Jump to content

ΑΕΚ Β


Recommended Posts

Δεν είναι νωρίς να τη κρίνουμε? Είναι δύσκολο γενικά να γίνουν ομάδα παίκτες από διαφορετική αφετηρία 

1. Τώρα μπήκαν οι παίκτες της Α που δεν ξέρουν κανέναν  ( Νταντσένκο, Ρουκουνάκης, σάμπα, Κοσίδης, χριστοπουλος, Πάρρας) και αναμένετε πιθανών και ο μιται λατσι 

2. Έχουμε τους παίκτες με εμπειρία σε β εθνική αλλά περιορισμένες δυνατότητες  ( Γιούσης, Γιάννουτσος, Γκίνης, Ιατρούδης, Μουστακόπουλος, Κορνέζος  ) 

Έχουμε και τους καινούργιους από το εξωτερικό που είναι για δοκιμή   (αμουρ, Τζούντα, Γερολέμου και οΑρβανίτης δανεικός πέρσι Κύπρο ) 

Και τους Κ19 που πρέπει να εξελιχθούν από αυτή τη διαδικασία και να πάρουν και τις ευκαιρίες τους με τους τραυματισμους κάρτες αλλαγές 

Link to comment
Share on other sites

Οι όμιλοι:

Super League 2, 2021-22

ΒΟΡΡΑΣ: ΑΕΛ, Αλμωπός, Αναγέννηση Καρδίτσας, Απόλλων Λάρισας, Απόλλων Πόντου, Βέροια, Θεσπρωτός, Νίκη Βόλου, Ξάνθη, Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ Β’, Πιερικός, Τρίγλια, Τρίκαλα, Ολυμπιακός Β’

ΝΟΤΟΣ: Αιγάλεω, Αστέρας Βλαχιώτη, Διαγόρας, Επισκοπή, Εργοτέλης, Καλαμάτα, Καλλιθέα, Κηφισιά, Λεβαδειακός, Ολυμπιακός Βόλου, Καραϊσκάκης, Ιεράπετρα, Χανιά, ΑΕΚ Β’, Παναθηναϊκός Β’.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
40 minutes ago, mporat said:

Εκπληκτικό ταξίδι της ΑΕΚ Β στο Βλαχιωτη, από τα πιο περίεργα μέρη που έχω περάσει. Να κατέβω από το αμάξι ούτε λόγος. 

😁 Γιατι ρε συ; Επαγγελματικα ,κατεβαινα στην Λακωνια για πολλα χρονια,για πες.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tony_montana said:

😁 Γιατι ρε συ; Επαγγελματικα ,κατεβαινα στην Λακωνια για πολλα χρονια,για πες.

Ρε συ δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ μυστήρια περιοχή, κάτι μου κάνει, δηλαδή και να μην υπήρχε δε θα έλειπε σε κανέναν. Έχει τόσο όμορφα μέρη ο νομός που αυτό και η Σκάλα θα έπρεπε να σβηστούν από το χάρτη. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Man Of Faith said:

Τι φαση, γιατι ο γαυρος είναι στον βόρειο όμιλο κι εμείς στον νοτιο;

Υποτίθεται το έκαναν για να μοιραστούν οι β ομάδες στους δύο ομίλους . 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Κάθισα και είδα ένα μισάωρο, στο live streaming του ένωση. Καλύτερος ο αιολικός με δύο καλές ευκαιρίες, ενώ εμείς κάναμε την πρώτη στο 28' με τελείωμα αλά μανταλος, από το ύψος του πεναλτυ, του κοσιδη. 

Εντάξει, δεν βλέπεται αυτό το πράγμα, γιατί ομάδα με σύστημα, αρχή μέση και τέλος, Δεν είναι. 

Edited by tony_montana
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

 Πρώτη φορά βλέπω αγώνα να τελειώνει με το χρονόμετρο της μετάδοσης να γράφει 44.50".μας λυπηθηκε ο διαιτητής. Καλή ευκαιρία με εκτέλεση φάουλ του γιουση στο 40',ο οποίος πέφτει με το άγγιγμα. Πιο ορεξάτος της ομάδας, ο ραντονια. Συνολικά, κανένας δεν αξίζει, όχι αποστολή με την επαγγελματική ομάδα αλλά ούτε στα  προπονητικά διπλά να βρίσκεται. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

0-1 τελικο.

Με πεναλτυ στο 87' ,τον αιολικο της Γ εθνικης ,που φορα capelli sports .

Λιγο καλύτερη εικονα στο β,με τζουντα γκαρσια και τον ιατρουδη στην θεση του κοσιδη που αν θελουμε να βελτιωθει πρεπει να δωθει δανεικος σε ομαδα εξωτερικου.οπως ειναι τωρα ,θυμιζει ηδη παλαιμαχο. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2021 at 5:40 PM, mporat said:

Εκπληκτικό ταξίδι της ΑΕΚ Β στο Βλαχιωτη, από τα πιο περίεργα μέρη που έχω περάσει. Να κατέβω από το αμάξι ούτε λόγος. 

Αγροτικό κεφαλοχώρι ρίναι .

Όντως καλτ 

Άλλα κομπλέ γενικά 

Κάθε χρόνο περνάω από εκεί 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tony_montana said:

0-1 τελικο.

Με πεναλτυ στο 87' ,τον αιολικο της Γ εθνικης ,που φορα capelli sports .

Λιγο καλύτερη εικονα στο β,με τζουντα γκαρσια και τον ιατρουδη στην θεση του κοσιδη που αν θελουμε να βελτιωθει πρεπει να δωθει δανεικος σε ομαδα εξωτερικου.οπως ειναι τωρα ,θυμιζει ηδη παλαιμαχο. 

Τον Ιατρούδη τον στείλαμε πέρσι β Ολλανδίας στην Φόλενταμ και έβαλε 1 γκολ σε 18 κουτσουρεμένες αλλαγές. Τον Κοσίδη πέρσι αντί να τον αφήσουμε στην κ19 που έπαιζε καλά τον πήραμε για κάποιο λόγο στην πρώτη ομάδα για να μπολιαστεί με λουζεριά και μιζέρια.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
11 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Τον Ιατρούδη τον στείλαμε πέρσι β Ολλανδίας στην Φόλενταμ και έβαλε 1 γκολ σε 8 κουτσουρεμένες αλλαγές. Τον Κοσίδη πέρσι αντί να τον αφήσουμε στην κ19 που έπαιζε καλά τον πήραμε για κάποιο λόγο στην πρώτη ομάδα για να μπολιαστεί με λουζεριά και μιζέρια.

Οπως ειναι τωρα  ,θυμιζει παίκτη που πηγε σε ομαδα 2-3 κατηγοριες μικροτερη και εχει αυτο το υπεροπτικο-απαξιωτικο υφος.βαρυς,αργος,νωχελικος. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Τον Ιατρούδη τον στείλαμε πέρσι β Ολλανδίας στην Φόλενταμ και έβαλε 1 γκολ σε 8 κουτσουρεμένες αλλαγές. Τον Κοσίδη πέρσι αντί να τον αφήσουμε στην κ19 που έπαιζε καλά τον πήραμε για κάποιο λόγο στην πρώτη ομάδα για να μπολιαστεί με λουζεριά και μιζέρια.

Εγώ θα ήθελα τον Ιατρούδη στην αποστολή σε κάποια ματς ειδικά αν λείπει κάποιος από τους Αραουχο Ανσαριφαρντ.Μπορει σε κάνα εύκολο ματς σαν αλλαγή να σκοράρει και να πάρει τα πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Εγώ θα ήθελα τον Ιατρούδη στην αποστολή σε κάποια ματς ειδικά αν λείπει κάποιος από τους Αραουχο Ανσαριφαρντ.Μπορει σε κάνα εύκολο ματς σαν αλλαγή να σκοράρει και να πάρει τα πάνω του.

1 γκολ σε 18 συμετοχές ήθελα να γράψω πιο πάνω. Μου θυμίζει τον Βλαχομήτρο που κάποτε τον έστειλες σε μια Σερβική που πάλευε για την κατηγορία και δεν έπαιξε ούτε ματς. Δεν είναι θέμα ψυχολογίας, αν δεν κάνει ένας παίκτης για το επίπεδο της Β Ολλανδίας δεν κάνει και για την ΑΕΚ. 

 

1 hour ago, tony_montana said:

Οπως ειναι τωρα  ,θυμιζει παίκτη που πηγε σε ομαδα 2-3 κατηγοριες μικροτερη και εχει αυτο το υπεροπτικο-απαξιωτικο υφος.βαρυς,αργος,νωχελικος. 

Εν τω μεταξύ η ΑΕΚ Β πιθανότατα να είναι και πάνω από το επίπεδό του. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2021 at 5:40 PM, mporat said:

Εκπληκτικό ταξίδι της ΑΕΚ Β στο Βλαχιωτη, από τα πιο περίεργα μέρη που έχω περάσει. Να κατέβω από το αμάξι ούτε λόγος. 

 

On 9/21/2021 at 10:09 PM, mporat said:

Ρε συ δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ μυστήρια περιοχή, κάτι μου κάνει, δηλαδή και να μην υπήρχε δε θα έλειπε σε κανέναν. Έχει τόσο όμορφα μέρη ο νομός που αυτό και η Σκάλα θα έπρεπε να σβηστούν από το χάρτη. 

 

5 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Αγροτικό κεφαλοχώρι ρίναι .

Όντως καλτ 

Άλλα κομπλέ γενικά 

Κάθε χρόνο περνάω από εκεί 

Σκάλα, Βλαχιώτη, Μολαοι, Κροκεες. Για δυο πράγματα φημίζονται. Για τα φοβερά εσπεριδοειδή και για τα πρόθυμα κορίτσια. Την επόμενη φορά περνώντας ρίξτε έναν κρύο και συνεχίστε για Ελαφονησο, το διαμάντι της ευρύτερης περιοχης, που είναι για αρχοντους. Η Μονεμβασιά είναι πλέον για τις λινατσες 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Skepastos said:

 

 

Σκάλα, Βλαχιώτη, Μολαοι, Κροκεες. Για δυο πράγματα φημίζονται. Για τα φοβερά εσπεριδοειδή και για τα πρόθυμα κορίτσια. Την επόμενη φορά περνώντας ρίξτε έναν κρύο και συνεχίστε για Ελαφονησο, το διαμάντι της ευρύτερης περιοχης, που είναι για αρχοντους. Η Μονεμβασιά είναι πλέον για τις λινατσες 

Απο Νεάπολη ειμαι ( απεναντι ) οπότε κάτι ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To πρόγραμμά της στη στη Super League 2 της περιόδου 2021-22 έμαθε η ΑΕΚ Β μετά την κλήρωση της διοργάνωσης που έγινε απόψε στις εγκαταστάσεις του Γκολφ της Γλυφάδας. Οι «κιτρινόμαυροι» τοποθετήθηκαν στον Νότιο Όμιλο μαζί με άλλες 15 ομάδες και θα αρχίσουν την προσπάθειά τους από τη Ρόδο με αντίπαλο τον Διαγόρα.

Το πρόγραμμα της ΑΕΚ Β στον πρώτο γύρο έχει ως εξής:
1η αγωνιστική: Διαγόρας-ΑΕΚ Β
2η αγωνιστική: ΑΕΚ Β-Εργοτέλης
3η αγωνιστική: Χανιά-ΑΕΚ Β
4η αγωνιστική: ΑΕΚ Β-Λεβαδειακός
5η αγωνιστική: Καλλιθέα-ΑΕΚ Β
6η αγωνιστική: ΑΕΚ Β-ΟΦ Ιεράπετρας
7η αγωνιστική: Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΕΚ Β
8η αγωνιστική: ΑΕΚ Β-Κηφισιά
9η αγωνιστική: Ηρόδοτος-ΑΕΚ Β
10η αγωνιστική: ΑΕΚ Β-Παναθηναϊκός Β
11η αγωνιστική: Επισκοπή-ΑΕΚ Β
12η αγωνιστική: ΑΕΚ Β-Καραϊσκάκης Αρτας
13η αγωνιστική: Καλαμάτα-ΑΕΚ Β
14η αγωνιστική: ΑΕΚ Β-Αιγάλεω
15η αγωνιστική: Ρόδος-ΑΕΚ Β
Στον δεύτερο γύρο οι έδρες θα είναι αντίστροφα.

Την ΑΕΚ Β εκπροσώπησαν στην κλήρωση ο Εκτελεστικός Διευθυντής της ΠΑΕ Γιάννης Παπαδημητρίου και ο Γενικός Αρχηγός της ΑΕΚ Β Ηλίας Ατματσίδης.

Η ΑΕΚ Β, όπως και καμία άλλη από τις Β ομάδες (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ) δεν προβλέπεται να προβιβαστεί ή να υποβιβαστεί ούτε να συμμετάσχει σε play off ή play out, βάσει της προκήρυξης της διοργάνωσης.

Δείτε εδώ το ρόστερ και το επιτελείο της ΑΕΚ Β που ετοιμάζεται για την ιστορική της πρώτη συμμετοχή στη Super League 2.

aekfc.gr

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×