαιρετικές εμφανίσεις του τη σεζόν 2018/19 η ΑΕΚ δεν κατάφερε να τον κρατήσει.

 

Όμως, ο Ολιβέιρα είναι πιο αποτελεσματικός τόσο από τον Μάρκο Λιβάγια και τον Σέρχιο Αρούχο, όσο και από τον Καρίμ Ανσαριφάρντ. Με πέντε γκολ μέσα στο 2021 φαίνεται πως επιστρέφει στο περσινό επίπεδό του. 

 

Κάτι το οποίο μπορεί να οφελεί τα μάλλα την ΑΕΚ σε αγωνιστικό επίπεδο, όμως δυσχαιρένει την προσπάθεια ανανέωσης του συμβολαίου του το οποίο λήγει στις 30 Ιουνίου.

 

Όσο ο Ολιβέιρα σκοράρει, οι «κιτρινόμαυροι» κινδυνεύουν να χάσουν τον πιο χαρισματικό σκόρερ τους, χωρίς το παραμικρό αντάλλαγμα. 

 

Αυτό το ενδεχόμενο μοιάζει ολοένα και πιο πιθανό όσο πλησιάζει η σεζόν προς το τέλος της…

 

Αναλυτικά οι σκόρερ της ΑΕΚ τελευταίας πενταετίας:

1.    Εζέκιελ Πόνσε        21      43     0,49

 

2.    Νέλσον Ολιβέιρα      25      62     0,40

 

3.    Σέρχιο Αραούχο       26      79     0,32

 

4.    Τόμας Πέκχαρτ        15      48     0,31

 

5.    Καρίμ Ανσαριφάρντ     9      30     0,30

 

6.    Λάζαρος Χριστ/πουλος 24      83     0,29

 

7.    Μάρκο Λιβάγια        42     147     0,28

 

πηγή ΑΠΕ/ΜΠΕ

 

 

Μια χαρα νουμερα ειχε ο Πεκχαρτ και επαιρνε κανα 300αρι ξερω γω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ειπαν και αδικα τιμιο ξύλο.

Ο Νελσονας παιζει για το επομενο συμβολαιο του και μακαρι να το κερδισει είτε εδώ ειτε αλλου.

Η ομαδα εχει αγωνιστικούς στοχους φέτος αλλα και τα επομενα χρόνια. Καλα κανει και παιζει τον Νελσονα που την βοηθάει, θα πρέπε να έχει ήδη βρει 2 3 επιθετικούς που να ταιριαζουν στα αγωνιστικα της θέλω. 

Βεβαια δεν ξερουμε ποιος θα ειναι προπονητης ποια ειναι τα αγωνιστικα θέλω.

Ο ιδανικος αντιΝελσονας είναι ο φθηνοτερος δυνατός, χωρις να το γαμησουμε τελείως.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Man Of Faith said:

Μια χαρα νουμερα ειχε ο Πεκχαρτ και επαιρνε κανα 300αρι ξερω γω.

Με δεκαπέντε γκολ σε δεκαέξι συμμετοχές, ο Τόμας Πέκχαρτ είναι ο πρώτος σκόρερ του πολωνικού Πρωταθλήματος. Στα 31 του χρόνια, ο πρώην φορ της ΑΕΚ περνάει μία από τις καλύτερες περιόδους του και το Σαββατοκύριακο του απονεμήθηκε ο τίτλος του καλύτερου ξένου ποδοσφαιριστή στην Πολωνία!

"Μου δίνει ενέργεια αυτό το βραβείο για περισσότερη δουλειά", τόνισε στο isport.cz και συνέχισε: " Όπως έχω πει πολλές φορές: από την πρώτη μέρα νιώθω υπέροχα εδώ, από τον πρώτο αγώνα σκόραρα και γκολ, κάτι που είναι σημαντικό για έναν επιθετικό. Αισθάνομαι ακόμα δυνατός. (χαμόγελα) Δεν νιώθω καμία αλλαγή στα τριάντα μου. Ίσως η γέννηση της κόρης μου με βοήθησε πολύ. Όταν έρχομαι στο σπίτι, προσπαθώ να ξεχάσω εντελώς το ποδόσφαιρο και να αφιερωθώ σε αυτό.

 

Το πρωτάθλημα είναι πολύ δύσκολο εδώ, οι ομάδες είναι καλές και ο ανταγωνισμός είναι πολύ ψηλός! Η συμμετοχή μου στο Euro που πλησιάζει θα ήταν μία μεγάλη δικαίωση για μένα, για τις προσπάθειές μου. Ανταμοιβή. Ελπίζω να επιλεχθώ γιατί ίσως είναι και η τελευταία μου ευκαιρία να πάω σε μία μεγάλη διοργάνωση".

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stylianopoulos said:

Στασιμότητα . Συζητάνε μέσω του γνωστού δεξιού χεριού του μεγάλου. Σε γενικές γραμμές , από εκεί που ήμασταν καβάλα στο άλογο ο Αυγενάκης ο υπάλληλος του Μακεδου μας έκανε με διαφόρους τρόπους να κάνουμε πίσω. 

Για να καταλάβεις ακόμα και οι εγκαταστάσεις της oil1  του μεγάλου στη Δραπετσώνα είναι στο τραπέζι.

Τελευταία και ενώ εμείς λέγαμε Ζαγοράκη όχι.. το συζητάμε αλλά θέλουμε στη νέα θέση του εκτελεστικού διευθυντή της ΕΠΟ αποκλειστικά δική μας επιλογή.

Το θέμα, ήταν- είναι- και θα είναι, το πως αντιλαμβάνεται ο καθένας μας τις "νίκες". 

Να σαι καλά για την πληροφόρηση Στυλ!

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×