Jump to content

Μεταγραφές/Σχεδιασμός Καλοκαίρι 2021


Araujo21
 Share

Recommended Posts

νομίζω ότι έχει αποφασιστει να γίνουν καλές κινήσεις στον άξονα (τερμα χαφ φορ και μεσος) και απο εκει κααι πέρα στα ακρα θα εξαρτηθει απο το τι θα γίνει με τους υπάρχοντες, δηλαδή απο το ποσο ευκολα θα ξεφορτωθεις την σαβούρα που έχεις.

που εντάξει όσο και να μη μας αρέσει μεχρι ενος ορισμένου σημείου είναι και ψιλοφυσιολογικό, δεν μπορεις να πας να παρεις 8-9 11αδατους ετσι σε ενα καλοκαιρι.

ελπίζω παντως να μπορέσουμε να ξεφορτώσουμε μπακακη ινσούα που είναι πραγματικα τροχοπέδη για μεταγραφές στα ακραία μπακ, και θα βρεθει η ακρη. αν όχι τώρα, αν συνεχισουμε να κοιταμε ετσι, θα βρεθει τον Ιανουαριο.

Link to comment
Share on other sites

1 μύριο ο Λιβάγια κ 1 μυριο ο Ολιβέιρα κ 1 μυριο ο μπακ ηγέτης που υποτίθεται ότι θα δινόταν, 1,5 μυριο το στοίχημα, 6 κατοστάρικα ο Βέρντε, συν ότι θα κερδίσει από λύσεις συμβολαίων όπως του Σέρβου, συν πωλήσεις που θα γίνουν ένα εφταράκι- οκταράκι μύρια θα μαζευτεί στο νερό. Μπορεί να πάει κ δεκαράκι αν πωληθεί η μεγάλη μπαλαδόφατσα των Βαλκανίων κ εμβληματικός αρχηγός. Ίσως κ το τηλεοπτικό τα τελευταία 2 χρόνια να πήρε αύξηση. Χρήματα της ΠΑΕ όλα αυτά. Σταμάτησε να τρώει το γήπεδο προφανώς τόσα χρήματα ή απλά δεν έχει άλλα στρώματα για να ράψει το χρήμα. Και απ την τσέπη του να βάζει όμως δεν θα στεναχωρηθώ κιόλας. Αλλά ας τα δώσει πρώτα, γιατί πλην του τέρματος είμαστε στην θεωρία και στην καλή διάθεση. Και επειδή απ το 18 δεν έχει περάσει καιρός, προσωπικά δεν τους έχω καμία μα καμία εμπιστοσύνη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Γκαέλ Οντούα προτάθηκε στην ΑΕΚ για την θέση του κεντρικού χαφ.

Σύμφωνα με όσα αναφέρει η «Ώρα», ο 26χρονος χαφ προτάθηκε στην ΑΕΚ και οι «κιτρινόμαυροι» θα τσεκάρουν την περίπτωσή του.

Ο Οντούα (1,85 μ.)αγωνίστηκε την τελευταία διετία στην Σερβέτ και φέτος μέτρησε 28 συμμετοχές, 2 γκολ και 1 ασίστ. Ήταν ένας από τους καλύτερους μέσους του πρωταθλήματος στην Ελβετία, ενώ στο παρελθόν αγωνίστηκε σε Ανζί, Ζόρια και ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

enwsi.gr

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως το πόσο πετυχημένες θα ναι οι μεταγραφες θα φανεί στο γήπεδο, εδώ απλά εκτιμησεις κάνουμε, με βάση όσα γνωρίζουμε ή μαθαίνουμε για τους παίκτες κτλ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Οντουα είναι επίσης εξαιρετική περίπτωση. Λίγο πιο κάτω από Ζμπουτσαμ, αλλά εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tan21 said:

καλα θα 'ναι αν το καλοκαιρι δεν εχουμε τουλαχιστον εγκεφαλικα, αλλα πιστευω μικρο καλαθι μεχρι τα πρωτα ματς ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ,  να δουμε πως θα  ρολαρει. 

Εννοείτε ότι δεν θα γίνουμε ομάδα από τις μεταγραφές. Θα χρειαστεί δουλειά κ τύχη. Απλά όταν παίρνει παίκτες από το... πάνω ράφι που λέμε, θεωρητικά κάνεις ευκολότερο το έργο του προπονητή. Και κρατάς ζεστό κ τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εξετάσθηκε ο διεθνής  Βούλγαρος δεξιός μπακ Ποπόφ (29-30 ετών 1,85) που παίζει πολλά χρόνια στην Τουρκία ( Χατάια,Κασίμπασα ) αλλά ενώ αυτά που ζητούσε ήταν στα μέτρα μας τον απέρριψε ο Μιλογεβιτς λεγοντας πως θέλει πολύ πιο γρηγορο και επιθετικό παικτη στη θέση αυτήν.

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tan21 said:

καλα δε λεω αυτο. Υπαρχει το ενδεχομενο με καλους παικτες και νεο προπονητη, να δεσουν ολοι αυτοι και να δουμε πραματακια.

Και υπαρχει το ενδεχομενο να τους φαει η μαρμαγκα των σπατων κ να μαθαινουμε το δεκεμβριο οτι ηθελε να φυγει τον αυγουστο κοουτς, πχ.

Νομίζω εντελώς υποκειμενικά μιλώντας, η μαρμάγκα ψόφησε . Και όποιος είναι έξυπνος θα πρέπει να το καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Stylianopoulos said:

Εξετάσθηκε ο διεθνής  Βούλγαρος δεξιός μπακ Ποπόφ (29-30 ετών 1,85) που παίζει πολλά χρόνια στην Τουρκία ( Χατάια,Κασίμπασα ) αλλά ενώ αυτά που ζητούσε ήταν στα μέτρα μας τον απέρριψε ο Μιλογεβιτς λεγοντας πως θέλει πολύ πιο γρηγορο και επιθετικό παικτη στη θέση αυτήν.

Καλο που λεει και περναει η αποψη του, κακο γιατι για να θελει επιθετικογενη μυριζομαι οτι δεν γινεται χαμος απο προτασεις για τον Μιχαλιο ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

«Αν δεν το έβγαζα όμως φίλε, θα το έβλεπα μετά αλλού και θα χτυπούσα το κεφάλι μου. Τον Στάνκοβιτς τον κρατούσα 3 μέρες και στο τσακ τον πρόλαβα, τον έβγαλα τη μέρα που ήρθε. Συμβαίνει γιατί εγώ δεν παίρνω διοικητικές πάσες, παίζω μπάλα μόνος μου, οπότε όσα μαθαίνω οφείλω να τα βγάζω. Επιλογή μου βέβαια είναι αυτή για να μην έχω εξαρτήσεις» 

απο που παίζεις μπαλα όμως, δεν τους είπες ε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

«Αν δεν το έβγαζα όμως φίλε, θα το έβλεπα μετά αλλού και θα χτυπούσα το κεφάλι μου. Τον Στάνκοβιτς τον κρατούσα 3 μέρες και στο τσακ τον πρόλαβα, τον έβγαλα τη μέρα που ήρθε. Συμβαίνει γιατί εγώ δεν παίρνω διοικητικές πάσες, παίζω μπάλα μόνος μου, οπότε όσα μαθαίνω οφείλω να τα βγάζω. Επιλογή μου βέβαια είναι αυτή για να μην έχω εξαρτήσεις» 

απο που παίζεις μπαλα όμως, δεν τους είπες ε;

Ποιος ειναι ο ανταρτης ΑΡΔ μας που λεει αυτα τα γλαφυρα;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nedved21 said:

Ποιος ειναι ο ανταρτης ΑΡΔ μας που λεει αυτα τα γλαφυρα;

Χωρίς να έχω δει ειμαι σίγουρος για Αρναουτογλου

Link to comment
Share on other sites

νικολοβλάκας που κάθετε και τσεκάρει και κάνει ρεπορτάζ τις μεταγραφές της ΑΕΚ  ( πήρε και τηλέφωνα!!!! ενώ οι δικοί μας γράφουν απο τη κοιλιά τους ) 

Άσχετο: Μεγάλη νίκη επί του ΠΑΟΚ έκανε η ΑΕΚ με τη μεταγραφή του Στάνκοβιτς! Γιατί, να ξέρετε, ότι τον γκολκίπερ της Ζάλτσμπουργκ, τον ήθελε κι ο ΠΑΟΚ. Μάλιστα, ο Στάνκοβιτς είχε πάρει από ανθρώπους που εμπιστεύεται καλύτερες συστάσεις για τον ΠΑΟΚ, παρά για την ΑΕΚ.

Όπερ σημαίνει, με βάση τη λογική, ότι για να τον κερδίσει η ΑΕΚ πρέπει να τον πλήρωσε πολύ καλά. Και να έδωσε παραπάνω πιθανότατα και στην ομάδα του. Γιατί το έκανε αυτό η ΑΕΚ; Ίσως γιατί ήταν σε πολύ δύσκολη θέση στο θέμα γκολκίπερ, μετά την πώληση του Μπάρκα. Ίσως πάλι γιατί ο Μελισσανίδης δεν ξεχνάει πώς του την έφερε ο Λουτσέσκου, και κατ΄ επέκταση κι ο Σαββίδης, με την υπόθεση του Ρουμάνου προπονητή, ο οποίος είχε πει στην ΑΕΚ ότι δεν θα γυρνούσε στην Ελλάδα και ξαφνικά γύρισε στον ΠΑΟΚ…

Παρεμπιπτόντως, από την Αυστρία μου είπαν ότι πράγματι ο Στάνκοβιτς είναι πολύ καλός τερματοφύλακας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ατόφιο ρεπορτάζ μόνο, δηλαδή περιμένουμε τι θα γράψει στο ΚΜ ο Στυλιανοπουλος. Μπράβο μεγάλε. 

Capture+_2021-06-03-12-24-20.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, nedved21 said:

Ποιος ειναι ο ανταρτης ΑΡΔ μας που λεει αυτα τα γλαφυρα;

Μέγιστος αρναου

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, nikos said:

Δεν γκρίνιαξα. Απλά Προβληματίζομαι και λεω μικρό καλαθι και μην ενθουσιαζόμαστε γιατί τα νουμερα με έσοδα-έξοδα δεν βγαινουν.

Ας περιμένουμε λιγο να δούμε πώς θα παει το πραγμα γιατί ακουγονται πολλοι καλοί παικτες και δεν νομιζω ότι μπορουμε να παρουμε πάνω από 2-3. 

Και 3 να παρουμε ειναι μεγαλο upgrade.Αν θα βγουν ειναι αλλη ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ncham είναι κάτι σαν οκτάρι, ενδιάμεσος μεταξύ του αμυντικού και του επιθετικού μέσου; 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ο Ncham είναι κάτι σαν οκτάρι, ενδιάμεσος μεταξύ του αμυντικού και του επιθετικού μέσου; 

8αρι ναι

Link to comment
Share on other sites

ΤσακιRης

Στα χαφ έχει προκύψει η περίπτωση του Εντσάμ η οποία αναμφισβήτητα συνιστά κίνηση που απογειώνει όλη τη μεσαία γραμμή... Γι' αυτό και δεν είναι εύκολη υπόθεση, αντίθετα είναι δύσκολη, το γνωρίζουν στην ΑΕΚ αυτό καλά και δη ο Κονέ που τρέχει το θέμα δυο ολόκληρους μήνες χωρίς να υπάρξει η παραμικρή διαρροή έως τώρα που προφανώς και κάνει κακό στην προσπάθεια...

@Stylianopoulos αν δεν ερθει ο Γαλλος εσυ θα φταις οποτε

Link to comment
Share on other sites

Οι δεξιοί μπακ που πιστεύω οτι θα ασχοληθεί ο Μιλο είναι αυτοί οι δύο με προτεραιότητα στον πρώτο γιατί ο δεύτερος φέτος επανήλθε απο χιασχτό

https://www.transfermarkt.com/filip-stojkovic/leistungsdaten/spieler/139751/plus/0?saison=ges

https://www.transfermarkt.com/marko-vesovic/leistungsdaten/spieler/98101/plus/0?saison=ges
 

Υπο προϋποθέσεις μπορείς να χτυπήσεις και καποιον απο τα δεξιά μπακ του Ερυθρού Αστέρα με Κριστισιτς συν λεφτά

https://www.transfermarkt.com/marko-gobeljic/leistungsdaten/spieler/196961/plus/0?saison=ges

https://www.transfermarkt.com/milan-gajic/leistungsdaten/spieler/245030/plus/0?saison=2020


Ολων τα συμβόλαια τελειώνουν του χρόνου εκτός απο τον δεύτερο που μένει ελεύθερος

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ο Ncham είναι κάτι σαν οκτάρι, ενδιάμεσος μεταξύ του αμυντικού και του επιθετικού μέσου; 

Είναι ο παίχτης που εξαφάνισε ο Άλεφ που άρεσε εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×