Jump to content

Άρης–ΑΕΚ (3η αγ. Play-Off): 11/04/21, 15:00, Novasports 1


George_D
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

21 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      1
    • Βασιλαντωνόπουλος
      1
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σιμάνσκι
      17
    • Γκαρσία
      0
    • Τάνκοβιτς
      1
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Μιτάι
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κοσίδης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      11
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      7
    • Λόπες
      2
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκαρσία
      2
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Μιτάι
      0
    • Μάνταλος
      9
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κοσίδης
      1


Recommended Posts

Εγώ ξέρω ότι μπήκε ο Μανταλος και με άμυνα πανηγύρι πίσω δεν έβγαλες ούτε μια σωστή αντεπίθεση από εκείνη την ώρα. Εύκολα έγραφε τάλιρο σήμερα αλλά ο Πετράκης δεν είχε διάθεση να ιδρώσει 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εγώ ξέρω ότι μπήκε ο Μανταλος και με άμυνα πανηγύρι πίσω δεν έβγαλες ούτε μια σωστή αντεπίθεση από εκείνη την ώρα. Εύκολα έγραφε τάλιρο σήμερα αλλά ο Πετράκης δεν είχε διάθεση να ιδρώσει 

Αργησε χαρακτηριστικακαι στις 3 φασεις και εβγαλε οφσαιντ τους αμυντικους. Και γενικα ειναι τρυπα οποτε παιζει. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτά τα "κλάση ο Μιται", "Αδικημενος ο βασ/Λος" κτλ, μην τα λέτε έτσι εύκολα.

Ματάκια έχουμε.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Άστραξε με βρόντηξε ο Μανόλο Χιμένεθ στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα της ΑΕΚ με τον Άρη.

Ο Ισπανός προπονητής της Ένωσης σημείωσε μεταξύ άλλων στην κάμερα της Nova: «Φυσικά και χρειαζόταν αυτή η νίκη. Ήταν απαραίτητη. Ελπίζω να σταματήσουν τώρα τα ψέμματα και οι ανοησίες. Σήμερα θα είμαι λίγο υπερβολικός. 12 παίκτες πέρασαν κορωνοϊό. Επτά τραυματίες κατά μέσο όρο από τον Φεβρουάριο. Παρακαλώ μια εβδομάδα ηρεμίας μέχρι και να χάσουμε ξανά»

Για το αν έμεινε ευχαριστημένος: «Μπήκαμε και δώσαμε τα πάντα. Χάσαμε και τους Αλμπάνη και Βασιλαντωνόπουλο με τραυματισμό. Δεν εχω κανένα παράπονο».

Για τον Βασιλαντωνόπουλο:«Δεν θεωρώ πως ήμουν άδικο μαζί του. Δεν ήμουν εδώ από την αρχή. Εγώ δεν μπορούσα να τον υπολογίζω».

Για τον τραυματισμό του Αλμπάνη πριν την έναρξη: «Ήταν απώλεια. Αλλάξαμε τα πλάνα μας. Ο Τάνκοβιτς είναι διαφορετικός παίκτης».

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Παιδια αυτά τα "κλάση ο Μιται", "Αδικημενος ο βασ/Λος" κτλ, μην τα λέτε έτσι εύκολα.

Ματάκια έχουμε.

Ο Μιται αν δεν κάνω λάθος είναι 18 χρόνων και έχει δείξει κάποια καλά στοιχεία. Δεν είναι έτοιμος και δεν είναι να για να στηριχτεις πάνω του αλλά αξίζει να του δώσεις συμμετοχές και του χρόνου, μπορεί να εξελιχθεί σε καλή περίπτωση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, agelos said:

Παιδια αυτά τα "κλάση ο Μιται", "Αδικημενος ο βασ/Λος" κτλ, μην τα λέτε έτσι εύκολα.

Ματάκια έχουμε.

Έτσι είναι.

Ο Μιται σε προηγούμενα ματς δεν μπορούσε να σταθεί όρθιος και ο Γυλος στα δύσκολα έχει δείξει ότι ειδικά αμυντικά μπορεί να γίνει πολύ αστείος.

Μην αρχίζουμε κι εμεις τώρα τέτοια με μια εμφάνιση γιατί και ο άλλος δεν θελει και πολύ.

Θεωρω ότι ελλείψει χρηματων στα ματς μου μενουν απλά θα κρίνουμε ακόμα καλύτερα ποιοι μπορούν να σταθούν για παγκο. 
Για μονιμα βασικοι ελάχιστοι μπορούν να σταθούν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Εγώ ξέρω ότι μπήκε ο Μανταλος και με άμυνα πανηγύρι πίσω δεν έβγαλες ούτε μια σωστή αντεπίθεση από εκείνη την ώρα. Εύκολα έγραφε τάλιρο σήμερα αλλά ο Πετράκης δεν είχε διάθεση να ιδρώσει 

Edeixe k ta pontikia tou sto telos tou mats omos..... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τον Μιται έχω δει και σταθερότητα και ποιότητα. Το να φαίνεται ένας 18χρονος πως το έχει,  αφήνει στην ομάδα τις ευθύνες να το εξαργυρώσει . Καμία σχέση  με την περίπτωση Βασιλαντωνο . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Edeixe k ta pontikia tou sto telos tou mats omos..... 

Περιμένουμε printscreen  Μπουκόφσκι...

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα κάνουμε και το γνωστό πολλ για βασικοι του χρόνου, να καταλάβουμε και τι εννοεί ο καθενας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μιτάι είναι μια πολύ καλή περίπτωση. Ξέρει μπάλα και φαίνεται ότι έχει μέλλον στην ομάδα. Θα μπορούσε να έχει χρησιμοποιηθεί περισσότερο και να τον έχει προσέξει η ομάδα πιο γρήγορα.

Καλά κάνει και παίρνει συμμετοχές. Του χρόνου πρέπει να είναι το αναπληρωματικό αριστερό σου μπακ. Εννοείται με βασικό έναν έτοιμο παίχτη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς είδα το ματς εγώ:

ο σκωληξ είναι λιγο αφελής και light.

Πιστεύω ότι θεώρησαν εαυτούς φαβορί και δεν είναι αυτοί για τέτοια. 
 

Κατάφερες και του πήρες το κεντρο (ευτυχως άφησε τον Μάνταλο έξω) με έναν Σιμανσκι που -όπως σωστα έγραψε ο Νονος- όταν τους έχει τους αντιπαλους συνηθως είναι πολύ καλος και έκανε πολύ καλο ματς και με τους περισσοτερους παικτες γενικά σε καλη μερα. Σου βγήκαν και καποιες φασεις στο α ημίχρονο που κέρδισες και τα πεναλτυ και παπαλα.

Από εκεί και περα η ομάδα θέλει καινούργια 11αδα από την αρχη, δεν αλλάζει αυτό με ένα ματς, μετά από σερι ήττες και συντριβες από γαύρους νότου και βορρά είναι αστείο να λέμε ότι αλλάζει κάτι σε αυτά που λέγαμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Μέτρια εμφάνιση και πολύ καλό αποτέλεσμα στο εξοχικό.

Πούλο όλοι,πλην 4-5 εξαιρέσεων για πάγκο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν νομιζω οτι αλλαζει κατι για την ομαδα. Εχουμε περασει το 80% της σεζον, ειναι υπεραρκετο δειγμα για να κριθει ποιοι κανουν και ποιοι οχι.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

Πώς είδα το ματς εγώ:

ο σκωληξ είναι λιγο αφελής και light.

Πιστεύω ότι θεώρησαν εαυτούς φαβορί και δεν είναι αυτοί για τέτοια. 
 

Κατάφερες και του πήρες το κεντρο (ευτυχως άφησε τον Μάνταλο έξω) με έναν Σιμανσκι που -όπως σωστα έγραψε ο Νονος- όταν τους έχει τους αντιπαλους συνηθως είναι πολύ καλος και έκανε πολύ καλο ματς και με τους περισσοτερους παικτες γενικά σε καλη μερα. Σου βγήκαν και καποιες φασεις στο α ημίχρονο που κέρδισες και τα πεναλτυ και παπαλα.

Από εκεί και περα η ομάδα θέλει καινούργια 11αδα από την αρχη, δεν αλλάζει αυτό με ένα ματς, μετά από σερι ήττες και συντριβες από γαύρους νότου και βορρά είναι αστείο να λέμε ότι αλλάζει κάτι σε αυτά που λέγαμε.

Θα συμφωνήσω. Φάνηκε πόση διαφορά μπορεί να κάνει η μεσαία γραμμή όταν μπορεί ταυτόχρονα να αμύνεται και να επιτίθεται με αποτελεσματικότητα. 

Όταν μπήκε ο Μάνταλος ο οποίος πραγματικά περπατούσε αυτό φάνηκε ακόμα περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites

Το λυπηρό και αηδιαστικό είναι ότι η ομάδα είναι στο μεδούλι της ποζερίστικη, δηλαδή οι αρχηγοί της δεν ηγούνται με τίτλους, νίκες, επιδόσεις ή ιδρώτα αλλά με φανφάρες, ψευτομαγκιές και καραγκιοζιλίκια. Έρχεται ένας Τανκοβιτς ή Γκαρσία με το κεφάλι κάτω και σε 2-3-5 μήνες σου γίνονται φετινός Λιβάγια. Το είδαμε, το βλέπουμε, και δυστυχώς θα συνεχίσουμε να το τρώμε μέχρις ότου πέσει ναπάλμ και βρωμόξυλο στον Μανταλισμό.

Λίγα τα ψωμιά και του Σιμάνσκι που δίνει  έτοιμο γκολ σε αιώνιο έφηβο και εκείνος φεύγει να πανηγυρίσει μόνος του α λα Τζειμι Ταρτ. Σε περιβάλλον που επιβραβεύει την κουτοπουστιά, 'λογικό' είναι την επόμενη να μην πασάρει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η κουβέντα θα έπρεπε να ήταν στο αν κάποιοι κάνουν για ΠΑΓΚΟ του χρόνου. Για βασική ενδεκάδα ΑΕΚ αυτά τα παιδακια δεν 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CHⓇIS said:

Lepon na krathsoume poioi dn eidan to mats shmera g na mhn xanadounn mexri telos ths xronias..... 

Ούτε εγώ το είδα. :D 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για την νίκη, πάμε παρακάτω.

Από τους σημερινούς όλοι θέλουν πούλο πλην Σιμάνσκι, Γαλανόπουλου, Μιται, Τάνκοβιτς, Γκαρσία κ ίσως Ανσαριφαρντ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καλη η ομάδα σήμερα. 

αν εμφανιστούν έτσι και ανέβει ο Γκαρσία θα περάσουμε την Τετάρτη επιμένω είμαστε καλύτερη ομάδα από τον παοκ... απλά μια νίκη μέσα στην Τούμπα θελουμε είτε με 2 1 ειτε με 3 2 είτε με 1 0 για παράταση. 

βέβαια αν έχουμε διαιτησίες σαν την σημερινή η σαν αυτή της Τετάρτης η σαν αυτή που έχει ο παοκ σήμερα με τον αστέρα.... θα αποκλείστουμε. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Νονός said:

Το πνεύμα ... Poltergeist του λινκ έχει κέφια ....

lini.jpg

 

3 hours ago, Νονός said:

Αααααααα !!! Αγρίεψε το πράγμα !!!!

linin.jpg

Νονέ εβρεξες τσουτσουνι τελικά? 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μετα την παραδοξη ευδιαθεσια επειτα απο την ξεφτιλα με τον γαυρο, με πολλα αστειακια και μπηχτες, 

φαινεται ηταν βαρυ το σημερινο φαρμακι για τους Σεφερληδες και εχουμε την απολυτη σιγη.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×