Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

16 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Και την ώρα της κόκκινης ο κόσμος φώναζε το όνομα του Λιβάγια. Μόνο στην ΑΕΚ αυτά!!

και καλά έκανε ήταν γελοια αυτά που έκανε ο Πορτογάλος... είχαν αργήσει κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι πως ο Πέτρος έχει παίξει κοντά 300 παιχνίδια με την ομάδα, αποδεδειγμένα δεν είναι για πολλά - πολλά και όμως, κατάφερε να εδραιωθεί ως απαραίτητος. Και άλλοι, πέρασαν και δεν ακούμπησαν χωρίς να πάρουν ούτε το 1/5 των ευκαιριών που έχει πάρει ο αRχηγος. 4 τελικούς έχασε σαν αρχηγός, εξαφανισμένος στα μεγάλα ματς και αντί να τον πάρουμε με τις πέτρες, τον ανανέωσαν. Παγκόσμια πρωτοτυπία. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εξακολουθω να πιστευω οτι ο μανταλος δεν θα εχει θεση βασικαου. ιδιως αν ερθει μπεν αρφα (αν και ο στυλιανοπουλος νομιζω είπε οτι ο μεγαλος δεν πολυψηνεται).
Το οτι κινηθηκαμε για μπεν αρφα όμως, κατι λεει. και όχι μη μου πειτε οτι θα επαιζε αναπληρωματικος του μανταλου ο αρφα γιατι θα γελασω.

Το προβλημα φαινεται οτι έχει διαγνωστει εδω και καιρο. Αν έρθει ποιοτικος παικτης στην ιδια θεση με μανταλο δεν υπαρχει περιπτωση να μην παρει θεση βασικου.

 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι η ανανέωση να γίνεται για ενδεχομένη πώληση. Δύσκολα να μην παίζει βασικός. Για αρχή ας του πάρουν το περιβραχιονιο για να έρθει στα ίσια του. Αν έρθει και ο Τζαβέλας βλέπω κλίκα. Γαμημενοι 

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει ο Μπεν Αρφά θα χαθεί ο Μάνταλος απ τον χάρτη. Οπότε δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, billy21 said:

Αν έρθει ο Μπεν Αρφά θα χαθεί ο Μάνταλος απ τον χάρτη. Οπότε δύσκολο.

ενταξει ειναι καλος αναπληρωματικος που μπορει να σου βγαλει παιχνιδια με μεσαιες και μικρες ομαδες όταν ο βασικος ειναι για ξεκουραση. Εχει δειξει οτι κατι παραπανω δυσκολευεται.

θα ηταν και γι αυτον καλο να συνεχισει έτσι

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, flavius said:

ενταξει ειναι καλος αναπληρωματικος που μπορει να σου βγαλει παιχνιδια με μεσαιες και μικρες ομαδες όταν ο βασικος ειναι για ξεκουραση. Εχει δειξει οτι κατι παραπανω δυσκολευεται.

θα ηταν και γι αυτον καλο να συνεχισει έτσι

Συμφωνούμε, αρκεί κάποιος να κάνει καλά τον... Αρφά. Πάντως η ομάδα θέλει παίκτη εκεί επιτακτικά. Θα βοηθήσει κ τον Μάνταλο αυτό όπως λες. Άλλωστε το συνταξιοδοτικό του το έλυσε πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Από 1/7 ελεύθερος πάντως ο Μπεν Αρφα. Αλλά πολλά μου φαίνονται να δώσεις πάνω από 500 χιλιάρικα. Για 35χρονο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Από 1/7 ελεύθερος πάντως ο Μπεν Αρφα. Αλλά πολλά μου φαίνονται να δώσεις πάνω από 500 χιλιάρικα. Για 35χρονο

Θα τα έδινα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Από 1/7 ελεύθερος πάντως ο Μπεν Αρφα. Αλλά πολλά μου φαίνονται να δώσεις πάνω από 500 χιλιάρικα. Για 35χρονο

Εδώ θα δώσουν για τον 34χρονο κάγκουρα τα διπλά. Ο Μπεν Αρφά από μόνος του αν είχαμε διαρκείας το είχε βγάλει το 500αρικο σε μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικα παντως δεν γινεται να εχεις μπτσαμ, σιμανσκι γαλανο και μπροστα μανταλο. θα πεσει πολυ καντιλι

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κ η εκδοχή ο Ντσαμ να είναι ο μεσαίος στο 3 του 4-2-3-1. Κ ο Μάνταλος στον πάγκο. Μπορεί να ανταποκριθεί πιστεύω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω βλεπω για βασικη 3αδα.τον Σιμανσκι με τον Γαλανοπουλο και λιγο πιο μπροστα τον Ντσαμ.

Και μιας και λεμε για τον Μανταλο, παραθετω την συντεντευξη του Λαζαρου στον Βεργη. Μιλαει για την ΑΕΚ απο το 46:35 και μετα. Χαρακτηριζει την ομαδα του πρωταθληματος ως ατρωτη και λεει καλα λογια για πολλους συμπαικτες του. Στην αρχηγαρα ομως δεν αναφερθηκε πουθενα (εκτος κι αν μου ξεφυγε κατι).

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ απίθανο σενάριο να υπολογίζεται ο Μάνταλος σαν παγκίτης

Ήδη τρέξανε μέσα στην ομάδα να του ανανεώσουν το συμβόλαιο πρόωρα, όπως μας υπενθύμισαν και χθες, ώστε να μην χάσουν το κελεπούρι

Δεν βλέπω δηλαδή διαφορά στο πώς αντιμετωπίζεται από τον σύλλογο

Το ότι κινηθήκαμε για ακριβό παίκτη στη θέση του (Μπεν Αρφά) και μένα μου κανε εντύπωση, αλλά 1ον μάλλον δεν θα έρθει και 2ον και να έρθει θα παίξει είτε εκείνος είτε η αρχηγάρα αριστερά, είναι κάτι που έχουμε ξαναδεί έτσι κι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
45 minutes ago, goku21 said:

και καλά έκανε ήταν γελοια αυτά που έκανε ο Πορτογάλος... είχαν αργήσει κιόλας. 

Δεν έκανε καλά γιατί πρώτον και οι δύο ήταν ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ και δεύτερον γιατί ο Λιβάγια το πήρε ακόμα πιο πάνω του με αποτέλεσμα τα αίσχη με τον παναθηναικό που καθόταν και έβριζε 5 λεπτά τον Ολιβέιρα για μια πάσα που δεν του έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kitrinomauros_asthenis said:

Δεν έκανε καλά γιατί πρώτον και οι δύο ήταν ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ και δεύτερον γιατί ο Λιβάγια το πήρε ακόμα πιο πάνω του με αποτέλεσμα τα αίσχη με τον παναθηναικό που καθόταν και έβριζε 5 λεπτά τον Ολιβέιρα για μια πάσα που δεν του έδωσε.

Διαφωνώ. δεν νομίζω επίσης ότι ο ολιβειρα είναι κάνα παιδάκι να τον έβριζε ο λιβαγια. και αυτός εσκεμμένα δεν έδινε πάσες σε αυτό το ματς.... και γενικά ο ολιβειρα από την αρχή που ήρθε έβαζε τον εαυτό του πάνω από την ομάδα. αν τον έβρισε καλά έκανε. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Δεν έκανε καλά γιατί πρώτον και οι δύο ήταν ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ και δεύτερον γιατί ο Λιβάγια το πήρε ακόμα πιο πάνω του με αποτέλεσμα τα αίσχη με τον παναθηναικό που καθόταν και έβριζε 5 λεπτά τον Ολιβέιρα για μια πάσα που δεν του έδωσε.

 

1 minute ago, goku21 said:

Διαφωνώ. δεν νομίζω επίσης ότι ο ολιβειρα είναι κάνα παιδάκι να τον έβριζε ο λιβαγια. και αυτός εσκεμμένα δεν έδινε πάσες σε αυτό το ματς.... και γενικά ο ολιβειρα από την αρχή που ήρθε έβαζε τον εαυτό του πάνω από την ομάδα. αν τον έβρισε καλά έκανε. 

Εγω ξερω οτι για 2 εγωιστες και παιδακια χασαμε την στιγμη να γραψουμε ενα θριαμβο στο ντερμπι με τον βαζελο 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AlexKR21 said:

Θεωρώ απίθανο σενάριο να υπολογίζεται ο Μάνταλος σαν παγκίτης

Ήδη τρέξανε μέσα στην ομάδα να του ανανεώσουν το συμβόλαιο πρόωρα, όπως μας υπενθύμισαν και χθες, ώστε να μην χάσουν το κελεπούρι

Δεν βλέπω δηλαδή διαφορά στο πώς αντιμετωπίζεται από τον σύλλογο

Το ότι κινηθήκαμε για ακριβό παίκτη στη θέση του (Μπεν Αρφά) και μένα μου κανε εντύπωση, αλλά 1ον μάλλον δεν θα έρθει και 2ον και να έρθει θα παίξει είτε εκείνος είτε η αρχηγάρα αριστερά, είναι κάτι που έχουμε ξαναδεί έτσι κι αλλιώς

Πάντως ο Στυλιανόπουλος είπε ότι την εψαχναν για κάτι μεγαλύτερο σε όνομα από τον Μπεν αρφα τότε, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αλλά πιθανόν ήταν για μεσοεπιθετικό πάλι. 

Πάντως η αρχηγαρα αν δεν είναι ο μόνος που θα έχει η ομάδα για να κυκλοφορεί την μπαλα, που με τον Ντσαμ θα ισχύσει αυτο, τότε είτε θα προσαρμοστεί και θα προσφέρει είτε θα φανεί η γύμνια του.

Για μένα ο μανταλος θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή για ημι-βασικος αν δεν ήταν αυτος που είναι, θα είχε πολύ πιο θετικό ρόλο και εικόνα στην ομάδα, αλλά έτσι όπως είναι η κατάσταση μόνο με πώληση γλιτώνουμε από αυτό που κουβαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
18 minutes ago, goku21 said:

Διαφωνώ. δεν νομίζω επίσης ότι ο ολιβειρα είναι κάνα παιδάκι να τον έβριζε ο λιβαγια. και αυτός εσκεμμένα δεν έδινε πάσες σε αυτό το ματς.... και γενικά ο ολιβειρα από την αρχή που ήρθε έβαζε τον εαυτό του πάνω από την ομάδα. αν τον έβρισε καλά έκανε. 

Εκ του αποτελέσματοες δεν έκανε καλά γιατί χάσαμε 3-2

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

800k το χρονο για rotation player. Νεοπλουτισμος.

Χαχαχα, ε να κάνουμε και μεις λίγη επίδειξη πλούτου, μόνο οι άλλοι θα έχουν εκατομμύρια να αράζουν στον πάγκο?

Χαλάλι του κιόλας τόσα έχει προσφέρει ο καπταιν να ξεκουράστει και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ έχει ξεκάθαρα πλέον τον πρώτο λόγο για τον Εντσάμ. Σε βαθμό τέτοιο, που φαίνεται πως οποιαδήποτε στιγμή έχουμε εξέλιξη με την Σέλτικ, θα ακολουθήσει άμεσα η δρομολόγηση της οριστικοποίησης της συμφωνίας, για να γίνει ο Γάλλος χαφ, ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ. 

TT τωρα στο πορτοκαλι 

Κυβερνητικο ρεπορταζ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν +- 

θα γίνεται update ξεκιναμε από 6/2021 (το μπατζετ αρκετά πεσμένο αφού έχει φύγει ήδη ο Λιβαγια, από κάπου πρέπει να ξεκινησουμε τελος πάντων ομως)
 

Αγορές (+)

Στανκοβιτς 1 εκ ευρώ 

Πωλησεις (-)

Βέρντε 600 χιλ ευρώ 

Διαφορά αγορές/πωλήσεις 

+ 400 χιλ ευρώ 

 


Νεα συμβόλαια (+)

Στανκοβιτς 625 χιλ ευρώ (2,5 εκ για 4 χρονια εγραψαν)

Συμβολαια που αποχώρησαν (-)

Ολιβέιρα 1,2 εκ ευρώ 

Διαφορά σε συμβόλαια 

- 575 χιλ ευρώ 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Λοιπόν +- 

θα γίνεται update ξεκιναμε από 6/2021 (το μπατζετ αρκετά πεσμένο αφού έχει φύγει ήδη ο Λιβαγια, από κάπου πρέπει να ξεκινησουμε τελος πάντων ομως)
 

Αγορές (+)

Στανκοβιτς 1 εκ ευρώ 

Πωλησεις (-)

Βέρντε 600 χιλ ευρώ 

Διαφορά αγορές/πωλήσεις 

+ 400 χιλ ευρώ 

 


Νεα συμβόλαια (+)

Στανκοβιτς 625 χιλ ευρώ (2,5 εκ για 4 χρονια εγραψαν)

Συμβολαια που αποχώρησαν (-)

Ολιβέιρα 1,2 εκ ευρώ 

Διαφορά σε συμβόλαια 

- 575 χιλ ευρώ 

 

 

Νομίζω ο Λιβάγια πρέπει να προστεθεί. Θα είναι πιο σωστή η εικόνα έτσι. Και το συμβόλαιο του κ αυτά που κέρδισε η ΑΕΚ από την εξάμηνη απόχώρηση.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Λοιπόν +- 

θα γίνεται update ξεκιναμε από 6/2021 (το μπατζετ αρκετά πεσμένο αφού έχει φύγει ήδη ο Λιβαγια, από κάπου πρέπει να ξεκινησουμε τελος πάντων ομως)
 

Αγορές (+)

Στανκοβιτς 1 εκ ευρώ 

Πωλησεις (-)

Βέρντε 600 χιλ ευρώ 

Διαφορά αγορές/πωλήσεις 

+ 400 χιλ ευρώ 

 


Νεα συμβόλαια (+)

Στανκοβιτς 625 χιλ ευρώ (2,5 εκ για 4 χρονια εγραψαν)

Συμβολαια που αποχώρησαν (-)

Ολιβέιρα 1,2 εκ ευρώ 

Διαφορά σε συμβόλαια 

- 575 χιλ ευρώ 

 

 

Του Λιβαγια μήπως θα έπρεπε να πέσει εδώ; 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • George_D unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×