Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, nikos said:

Δεν λεω για μπατζετ αλλά για οικονομική πολιτική του τύπου ότι μέχρι περισυ έλεγε πουλήστε για να φέρετε, περιμένετε τον Βρανιες, βρειτε λεφτα, έχουμε ανάγκη τα λεφτα του Γιουρόπα  και τέτοια.

Φετος είναι πιο λαρτζ.

2,7 έδωσε για Γκαρσία πέρυσι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

2,7 έδωσε για Γκαρσία πέρυσι.

Ε νταξει ρε συ αυτός τα άξιζε τα λεφτά του θεωρώ

Για τον Χνιντ πχ έχεις δίκιο ότι ήταν πεταμμένα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Θέλω να πιστεύω, από αυτά που δείχνουν φέτος, ότι δεν θα κάνουν πασαλειματα. Ηδη αυτές τις μέρες γράφουν ότι η ΑΕΚ θα πάει και για άλλο χαφ. 

Αν πας Πήλιο με τερματοφύλακα χαφ σέντερ μπακ και Ούχο υπάρχουν πολλές πιθανότητες για άλλες 3-4 καλές μεταγραφές μετά ώστε να φτιάξεις ένα ΠΟΛΥ ανταγωνιστικό σύνολο. Και θέλω να πιστεύω ότι θα φέρει και ένα μεγαλύτερο ακόμα όνομα για να κάνει ντόρο.

Link to comment
Share on other sites

παντως τσαταλης και κετσε θελουν να μας προσγειωσουν για τον εντσαμ

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geologos said:

Αυτος ο Κανγκας που δινει ο ερυθρός αστέρας δεν είναι αμυντικό ΓΑΒ σκυλι του πολέμου? Ας την βγάλουμε με αυτόν.

Αλλιώς, να βρει ο Ταυλαρίδης απο Γαλλία καναν δανεικο πιτσιρικά απο καμια Ρεν ή Σεντ ετιέν.

Βέβαια 4 2 3 1 λεει θα παιξει ο Μιλογεβιτς, οποτε μια χαρα οι 2 μπορούν να ειναι συνδυασμος Ντσαμ Γαλανο Σιμανσκι. Δεν δικαιολογειται να χουν θέματα.

4-3-3 εχει επιχειρησει να παιξει πολλες φορες αλλα επειδη δεν του χει βγει το γυρναει σε 4-2-3-1 που ναι πιο νωχελικο. Και στον Ερυθρο και στην Αραπια αυτο εκανε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Θα κάνουμε σούμα στο τέλος για να συγκρίνουμε. Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον.

Πάντως μέχρι στιγμής 420k δεν έχεις δώσει για Ινσούηδες ούτε 800k για Χνίντηδες ούτε σου πούλησαν παραμύθια για Ενομπακάρηδες που τον πιστεύουν και θα αναστηθούν. Έχω κι άλλα "ούτε" αλλά λέω να μην χαλάσω την βραδιά. Ούτως ή άλλως κοιτάζουμε μπροστά.

Έλα ρε μαλάκα Μελ τρέλανέ μας.

Ρε συ τον Ινσουα μονος του τον έφερε το έχουν γράψει τόσα άτομα.
Δεν λεω ότι δεν κινείται καλύτερα το τημ φετος, αλλά τους έχει δώσει και περισσότερα. Η αισθηση μου είναι ότι αν περισυ δεν πουλιόταν ο Μπάρκας δεν θα παίρναμε σχεδον τίποτα.
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Ε νταξει ρε συ αυτός τα άξιζε τα λεφτά του θεωρώ

Για τον Χνιντ πχ έχεις δίκιο ότι ήταν πεταμμένα λεφτά

Δεν έγραψα αν τα αξίζει η όχι. Σημειώνω ότι πέρυσι έδωσες τόσα χρήματα για ΜΙΑ μεταγραφή και φέτος πας και κλείνεις ΕΛΕΥΘΕΡΟ τέτοιο παίχτη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aris2168 said:

παντως τσαταλης και κετσε θελουν να μας προσγειωσουν για τον εντσαμ

Λογικα αναμενουν την ελευθερας του αυριο και ηρθε Ελλαδα για να ψηθει ακομα περισσοτερο και για τις τελικες λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aris2168 said:

παντως τσαταλης και κετσε θελουν να μας προσγειωσουν για τον εντσαμ

Δασκαλο διαβαζε

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ σενάρια του τυπου παίρνουμε Εντσαμ, Τζαβέλλα και Αραουχο και μετά στοπ μέχρι 15Αυγουστο μηπως βρεθεί καΝια ευκαιρία για πλάγιους μπακ μονο από μένα περνανε από το μυαλό μου;
 

Ρωταω για να το κοιτάξω σε γιατρό αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Εντωμεταξυ σενάρια του τυπου παίρνουμε Εντσαμ, Τζαβέλλα και Αραουχο και μετά στοπ μέχρι 15Αυγουστο μηπως βρεθεί καΝια ευκαιρία για πλάγιους μπακ μονο από μένα περνανε από το μυαλό μου;
  

 Ρωταω για να το κοιτάξω σε γιατρό αν είναι.

Όχι αλλά αν έχεις έτοιμο τον άξονά σου (δηλαδή πλην του Εντσάμ και του Αραούχο να φέρεις 2 στόπερ) εγώ θεωρώ ότι είσαι σχετικά άνετος να περιμένεις κάπως για τα ακραία μπακ

Θεωρώ δηλαδή ότι έχει διαφορά να φέρεις τον βασικό εξτρέμ σου ή μπακ απ' το να φέρεις τον βασικό σου χαφ στις 15 Αυγούστου. Στην 1η περίπτωση μπορείς να την ψιλοπαλέψεις, στην 2η είσαι κομμένος στα δυο 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

Ρε συ τον Ινσουα μονος του τον έφερε το έχουν γράψει τόσα άτομα.
Δεν λεω ότι δεν κινείται καλύτερα το τημ φετος, αλλά τους έχει δώσει και περισσότερα. Η αισθηση μου είναι ότι αν περισυ δεν πουλιόταν ο Μπάρκας δεν θα παίρναμε σχεδον τίποτα.
 

Εννοείς ότι φέτος τον παίρνει να φέρει στον Σέρβο αριστερό μπακ που θα επιλέξει ο ίδιος? Αν και η αλήθεια είναι ότι την σύγκριση την κάνω ως σύνολο. Βάζω όλους όσους ασχολήθηκαν πέρυσι και όσους φέτος. Προφανώς θα έχει λόγο ο μεγάλος. Αλλά και αλλιώς να το πάρουμε το γεγονός ότι έφερε τον Ινσούα μόνος του μου το κάνει ακόμα χειρότερο για τους ανθρώπους που ήταν δίπλα του και δεν μίλησαν ή δεν αντέδρασαν.

Και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής προτιμώ την φετινή δουλειά που έχει γίνει μέχρι στιγμής από την περσινή και την προπέρσινη  όχι λόγω μπάτζετ αλλά λόγω λογικής και προγραμματισμού. Θυμάμαι ότι τραυματίστηκε ο Γκαρσία και αυτοί πήραν και έφεραν αντικαταστάτη στην απέναντι πλευρά τελευταία ώρα των μεταγραφών.

Από εκεί και πέρα το θέμα είναι να ενισχυθεί η ομάδα και να γίνει όσο καλύτερη μπορεί με το μπάτζετ που είναι διαθέσιμο. Αυτό έχει σημασία και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

 Η αισθηση μου είναι ότι αν περισυ δεν πουλιόταν ο Μπάρκας δεν θα παίρναμε σχεδον τίποτα.
 

Καλυτερα, θα χαμε λιγοτερα παλτα για ξεφορτωμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αποκλέισαμε τη Σέλτικ πριν τρία χρόνια, 2 παίχτες από δαύτους ξεχώριζαν σαν τη μύγα μες στο γάλα... Ο Τίρνευ που τώρα είναι βασικούρα στην Αρσεναλ κι απ'τους καλούς της... Και ο κανίβαλος αράπακλας Ν'τσαμ που τους πήγαινε κωλοφεράτζα σε καθε κατεβασιά τους Άλεφ και τους Σιμόες... και βλέποντας τον έλεγες πως είναι θέμα χρόνου να καταλήξει κι αυτός σε κλαμπ βεληνεκούς Αρσεναλ... ποιός να μας το λεγε τότενες και να τον πιστεύαμε οτί θα βλέπαμε αυτό το θηρίο στα κιτρινόμαυρα...

επιτέλους Δημητράκη φτιάξε μας λίγο...

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AlexKR21 said:

Εγώ πάντως θεωρώ τους Σιμάνσκι-Γαλανόπουλο περισσότερο 6αρια παρά 8αρια

Όπως τους βλέπω είναι ο ορισμός του box to box. Δυνάμεις, πάνω - κάτω συνεχώς, πατανε περιοχή και σκοράρουν και αν τους προσέξεις σπάνια μπαίνουν ανάμεσα στα στόπερ να διωξουν ακόμα και όταν παίζουν στο 6. Δεν έχουν την αμυντική κάλυψη του χώρου που απαιτείται. Έτσι το βλέπω εγώ έτσι; Μπορεί να κάνω και λάθος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Εννοείς ότι φέτος τον παίρνει να φέρει στον Σέρβο αριστερό μπακ που θα επιλέξει ο ίδιος? Αν και η αλήθεια είναι ότι την σύγκριση την κάνω ως σύνολο. Βάζω όλους όσους ασχολήθηκαν πέρυσι και όσους φέτος. Προφανώς θα έχει λίγο ο μεγάλος. Αλλά και αλλιώς να το πάρουμε το γεγονός ότι έφερε τον Ινσούα μόνος του μου το κάνει ακόμα χειρότερο για τους ανθρώπους που ήταν δίπλα του και δεν μίλησαν ή δεν αντέδρασαν.

Και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής προτιμώ την φετινή δουλειά που έχει γίνει μέχρι στιγμής από την περσινή και την προπέρσινη  όχι λόγω μπάτζετ αλλά λόγω λογικής.

Από εκεί και πέρα το θέμα είναι να ενισχυθεί η ομάδα και να γίνει όσο καλύτερη μπορεί με το μπάτζετ που είναι διαθέσιμο. Αυτό έχει σημασία και μόνο.

Αυτό που λεω εγώ είναι ότι βλέπω ΚΑΙ βελτιωση στους υπεύθυνους των μεταγραφων ΚΑΙ στα λαρτζικικια τιγρη.

Οπως και να έχει δεν έχει σημασια το παρελθόν, απλά νομιζω ότι πρώτα άλλαξαν τα μυαλά του (ελπιζω) και μετά έρχονται τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για εξάρι πάντως μου άρεσε και εκείνος ο Ισραηλινός που είχε ακουστει. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aris2168 said:

Καλυτερα, θα χαμε λιγοτερα παλτα για ξεφορτωμα.

Νταξ ήρθε ο Γκαρσια και ο Καρίμ (προοριζόταν για παγκο θυμιζω), ο Τανκοβιτς ήταν παμφθηνος, δεν ήταν ολα λαθος. 

Τα εγκλήματα ήταν πίσω. + ότι ο Σακχοφ δεν ξερω τι επαθε και έπεσε απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Όπως τους βλέπω είναι ο ορισμός του box to box. Δυνάμεις, πάνω - κάτω συνεχώς, πατανε περιοχή και σκοράρουν και αν τους προσέξεις σπάνια μπαίνουν ανάμεσα στα στόπερ να διωξουν ακόμα και όταν παίζουν στο 6. Δεν έχουν την αμυντική κάλυψη του χώρου που απαιτείται. Έτσι το βλέπω εγώ έτσι; Μπορεί να κάνω και λάθος 

Ούτε ο Σιμάνσκι ούτε ο Γαλανόπουλος σκοράρουν ιδιαίτερα

Για τον Γαλανόπουλο θυμάμαι ότι πάλευαν να τον κάνουν box to box αλλά έχει θέμα με το σκοράρισμα και δεν ανταποκρίθηκε σε αυτόν τον ρόλο. Τα καλά του ματς εγώ τα θυμάμαι να τα κάνει ως 6άρι

Σίγουρα ο καθένας έχει την οπτική του, δεν είμαστε και ειδικοί, γνώμες ανταλλάσσουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Νταξ ήρθε ο Γκαρσια και ο Καρίμ (προοριζόταν για παγκο θυμιζω), ο Τανκοβιτς ήταν παμφθηνος, δεν ήταν ολα λαθος. 

Τα εγκλήματα ήταν πίσω. + ότι ο Σακχοφ δεν ξερω τι επαθε και έπεσε απιστευτα.

Ο Σάκχοφ έπαθε κορώνα, νομίζω και 2 φορές

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Ο Σάκχοφ έπαθε κορώνα, νομίζω και 2 φορές

Ναι αλλά και πάλι. Δεν νομιζω ότι είναι επαρκής λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα το χαμήλωσαν μέχρι να πάρει στα χέρια του και τυπικά την ελευθερας από τη Σέλτικ, μην τυχον και μυριστούν ψητό οι Κέλτες και κάνουν κανένα ψαλίδι στον τίγρη μας από τη μεταγραφή Μπάρκα. Κάλυψη απόκρυψη είναι τα άρθρα 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • George_D unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×