Jump to content

"Δικέφαλος Αετός"


George_D
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, Bukowski said:

Αυτη η μαλακία με το "C" θα συνεχιζεται για πολυ ακομα;

Επιλογή όσων εκδίδουν το έντυπο. Δεν αφορά την επίσημη ΑΕΚ, η οποία χρησιμοποιεί το Σ.  

AEK F.C. Official Web Site

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι αρδ της ΑΕΚ αποδεδειγμένα ειναι χαμηλης αντίληψης. Το ιδιο και οι οπαδοί αφου οι ΑΡΔ από τους οπαδούς προέρχονται(*) εκτος αν προκειται για παρθενογεννεση απο την κεφαλη του μελισαν

Η δική μου αφηγηση είναι τι σε ενδιαφερει περισσότερο ως οπαδό της ΑΕΚ, και εκει ο καθενας έχει τη δική του απάντηση και γενικότερη κοσμοθεωρια (ενταξει κάποιοι φαινεται γουσταρουν φαταουλ, τι να κανεις;  να μαλωσεις να φας μπαν χωρίς λόγο; 😁 ).


Οπότε,

Στηριζω το "Δικεφαλο Αετο" και κάθε παρόμοια προσπάθεια ακόμα κι αν θεωρω οτι οι αρδ ειναι για τα πανυγηρια.

Συζητώ και συναγελάζομαι με οπαδούς γιατι εγω επελεξα να ειμαι ΑΕΚ

Στηρίζω και τον εκάστοτε πρόεδρο της ακομα κι αν θεωρω ότι ειναι χειρότερος από τους οπαδούς (γιατι αυτο γίνεται σε όλες της ιεραρχικής μορφης οργανώσεις όπως όλες οι ομαδες  - και στη μαφία :D - και στα πολιτικα κοματα)


@@μω οτιδήποτε εξω από την ΑΕΚ που προσπαθει να δημιουργησει πρόβλημα στην ομάδα.

Τυποι όπως ο ερπετοπουλος κοντένουν ακόμα περισσότερο όταν τους ξεφτιλιζεις. Οι δικοι μας αρδ κοιμούνται φυσικα και δεν περιμένω τιποτα περισσοτερο απο απολογιτικου ύφους αρθρα αντι να τον ξεφτιλισουν (κυριολεκτικα μιλαμε τωρα, να μην μπορει να βγει έξω) γραφωντας για πιο ευαισθητα θεματα.... (αυτό προυποθετει αρχιδια απο τους αρδ που δεν τα εχουν - οι ακρες για να ξεφτιλιζουν οποιοδηποτε μικρουλη γραφει κατι, υπάρχουν)

Έτσι ο κάθε καραγκιοζακος που το παιζει ευφυης παπαρας (ενω στην πραγματικοτητα ειναι π.χ. -λεω τυχαία- ενας πεοπαιχτης στόκος όπως λενε καποιοι  ) παίρνει το μηνυμα ότι οποιος γραφει κάτι για να δημιουργήσει προβλημα θα ξεφτιλιζεται προσωπικα.


Υ.Γ. Το C τα σπάει - νεοc κυκλοc αίματοc


(*) και όπως έχει γραφτεί εδω με το κατάλληλο ποσό ανετα γραφει κάποιος υπέρ του γαυρου - μη με κανετε τωρα να ψάξω να τα βρω όταν γραφόντουσαν, ειναι σχετικα παλια

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, flavius said:

Οι αρδ της ΑΕΚ αποδεδειγμένα ειναι χαμηλης αντίληψης. Το ιδιο και οι οπαδοί αφου οι ΑΡΔ από τους οπαδούς προέρχονται(*) εκτος αν προκειται για παρθενογεννεση απο την κεφαλη του μελισαν

Η δική μου αφηγηση είναι τι σε ενδιαφερει περισσότερο ως οπαδό της ΑΕΚ, και εκει ο καθενας έχει τη δική του απάντηση και γενικότερη κοσμοθεωρια (ενταξει κάποιοι φαινεται γουσταρουν φαταουλ, τι να κανεις;  να μαλωσεις να φας μπαν χωρίς λόγο; 😁 ).


Οπότε,

Στηριζω το "Δικεφαλο Αετο" και κάθε παρόμοια προσπάθεια ακόμα κι αν θεωρω οτι οι αρδ ειναι για τα πανυγηρια.

Συζητώ και συναγελάζομαι με οπαδούς γιατι εγω επελεξα να ειμαι ΑΕΚ

Στηρίζω και τον εκάστοτε πρόεδρο της ακομα κι αν θεωρω ότι ειναι χειρότερος από τους οπαδούς (γιατι αυτο γίνεται σε όλες της ιεραρχικής μορφης οργανώσεις όπως όλες οι ομαδες  - και στη μαφία :D - και στα πολιτικα κοματα)


@@μω οτιδήποτε εξω από την ΑΕΚ που προσπαθει να δημιουργησει πρόβλημα στην ομάδα.

Τυποι όπως ο ερπετοπουλος κοντένουν ακόμα περισσότερο όταν τους ξεφτιλιζεις. Οι δικοι μας αρδ κοιμούνται φυσικα και δεν περιμένω τιποτα περισσοτερο απο απολογιτικου ύφους αρθρα αντι να τον ξεφτιλισουν (κυριολεκτικα μιλαμε τωρα, να μην μπορει να βγει έξω) γραφωντας για πιο ευαισθητα θεματα.... (αυτό προυποθετει αρχιδια απο τους αρδ που δεν τα εχουν - οι ακρες για να ξεφτιλιζουν οποιοδηποτε μικρουλη γραφει κατι, υπάρχουν)

Έτσι ο κάθε καραγκιοζακος που το παιζει ευφυης παπαρας (ενω στην πραγματικοτητα ειναι π.χ. -λεω τυχαία- ενας πεοπαιχτης στόκος όπως λενε καποιοι  ) παίρνει το μηνυμα ότι οποιος γραφει κάτι για να δημιουργήσει προβλημα θα ξεφτιλιζεται προσωπικα.


Υ.Γ. Το C τα σπάει - νεοc κυκλοc αίματοc


(*) και όπως έχει γραφτεί εδω με το κατάλληλο ποσό ανετα γραφει κάποιος υπέρ του γαυρου - μη με κανετε τωρα να ψάξω να τα βρω όταν γραφόντουσαν, ειναι σχετικα παλια

 

Πες τα ρε flavius. Τελείωσαν τα like.

Link to comment
Share on other sites

O dikefalos htan h maxhtikh efhmeriS ton filon ths AEK. 

Auth einai ton souvlakofagon. 

M aresei pou grafei inside paraskhnio. Lol k xana lol. Eprepe na grafoun ola ta klemmena ap to km k ta nonpaper tou mel..... 

Link to comment
Share on other sites

και μονο που εχουν μαζευτει τοσοι σουβλακοφαγοι χαλανε τον ιστορικο τιτλο (τον οποιο εκμεταλλευονται κιολας με μια μικρη αλλαγη).

 

τελος παντων.

Ας φαινεται η ΑΕΚ στα περιπτερα και ας γραφουν και αυτα τα ερπετα. Μακαρι να παει καλα στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos said:

και μονο που εχουν μαζευτει τοσοι σουβλακοφαγοι χαλανε τον ιστορικο τιτλο (τον οποιο εκμεταλλευονται κιολας με μια μικρη αλλαγη).

 

τελος παντων.

Ας φαινεται η ΑΕΚ στα περιπτερα και ας γραφουν και αυτα τα ερπετα. Μακαρι να παει καλα στην τελικη.

Η απίστευτη τρολιά θα ήταν στο πρώτο φύλλο της νέας προσπάθειας να είχαν κουπονάκι για έκπτωση σε σουβλάκια από γνωστή αλυσίδα σουβλατζίδικων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nestoridis21 said:

Η απόστευτη τρολιά θα ήταν στο πρώτο φύλλο της νέας προσπάθειας να είχαν κουπονάκι για έκπτωση σε σουβλάκια από γνωστή αλυσίδα σουβλατζίδικων.

ο Κεφτες στο σαιτ του ηδη διαφημιζει σουβλακοφαγια τα Αγραφα παντως

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

ο Κεφτες στο σαιτ του ηδη διαφημιζει σουβλακοφαγια τα Αγραφα παντως

Ε τον κοιλιοδουλο...ΧΑΑΑΧΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2021 at 9:21 PM, Hoffman21 said:

Παντως τωρα που ξαναβλεπω τα ονοματα, απο το ΑΕΚ-LIVE κανεναν δεν πηραν.

Χωραγε ενας Φριξος Κωνστας κατα τη γνωμη μου.

Από αυτό το Σάββατο 10 Απριλίου και κάθε Σάββατο ο ΔΙΚΕΦΑΛΟC AETOC ανοίγει τα φτερά του και ταξιδεύει σε όλη την Ελλάδα (και όχι μόνο). Μαζί μας, ο θρυλικός Φρίξος Κώνστας! 48 έγχρωμες σελίδες γεμάτες Α.Ε.Κ. με εξαιρετικές προσφορές και υπέροχα κιτρινόμαυρα δώρα για τους αναγνώστες!

Τιμή εφημερίδας με δώρο το ιδρυτικό καταστατικό του 1924, 1,5 €.
Τιμή μαζί με το DVD της θρυλικής ταινίας του 1968, 4,9 €.

ΔΙΚΕΦΑΛΟC AETOC: Η εβδομαδιαία εφημερίδα των ρεπόρτερ της Α.Ε.Κ. για τους οπαδούς της Α.Ε.Κ.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑΒΙΒΑCIC & μετά ΠΩΛΗCIC

ACΛΑΝΙΔΗC =εχθρος της ΑΕΚ αν του ζήτησε πολλα

 

Link to comment
Share on other sites

ΗΓΕΤΗC

Μου αρεcει που ψαχνατε μερικοι πωc μπορει να μπει cτην ΠΑΕ χωριc ΑΜΚ και μπηκε με μεταβιβαcη.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

ΗΓΕΤΗC

Μου αρεcει που ψαχνατε μερικοι πωc μπορει να μπει στην ΠΑΕ χωρις ΑΜΚ και μπηκε με μεταβιβαcη.

Για γέρων, χουφταλο με αλτσχαιμερ μια χαρά τα καταφέρνει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Duck_Season said:

Για γέρων, χουφταλο με αλτσχαιμερ μια χαρά τα καταφέρνει 

20210410_104100.thumb.jpg.3012363dee7091beb956a96b0edf2b3b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα και φυσικά επιβεβαιώθηκαν οι σκέψεις μου. Ναι οκ "άλλες εποχές" κλπ κλπ όμως στον παλιό "Δικέφαλο" (ΟΥΔΕΜΙΑ σύγκριση) , ακόμη και στην αποτυχημένη τελευταία προσπάθεια έκδοσής του, σου έμενε και κάτι. Διάβαζες κάτι νέο. Σε πολύ λιγότερες σελίδες. Βιαστικά γραμμένη, να γεμίσουμε 48 σελίδες με ανούσια και επαναλαμβανόμενα,  για την κατάσταση της ομάδας, πράγματα. Παρόλα αυτά, είναι εφημερίδα της Α.Ε.Κ. και ας στηριχθεί όσο μπορεί από τον καθένα. Το καταστατικό όμορφο, πολύ συγκινητικό και συλλεκτικό. Το DVD  το γνωρίζουμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μπηκαν με στημένη αποκλειστικότητα τα παιδιά και εξώφυλλο την αφεντομουτσουναρα του τύπου που τρώει φάπες.

Λες και δεν τους ξέρουμε έναν-έναν.

Τεσπα. Στηρίζω οτιδηποτε κρέμεται στα περίπτερα για την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1. ΟΥΔΕΜΙΑ (που λέει κι ο αδεRφός μου παραπάνω) σχέση με τον "Δικέφαλο" που μας μεγάλωσε. Σε πολλά θέματα. Ακόμη κι αυτός ο ΦΑΚΩΣ, γέρασε, βαρέθηκε, δεν ξέρω .... ας του δώσω κι άλλη μια ευκαιρία.

2. Μια ματιά έριξα και εμφανίζω σημάδια δύσπνοιας από το πολύ ... λιβάνι. (ΣΗΜ. : ΕΝΝΙΑ φωτό Τίγρεως σε 48 σελίδες έκδοση.)

Scan-10-04-2021-1147.jpg   Scan-10-04-2021-1134.jpg

 

3. Βρήκα αρκετά ... ΥΠΟΠΤΑ "χτυπήματα" έως και ΥΠΟΥΛΑ. Σε όλα.

Αγωνιστικά ...

Scan-10-04-2021-1145.jpg

 

Προπονητικά ...

Scan-10-04-2021-1143.jpg

 

Διοικητικά ...

Scan-10-04-2021-1138.jpg

 

4. Φιλιππάκης εκδότης, έτσι ? Στο ΔΣ του ΟΡΕΝ να θυμίσουμε για τους κακεντρεχείς και καχύποπτους αυτής της Γης ......

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα κ την πήρα κ εγώ σήμερα με το συναίσθημα που είχα όταν προ 20ετίας κ βάλε αγόραζα τον ΔΙΚΕΦΑΛΟ. Με την ίδια λαχτάρα κ ανυπομονησία, περίπου, όπως κ τότε. Μάλιστα επειδή η περιπτερού έφερε μία μόνο κ για να την βρω, εψαχνα στους πάκους που μόλις είχαν έρθει άλλων εφημερίδων, λερώνοντας τα χέρια μου, της είπα να φέρνει περισσότερες κ να τις έχει σε εμφανές σημείο.

Λοιπόν τα συμπεράσματα: Αν κ φτηνοέκδοση, το καταστατικό της ΑΕΚ είναι όντως συγκινητικό κ σε ταξιδεύει στο 1924. Η εφημερίδα άμεσα ή έμμεσα ωδή στον Γατούλη. Άρθρα όντως επαναλαμβανόμενα, χωρίς κάτι το νέο. Παρόλα αυτά κ μόνο που μία 48σελιδη εφημερίδα μιλάει μόνο για την Α.Ε.Κ. κ πικάρει τους αντιπάλους, θα την στηρίζω κάθε Σάββατο...κι ας γίνομαι γραφικός. Σιγά..πρώτη φορά γίνομαι; Στ αρχίδια μου! 

 

PS: Χθες στο open TV πέτυχα δυο φορές διαφήμιση της εφημερίδας. Τσετσένος προμοτάρει Μελισσανίδη;;

PS2: Στην δεύτερη σελίδα στο κάτω μέρος, βλέπω Εκτύπωση: Καθημερινή. Η Καθημερινή δεν ανήκει στον Αλαφούζ; Τι φάση; Ο κυρ Γιάννης βοηθάει τον κάβουρα;;

Link to comment
Share on other sites

Για τον Φιλιππάκη τα ειπαμε χθες. 

Η εφημερίδα εκδίδεται λοιπόν από τον Μελισσανίδη ο οποιος εινσι ξεκαθαρο ότι συνεργάζεται ευθέως με τον Σαββιδη.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×